Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. Jak odczytać klucz zainstalowanego Office 2013?

  https://www.dobreprogramy.pl/Win-Keyfinder,Program,Windows,61768.html
 3. Witam. Jak w temacie. Windows 10 Home x64 zaktualizowany z Windows 7 Home Premium x64. Prawdopodobnie Office był instalowany jeszcze na Win7 i po aktualizacji do Win10 programy* nie widzą klucza Office. Nie widzą nawet, że jest zainstalowany. Pewnie upgrade namieszał coś w rejestrze. Jakie są jeszcze sposoby na odzyskanie klucza z zainstalowanego Office? Jest potrzeba czystej instalacji Win10 z kopią i przywróceniem obecnego konta pocztowego Outlook, tylko bez klucza stoję w miejscu. Za wszelkie pomysły z góry dziękuję. * ProduKey, AIDA64.
 4. [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  Poprawka KB4093105 to jeden wielki problem: https://windowsreport.com/kb4093105-issues/ https://www.computerworld.pl/news/Kolejny-duzy-update-systemu-Win-10-1709,410086.html https://www.computerworld.com/article/3269271/microsoft-windows/the-missing-cumulative-update-for-win10-1709-appeared-overnight-kb-4093105.html https://www.dobreprogramy.pl/Kwietniowy-wtorek-z-latkami-Windowsa-10-juz-za-nami-ale-wciaz-jest-co-naprawiac,News,87706.html https://www.ghacks.net/2018/04/24/kb4093105-for-windows-10-version-1709/ Komentarze na dole bezcenne.
 5. Błąd dysku SSD w programie Adata SSD ToolBox

  @wiktorynek - zwróć uwagę na datę manuala - 28 stycznia 2014 - trudno mówić o zgodności (lub braku) z systemem, którego nie ma.
 6. Błąd dysku SSD w programie Adata SSD ToolBox

  @Loczowaty - pytanie podstawowe - spod jakiego systemu uruchamiasz tego Toolboxa? Bo jeśli spod Win 10 to marne Twoje próby. Czytanie manuala nie boli: Lista kompatybilnych dysków: http://www.adata.com/us/ss/software-6/ To nie jedyny przykład ograniczenia. Wiele Toolboxów różnych producentów ma właśnie ograniczenie do Win 7 w przypadku opcji Secure Erase. (Producenci wiedzą do czego nadaje się Win 10 i jak stabilnym systemem jest. ) W manualnu znajdują się cenne informacje jak przeprowadzić wszystkie operacje włącznie z optymalizacją systemu pod kątem wydajności SSD.
 7. [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  U mnie rano przed pracą zainstalowała się poprawka KB4093105. Rano godzinka przeglądania wiadomości teraz praca i nie widzę nic niepokojącego.
 8. Dzisiaj
 9. Błąd dysku SSD w programie Adata SSD ToolBox

  Spróbowałbym zrobić to na innej płycie i/lub uruchamiając ten program spod jakiegoś WinPE. Wtedy można też bez obaw zmieniać tryby pracy kontrolera dysku (IDE/AHCI/RAID jeśli są dostępne) bez obaw, że system się nie uruchomi.
 10. "Win Spring Project 2015 - PE" Windows Live (czysty)

  Po nagraniu obrazu na pendrive działa wszystko jak należy tylko sam Windows, w moim przypadku czysty Windows 8.1 Pro uniemożliwia formatowanie pendrive, chyba dlatego że wykrywa pliki systemowe. SecureErase z poziomu pakietu PartedMagic odblokowuje pendrive.
 11. Win JG7 HP&Pro x64 Lite

  Pytanie 2 - Jak pisał kolega @Francjeśli używasz MBR użyj Loadera ale jeśli używasz GPT musisz mieć wersje Windows'a Pro bo na Home KMS nie działa
 12. Windows 7 na ADATA XPG SX6000 NVMe - nie wykrywa

  Nie wiem czy dobrze rozumiem o co ci chodzi. Maksimum kompatybilności uzyskasz podmieniając instalator na ten z Win 10 wg powyższej instrukcji. Cały system znajduje się w pliku install.wim lub install.esd, folder $OEM$ to tylko poprawki i dodatki nieintegrowalne instalujące się w trybie Setup Complete - po prostu kopiujemy do instalatora. wim a esd różni się stopniem kompresji - niczym innym i nie ma żadnego znaczenia. System instalowany z install.esd będzie instalował się ciut dłużej z powodu silniejszej kompresji plików. Zaletą esd jest mniejszy rozmiar pliku, który ma znaczenie jeśli chcemy utworzyć bootowalny pendrive w FAT32 dla kompatybilności z UEFI-GPT. Jak wiadomo FAT32 ma ograniczenie max rozmiaru dla pojedynczego pliku do 4GB. Jeszcze jedna uwaga - jeśli chcemy skompresować install.wim z Win 7 do install.esd, to musimy użyć instalatora z Win 10. Instalatory z Win 8, 8.1, 10 są przygotowane do obsługi kompresji esd, a instalator w Win 7 nie i dlatego pojawiają się błędy. Na forum jest dostępne narzędzie do konwersji wim na esd i na odwrót:
 13. Błąd dysku SSD w programie Adata SSD ToolBox

  Błąd błędem, ale czy aktualizacja firmware'u jest potrzebna? Ja po kliknięciu OK w pierwszym okienku, mam drugi komunikat: a dysk kupiony pod koniec 2017.
 14. Błąd dysku SSD w programie Adata SSD ToolBox

  Był reinstall programu, systemu. Problem jest od poczatku, zakupilem dysk w walentynki (xd) i tak do teraz po paru formatach itd, pomyslalem o jakims update dysku, no i cyk Pomysły?
 15. Błąd dysku SSD w programie Adata SSD ToolBox

  Sam program wystarczy
 16. Win JG7 HP&Pro x64 Lite

  Pyt. 1 - sam sobie odpowiedziałeś - wybierz wersję Lite Pyt. 2 - nie ma różnicy dla aktywatorów - mod czy czysty, zadziałają tak samo (na Win7 na MBR użyj Loadera DAZ - ostatnia wersja 2.2.2)
 17. Błąd dysku SSD w programie Adata SSD ToolBox

  Nawet z systemem
 18. Błąd dysku SSD w programie Adata SSD ToolBox

  Przeinstaluj tego toolboxa
 19. [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  Jak narazie ta aktualizacja KB4093105 nie objawia się żadnymi skutkami ubocznymi
 20. Witam moje ulubione forum Mam oto ciekawy błąd, (zobacz obrazek), w biosie jest ustawiona opcja AHCI. Specyfikacja: ADATA SU800 (128GB) Gigabyte B250M-D3H
 21. [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  Windows 10 Lean http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2018/17/windows-10-lean-mamy-nowe-informacje-o-okrojonej-wersji-windows.aspx?utm_source=fb_KS&utm_medium=social&utm_campaign=fb_redakcja
 22. Windows 7 na ADATA XPG SX6000 NVMe - nie wykrywa

  @wiktorynek, a powiedz mi, czy w związku z problemem z tego tematu jest sens podmiany install.esd z instalki W10x64 na install.wim z Twojego czyściocha po kompresji do esd? Chodzi mi o instalkę Win7 zachowująca maksimum kompatybilności z niewspieranymi sprzętami. Ma to sens? zalety?
 23. chociaż raz byłem pierwszy z aktualizacją
 24. No muszę przyznać rację zrobiłem pełne czyszczenie kompa programem BlechaBit 2.0 i pomogło. Znowu startuje w około 20 sec. A co do bluetooth też mam ten problem, próbowałem sparować pada od xboxa i ni cholera, po kablu działa normalnie.
 25. Win JG7 HP&Pro x64 Lite

  Witam- mój pierwszy post na tym forum.:) Dzisiaj ściągam system i zastanawiam się nad wyborem wersji- czy ktoś używa wersji Ultra Lite i jest w stanie powiedzieć, czy występują częste problemy z instalacją gier/ programów? Pamiętam, że kiedyś wyłączyłem Windows Media Player w swoim systemie i np. GTA 5 nie chciało się zainstalować. Widzę, że wersja Ultra jest pozbawiona wielu podobnych funkcjonalności- czy to oznacza, że biorąc pod uwagę fakt instalacji wielu różnych gier lepiej jednak wziąć mniej okrojoną wersję Lite? Drugie pytanie- czy jakiś dobry aktywator dla tej wersji możecie polecić? Posiadam jeden, dobrze działający na "czystych" systemach, ale obawiam się, że przy tak okrojonej wersji może nie zadziałać. Nie mam innej możliwości, aby to przetestować i ewentualnie ściągnąć coś innego, gdyż dysponuje wyłącznie jednym laptopem i wolę mieć wszystko wcześniej przygotowane i zgrane na pendrive. Pozdrawiam i dziękuję za ten system, widać, że włożono w niego ogrom pracy.
 26. Zainstaluje sterowniki dedykowane z www producenta. Powinno zaskoczyć - miałem tak kilka razy w różnych konf. Później można testować z aktualizacjami sterowników. Podsumowując: U mnie był to problem ze sterownikami VGA.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×