Jump to content
WinClub

Hannibal

Mega użytkownik
 • Content Count

  355
 • Joined

 • Last visited

About Hannibal

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

1320 profile views
 1. Nie chce, bo zamiast uruchomienia wyświetla się...? Nie chce, bo... jest odmowa dostępu czy inny komunikat? Tak/Nie/Być może. Gdy będzie znana odpowiedź na pytanie po pierwszym cytacie, to pewnie i w tej sprawie jakieś konkrety się pojawią. Teraz można najwyżej wskazać na użycie opcji naprawy z użyciem nośnika instalacyjnego. Jednak bez wskazania, które z nich mają być zastosowane w pierwszej kolejności. PS Jeszcze parę kombinacji (Pan przeprowadzi) i skończy się na odzyskiwaniu danych, odbudowie partycji i rozruchu.
 2. Pewnie dlatego, że Pan djrys już ją zastąpił/zmienił na 20175. Jednak dla chcącego nic trudnego - proszę sobie wybrać: https://uupdump.ml/known.php?q=regex:[2-9]\d{4}\. Insider nie powinien mieć żadnych problemów z wyborem buildu, bitów, wersji, języka oraz utworzeniem obrazu, a gdyby nawet, to... na etapie finalizacji zbierania danych dla instalatora jest czytelna instrukcja (pobrać archiwum, rozpakować i... działać, a reszta "sama się zrobi"). PS O to dlaczego koniecznie chce Pan pobierać 20170 a nie 20175 pytać nie będę - Pańska sprawa. Zapewniam tylko, że fakt, iż ma Pan "Intel" jest w tym wypadku kompletnie bez znaczenia. Dlaczego? - To już proszę samemu tego dojść.
 3. Takiej, w wersjach dla Insiderów, nie ma. Build 20175, na dziś najnowszy publicznie dostępny, ma "termin przydatności do spożycia" określony na 31.01.2021r.
 4. Oraz... Do jakiej wersji Windows 7 "pasuje" klucz (z naklejki)? Pozwoliłem sobie uzupełnić, bo Pan 1wolne nerwowy czegoś i jak się nie poda wszystkiego to znowu będą pretensje (jeśli nie umiesz odpowiedzieć). PS A potem i tak okaże się, że to wszystko wina "mielenia" które podrzuciła jakaś kukułka (zabierając kółko i czyniąc młynek niesprawnym).
 5. Tak. Przez przejęcie/nadanie sobie uprawnień z poziomu zakładki Zabezpieczenia (identycznie jak dla innych katalogów/plików). Potem wystarczy uprawnienia odebrać (sobie).
 6. Między tematem a linkiem nie mam pojęcia, ale... między moją m.in. odpowiedzią, a tą "@Dziadek13 1. Pobierz program Winaero Tweaker LINK 2 Znajdź opcję Enable User Auto Logon Checkbox 3.opcja pojawi się w netplwiz" zasadnicza - brak konieczności posiłkowania się programem zewnętrznym. Może gdyby Pan podał link do tematu, wskazując tym samym na jego powielenie, byłoby inaczej. Jednak w Pańskiej odpowiedzi (we wskazanym przez Pana linku?) znalazła się i zacytowana porada. Do niej to, a nie do... linku odnosi się moja poprzednia wypowiedź przedstawiona w formie alternatywy wobec tego co w Pańskiej wypowiedzi się - jak obecnie rozumiem - przez przypadek znalazło.
 7. Albo... zmienić konto z Microsoft na lokalne i na nim zostać. Wtedy z włączaniem i wyłączaniem logowania nie ma kłopotu.
 8. Tak/Nie/Być może. Tak. Tak. Powyższe odpowiedzi jednak nie powinny być traktowane jako sugestia, by ktoś zadający takie jak zacytowane pytania, za OC się brał uznając, iż nic złego nie zdziała. ...i jego zastosowań.
 9. "Czy już czas na zmianę pasty pod procesorem laptop Dell 7450 ?" Z tą zmianą pasty pod procesorem to bym jednak się wstrzymał, bo rezultat takiej operacji - dla laptopa i jego właściciela - może wyglądać tak:
 10. Dziwne, IMHO. W wypadku "zwykłej" płyty (bez klucza w BIOS-ie) i do tego jeszcze składaka (systemu niebrandowanego), to nigdy nie musiałem posłużyć się telefonem - zawsze wystarczyła opcja "Zmień klucz..." i użycie pierwotnego (7/8/10) - tego samego, który uprawniał do instalacji/upgrade'u.
 11. Zapewne ma Pan rację "z praktyki" (własnej), ale "z lektury" - i nie piszę tylko o licencjach "darowanych w podziękowaniu" (te w ogóle potrafią wygasać z dziwnych powodów) - wynika, że jednak te "istotne zmiany sprzętowe" jak je Microsoft nazywa, potrafią sprawić kłopot wymuszając (re)aktywację polegającą na kolejnym użyciu klucza. To tyle gwoli obrony moich "okopów Świętej Trójcy".
 12. Jeszcze jedna informacja dot. Pobranych i czyszczenia ich zawartości - tym razem z opisu zmian w buildzie 19640: "Based on feedback, if your Downloads folder is synced to a cloud provider, we are disabling the option to have Storage Sense automatically clear out your Downloads folder on a cycle." Wiem, że dla większości użytkowników to "pieśń przyszłości", ale skoro sprawa tego elementu się już pojawiła, to...
 13. Chyba - mowa o warunkach tak: opisanych - żeby zmienić "coś istotnego"* na tej płycie, to wtedy jednak, by odświeżyć** licencje cyfrową, "jakiś klucz"*** wprowadzić będzie trzeba. - Pozwolę sobie uzupełnić(?)/zakwestionować(?) częściowo zacytowany fragment wypowiedzi Pana wiktorynka. Tylko wtedy miejsce "wprowadzenia" będzie inne niż standard przy instalacji, bo z poziomu opcji "zmień klucz...", co w takim przypadku najszczęśliwiej nie brzmi, ale to już inna historia. * Np. CPU (najlepiej do spółki z kartą graficzną, choć to nie musi być konieczne). ** Określenie takie sobie, ale jego użycie da się chyba wybronić. *** Ten, który uprawniał do instalacji Windows 10.
 14. IMHO zaś "zapisywanie" czegokolwiek, gdziekolwiek jest zbędne. Pomijając przypadłości wynikające z Praw Murphy'ego - wtedy to co zapisane też o kant się nada - wczytanie klucza z BIOS-u (UEFI) odbędzie się automatycznie - wystarczy nośnik zgodny lub jakiś AIO (kastrowane lub nie) z wersją "pasującą" do klucza. Opcja "wyczyścić, podzielić i wgrać", o której napisał Pan wiktorynek, ma jeszcze i tę, poza innymi (miejsce, układ partycji itp.), przewagę, że praktycznie zawsze będzie to build nowszy od fabrycznego (ten "zestarzał się" w transporcie).
 15. Znika być może dlatego, że opcja oczyszczania tej lokalizacji istnieje w: Ustawienia - System - Pamięć - Zobacz elementy zalecane... Tryb przypuszczający z uwagi na to, iż jestem "daleko do przodu" z buildami i nie potrafię precyzyjnie przypisać kiedy w/w możliwość się pojawiła.
×
×
 • Create New...

Important Information