Jump to content

kitaro

 • Posts

  608
 • Joined

 • Last visited

About kitaro

 • Birthday 10/08/1951

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

2,371 profile views
 1. Chwila moment. Ponoć wirus pojawił się w nowych wersjach. Info żyje w internecie 5 dni. Znikły czerwcowe wycieki. No, nagonka jak diabli. Tymczasem jest publikowane wersja z ponad miesiąca. A w czerwcu jeszcze tego wirusa nie było. To brać i klaskać?
 2. Defender? Nie mam mocnego komputera, ale to lekki antywirus, do tego wystarcza!
 3. U mnie wszystko uchowało się, ale skorzystałem z asystenta aktualizacji. Komputer parę razy zrobił restart. Po tygodniu zrobiłem oczyszczanie dysku z WU, bo był prawie 30 GB folder ,old poprzedniego widowsa, a potem odinstalowałem asystenta. Po nim też było prawie 4 GB pozostałości na C. Cieszę się, że 21H1 śmiga. Też mam 120GB SSD i muszę miejsca oszczędzać. Mam partycję odzyskiwania, razem z windowsem na C zajęte 61GB. 59GB mam wolne. Łatki wchodzą mi jak masło, ale gdy będzie win 10 21H2 - to też pobiorę asystenta aktualizacji. Bezwarunkowo. Ja mam najważniejsze sprawy swoje skopiowane do folderów i pakowane na trudne hasło i w hostingu pcloud. Dużo ryzykuje, kto nie robi kopii zawartości profilów przeglądarek, dokumentów i wszystkiego potrzebnego. Mam nawet płatny Total Uninstall 7.0.2 na 4 stanowiska - którym robię kopie przywracania zainstalowanych programów z rejestrem, ustawieniami. Po przywróceniu Firefoxa, to nawet jestem zalogowany jak w chwili zrobienia kopii.
 4. Ano, bije po oczach ten kręciołek i drażni, jak zemsta komornika Są tacy, co się z tego cieszą i jak widzę więcej tych kręciołków, to idę w gwizdu Stąd...
 5. W tym szkopuł, że latka lecą, a strona producenta płyty komputera/laptopa - za cholerę nie nadąża. Nie nadąża WU. Sterownik z SDI 5 lat młodszy - też podpisany pszez MS. Na dziwnych stronach można załapać się na wirusa. Dumo, sumo, iobit, a nawet płatne ashampoo i wiele innych programów może tylko zainfekować system. Jedyny program, gdzie mogę się czegoś trzyma, to snappy. SDI x64: https://www.virustotal.com/gui/file/b98bd6d0435d1903e7a5aa5b5a18df26aae093e744bce9267848a4314e9f73a9/detection Wszystko inne, to all guano, którego odinstalowanie może "uszkodzić Twój komputer". Taki to szlag.
 6. Aktualizowany - ostatnia wersja z maja https://portable.info.pl/snappy-driver-installer-origin-portable/ Portable, bo nie trzymam programów długo. To jak potrzeba, to pobiera się nową wersję aktualną i po użyciu wyrzuca. Używałem program na kilku komputerach od przynajmniej 10 lat. Nigdy nie oferował starszego sterownika. Fakt, czasem jest potrzeba zainstalować starszy sterownik, bo przykładowo co któryś sterownik nvidia robi problemy w systemie. Ale to do tego trzema pobrać ze strony nvidia starszy sterownik, bo snappy nie oferuje starszych. Do czego ma służyć mój powielony zrzut? Dokładnie pisze, że zainstalowany sterownik jest z 2015 roku a dostępny sterownik z 2020 roku z wersją różnicy końcówki większą o 3. Odwrotnie czytasz, czy prezentujesz popularny dzisiaj FAŁSZ? Sprawiasz mi przykrość.
 7. Święte słowa Mm komputer z 2016 roku. Windows 10 pro widzę zaktualizowany z windows 8.1. Jeszcze 2 miesiące temu win 10 opcjonalnie WU zainstalował stery z 2016 roku, ale nie wszystkie. Temat mnie obudził i pobrałem SDI z portable info. Wszystki do chipsetu są dostąpne z 2018 roku. Z realteka nawet z tego roku 2021, a grafiki z czerwca 2020. Nie będzie mnie tu win 10 robił w bambuko i będę przez palce patrzył na speców, którym win 10 pobiera "najlepiej". No, cieszcie się SDI używałem na wcześniejszych komputerach i wcześniejszych systemach. Nie domyślałem się tylko, że win 10 tyle ściemnia. Grafika 5 lat młodsza i śmiga.
 8. https://msfn.org/board/forum/179-windows-10/ Tam każdy system, a i sporo modyfikacji np najnowszy palemoon dla XP (Newmoon)
 9. Człowiek tydzień czeka, a odpowiedzi brak, bo może jest bardzo złożony problem. Wyczytałem na MS: I odpowiedź: Swoją drogą, mamy do czynienie z więcej, niż jedną usługą. Nie wiemy, co było instalowane, jakaś virtualka i co mogło tydzień temu napsocić, czyli robota z usługami/uprawnieniami/funkcą Hyper-v.
 10. Trzeba pakiet zgodności - jeszcze do pobrania stąd: https://programy.net.pl/program,pakiet-zgodnosci-microsoft-office.html Czyściutkie 37 MB.
 11. Wydajność i kondycja urządzenia - ogólnie system pokazuje tak: W sumie można testować poszczególne podzespoły, ale liczy się wydajność w grach, filmach i programach. A zastosowań komputera jest multum i nie ma jednoznacznych kryteriów wydajności. Wczoraj testowałem przeglądarkę sleipnir. Po raz pierwszy usłyszałem brzęczenie procesora. Byle goowno może być za ciężkie dla komputera z systemem win 10. UHD bezproblemowo, a tu taki bzdet - przeglądarka niszowa. A mam ich z 6. Sprawę komplikuje oprogramowanie, bo przykładowy avast włazi we wszystkie procesy systemu i w zasadzie sporo obniża wydajność systemu. Przeglądarki stają się cięższe i inne oprogramowanie. Sprawdzałem i nigdy avasta. Defender starczy, a ja jestem ostrożny.
 12. Może mnie starego posłuchasz i mam jakieś podejrzenie. Potrzebuję logu Addition wykonanego programem FRST. Tam będą errory i w przypadku, gdyby to np avast gryzł się z jakimś sterownikiem, czy inny problem softwaro-sprzętowy - to albo ogarnąć, albo nawet zainstalować aktualizację 21H1. Wszystko zachowasz chyba, że już aktualizowałeś. Ale cośkolwiek trzeba wiedzieć, co się dzieje z systemem. Pozdrawiam.
 13. Każdy plik, którego wklejasz link do pobrania w innym programie na komputerze, trzeba wkleić sobie do notatnika. To będzie ten url.
 14. To aktualizowanie w systemie linux jest łatwiejsze, przyjaźniejsze, bezpieczniejsze? Pewnie, można skorzystać z systemu aktualizacji Canonical, takich jak Patchowanie na żywo (co pozwala nam instalować łatki bezpieczeństwa bez ponownego uruchamiania). Swoją drogą, jak u mnie mint 17 zaktualizował się do 18, to nie było co zbierać.
×
×
 • Create New...

Important Information