Skocz do zawartości

Windows 11 - ogólna dyskusja


MarcinGX

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Jurecki napisał:

A co zainstalujesz zamiast WD?

 

Ja jadę na WD i jest OK :)

Do tego jeszcze WiseVector StopX.

Ja zadałem pytanie jak się tego badziewia pozbyć. Ja od kiedy mam do czynienia z PC to nigdy nie instalowałem żadnych antywirów czy internet security. Wystarczy mózg i VPN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szymibtw napisał:

Jak wywalić z w11 Defendera?

Jest zaszyty tak głęboko w systemie, że raczej już go nie wywalisz - bez ubicia połowy systemu. 

Jako, że 11ka wciąż jest świeża, pewnie nikt jeszcze wywalania Defendera nie próbował.  Jedyne, co w tym momencie przychodzi mi na myśl to wyłaczenie go przez... instację innego antywirusa :trollface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że można bo coś takiego znalazłem.:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Można nadal wyłączyć defendera tym [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DRAGO napisał:

Wygląda na to że można bo coś takiego znalazłem.:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Można nadal wyłączyć defendera tym [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Trzeba najpierw wyłązyć Defendera w systemie bo potraktuje program jako wirusa .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę podziwiam próby "wywalenia" Defendera w systemie testowym. Finalnie raczej prosto nie będzie o ile w ogóle możliwe bez poważnych konsekwencji. Defender jest teraz zintegrowany z TPM, Secure Boot oraz wieloma wbudowanymi aplikacjami. Ma również powiązania sprzętowe. Jeśli w ogóle będzie możliwość (raczej tak), to tylko przez instalację innego programu antywirusowego. Wtedy Defender deaktywuje się, ale będzie czuwał w tle. Tak z resztą jest w Win 10 od edycji 2004.

renatan lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wiktorynek napisał:

Nierozwiązane problemy z Win 10 już mszczą się na Win 11: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

To raczej "problemy" każdego Windowsa, od dawna istnieje spora fragmentacja UI, tylko że do Win 7 jako-tako mniej to było widoczne, a z wprowadzeniem Metro i pozostałych następców, zaczęło być to sporo bardziej widoczne.
Tutaj masz screen, który ktoś tam na Redditcie zrobił jak wyciekł ten pierwszy build

D0ulo6X.png

Co prawda Ustawienia, MS Store i powiadomienia zostały już zmienione, ale obstawiam że reszta została, jeszcze tam ktoś wrzucił pozostałości z Win NT 3.1, więc obstawiam że raczej za dużo się nie zmieni, być może zmienią do premiery to co jest widoczne bez głębszego grzebania w systemie, ale wątpię by odświeżyli wszystko co się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko problem eksploratora czy aplikacji wbudowanych. Wystarczy spojrzeć jak wygląda np ciemny motyw Firefoxa w Win 7, a jak wygląda (fatalnie) w Win 10. Win 10 i prawdopodobnie Win 11 też (na razie 1 raz zainstalowałem testowo na VB) ma poważne problemy z reprodukcją barw dowolnych aplikacji. Gubi też czasem obramowania okien aplikacji (np z jednej strony) co nie zdarza się w starszych systemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dziadek13 napisał:

Przecież można to zrobić i są linki i opisy podane na forum w tematach windows 11.

przykład  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Idzie  tylko  po zmianie  nie idzie otworzyć okna ustawień  ( od razu znika po kliknięciu  )  nie wiem co jest z tym bo nie sprawdzałem jeszcze brak czasu  czy to u mnie tylko ?  czy inni też taki błąd mają ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2021 o 10:26, woj_ani217 napisał:

Musi  to na Rusi  a w Polsce  jak kto chce !.

Pomyśl , poczytaj  i nic nie płać !  wszystko idzie zrobić no prawie wszystko  ale Twój  na pewno  chyba że masz kompletny złom ?.

Szukałem i szukałem i nie znalazłem styku / wtyku / złącza TPM

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, woj_ani217 napisał:

  nie wiem co jest z tym bo nie sprawdzałem jeszcze brak czasu  czy to u mnie tylko ?

 

Tak , u mnie Menu start z 10_tki działa normalnie. Pasek u góry [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

działa też, tylko jakoś z prawej strony nie chce, mają coś namotane z tym paskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2021 o 10:09, TediPower napisał:

Aktualizacja win, 10 do 11 jest, darmowa. Ale mój komputer nie spełnia wymagań i muszę wymienić płytę główną, procek, pamięci. Co za tym idzie muszę kupić nową licecje na win bo nowe podzespoły. Tak jak to jest datmowe czy nie.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Nie chciałbym wprowadzić w błąd więc proszę to jeszcze sprawdzić ale zdaje się że czytałem gdzieś że po zalogowaniu się na koncie Microsoftu zapisuje się na nim również licencja przez co można uniknąć konieczności wymiany podzespołów.
W moim przypadku instalując 11-stkę (pierwszą wersję z wycieku 21996.1) na wirtualnej maszynie (VMware Workstation) założyłem na niej nowe konto Microsoftu po czym użyłem aktywatora (nie real licencji). Obecnie zainstalowałem 11-kę w wersji dev build 22000.51 na prawdziwym kompie i z ciekawości użyłem ponownie tego konta Microsoftu. System się aktywował przez nie bez używania aktywatora.
Znając jednak wszelkie wydumki Microsoftu sytuacja może być różna w różnych przypadkach. Nie wiem czy jeśli licencja zapisała się wcześniej na UEFI to czy zapisuje się potem na koncie Microsoftu czy nie dlatego też lepiej to sprawdzić dokładniej.
Nie piszę tu jako znawca tematu, podaję jedynie info o możliwości która może pomóc ale nie musi i wymaga dokładnego sprawdzenia.
Co do wymagań to końcowe będą znane dopiero po wydaniu oficjalnej wersji (podobno w 2022-gim) i są duże szanse że będą obniżone (gdy już dość producentów zbije kokosy na obecnych zapowiedziach Gatesa...) a na dziś można użyć modyfikowanego instalatora który pomija wymagania (ja np. nie mam na płycie TPM ani UEFI a korzystam).
Przypominam że temat licencji to tylko info, nie wiem jak to działa na 100% - Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, stens napisał:

Tak , u mnie Menu start z 10_tki działa normalnie. Pasek u góry [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

działa też, tylko jakoś z prawej strony nie chce, mają coś namotane z tym paskiem.

W  końcu  doprowadziłem to badziewie do kapitulacji  i wszystko   działa ? jak na razie nic się nie wysypuje.

Zrzut-ekranu-2.png

 

Zabrałem  się też za czyszczenie  tego  "cudownego"  systemu i w 90%   mam  wypier.............   badziewia psu na budę potrzebnego  tj.

edge , defender wszystkie apki  , szpiegostwo poblokowana  zapora , hosts  itd.. jak na razie chodzi  nic się nie wywala  jedyne  G  co mi zostało to  wprowadzenie do systemu ? ale i to wywalę na razie brak cierpliwości.

Oczywiście  totalna blokada  WU  żeby nie doinstalował z automatu  jakiegoś badziewia i nie zepsuł całej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, woj_ani217 napisał:

W  końcu  doprowadziłem to badziewie do kapitulacji  i wszystko   działa ? jak na razie nic się nie wysypuje.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Zabrałem  się też za czyszczenie  tego  "cudownego"  systemu i w 90%   mam  wypier.............   badziewia psu na budę potrzebnego  tj.

edge , defender wszystkie apki  , szpiegostwo poblokowana  zapora , hosts  itd.. jak na razie chodzi  nic się nie wywala  jedyne  G  co mi zostało to  wprowadzenie do systemu ? ale i to wywalę na razie brak cierpliwości.

Oczywiście  totalna blokada  WU  żeby nie doinstalował z automatu  jakiegoś badziewia i nie zepsuł całej roboty.

Jak usunąłeś Defendera? Z tego co piszą na w11 jest to niemożliwe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szymibtw napisał:

Jak usunąłeś Defendera?

Bardzo proszę o poprawność określeń. Usunięcie, wyłączenie, deaktywacja to inne rzeczy. Dodatkowo trzeba zdać sobie sprawę, że pewne działania (wpisy rejestru) są ignorowane, gdyż Microsoft zabezpieczył się i zastosował bypass na domorosłych modyfikatorów. Kolejna kwestia, to konsekwencje tych działań dla pozostałych elementów systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, szymibtw napisał:

Jak usunąłeś Defendera? Z tego co piszą na w11 jest to niemożliwe 

Całkowicie tego  G   nie da się wywalić  ( na razie ? )  ale idzie to wyłączyć poblokować  tak żeby czterech liter nie zawracał.

Na razie sam się uczę tego " cudownego " systemu ale pomału doprowadzę do kapitulacji jego albo mojej :tooth:

Jest taki programik  DefenderControl  no i skryptami i ręcznie w rejestrach ( na razie działa po restartach się nie podnosi )  trochę trzeba  pomieszać.

 

Zrzut-ekranu-3.png

 

Zrzut-ekranu-4.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ma wyrzucone wszystko i o dziwo działa .Co prawda jest to pierwsza Kompilacja 21996.1 ale wycięte ma wszystko łącznie z Defenderem. Adres strony -[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  I zajmuje po instalacji Ok 8 GB.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2021 o 23:30, janek917 napisał:

Ten ma wyrzucone wszystko i o dziwo działa

Bo w tej  czyli  21996.1  jeszcze można było   ciąć  chociaż błędy też się  pojawiały np. menu  zmienione na win 10 i przeniesione ich suwakiem w ustawieniach na lewo  powodowało że ikony po prawej stronie koło zegara już się nie otwierały tylko pod prawo klikiem i wiele innych szkoda pisać bo za dużo ich.

Przerabiałem  to  trzy dni i jak  zainstalowałem najnowszą  kompilację to jeszcze gorzej było  tak mają jedno z drugim powiązane i poblokowane  że  w " pięć minut " nie da rady tego ogarnąć.

Wywaliłem to  G.........o  bo już nerwy  traciłem  na razie szkoda nerwów na to  może jak wydadzą  finał  to się za to zabiorę.

Robią  wszystko tak żeby  użytkownik bez wiedzy MS nie mógł nawet pierdnąć  , tak jest napchany szpiegostwem  że aż strach  wszystko jest wysyłane do nich każde kliknięcie.

Zobaczymy co wymyślą na finał ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, enterprise2000 napisał:

Oj tam, oj tam.

Spokojnie wyciąłem z 11-stki śmieci i nic mi się nie psuje. Żadnych większych bugów nie widzę. (1,7gb plik wim, około 4gb po instalacji)

Kwestia wiedzy, co można usunąć, a co lepiej zostawić :)

"  Kwestia wiedzy, co można usunąć, a co lepiej zostawić  "   :laie_67:  :tooth:  no to teraz żeś  pie.....ł   jak łysy o beton  :22  najstarsi  indianie nie  pamiętają od  kiedy  w tym " mieszam " , ale masz rację trzeba wiedzieć  co " grzebać "  w tym  " cudownym "  systemie.

Wszystko zależy  od  jak mocno to chcesz " poczyścić "  ja z założenia  tnę  do kości  bo wychodzę z założenia  że bzdety  każdy powinien sobie doinstalować   tak jakie ma potrzeby a nie na dzień dobry pchać  wszystkie badziewie czy potrzebne czy nie.

System ma  być  " czysty " , bezpieczny  i szybki a nie taki że bez ich zgody nic nie możesz sam zrobić.

Oni wszystko robią pod siebie  bo co wymagać od takiego narodu  co to ma nawet instrukcję do  obsługi lustra  albo ich badziewnej kulistej klamki  że należy przekręcać w prawo :doh:.

" Spokojnie wyciąłem z 11-stki śmieci i nic mi się nie psuje.  "  no to gratuluje  a jak długo ? będziesz się cieszył  ?  zobaczymy.

Ja  poczekam  na finał i wówczas ( może )  zabiorę się  za to  " cudo " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2021 o 18:43, szymibtw napisał:

Co do buforowania YT nadal lipa. Jedynie 480p bez cięcia. Sprawdzam prędkość łącza i mam 1gbs/300mb i ping 1/2 i o co tu chodzi? Czy to kabel czy wifi jest tak samo, do tego nie ważne jaka przeglądarka YT nie zacina jedynie na 480p... Tragedia jakaś i kombinuję ale nie wiem co jest do cholery przyczyną... 

Jeśli masz karte realteka to mozesz odinstalować sterowniki i się zainstalują domyślne pod realteka na win11 mi pomoglo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie