Jump to content

Windows 11 - ogólna dyskusja

MarcinGX
 Share

Recommended Posts

Ok pany, Win 11 pobrał mi jakąś aktualizację zainstalował wyłączył się po czym nie wstał. Teraz jak odpalam win 10 z innego dysku mam odmowa dostępu do dysku D gdzie miałem win 11.

Właściwości ot 0B wolnego i zajętego miejsca Win 11 nie uruchamia się z Win10PESE widzę wszystko i mam dostęp.

Jakieś pomysły. Mój PC nie spełnia wymogów i może go zablokowali?

Miejcie jasną świadomość, że Windows to akurat jedyny system, który podjął z powodzeniem próbę instalacji na wielu miliardach urządzeń.

I nawet jeżeli gdzieś coś nie do końca działa, to przestańcie tak bezkrytycznie go krytykować. Może nie działać, bo tak ma być. Nie ma takiego urządzenia, które pasowałoby do wszystkich innych na świecie.

Wiem, że wszystko wiecie, ale wcale tak nie jest...

Może i mnie nie do końca podoba się to, co otrzymuję, ale do licha... Co wy takiego dużego zrobiliście w swoim życiu, żeby innych wielkich tak nisko oceniać???

Chciałbym któregoś z was użytkowników zobaczyć, gdy spotka się z listami bugów o długości milionów wierszy... I ma coś z tym zrobić, a nie tylko cwaniaczyć i wypinać klatę "znawcy" na forum...

Krytyka jest bardzo łatwa, ale w tym momencie zapominamy o małych drobiazgach, bo zmieniłem kartę, albo coś przełączyłem, ale o tym zapomniałem, bo to nie pasowało i o tym już też zapomniałem, bo to było tak dawno... No sorki.

Uwierzcie, że po analizach sprzętu wychodzi tego miliony. Ale efekt końcowy to wieszanie psów na kogo? No na Microsoft. Bo to oni spieprzyli, a nie ja...
A tak w ogóle ilu z was biadolących przeczytało umowę użytkowania systemu?

(taki ja byłem debil w sumie, bo zapomniałem to i tamto, no ale system powinien sam się domyśleć...)
---

Mam to w swoim serwisie. Tego nie wolno robić. A dlaczego? Bo tak. A gdzie to napisane? W instrukcji. Aaaa to nie czytałem.

---

Po prostu już mam dosyć waszego braku jakiegokolwiek obiektywizmu i wqrwia mnie to nie kończące się biadolenie wielu młodych ludzi, którzy nawet nie zmienili butów, żeby nie mówić o wymianie sznurówek... (Jeżeli to za trudne, to powiedz...).

Wielu z was ciągle narzeka "z nawyku" na wszystko. Nie tylko na komputer, ale na pogodę, psa sąsiadki i sr*jące mewy, albo na zbyt twarde gile w nosie.

Nie ma nowej windy? To bardzo źle. 

Ooo... Już jest nowa? To na pewno jest do du*y. 

Sorki, ale Polska od wielu lat robi się coraz bardziej krytykująca wszystko i wszystkich. A w międzyczasie na "zachodzie" ludzie żyją bardziej normalnie.  I chcą używać nowości bez ciągłego biadolenia na to, że życie jest za trudne.

Ja jestem na zachodzie i wiem, jak jeżdżą kierowcy, jak ludzie robią zakupy i jak mają wyrąbane na wasze kosmiczne biadolenie.

BTW. Jeżeli jesteś tak bardzo niezadowolony, to zrób coś z tym. Krytyka jest taka prostacka, tania i łatwa. A praca wymaga bardzo dużo potu z twojej zmęczonej i znudzonej du*y.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

bunio1, jespe, pro_mario and 2 others like this

6 godzin temu, MarcinGX napisał:

Zmiany i ulepszenia w systemie Windows 11 22000.100‎

U mnie niestety po aktualizacji nadal data utkneła na pasku zadań i ją praktycznie mało co widać.

Edited by Public
błąd

5 godzin temu, Vipcioo napisał:

Miejcie jasną świadomość, że Windows to akurat jedyny system, który podjął z powodzeniem próbę instalacji na wielu miliardach urządzeń.

I nawet jeżeli gdzieś coś nie do końca działa, to przestańcie tak bezkrytycznie go krytykować. Może nie działać, bo tak ma być. Nie ma takiego urządzenia, które pasowałoby do wszystkich innych na świecie.

Wiem, że wszystko wiecie, ale wcale tak nie jest...

Może i mnie nie do końca podoba się to, co otrzymuję, ale do licha... Co wy takiego dużego zrobiliście w swoim życiu, żeby innych wielkich tak nisko oceniać???

Chciałbym któregoś z was użytkowników zobaczyć, gdy spotka się z listami bugów o długości milionów wierszy... I ma coś z tym zrobić, a nie tylko cwaniaczyć i wypinać klatę "znawcy" na forum...

Krytyka jest bardzo łatwa, ale w tym momencie zapominamy o małych drobiazgach, bo zmieniłem kartę, albo coś przełączyłem, ale o tym zapomniałem, bo to nie pasowało i o tym już też zapomniałem, bo to było tak dawno... No sorki.

Uwierzcie, że po analizach sprzętu wychodzi tego miliony. Ale efekt końcowy to wieszanie psów na kogo? No na Microsoft. Bo to oni spieprzyli, a nie ja...
A tak w ogóle ilu z was biadolących przeczytało umowę użytkowania systemu?

(taki ja byłem debil w sumie, bo zapomniałem to i tamto, no ale system powinien sam się domyśleć...)
---

Mam to w swoim serwisie. Tego nie wolno robić. A dlaczego? Bo tak. A gdzie to napisane? W instrukcji. Aaaa to nie czytałem.

---

Po prostu już mam dosyć waszego braku jakiegokolwiek obiektywizmu i wqrwia mnie to nie kończące się biadolenie wielu młodych ludzi, którzy nawet nie zmienili butów, żeby nie mówić o wymianie sznurówek... (Jeżeli to za trudne, to powiedz...).

Wielu z was ciągle narzeka "z nawyku" na wszystko. Nie tylko na komputer, ale na pogodę, psa sąsiadki i sr*jące mewy, albo na zbyt twarde gile w nosie.

Nie ma nowej windy? To bardzo źle. 

Ooo... Już jest nowa? To na pewno jest do du*y. 

Sorki, ale Polska od wielu lat robi się coraz bardziej krytykująca wszystko i wszystkich. A w międzyczasie na "zachodzie" ludzie żyją bardziej normalnie.  I chcą używać nowości bez ciągłego biadolenia na to, że życie jest za trudne.

Ja jestem na zachodzie i wiem, jak jeżdżą kierowcy, jak ludzie robią zakupy i jak mają wyrąbane na wasze kosmiczne biadolenie.

BTW. Jeżeli jesteś tak bardzo niezadowolony, to zrób coś z tym. Krytyka jest taka prostacka, tania i łatwa. A praca wymaga bardzo dużo potu z twojej zmęczonej i znudzonej du*y.

Fakt działa na wszystkim.

Przykład:

Bierzemy Macbooka i wymieniamy dysk z SSD na dowolny PCIE.

Rozpoczynamy instalację systemu MacOs oraz Windows.

MacOS przerwie instalację z powodu braku kompatybilności dysku (tylko wybrane modele).

Windows natomiast nie będzie robić problemu ani przez chwilę.

Oto lista innych ulepszeń w kompilacji 22000.100 (KB5004300):

• Firma Microsoft rozwiązała problem, który powoduje awarię Explorer.exe po kliknięciu przycisku daty i godziny na pasku zadań. Ten problem występował na urządzeniach, na których funkcja Focus Assist jest wyłączona.
  • Microsoft przywraca ikony dla niektórych wpisów w menu kontekstowym.
  • Naprawiono błąd polegający na tym, że zegar na pasku zadań tracił obsługę synchronizacji systemu Windows i zacinał się.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że explorer.exe mógł wznowić działanie urządzenia ze stanu wstrzymania
  • Możesz teraz kliknąć pasek zadań, aby zamknąć Start lub Szukaj. Tej funkcji brakowało w oryginalnych kompilacjach.

Ktoś potrafi sprawdzić czy w windows 11 jest dla słuchawek bluetooth zaimplementowany obiecany kodek AAC ?

Cytat

Moving on from aesthetic changes to more practical ones: If you’re an iPhone or iPad user with AirPods that won’t play nice with your Windows machines, there is [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Microsoft is expected to use the event to announce support for the Advanced Audio Codec (AAC) over Bluetooth. Currently, Windows only supports SBC and AptX over Bluetooth. But Apple’s headphones use AAC as its default compression codec.

source

Oszuści podrabiają instalatory systemu Uważaj podczas instalowania Windows 11, bo złapiesz wirusa.

Zmodyfikowany Windows 11 może być źródłem niechcianych reklam i wirusów. Nie warto pobierać podejrzanego instalatora i ryzykować zainfekowaniem komputera.

Chwila moment. Ponoć wirus pojawił się w nowych wersjach. Info żyje w internecie 5 dni. Znikły czerwcowe wycieki. No, nagonka jak diabli.

Tymczasem jest publikowane wersja z ponad miesiąca. A w czerwcu jeszcze tego wirusa nie było.

Snap387.png.b443ba56b7a37f9ff41317086f4acc76.png

To brać i klaskać?

MarcinGX likes this

Zakładam, że większość kolegów nie ukończyła 40 lat. Nawet bardzo często nie 30 lat.

Dlatego wasza perspektywa jest ograniczona i będziecie mnie punktować dla własnej satysfakcji, albo żeby po prostu udowodnić, że nie mam racji. Bo nie i już. Albo jeszcze z innych motywacji. Do tego dziesiątki przykładów itp.

Zaczynałem z PC od pisania aplikacji pod MS-DOS-em i Pascalem.  Pamiętam początki, gdy myszka była rewolucją i to co teraz widzę, to po prostu kosmos. Ale większość z was urodziła się ze smartfonem i widzi to zupełnie inaczej.

Ale czy to automatycznie oznacza, że to wszystko, co nowe jest beee?

BTW. Robię na co dzień w serwisie PC, więc myślę że trochę znam temat.

Nie mówię, że wszystko gra - bo nie gra. Tez mnie wkurza wiele wątków w Windzie... Ale dlaczego nikt inny na świecie nie podejmuje stworzenia globalnego systemu dla komputerów osobistych?
To rozważania podobne do krytyki Elona Muska, że chce lecieć na Marsa. Ale tylko on stworzył przez lata system odzyskiwania, z którego inny szydzili. A teraz podwinęli ogony.

Poza tym...  Wielu z was żyje w miejscu, gdzie  codziennie się bombarduje ludzi wszechobecnym politykowaniem, zamiast pokazywać pozytywy i uprzyjemniać ludziom codzienne życie. Wszędzie tona negatywnych niusów, nowych podatków i wszechobecnych reklam. U mnie tego tak bardzo nie ma, a żyję niedaleko. Stąd może reagujecie tak ekstremalnie.

Ja powiedziałem swoje zdanie. nie obrażając nikogo. Wy macie prawo do innego.

Współczuję, ale też więcej  luzu w życiu i uśmiechu życzę.

11 godzin temu, Vipcioo napisał:

Zaczynałem z PC od pisania aplikacji pod MS-DOS-em i Pascalem.  Pamiętam początki, gdy myszka była rewolucją i to co teraz widzę, to po prostu kosmos.

Ja też   ale czy to  kosmos ?  raczej  normalny postęp  (  ile lat  przeleciało  od tak zwanego zera )  tylko żeby ten postęp szedł  razem z jakością ! .

Ale czy to automatycznie oznacza, że to wszystko, co nowe jest beee?

Nie  ale pamiętasz  na pewno  ile  wytrzymywał sprzęt  (  mam taki  w szafie na pamiątkę )  np.  w latach 80-ch  a ile teraz ! bo teraz  to ToTo Lotek  , jednorazówka  .

Ale dlaczego nikt inny na świecie nie podejmuje stworzenia globalnego systemu dla komputerów osobistych?

Nawet POLACY  się za to zabierali  ale wszystko to kasa , kasa  i zaplecze techniczne  , fachowcy itd..   jedynie co LINUKS  małymi kroczkami  prze do przodu  i myślę że  ?  wyprzedzi Windows ? - " pożyjemy  zobaczymy  " .

Wy macie prawo do innego.

Jeszcze mamy i oby tak zostało !.

Zawsze jest  ile  użytkowników  to tylu  fachowców  i  każdy  wie lepiej  zawsze  powinniśmy  dzielić się wiedzą , umiejętnościami  a nie udawać  ALFY i OMEGI  bo  zawsze znajdzie się mądrzejszy.

Współczuję, ale też więcej  luzu w życiu i uśmiechu życzę.

Oj  racja , racja  ale nie zawsze  się to udaje  szczególnie  w dzisiejszych czasach  -  "  jestem za  a nawet przeciw "  cytując klasyka :tooth:.

Heheheheh... nie sądzę. W rok po wypuszczeniu Win 11 zakończą wsparcie w nowe programy dla starszych systemów i z bekiem i skarbonką pod pachą pobiegniesz do sklepu. Oczywiście będzie pełna zmowa producencka. Nawet przeglądarki na Win 10 przestaną być obsługiwane. :L Więcej jak 100% pewne. Producenci naciskali na Win 11, to teraz MS wymusi na producentach.

BitFenix - Ghost for Alchemy™ LED Strips
970 Extreme3 R2.0
AMD FX-8350 (8*4.0GHZ) AM3+
Freezer Xtreme
2x 4GB DDR3 - nieznanego pochodzenia
Sapphire Radeon R9 280 3GB Dual-X OC Aktiv PCIe 3.0 x16 (Lite Retail)
Thermaltake Smart SE 630W 87 Plus Bronze

a zyskałem

Asus Prime X570 Pro
CPU Ryzen 7 3700x 8 Kerne/16 Threads
16 GB (2*8) Ram Gskill Ripjaws 3200 Mhz
Sapphire Radeon RX570 4 GB
Dark Rock Pro 4

Be Quiet Miditower in Weiss mit RGB i zasilacz 500 W Be Quiet

20210725-031522.jpg.

Sprzedane za 300E kupione za 420E

PS. każdy przedmiot był w pudełku pan starszy ode mnie kupił i chyba nie dał rady poskładać. (Też nie jestem już młody dzieciak mój ma 16l)

Przecież jest alternatywa to linux jak nie potrzebujesz autocad czy photoshopa i jakiś specjalistycznych programów to spróbuj linuxa bo niedługo będzie można w multiplayer bez problemów grać. Ale musisz wiedzieć że musisz się nauczyć najpierw tego systemu bo to nie tylko klikanie w ikonkę.

nudzija and woj_ani217 like this