Jump to content

Hannibal

 • Content Count

  432
 • Joined

 • Last visited

About Hannibal

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

1,675 profile views
 1. Hannibal

  windows PE

  Nie może Pan znaleźć, bo go nie ma - każdy może go sobie stworzyć samemu. Tu: https://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows-10-to-go-tak-stworzysz-przenosny-windows-dla-kazdego/x62b22f jest przykładowy opis tworzenie z użyciem AOMEI, a tu: https://www.dell.com/support/kbdoc/pl-pl/000146569/windows-to-go-instalowanie-systemu-windows-8-1-10-na-pamięci-usb DELL swoje 3 grosze dołożył (oczywiście kwestię pochodzenia plików instalacyjnych opisując "pod siebie").
 2. Zainstalowany mam, ale... ani uśpienia, ani hibernacji nie używam (i nigdy nie używałem) więc zweryfikować Pańskich doświadczeń nie mogę. PS A jak było w 21318? - Ten build był wydany pomiędzy 21313 a 21322.
 3. 1. Czemu w ogóle instalator, a nie fdisk ma partycje zakładać? 2. Na wszelki wypadek rozmiar partycji proszę ustalić nie w GiB, a w % . Choć, o ile HDD jest standardowej dla tego modelu wielkości, nie powinno mieć to znaczenia. Oczywiście założenie podstawowe dotyczy tego, że dysk jest sprawny.
 4. S.M.A.R.T. prawdę powie, np. potwierdzając komunikat instalatora. PS Czy w BIOS-ie dysk jest poprawnie rozpoznawany?
 5. Tym razem ja sobie pozwolę - Panie Widzior, te stare to pewnie są z... "czarnej listy" zasilaczy, prawda? Inna rzecz, że w takim wypadku Pan arster pisząc podał "markę i moc" więc dopominał się Pan tych informacji albo dlatego, że nie doczytał Pan postu otwierającego, albo by sobie "pomędrkować". Miłego wieczoru życzę.
 6. Różnica między Panem a mną polega na tym, że ja wiem o czym piszę, a Pan nie tylko zapatrzył się, ale i propaguje wzorce odnoszące się do żądania informacji, które są bezwartościowe. Proszę wskazać w jaki sposób "marka i moc zasilacza" pozwalają ocenić jego sprawność w wypadku konkretnego zestawu? Rozmowa nie dotyczy wad i zalet poszczególnych PSU, a tego jak się jeden egzemplarz, zamontowany celem zasilania jednego kompletu komponentów zachowuje. Daruję sobie próbę użycia podobnej Pańskiej "argumentacji". Zdaję sobie sprawę, że byłoby to pozbawione szans powodzenia bowiem najpierw sprowa
 7. 1. Co w logach ( błędy przede wszystkim w sekcjach System i Aplikacja)? 2. Objaw występuje "od przypadku do przypadku" czy w efekcie konkretnych działań? 3. Skoro to może warto przyjrzeć się sterownikom (i to nie tylko podstawowych komponentów)? To tak "na dobry początek". 4. To kpina z elektrody? Jeżeli tak, to może i na miejscu, ale niewiele wnosi. Prawidłowe pytanie - jeśli w ogóle by je zadawać w kontekście "braku problemów z Windows 8.1" powinno brzmieć: Czy napięcia podawane przez PSU są prawidłowe (w normie)? - Marka i moc czasem są
 8. Jest tylko jeden warunek, który trzeba wcześniej spełnić: trzeba mieć jakąś - i to wcale nie tak znowu każdą - 10 zainstalowaną. Bez tego nie ma jak kliknąć w "odzyskiwanie", o którym Pan w dalszej części swego postu napisał. Z tego zaś co Pan owczar100190 zechciał upublicznić wcale nie wynika, iż ten warunek jest spełniony.
 9. Za to, że dwóch - SSD i HDD - używał i przy obu jest to samo podał. Żeby nie było, że tylko się przedpiścy czepiam: Jak wygląda sprawa z PSU (wartości i stabilność napięć) oraz stanem płyty głównej (organoleptycznie)?
 10. To nie był tylko Windows 95. O ile pamiętam, ten sam "problem z dzieleniem przez 7" występował w przypadku Office'a i ówczesnych gier Microsoftu (przynajmniej niektórych). Zresztą w tamtych czasach nie była to żadna "wiedza tajemna", to raczej obecnie jest "wiedza zapomniana" i na nowo odkryta.
 11. Jeśli nie był brandowany czy "wstępnie zainstalowany" (jak to teraz Microsoft nazywa) przez producenta - nie chodzi o ew. składacza - zestawu, a kupiony "luzem"/ u składacza, to wystarczy czysta instalacja Windows 10 (z pominięciem wpisywania klucza w jej trakcie), a potem - przez Ustawienia -... - Aktywacja wybór "Zmień klucz produktu" i wpisanie tego z Windows 7. - To taki ciut szerszy opis tego postępowania, które Pan stens wskazał. Można nawet próbować - z dużą szansą na sukces - przełożyć dysk bez reinstalacji (tylko z ew. "zmianą" klucza) i na tym skończyć działania. Oczywi
 12. I nie odnoście się w swoich postach do oboczności w wypowiedzi sprzed - tu - dwóch lat.
 13. A ja ze... szklanki wody. Po ki czort komukolwiek informacja z czego Pan korzysta? Pytanie dotyczyło możliwości "dołożenia" Defendera do konkretnej modyfikacji systemu.
 14. Albo przez MCT (można nawet wykorzystać przy okazji obraz instalacyjny wprost od Microsoftu pobrany): https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 A tak w ogóle, to przecież informacja, co do przyczyny błędu, podana na pierwszym zrzucie jest, IMHO, jasna.
 15. Odpowiedzi zacząłbym szukać nie na forum, a w... manualu płyty głównej (szczególnie przy tej ilości udostępnionych w poście otwierającym danych).
×
×
 • Create New...

Important Information