Jump to content

Hannibal

 • Content Count

  418
 • Joined

 • Last visited

About Hannibal

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

1,562 profile views
 1. Kruca, a ja wtedy* musiałem się męczyć z Windows 2000. W nawiązaniu do tego o co Pan wiktorynek pytał - ten klucz Windows 8 to jest na stickersie, ma Pan go w postaci fizycznej, czy został wyciągnięty z BIOS-u? Pozwolę sobie rozwinąć: Po instalacji należy skorzystać z opcji "Zmień klucz produktu" i użyć posiadanego. O ile system zainstalowany jest zgodny z "bazowym", a migracja jest możliwa (Windows 8 nie był "wstępnie zainstalowany" - pojęcie z pkt 4 Postanowień licencyjnych Windows 10 ), to po tej operacji Windows 10 zostanie aktywowany.
 2. Już żadna. Te kanały "rozeszły" się tylko na jedną edycję - po 20277 dzieląc się na 20279 FE_Release i 21277 RS_Prerelease. Teraz, wraz z 21286 znowu powstała jedna linia: "This build is being offered to ALL Insiders in the Dev Channel. All Insiders in the Dev Channel will now receive the same build going forward.".
 3. Odpowiem pytaniem: Może zacząć od menadżera urządzeń? Ciekawe czego istotnego jeszcze Pan nie podał. Skoro opis wskazywał na usterkę sprzętową, to teraz też nie ma sensu zajmować się stroną software'ową. PS Wg mnie bez podania takich informacji, tematy dot. problemów technicznych powinny być z automatu kasowane. Również tak uważam, ale tego typu decyzja do kogo innego należy.
 4. Reinstalacja/zmiana sterownika nVidii. W wypadku laptopa, o ile sama "zabawa" ze sterownikiem nic nie zmieni, sprawdzenie czy zmiana w zakresie planów zasilania - w zakresie magistrali PCI-E - nie pomoże. W wypadku decyzji o zmianie sterownika bieżącą wersję usunąć przez DDU: https://www.download.net.pl/1773082/display-driver-uninstaller/ PS Informacje o konfiguracji sprzętowej nie byłyby niczym złym.
 5. I po kastracji, "optymalizacji" oraz modlitwach błagalnych nadal będzie działać, ale nawet jeśli zainstaluje Pan jakiś "ogryzek", to sytuacja się nie zmieni - system nadal będzie działał. Tyle tylko, że uruchomienie czegokolwiek poza nim to będzie "ćwiczenie z cierpliwości" więc nawet to coś się nadawać nie będzie. Zmiana dysku to - w przypadku tej konfiguracji - pieniądze, IMHO, wyrzucone. Tu problemem są przede wszystkim procesor i ilość pamięci. PS Jakiś "lekki" Linux byłby - znowu: IMHO - bardziej sensownym rozwiązaniem niż Windows 10 (a po prawdz
 6. Może warto aktualizować system zamiast jego obraz? Wersja systemu wraz z buildem, jego ew. modyfikacja i sygnatura błędu to naprawdę minimum informacji, które pozwolą stwierdzić, że choć trochę zależy Panu na rozwiązaniu problemu (a nie tylko na jego zaraportowaniu).
 7. No, kurde, patrzę na pierwszy post i... nijak nie wiem o co Panu chodzi, bo przecież ma Pan - post kolejny - partycję G:\ o rozmiarze 60 (prawie) GB, nie ma tam natomiast innej niż "standardowa" partycji zastrzeżonej przez system, ani odwołań do czegokolwiek. Mam wrażenie, że komunikat z pierwszego postu opisuje stan faktyczny - partycja G:\ na dysku 0 istnieje, więc ta litera w ścieżce lokalnej jest zajęta (przez partycję opisaną w zdaniu poprzednim). Inna sprawa, że uwolnienie litery G (partycji Win10) niewiele zmieni, bo na dysku nie ma przestrzeni do utworzenia kolejnej partycji
 8. Wszyscy może nie, ale... Zainteresowani na pewno.
 9. Tym, że po użyciu narzędzia z podanego wyżej linku nie pojawi się informacja o Windows Home ani Pro (tylko o Windows 10), proszę się nie przejmować - wybór między Pro i Home będzie możliwy w trakcie instalacji lub zostanie dokonany automatycznie, o ile klucz systemu jest wpisany w BIOS-ie.
 10. A do tego - genialne w swej nieoczywistości - wnioski typu: Naprawdę tak trudno, zamiast bawić się w ciuciubabkę poszukać samodzielnie ew. przyczyn pojawienia się błędu Critical_Process_Died i skonfrontować je z tym co w Pańskim, Panie Quba 10, przypadku może go powodować?
×
×
 • Create New...

Important Information