Jump to content
WinClub

kitaro

Mega użytkownik
 • Content Count

  381
 • Joined

 • Last visited

About kitaro

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik
 • Birthday 10/08/1951

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

904 profile views
 1. Każdy antywirus do przeglądarek, to spowolnienie przeglądarek i przepuszczają wiele malware, śledzenie, reklamy i tam takie uciążliwe sprawy. One skanują wszystkie strony pod kątem phishingu i koparek. Do phishingu i koparek, do malware i trackerów, do reklam i uciążliwych skryptów - z powodzeniem wystarczą rozszerzenia. I internet śmiga, nic nie muli. Weźmy taki firefox. Z rozszerzeń, to koniecznie ublock origin, netcraft, disconnect me, strict pop-up blocker, adsblocker. Lista filtrów do ublocka origina: uBlock filters – Resource abuse EasyList POL: Oficjalne polskie filtry przeciwko alertom o Adblocku Lists/ParsedBlacklists/CryptoWall-Ransomware-C2-Domain-blocklist.txt AakList (Anti-Adblock Killer) Adblock Warning Removal List fu*k fu*kadblock NoCoin Filter List Official Polish filters for AdBlock, uBlock Origin & AdGuard - supplement for uBlock Origin Polski Antyirytujący Dodatek Specjalny Polskie Filtry Elementów Irytujących Polskie Filtry RODO-Ciasteczkowe Web Annoyances Ultralist Wbudowane zabezpieczenia w firefoxie też są bardzo obciążające i trzeba odznaczać Akurat rozszerzenia robią to wszystko lepiej. Wbudowane zabezpieczenia przepuszczają reklamy, śledzenie, malware, przekierowania itp. Bo na tym zarabia mozilla. A kto się nie opłaci, tego blokuje, przykładowo pobieranie odkurzacza jeszcze z dobrychprogramów. Wbudowane zabezpieczenia, to też ciężka kula u nogi firefoxa. My tu gady gadu, a przecież trzeba pamiętać, żeby na virus total online sprawdzać pobrane pliki. Każdy plik o rozszerzeniu ,doc - to w 99% wirus. Po kliknięciu żaden antywirus nie uchroni przed infekcją. Fora pomocowe są pełne tych, co złapali infekcje, a mają antywirusy. U mnie od 10 lat jest bez antywirusa, jakoś nic nie może wleźć. Avira, to też fake reklamowe, sklep i śledź. Też pomysł z piekła rodem. Pendrive na tylko dla siebie - to nic nie wlezie. Nie trzeba zabezpieczeń. Na publiczny użytek - to kupić dobre pendrive z programem zabezpieczającym np sandisk cruzer.
 2. Napisałem do producenta, otrzymałem zip z instalatorem wszystkiego do tej kamerki. Jakby komu co, to mam już zapas na pcloud.
 3. A próbowałem F8 i wejść w tryb awaryjny bez dostępu do neta? Tylko parę systemowych sterowników będzie uruchomionych, a w przypadku, gdy plik jest dodany do list odtwarzania i przez błąd odtwarzacza nie można go usunąć, to powinno pójść w trybie awaryjnych.
 4. A próbowałeś PPM na właściwości filmu part i zmienić mu rozszerzenie na .mp4? Potem zastosuj i OK.
 5. Maxdelete sam restartuje komputer i wtedy usuwa.
 6. Z większości stron, to virus total online pokazuje paczkę z trojanami. Rozpowszechniany był z wirusami, ale ze strony autora był bezpieczny, bez dodanych paskud. Gdy znalazłem względnie czysty i bezpieczny unlocker, to wrzuciłem i trzymam kilka lat na pcloud. Zawsze może się komuś przygać, Unlocker portable: https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZebMH7Zi6jCOh6mfxX7XIc0FfaizhIbXVUy Wszystko IOBit, to ścierwo
 7. Na XP jest skuteczny programik do usuwanie opornych plików - działa nawet na windows 7 https://www.programosy.pl/program,max-delete.html Dodaje się plik do usunięcia i programik to robi podczas restartu systemu zanim się załaduje. Próbuj.
 8. Nigdy nie używaj unlockera - to szkodliwy program. Zawsze pozostaje ścieżka dostępu w rejestrze. Pobierz malutki opened files view zip file i na dole strony jest spolszczenie. https://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html Wypakuj byle gdzie. Zawartość spolszczenia wklej do folderu programu Uruchom plik exe. Wyświetlą się wszystkie pliki, które są trzymane przez jakiś proces. To się nazywa uchwyty. Znajdź ten plik part file, zaznacz i z menu plik wybierzesz - usuń uchwyty wybranych plików. Klikniesz w to i czekasz chwilę, aż plik zniknie z okna programu. Potem znajdujesz plik i normalnie usuwasz. Zawsze, gdy plik jest zablokowany, to znaczy, że trzyma go jakiś proces i często w ten sposób ludzie uszkadzają system. Tylko żebyś się nie pomylił.
 9. Mnie wyszło jakieś cudo. Pobrałem z msfn moda palemoon 28.9.3a1. To portable. Ustawiłem byle co i z profilu usunąłem zawartość oprócz folderu chrome. Wkleiłem zawartość profilu mypal 28.9.3 z githuba z pominięciem dwóch folderów cache. Palemoon uruchomił się jako mypal, spolszczony, z dodatkami elegancja. Identyfikator programu Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:68.9) Gecko/20100101 Goanna/4.5 Firefox/68.9 PaleMoon/28.9.3a1
 10. Więcej jak chrome? A pokaż chrome z włączonymi 10 dodatkami oprócz pluginów na tej stronie, bo coś nie dowierzam...
 11. Byłem wczoraj na pc z XP i posprawdzałem. Najlepiej sprawdza się mypal 28.9.3. Nie ma ostrzeżeń na YT. Serpent - nie wszytko działa i są problemy z uBO.
 12. No i nico. Pół dnia robiłem staruszka pc i dało się. No i nie dało się, wciąż sterownik nie zainstalowany, a powinno całe oprogramowanie i co bym nie instalował i jak - nie dało się. Dałem na płytę, na pendrive, z dysku i kaszanka. Widocznie ten windows 7 x64 z della jest jakiś ułomny. Przykładowo mysz modecom bezprzewodowa przyjęła się elegancko, ale bezprzewodowa rapoo już za chiny. Nawet znalazłem sterownik i rapoo działało do wyłączenia komputera, potem już był wywalony sterownik. Cóż - jestem stary dziad i dziaduję.
 13. Naśmiewasz się ze mnie. To dyskietka, a optiplex 78 ma do tego napęd pionowy, zaś tacka w laptopie acer ma dużo większą wypukłość na środku. Owszem, gdybym zawartość dyskietki skopiował na dysk, to wtedy po kłopocie.
×
×
 • Create New...

Important Information