Jump to content
WinClub

kitaro

Mega użytkownik
 • Content Count

  303
 • Joined

 • Last visited

About kitaro

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik
 • Birthday 10/08/1951

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

811 profile views
 1. To odkop jak byk. Swoją drogą po wyłączeniu startowania programu z systemem windows, a on się włącza - znaczy jest tak ustawiony w harmonogramie. To tyle dla następnych odkopów, bo rzeczywiście ktoś może mieć taki problem. Niestety - brak uprawnień do przenoszenia tematów na forum.
 2. Ja stary i mało wiem, ale wydaje mi się, gdyby był problem sprzętowy, to by były errory w event, a nie działający proces i brak errorów, bo nawet o tym nie wspomniałeś, skoro nadaje ikonka, że działa kamerka. Ja bym to nawet sprawdził w trynie awaryjnym, czy działa.
 3. Gdy się nie zainstaluje programu do kamerki (w nim będzie sterownik) w tym przypadku od asusa, to za chiny nie zobaczy się w systemie kamerki, ani w urządzeniach.
 4. Ani mi się śni klikać w linki i sprawdzać. Mam palemoon 28.9 i firefoxa. Gdy nie odczekasz kilka minut, to przełączanie gmaila zamraża palemoona. W nowym FF problem nie występuje. Palemoon chodzi dwa razy wolniej z fasterfox na turbo, niż Firefox normalnie. Ani ghack tego nie zmieni. Dzisiaj trafiłem na bug dzisiejszego palemoona. Domyślnie bufor przeglądarki jest ustawiony na 0. Trzeba w about:config browser.cache.memory.capacity ustawić na -1 wtedy załadują się filmy do końca i nie zbraknie pamięci podręcznej. Netflix nie pójdzie, a fu! Pytasz o modyfikacje na palemoonie - Mypal 28.4 - to cud, mój bank i biorę go na wyjazdy. Uruchamiając instalator - jest na dole opcja portable. Tworzę nowy folder MYPAL CACY. W instalatorze klikam browse i wyszukuję MYPAL CACY. Go tego folderu instaluję, czyli instalator wyodrębnia przeglądarkę portable. Następnie wrzucam na pendriwe ten folder. Z pendriwe uruchamiam mypal.exe. Poustawim, spolszczę, wrzucam loginy i co tam potrzebne, i dodatki. Rozpisałem się nie bez powodu, gdyż na pendrive w folderze mypal utworzy się profil appdata i localappdata, czyli cache, wszystko jest na pendrive i tam zapisują się logowania. Na pendrive 16 GB to luz wypas. Tam mam bank, a system o tym nie wie. Firefox tego nie da,ani palemoon, którego nawet ccleaner nie widzi, to i nie szpieguje, - a mypal portable jest stworzony na secret disc. Przeglądarki - a zależy co komu do szczęścia potrzeba.
 5. Zacznij od tego, że adblock w czasie instalacji bierze dodatkowo 100MB. Potem tylko 28 MB, ale w wielu kartach adblock powiela obciążenie. Czytaj: https://www.dobreprogramy.pl/AdBlock-Plus-to-kula-u-nogi-Firefoksa.-Blokowanie-reklam-potrafi-zabrac-wiecej-pamieci-niz-same-reklamy,News,54395.html Oczywistym jest wybór UBO. Szkoda, że adfender umarł, a dobrze blokował we wszystkich przeglądarkach jednocześnie, bo go się instalowało a systemie i był lekki. Adblock kontra ublock origin - to wybór dla tych, co moja zainstalowanej sporo pamięci RAM. Im to OBO, byle pozbyć się ścierwa z stron internetowych.
 6. Rozumiem. Temat typu radzenie sobie. Nie spełnia kryteriów bezpieczeństwa - pomocy z problemami. Przenieść do poradników.
 7. A właśnie ładnie śmiga firefox po internecie. Gdzie trzeba, - zawsze można poluzować blokowanie. Tyle tej niebezpiecznej zawartości na stronach, że szok.
 8. Widzę - google poradziło sobie z uBO i na stronach przetłumaczonych nie działa "Zablokuj element". A kolei są te cholerne akamai na OLX! Ale a tymi elementami na stronach przetłumaczonych przez google i z akamai rozprawia się nowy uMatrix. Niech będzie wiecznie, byle bezpiecznie!
 9. A zawsze można wyłapać hosta np e25611.f.akamaiedge.net Fakt, reklam niet:
 10. Albo mądrze korzystasz z dodatków i ustawiasz, albo dodatki ustawiają Ciebie. Akurat twórcy nie ogarniają uBO. Inne blokowania też psują przeglądarki i są niebezpieczne, gdy niewłaściwie ustawione. Ja latami ustawiałem uBO, robiłem kopie zapasowe. Ale ja nie mam filtru alleblocka...
 11. Trudno polemizować, ale zaznaczone listy, to tylko absurd. Jeszcze niezaktualizowane. Ten sam news https://prnt.sc/rl5dm0 Czyli można na WP. I w dodatku wszystko działa. A z Twoich list filtrów mam tylko 5.
 12. Od tego trzeba zacząć - od listy filtrów dodanych: . Najwięcej wart fu*k list
 13. Radzą? Zostawiają takie skrypty jak *https://ngastatic.com/s4c/tracker.js Czy *https://gstaticadssl.l.google.com/ Co do OLX, to on stoi na akamai.net, a i tak uBO blokuje więcej ;P Szkodliwe skrypty samemu trzeba łuskać i dodawać do własne listy.
 14. Ja mam tak samo. Strona czysta - tylko korzystać.
×
×
 • Create New...

Important Information