Jump to content

kitaro

 • Content Count

  599
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kitaro

 1. Nie rozumiem, po co zapodany zrzut ze strony, której nie ma w internecie, w kontekście sponsorowanej reklamy okularów na FB, która jest. Manipulacja ludźmi nie polega tylko na podrzuceniu promocji cenowej. Nie na tej zasadzie działa pepko, biedronka i wiele innych, że taniej. Są sklepy, że drożej. Ceny wyższe, a pisze promocja i skreślone kilkaset zł większej ceny, niebotycznej, z x-com i tam takich. Normalnie towar można kupić taniej, zaś okazyjnie jeszcze dużo taniej, tylko się o tym nie trąbi. Black Friday ma się dobrze i jest tradycją, i zdarza się zaszaleć. M4T na
 2. Netcraft? What's new in v1.16.6? Najnowszy z grudnia: Najnowszy system, świeże rozszerzenia a na FB nie zdarzyło mi się nigdy kliknąć w jakąś promocję.
 3. Człowiek tydzień czeka, a odpowiedzi brak, bo może jest bardzo złożony problem. Wyczytałem na MS: I odpowiedź: Swoją drogą, mamy do czynienie z więcej, niż jedną usługą. Nie wiemy, co było instalowane, jakaś virtualka i co mogło tydzień temu napsocić, czyli robota z usługami/uprawnieniami/funkcą Hyper-v.
 4. Trzeba pakiet zgodności - jeszcze do pobrania stąd: https://programy.net.pl/program,pakiet-zgodnosci-microsoft-office.html Czyściutkie 37 MB.
 5. Wydajność i kondycja urządzenia - ogólnie system pokazuje tak: W sumie można testować poszczególne podzespoły, ale liczy się wydajność w grach, filmach i programach. A zastosowań komputera jest multum i nie ma jednoznacznych kryteriów wydajności. Wczoraj testowałem przeglądarkę sleipnir. Po raz pierwszy usłyszałem brzęczenie procesora. Byle goowno może być za ciężkie dla komputera z systemem win 10. UHD bezproblemowo, a tu taki bzdet - przeglądarka niszowa. A mam ich z 6. Sprawę komplikuje oprogramowanie, bo przykładowy avast włazi we wszystkie procesy systemu i w z
 6. Może mnie starego posłuchasz i mam jakieś podejrzenie. Potrzebuję logu Addition wykonanego programem FRST. Tam będą errory i w przypadku, gdyby to np avast gryzł się z jakimś sterownikiem, czy inny problem softwaro-sprzętowy - to albo ogarnąć, albo nawet zainstalować aktualizację 21H1. Wszystko zachowasz chyba, że już aktualizowałeś. Ale cośkolwiek trzeba wiedzieć, co się dzieje z systemem. Pozdrawiam.
 7. Każdy plik, którego wklejasz link do pobrania w innym programie na komputerze, trzeba wkleić sobie do notatnika. To będzie ten url.
 8. To aktualizowanie w systemie linux jest łatwiejsze, przyjaźniejsze, bezpieczniejsze? Pewnie, można skorzystać z systemu aktualizacji Canonical, takich jak Patchowanie na żywo (co pozwala nam instalować łatki bezpieczeństwa bez ponownego uruchamiania). Swoją drogą, jak u mnie mint 17 zaktualizował się do 18, to nie było co zbierać.
 9. Weźcie everything, bo wyszukiwanie systemowe jest dd. Wpiszcie "edge". Skolko tysięcy wyników plików? A każdy jest w rejestrze przynajmniej parę razy. Aktualizować, nie używać - amen! U mnie domyślna przeglądarka, to icedragon FF65. Piorun bije po oczach. Windows 10 lubi przeglądarkę. Ma parę nieprzeszkadzających bugów, bo to 22 miesiące temu była aktualność. Nie mam edge w procesach, nawet ccleaner nie wykrywa nic z edge. Wchodzą aktualizacje, zero problemów.
 10. Oj biedna Bogata i do tego anty-gramatyczny dramat. Czekaj. System sam pozbiera się prędzej, czy później. Jest pełno porad w necie, jak włączyć - wyłączyć WU. Windows Update i Windows Update Medic Service mam ustawione na tryb ręczny, a wyłączone całkowicie zaplanowane zadanie update-sys. Kliknę, to wyszukuje aktualizacje, pobiera i instaluje - wchodzą jak w masło. 12, 0.5, 2021 - wlazła wtorkowa i ekstra jest. Między włączeniem usługi a wyłączeniem - jest parę trybów uruchamiania (automatyczny, opóźniony, ręczny i wyłączony). Netowe porady potraktowałem z przymrużeni
 11. Nie. To problem wystąpił po przywróceniu systemu do ustawień początkowych z zachowaniem osobistych danych. Diabeł podkusił użycie programu Shellbag Analyzer & Cleaner - bo pojawiło się dużo .old. Drugi miesiąc walczę. Pewnie doczekam się czystej instalacji systemu.
 12. A u mnie porypały się ikony folderów. Znikły atrybuty, chociaż foldery otwierają się. Nawet z plików znikają atrybuty, chociaż wszystko śmiga wyśmienicie. Co za diabeł? Jakaś porada, czy jakieś theme?
 13. A na windows 10 też zasuwa na 1080p: Na filmach YT bierze tyle, co nic. W sumie pokazywałem tu na forum często, że oryginalny windows 7 z della po okrojniu ze zbędnych usług brał po uruchomieniu 480MB. Doliczyć przeglądarkę oszczędną, to nie ma problemu. Najgorzej, gdy ktoś nie potrafi ustawić oszczędnie systemu ani przeglądarki, a krytykuje, aż wióry lecą. Tak mi chodziło wszystko na XP jeszcze w 2019 roku.
 14. Iceveasel 87.0 https://u.pcloud.link/publink/show?code=XZ9JxWXZSFXvf1EERCu4C6hB43Duuj1idxak
 15. Wyraźnie pisze, że jak co nie wypali z muvee, to pisz na support. Albo instaluj program na win 10 w trynie win 7. Ogarnij sobie WTranslate, tylko instalacyjny, bo portable ma wyszarzone uruchamianie z systemem. Wszędzie Ci przetłumaczy co zaznaczysz w systemie, dokumentach, przeglądarkach. Ustaw dwa translate Google i Microsoft - tak samo ustaw dictionary na google i MS. Na ikonie PPM i ustaw dokładnie tak tryb myszy. Od lat niezwykle przydatny lekki programik. Jeszcze Ci po rusku przeczyta, albo angielsku, czy nawet chińsku albo śmieszny czeski.
 16. Chyba youtube dl, czy youtube dlg - nic nie przebije. https://ytdl-org.github.io/youtube-dl/supportedsites.html Choć do pobierania filmików FB - trzeba addon Facebook Video Downloader Plus ... i darmo.
 17. kitaro

  windows PE

  Witam Tyż dziadek i pradziadek
 18. Też wolałbym TV, ale to dla dziadka - wnuczka dała mi login netflixa. Mam do prawnuka 400 km od Tarnowa. U mnie telewizor odłączony od prądu. Do komputera za duży, bo jestem krótkowidzem. Moje najlepsze kino, to na messengerze, jak dostaję masę filmów, gdy prawnuk rozrabia
 19. Coś robi za problem z wtyczkami. Raz, że na Twojej stronie nie mam problemów z awarią plugina clearkey, a drugie, to mam tylko jeden wpis w about:config dot clearkey: media.clearkey.persistent-license.enabled false Gdybym miał wykupiony canalplus, pewnie mógłbym oglądać filmy. Mam tylko netflixa, ale do netflixa muszę uruchamiać firefox, albo edge. A wszystko inne - iceveasel. Dodam, że najnowszy FF 86.0 zip, to tak samo lekka sprawa, jak iceveasel. Ustawiony tak samo oszczędnie jak iceveasel, jest równie lekki, albo i lżejszy.
 20. Jeszcze raz trzeba zrobić errorscan. Na zrzucie widać, że uszkodzeniu uległ początek dysku. Ale też widać, że duży obszar dysku jest OK. W takim przypadku klika się na ostatni czerwony sektor PPM i wybiera właściwości. Będzie jak byk miejsce tego sektora. Gdy zmieści się w przedziale np 50GB, to potem gpartedem, albo innym programem trzeba stworzyć partycję np 60GB i usunąć. Z pozostałej zdrowej części utworzyć partycję na system windows 7 ze 100 GB i sformatować C na ntfs. Potem zostaje włożyć dysk z powrotem i zainstalować system. Dopiero po instalacji można tworzyć następne p
 21. Ja mam thin miniITX - 8GB RAM, win10 pro. Do tego bezwentylatorowy. Po pół dnia używania temperatury ok 40 stopni. Dokładnie ten: https://allegrolokalnie.pl/oferta/wydajny-minikomputer-thin-miniitx-8gb-128gb-ssd Chodzi jak rakieta i mniej prądu zużywa, niż laptop. Do tego jest dziwny zasilacz sieciowy z taką cegiełką na kablu. Owszem - cegiełka ciepła, jak używam komputera. Wyłączam/zamykam system - a potem ta cegiełka/zasilacz na kablu staje się zimna. Żeby zasilanie sieciowe miały takie cudo, to nie wiedziałem i nie czytałem.Bo jak coś ciepłe, to żre prąd. Wiadomo. Moja myszka mod
 22. Dwa miesiące temu załapałem się na komputer z win 10 pro bez napędu. Mam pudełkową wersję office 2007 dla studentów na 3 stanowiska. Pobrałem exe tego office z neta, uruchomiłem w trybie zgodności z win 7, wyskoczył panel instalatora, wpisałem klucz, przyjęło. Po instalacji aktywowałem przez internet i jeszcze wlazły poprawki do tego office, chociaż na stronie z poprawkami MS już nie udostępnia ich. Ale coś schrzaniłem z klawiaturą, która myślała, że jest padem i musiałem przywrócić windowsa do stanu początkowego z zachowaniem dokumentów. Powód był prosty - nie otrzymałem pomocy
 23. Ja to na starość nie mam serca, pewnie. Coś nie rozumiem. Jak można przebierać w niezliczonych wersjach, a każdy kosztuje i to słono? Czyściochy są udostępnione jawnie https://tb.rg-adguard.net/public.php Konkretna wersja będzie rozwijana i aktualizowana. Pod konkretną aktywację strona znajdzie dokładnie taki system, jaki był do aktywacji.
 24. Dla mnie najnowszy win 10 pro - to jak objawienie. Właśnie w styczniu kupiłem z komputerkiem bezwentylatorowym thin. Pewnie, że windows wydziwia, ale co tam, gdy kilka dni temu weszło 4 aktualizacje jak masło. Tylko klawiatura zaczęła wydawać dźwięki klikania. No to się trochę rozgarnąłem i przestało - czyli cisza na amen. Ale nie o tym w tym temacie. Przykładowo dla mnie szukanie i pobieranie czyściocha mija się z celem. Gdy już zabezpieczam dane, to klikam w odzyskanie, a tam wyraźny komunikat - mogę przywrócić z danymi (oprócz doinstalowanych programów) - do pierwotnego sta
×
×
 • Create New...

Important Information