Skocz do zawartości

Windows 11 - ogólna dyskusja


MarcinGX

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, MarcinGX napisał:

 

Zmiany i ulepszenia w systemie Windows 11 22000.100‎

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

U mnie niestety po aktualizacji nadal data utkneła na pasku zadań i ją praktycznie mało co widać.

 

Edytowane przez Public
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto lista innych ulepszeń w kompilacji 22000.100 (KB5004300):

  • Firma Microsoft rozwiązała problem, który powoduje awarię Explorer.exe po kliknięciu przycisku daty i godziny na pasku zadań. Ten problem występował na urządzeniach, na których funkcja Focus Assist jest wyłączona.
  • Microsoft przywraca ikony dla niektórych wpisów w menu kontekstowym.
  • Naprawiono błąd polegający na tym, że zegar na pasku zadań tracił obsługę synchronizacji systemu Windows i zacinał się.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że explorer.exe mógł wznowić działanie urządzenia ze stanu wstrzymania
  • Możesz teraz kliknąć pasek zadań, aby zamknąć Start lub Szukaj. Tej funkcji brakowało w oryginalnych kompilacjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszuści podrabiają instalatory systemu Uważaj podczas instalowania Windows 11, bo złapiesz wirusa.

 

Zmodyfikowany Windows 11 może być źródłem niechcianych reklam i wirusów. Nie warto pobierać podejrzanego instalatora i ryzykować zainfekowaniem komputera.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że większość kolegów nie ukończyła 40 lat. Nawet bardzo często nie 30 lat.

Dlatego wasza perspektywa jest ograniczona i będziecie mnie punktować dla własnej satysfakcji, albo żeby po prostu udowodnić, że nie mam racji. Bo nie i już. Albo jeszcze z innych motywacji. Do tego dziesiątki przykładów itp.

 

Zaczynałem z PC od pisania aplikacji pod MS-DOS-em i Pascalem.  Pamiętam początki, gdy myszka była rewolucją i to co teraz widzę, to po prostu kosmos. Ale większość z was urodziła się ze smartfonem i widzi to zupełnie inaczej.

Ale czy to automatycznie oznacza, że to wszystko, co nowe jest beee?

BTW. Robię na co dzień w serwisie PC, więc myślę że trochę znam temat.

 

Nie mówię, że wszystko gra - bo nie gra. Tez mnie wkurza wiele wątków w Windzie... Ale dlaczego nikt inny na świecie nie podejmuje stworzenia globalnego systemu dla komputerów osobistych?
To rozważania podobne do krytyki Elona Muska, że chce lecieć na Marsa. Ale tylko on stworzył przez lata system odzyskiwania, z którego inny szydzili. A teraz podwinęli ogony.

 

Poza tym...  Wielu z was żyje w miejscu, gdzie  codziennie się bombarduje ludzi wszechobecnym politykowaniem, zamiast pokazywać pozytywy i uprzyjemniać ludziom codzienne życie. Wszędzie tona negatywnych niusów, nowych podatków i wszechobecnych reklam. U mnie tego tak bardzo nie ma, a żyję niedaleko. Stąd może reagujecie tak ekstremalnie.

Ja powiedziałem swoje zdanie. nie obrażając nikogo. Wy macie prawo do innego.

Współczuję, ale też więcej  luzu w życiu i uśmiechu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Vipcioo napisał:

Zaczynałem z PC od pisania aplikacji pod MS-DOS-em i Pascalem.  Pamiętam początki, gdy myszka była rewolucją i to co teraz widzę, to po prostu kosmos.

Ja też   ale czy to  kosmos ?  raczej  normalny postęp  (  ile lat  przeleciało  od tak zwanego zera )  tylko żeby ten postęp szedł  razem z jakością ! .

11 godzin temu, Vipcioo napisał:

Ale czy to automatycznie oznacza, że to wszystko, co nowe jest beee?

Nie  ale pamiętasz  na pewno  ile  wytrzymywał sprzęt  (  mam taki  w szafie na pamiątkę )  np.  w latach 80-ch  a ile teraz ! bo teraz  to ToTo Lotek  , jednorazówka  .

11 godzin temu, Vipcioo napisał:

Ale dlaczego nikt inny na świecie nie podejmuje stworzenia globalnego systemu dla komputerów osobistych?

Nawet POLACY  się za to zabierali  ale wszystko to kasa , kasa  i zaplecze techniczne  , fachowcy itd..   jedynie co LINUKS  małymi kroczkami  prze do przodu  i myślę że  ?  wyprzedzi Windows ? - " pożyjemy  zobaczymy  " .

 

11 godzin temu, Vipcioo napisał:

Wy macie prawo do innego.

Jeszcze mamy i oby tak zostało !.

Zawsze jest  ile  użytkowników  to tylu  fachowców  i  każdy  wie lepiej  zawsze  powinniśmy  dzielić się wiedzą , umiejętnościami  a nie udawać  ALFY i OMEGI  bo  zawsze znajdzie się mądrzejszy.

11 godzin temu, Vipcioo napisał:

Współczuję, ale też więcej  luzu w życiu i uśmiechu życzę.

Oj  racja , racja  ale nie zawsze  się to udaje  szczególnie  w dzisiejszych czasach  -  "  jestem za  a nawet przeciw "  cytując klasyka :tooth:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheheheh... nie sądzę. W rok po wypuszczeniu Win 11 zakończą wsparcie w nowe programy dla starszych systemów i z bekiem i skarbonką pod pachą pobiegniesz do sklepu. Oczywiście będzie pełna zmowa producencka. Nawet przeglądarki na Win 10 przestaną być obsługiwane. :L Więcej jak 100% pewne. Producenci naciskali na Win 11, to teraz MS wymusi na producentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BitFenix - Ghost for Alchemy™ LED Strips
970 Extreme3 R2.0
AMD FX-8350 (8*4.0GHZ) AM3+
Freezer Xtreme
2x 4GB DDR3 - nieznanego pochodzenia
Sapphire Radeon R9 280 3GB Dual-X OC Aktiv PCIe 3.0 x16 (Lite Retail)
Thermaltake Smart SE 630W 87 Plus Bronze

 

a zyskałem

Asus Prime X570 Pro
CPU Ryzen 7 3700x 8 Kerne/16 Threads
16 GB (2*8) Ram Gskill Ripjaws 3200 Mhz
Sapphire Radeon RX570 4 GB
Dark Rock Pro 4

Be Quiet Miditower in Weiss mit RGB i zasilacz 500 W Be Quiet

20210725-031522.jpg.

Sprzedane za 300E kupione za 420E

 

PS. każdy przedmiot był w pudełku pan starszy zapewne kupił i chyba nie dał rady poskładać. (Też nie jestem już młody dzieciak mój ma 16l)

jotwuk lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już się rozglądam za swą świneczką a ona z kłikiem spier*** na mój wioidok ze chcą rozpier***:asd:

dla durnych wymogów M$ i rzekomego zwiększenia bezpieczeństwa (M$ i bezpieczeństwo wykluczają się wzajemnie te dwa pojęcia) my klienci mamy wykładać pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest alternatywa to linux jak nie potrzebujesz autocad czy photoshopa i jakiś specjalistycznych programów to spróbuj linuxa bo niedługo będzie można w multiplayer bez problemów grać. Ale musisz wiedzieć że musisz się nauczyć najpierw tego systemu bo to nie tylko klikanie w ikonkę.

nudzija lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być głupim - by wywalac tyle kasy - mając już bardzo dobry sprzęt - dla niedopracowanego systemu win 11 - NA RAZIE W WERSJI INSIDER! 

Przecież nie wiadomo co będzie w wersji finalnej?

Już teraz można obejść te ograniczenia - może póżniej też będzie można?

 

Na razie microsoft osiąda to co sobie zaplanował - zakup nowych - drogich komputerów - przez takich panikarzy bez głębszej wiedzy na ten temat.

Sam go mam - win 11 - na innym dysku do testów - tylko - bo ma WIELE bugów - i na razie się chowa pod każdym względem do mojego - trochę obciętego 19044.1149

 

Ale co ja tam wiem - ja tu tylko sprzątam :D

 

A wygląd? - mogę sobie zainstalować dziesiątki themów - jakie mi się podobają - na wind 10.

Nawet theme win 11 - wstawiłem w temacie - Mój pulpit.

 

Przecież win 11 to pod maską w ponad 90% - a moze dużo więcej - win 10 - poczytajcie trochę na fachowych forach.

 

A swoją drogą - nie rozumiem tego owczego pędu - w skali swiatowej - do systemu który jest ciągle w wersji insider. To jakiś ewenement.

Na ogół zawsze większość była przeciw - nawet do systemów w wersji końcowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Microsoft bierze udział w "spisku światowym", ale na pewno warto rzucić okiem na jedną "lukę",

którą pozostawił użytkownikom (przedpremierowym) posiadającym sprzęty "zbyt niebezpieczne"  - proszę

spojrzeć na to co widać, a raczej czego nie widać, w winver  i sprawdzić jaki jest "termin

przydatności do spożycia" tej wersji systemu. 

Co prawda nie wiem jak to wygląda teraz w buildach insiderskich Windows 10, ale drzewiej były one

"ograniczone czasowo".

Może więc okazać się, że wystarczy się trwale uInsiderzyć (lub zostać przy jakimś buildzie sprzed RTM), by kwestie spełnienia wymogów sprzętowych

okazały się wcale nie takie niezbędne do szczęścia - czas pokaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FILAGOL napisał:
[mention=57384]TediPower[/mention]  ja sprawdziłem Twe częsci (płyta główna procesor i pamięci Ram) bo tyle mi potrzeba resztę mam i sprawdziłem na stronie morele.net i za te częsci wyszło: 2 970,56 zł
 

Też chciałem płytę, procek, i pamięci i tego szukałem. Wszystko z osobna itp. Przeglądałem gloszenia od około 3 tyg na czymś podobnym do OLX. I trafiłem na ogłoszenie byłem chyba 3-6 osoba co widziało ogłoszenie i od razu pisałem, że po to jadę. W zestawie za te 420€ był procek, wentylator, płyta, pamięci aaa i grafika . Obudowa i zasilacz za drobna opłatą. A że jestem Polaczek to znaczy, cwaniaczek dostałem gratis. Zasilacz i obudowa + dodatkowe oświetlenie jakieś 200€. Fakt nie otrzymałem zednej śrubki by przykręcić płytę główną, stopek od obodowy nie było. Poprzedni właściciel widocznie próbował składać i mu nie wyszło. W ogłoszeniu pisał że się pozbywa całości na rzecz MAC.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

Było jeszcze jedno czym się interesowałem w zasadzie nadal jest ale tu gość nie chciał negocjować


AMD Ryzen 5 3600
Chłodnica AIO von Azza 240 mm .
ASRock B 550 Steal Legend
16 GB dual Rank DDR4 3600 Ge-Skill Trident Z Neo RGB 150€ .
1 TB SSD
Zasilacz Sharkoon 80 Plus Gold 750 Watt.
obudowa Azza Storm 6000 Black
Brak grafiki i chce 500E

MarcinGX lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zbigniew59 napisał:

nie rozumiem tego owczego pędu

Dokładnie, przecież Win 10 wytrwa jeszcze kilka lat, a do tego czasu wyjdzie Win 12 i ci co teraz kupią nowy sprzęt spełniający wymogi Win 11, znowu zostaną z niczym. Od tego trendu nie ma już odwrotu. Będą Was naciągać na kasę bardziej, szybciej i mocniej. Wystarczy spojrzeć na Intela - co pół roku nowy procesor i nowa podstawka niekompatybilna ze starą. Powoli AMD robi to samo. Do tego dodajmy, że nowe funkcje dostępne tylko w nowych systemach, procesorach, kartach graficznych itp, itd.

Choćby nie wiem jak zaklinać i kombinować, wszystko sprowadza się do jednego - zamach na skarbonkę. :L

 

P.S. Zawsze można tak jak ja, pogodzić się z tym co mam i bazować dopóki się da. Na pewno ominę Win 11 i prawdopodobnie Win 12, a potem się zobaczy, czy dożyję w ogóle. :lol: Nie wzbogacam producentów gier, sprzętu i systemów. Jak przyjdzie czas i konieczność, to kupię sobie system po 2 latach od premiery z wyprzedaży. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wiktorynek napisał:

Dokładnie, przecież Win 10 wytrwa jeszcze kilka lat, a do tego czasu wyjdzie Win 12 i ci co teraz kupią nowy sprzęt spełniający wymogi Win 11, znowu zostaną z niczym. Od tego trendu nie ma już odwrotu. Będą Was naciągać na kasę bardziej, szybciej i mocniej. Wystarczy spojrzeć na Intela - co pół roku nowy procesor i nowa podstawka niekompatybilna ze starą. Powoli AMD robi to samo. Do tego dodajmy, że nowe funkcje dostępne tylko w nowych systemach, procesorach, kartach graficznych itp, itd.

Choćby nie wiem jak zaklinać i kombinować, wszystko sprowadza się do jednego - zamach na skarbonkę. :L

 

P.S. Zawsze można tak jak ja, pogodzić się z tym co mam i bazować dopóki się da. Na pewno ominę Win 11 i prawdopodobnie Win 12, a potem się zobaczy, czy dożyję w ogóle. :lol: Nie wzbogacam producentów gier, sprzętu i systemów. Jak przyjdzie czas i konieczność, to kupię sobie system po 2 latach od premiery z wyprzedaży. :)

 

Dlatego kupiłem Tableta tylko do internetu i nic więcej nie potrzeba. Zresztą mam wypasiony Ryzen z grafiką i gry aż szaleją starcza mi jeszcze na 5-8 lat, Windows 11 chodzi jak błyskawica i też spokojnie PC dożyje jeszcze 5-10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie