Jump to content

Hannibal

 • Posts

  494
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

1,947 profile views
 1. Może i Microsoft bierze udział w "spisku światowym", ale na pewno warto rzucić okiem na jedną "lukę", którą pozostawił użytkownikom (przedpremierowym) posiadającym sprzęty "zbyt niebezpieczne" - proszę spojrzeć na to co widać, a raczej czego nie widać, w winver i sprawdzić jaki jest "termin przydatności do spożycia" tej wersji systemu. Co prawda nie wiem jak to wygląda teraz w buildach insiderskich Windows 10, ale drzewiej były one "ograniczone czasowo". Może więc okazać się, że wystarczy się trwale uInsiderzyć (lub zostać przy jakimś buildzie sprzed RTM), by kwestie spełnienia wymogów sprzętowych okazały się wcale nie takie niezbędne do szczęścia - czas pokaże.
 2. Skoro to "polskie forum", to przecież nie będzie Pan używał systemu (obrazu instalacyjnego) w wersji angielskiej (z takiej jest zrzut). Ergo - tłumaczenie jest zbędne, bo "problem" Pana nie dotyczy.
 3. Ten typ tak ma, a Microsoft z właściwym sobie humorem informuje: "Pracujemy nad tym". Tę informację można wyczytać w Centrum opinii, w wątku - teraz już "Kolekcji" - poświęconym temu właśnie błędowi.
 4. Biorąc pod uwagę opinie dot. Windows 10, które pojawiają się na tym forum, to każda wersja tego systemu jest "z błędami", a aktualizacje - to już wiedza" nie tylko z forum - częściej coś w wersjach "stabilnych" psują niż łatają. Z tego punktu widzenia należałoby optować za rezygnacją z jakichkolwiek dobrodziejstw przez Pana DJRYS-a nam dostarczanych, a nie zachowywać się jak - no offence - "pies ogrodnika".
 5. Rozumiem, że skoro Pan uważa "bety i devy" za zbędne, to takie one są i kropka, a ... "Obora" ma słuchać. Gratuluję wiary w własną sprawczość.
 6. Tak\Nie\Być może. Już co najmniej kilka razy padały - w wątkach Windows 11 - odpowiedzi na to pytanie. Pewnie warto by je Pan przejrzał.
 7. Co prawda nie gram więc o zachowaniu gier jako takich nie napisze nic, ale co do reszty... Aktualizacja z Windows 10 do Windows 11 ni różni się technicznie niczym od aktualizacji Windows 10 do nowszej wersji tego samego systemu. Nie ma znaczenia czy jest ona dokonywana z nośnika/obrazu instalacyjnego, czy przez systemową opcję aktualizacji. Jeśli wybór tego co ma zostać jest aktywny, a instalator nie zgłasza niezgodnego oprogramowania typu VM np., to ryzyko tego że coś po aktualizacji nie będzie działać jest takie samo jak przy przechodzeniu ze starszego Windows 10 do nowszego. I tyle.
 8. Sugeruję nie wprowadzać w błąd - to: https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-10-enterprise jest wersja testowa. Tylko proszę nie pisać, że nie o Windows 10 tu mowa, bo to oczywiste (tak samo jak to dlaczego ten akurat link umieściłem).
 9. Czy powyższy opis odnosi się do opcji "Go back"? - Jeśli tak, to pewnie albo minęło 10 dni, albo po pierwszej aktualizacji do Windows 11 wykonał Pan kolejną (aktualizacja z buildu .51 do .65 czy/i .71), albo - wszak to jednak system w wersji dalekiej od końcowej - mechanizm nie działa. Może Pan ew. sprawdzić czy folder Windows.old istnieje i ma zawartość odpowiadającą tej z Windows 10 - wtedy jest jeszcze jakaś szansa, by rzecz "odkręcić". W innym przypadku albo zostanie Pan przy Windows 11, albo czeka Pana reinstalacja "wszystkiego".
 10. Może i nie - nie wiem. Wiem za to, że od kilkudziesięciu, co najmniej, buildów Windows 10 i teraz, po przejściu na Windows 11 nie zdarzyło mi się by system zażądał hasła. Jak się od miesięcy logowałem automatycznie, tak i nadal tak się to odbywa.
 11. Dziękuję za informację. Gdy pisałem swój post w blogu jeszcze było "pusto".
 12. Dobra. Czy komunikat jest na "dzień dobry", czy pojawia się w trakcie instalacji/aktualizacji? W tym drugim przypadku na Microsoft Community trafił się jeden taki przypadek (tam: po dojściu do 35% instalacji) i niestety nie było na to mądrego. Wygląda, że i Pan mógł paść ofiarą "wersji rozwojowej" szczególnie, że i w "znanych błędach" nie można znaleźć żadnego wskazania związanego z komunikatem o braku zgodności. Może warto zaczekać do 22000.71 - powinna być "tuż, tuż" - i zobaczyć czy ona nie zmieni sytuacji.
 13. Np. dyskiem w GPT. Naprawdę tak trudno sprawdzić samodzielnie uruchamiając to: https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_systemowe/WhyNotWin11.html i sprawdzając co jest "na czerwono"?
×
×
 • Create New...

Important Information