Skocz do zawartości

kitaro

Użytkownik
 • Zawartość

  146
 • Posty z Chatbox

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O kitaro

 • Tytuł
  Zaawansowany użytkownik
 • Urodziny 1951.10.08

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

278 wyświetleń profilu
 1. kitaro

  Office 2003 dla nauczycieli i uczniów potrzebny

  To podaj wersję, bo widziałem box, czy oem i warto poszukać w web.archive.org.
 2. kitaro

  chrome na xp

  Jest już mypal - palemoon 28.2.1 na firefoxie 60.9. W instalatorze jest kreator portable w dowolnie wybranym folderze i partycji. Nazywam sobie folder jak chcę i do niego wybieram instalację portable. Folder profilu jest w lokalizacji programu. https://github.com/Feodor2/Mypal/releases/tag/28.2.1
 3. kitaro

  Microsoft Office 2007 PL [multiversion]

  Łap office hs 2007! https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZhRIM7Z1kYTOd2EfDz7TjDhT5bmlBMu8VGX Mój zapas.
 4. kitaro

  Przyśpieszamy Chrome i Firefoksa (5)

  Od FF54 pipelining został usunięty, ale wpisy w about:config zostały. https://support.mozilla.org/pl/questions/1166780 To już drugi rok nie zadziała przyśpieszenie firefoxa podane z pierwszego postu. Tak się składa, że Mozilla napchała wiele ciężkich ciężkich modułów. Tylko wyłączając zbędne - można przyśpieszyć lisa. Wyłączamy moduł bezpieczeństwa, który blokuje wiele stron z list akcji google badware, a przepuszcza 95% spamu reklamowego wszelkie malware. Gdy to blokuje się rozszerzeniami disconnect i ublock origin, to jest się bezpieczniejszym, niż zrobiłby to jakiś antywirus, czy moduł bezpieczeństwa firefoxa. Drugie, to wyłączenie wieloprocesowości. Ta bzdura w firefoxie nie rozdziela procesów na składniki przeglądarki, tylko dubluje te sama na kolejnych rdzeniach CPU. Wyłącza się telemetrię i śledzenie, a także ustawia zrzucanie cache offline, czyli wyłącza. Przecież to tylko do tego potrzebne, żeby jakiś ktoś mógł zapisywać strony internetowe na dysku, żeby przy niedostępnym necie móc korzystać z tej strony. Ja nie spotykałem się z taką potrzebą. Parę stron z zawartością może załadować spory dysk. Na FF55 nightly mam tak cache offline: To te cache offline zapycha dysk spowalniając firefoxa.
 5. Modyfikacje palemoona - drugi rok trzymają ustawienia i dokładnie tak samo skromnie wymaga. Teraz internet w ponad 90% opiera się na TSL 1.2, a IE 8 obsługuje najwyżej TSL 1.1, więc tylko fragment zawartości. Do tego trzeba sobie radzić z reklamami, spamem itd.
 6. Zależy od wersji office 2007 Mój and student zajmuje 300MB
 7. Ja mam pc prawie 12 letniego starocia, za dwa miesiące. Ale nie przegrzany. Sprawuje się. Gdy pobiorę film 4k na dysk, to mam niezłe oglądanie w mpc-hc. 7 lat temu skasowałem cooler i zasilacz. Wymieniłem na markowe. Przeglądarki chodzą szybko, bo nie ładuje się wiele. Nie mam żadnych maintenance i updaterów. Nawet adobe flash player nie ma możliwości aktualizować się. Nie mam też antywirusów. tylko czasem skanuję system, choć w trayu siedzi Scotty. Mam dożywotnią licencję na wszystkie wersje winpatrol. Przeglądarki chodzą i nie zawodzą, czyli kilka wersji palemoona, firefox, basilisk, slimjet. Rozumiem, że laptop ma pod górkę, czyli ma przegrzane pieluchy... Palemoon wycofał się z przeglądarki palemoon atom dla XP. A szkoda, bo rzeczywiście było lekko.
 8. Pokaż z CPU-Z pierwsze okno. Chodzi o procesor, czy ma obsługę SSE. Jest nawet przeglądarka, wiosenna edycja palemoona 27.9.1a1 no sse pod starsze procesory. Do wyboru: https://msfn.org/board/topic/177125-my-build-of-new-moon-temp-name-aka-pale-moon-for-xp/?do=findComment&comment=1152878 Też można spolszczyć.
 9. Już podawałem obciążenie https://prnt.sc/l37s8b Light z tymi samymi rozszerzeniami więcej żre, ale teraz na dużo braków.
 10. Palemoon 28.0.1 i palmoon 28.1.0 - dzialają extra. https://github.com/Feodor2/Mypal/releases Spolszczenie działa ze strony palemoon, starszych dodatków jest dużo do firefoxa i dodatków na stronie palemoon - tylko korzystać. A to, że mod palemoona nazywa się mypal - to chyba nie przeszkadza?
 11. Sztuka na tym polega, że treści internetowe zmieniają się i trzeba, żeby mieć obsługę nowych treści, a FF48 do tego light - już nie nadaje się. Co być musi - obsługa h64 - czyli zainstalowany lav filters dla XP. Trzeba dołożyć kodek x264vfw. Modyfikacje palemoona, które łatwo spolszczyć - nadają się ekstra. Mam stream na YT jeszcze w HD. :D
 12. Jak się ustawia oszczędnie, tak się ma. http://prntscr.com/l37s8b W sumie, to jest garść rozszerzeń, bo bez ublocka i disconnect - przeglądarka zaspamowana. A ktoś mnie skazał na skypa? Zgoda. To krowa.
 13. kitaro

  acer aspire one chipset

  Gdy utworzy się nowy folder np na D, nazwie jakoś - to po uruchomieniu instalatora można wybrać opcję portble. Wtedy do wskazanego folderu instalator wrzuci przeglądarkę. Żeby było śmieszniej, w tym folderze będzie też profil z appdata i local appdata, to znaczy, że w profilu będą foldery cache pamięci podręcznej. Co to daje? Ano - dużo. Po pierwsze - nic nie ładuje się na systemowej C. Po drugie, można folder skopiować na pendrive i mieć przeglądarkę wszędzie z sobą, czyli używać wszędzie tam, u kogoś, choćby w komputerze na dworcu wpiąć w usb i mieć swoją zalogowaną wszędzie przeglądarkę. Można u kuzynów w innym mieście podpiąć pena, czy gdzie do windows 7, czy jak. A gdy będzie miejsce na pendrive i pobieranie ustawi się na folder profilu - to mona tłuc gigabajty filmów, albo innych danych. Obowiązkowo ublock origin i disconnect - starsze wersje.
 14. kitaro

  acer aspire one chipset

  Przeglądarka, to palemoon 28.1 https://github.com/Feodor2/Mypal/releases Druga pozycja. Language pack na stronie palemoon, starsze rozszerzenia dla firefoxa i tylko cieszyć się.
×

Powiadomienie o plikach cookie