Jump to content
WinClub

Hannibal

Mega użytkownik
 • Content Count

  375
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Hannibal

 1. Kolejność dowolna, byle przy podpiętym (na czas instalacji), tylko jednym dysku. - Tym przeznaczonym na instalowany aktualnie system. Potem wybór systemu z poziomu boot priority. To pozwoli uniknąć niespodziewajek w postaci padniętego wspólnego loadera np.
 2. 1. Pan seba 881 "dobrze czytał" - klucz może być np. "od kolegi", ale... 2. To i tak nie będzie downgrade, a zainstalowany - i aktywowany lub nie - system w żaden sposób nie będzie mógł skorzystać z licencji Windows 10 Pro, bo... 3. Okres wsparcia dla Windows 7 uległ zakończeniu, a tym samym... Proszę doczytać treść pkt 7 Postanowień licencyjnych (jest tam i pośrednio odpowiedź na pytanie dot. powrotu do Windows 10).
 3. Hannibal

  Windows 10

  Tak, można używać kilku programów na raz (i to nie tylko przeglądarki wraz z aplikacją do obsługi telefonu). PS Ło Matko!
 4. Ja nigdy nie miałem problemu z aktywacją - i to nie tylko Windows 8 - po... wpisaniu klucza (w trakcie lub po instalacji). PS Gdyby co - to powyżej jest reakcją alergiczną na "nie chce mi się..." (tu: raczej czytać posty na temat aktywatorów niż te ułatwiacze życia pobierać).
 5. To: https://www.download.net.pl/jak-usunac-microsoft-edge-z-windows-10/n/7324/ Pan sprawdzał?
 6. Przecież, Panie kitaro, polubiłem (ops - polakonikowałem) ... Majora Geeksa (tak jak Pan o to prosił). Naprawdę nie wystarczyło Panu takie: wyrażenie, Panu Dziadkowi13, wdzięczności przez autora wątku? Jeśli nie, to znaczy, że tu jednak zamiast trwa "wyścig szczurów" zabiegających o kolejne "szczałki".
 7. I o jakim BSOD-ie mowa? Jakoś i jego "numerków" nie mogę się w poście otwierającym dopatrzeć.
 8. Choć Pan djrys jeszcze tu nie umieścił buildu 20201.1000, to pozwolę sobie o nim - o buildzie, a nie Panu djrysie - dwie uwagi skreślić: 1. Kilka początkowych % pobierania może trwać (i trwać), potem jest już bez oporów. 2. Dla aktualizujących - w wypadku instalacji czystej to nie ma raczej znaczenia - bydle mocno się, w czasie pobierania i instalacji, rozpycha. W lokalizacjach Windows.~BT oraz SoftwareDistribution zajęło mi prawie 50 GB. Jeśli więc ktoś ma miejsce (partycję systemową) mocno przykrojone, to może się natknąć na problem z zajętością. PS Po aktualizacji (instalacji) zajętość miejsca wraca do normy (nie licząc oczywiście tego co w Windows.old).
 9. Pewnie głupio , ale jednak zapytam czy... Nie można było zacząć od tego: https://docs.microsoft.com/en-us/windows/deployment/mbr-to-gpt ?
 10. Może nie cały dysk a tylko MBR (by wystarczyło)? Z jakiegoś Live: dd if=/dev/zero of=/dev/sdX bs=512 count=1 (pod X wypada podstawić literę dysku, o który chodzi).
 11. E... tam. Przecież zawsze można "pójść na łatwiznę" i skorzystać ze strony twórców zestawu: https://www.ultimatebootcd.com Swoją drogą jaki, w tym wypadku, jest sens linkowania zewnętrznego trudno mi zrozumieć.
 12. Hannibal

  Kabel SATA

  Dobrze, że tylko porównać, a nie "... i się na nim obwiesić".
 13. Hannibal

  Kabel SATA

  No pewnie, że tak (i nie ). Wszak w rozwinięciu postu powyżej, pozwoliłem już sobie pominąć jego treść, sam Pan przyznaje, że jednak jakiś - tu: pozytywny - wpływ kontrolera na "wydajność z hektara" istnieje. Czyli, o ile dobrze rozumiem, nawet jeśli to "marketing", to jednak poparty jakimś mierzalnym, choć być może w pewnych warunkach nieodczuwalnym, dowodem. To zaś oznacza, że jednak z tym całym brakiem efektu przy podłączaniu to tak nawet jeżeli jest.
 14. Hannibal

  Kabel SATA

  To było poza moim "zainteresowaniem" (z oczywistych względów). Co do reszty zaś - dziękuję za "wykład"* (ale mimo wszystko pozostanę z odrobiną wątpliwości , co zapewne znaczy tylko tyle żem uparty jako ta krzyżówka kunia z osiołem). * No offence.
 15. Hannibal

  Kabel SATA

  Prosiłbym o rozwinięcie tez z powyższej wypowiedzi. - Pogubiłem się bowiem z lektury wyszło mi, że dla HDD S-ATA3 za jedno będzie czy został wpięty pod kontrolerem tej samej czy poprzedniej generacji. Czyli, że Kontrolery S-ATA3 dla HDD to tylko bezczelny... chwyt marketingowy?
 16. A ja rozumiem, tylko sensu dopatrzeć się w nim nie mogę. Mogę za to się pokusić o odpowiedź: Teraz "najlepsza z długim korzystaniem" jest wersja... Ta sama (nowa "czteroliterówka" się ostatnio nie objawiła).
 17. Nie ma ich nawet w odniesieniu do Office'a 2003.
 18. A gdyby go tam nie było, to warto jeszcze sprawdzić co raportuje - jest zainstalowany czy nie - wyszukanie go przez Sklep.
 19. Dla sklepu nie ma, ale aby to pewnie by się znalazła. Przecież Linuksa można zainstalować na oprogramowaniu typu VirtualBox, VMWare czy podobnym (ich ze sklepu pobierać nie trzeba) i "Linux w Windowsie" będzie (zainstalowany).
 20. Nie chce, bo zamiast uruchomienia wyświetla się...? Nie chce, bo... jest odmowa dostępu czy inny komunikat? Tak/Nie/Być może. Gdy będzie znana odpowiedź na pytanie po pierwszym cytacie, to pewnie i w tej sprawie jakieś konkrety się pojawią. Teraz można najwyżej wskazać na użycie opcji naprawy z użyciem nośnika instalacyjnego. Jednak bez wskazania, które z nich mają być zastosowane w pierwszej kolejności. PS Jeszcze parę kombinacji (Pan przeprowadzi) i skończy się na odzyskiwaniu danych, odbudowie partycji i rozruchu.
 21. Pewnie dlatego, że Pan djrys już ją zastąpił/zmienił na 20175. Jednak dla chcącego nic trudnego - proszę sobie wybrać: https://uupdump.ml/known.php?q=regex:[2-9]\d{4}\. Insider nie powinien mieć żadnych problemów z wyborem buildu, bitów, wersji, języka oraz utworzeniem obrazu, a gdyby nawet, to... na etapie finalizacji zbierania danych dla instalatora jest czytelna instrukcja (pobrać archiwum, rozpakować i... działać, a reszta "sama się zrobi"). PS O to dlaczego koniecznie chce Pan pobierać 20170 a nie 20175 pytać nie będę - Pańska sprawa. Zapewniam tylko, że fakt, iż ma Pan "Intel" jest w tym wypadku kompletnie bez znaczenia. Dlaczego? - To już proszę samemu tego dojść.
 22. Takiej, w wersjach dla Insiderów, nie ma. Build 20175, na dziś najnowszy publicznie dostępny, ma "termin przydatności do spożycia" określony na 31.01.2021r.
 23. Oraz... Do jakiej wersji Windows 7 "pasuje" klucz (z naklejki)? Pozwoliłem sobie uzupełnić, bo Pan 1wolne nerwowy czegoś i jak się nie poda wszystkiego to znowu będą pretensje (jeśli nie umiesz odpowiedzieć). PS A potem i tak okaże się, że to wszystko wina "mielenia" które podrzuciła jakaś kukułka (zabierając kółko i czyniąc młynek niesprawnym).
 24. Tak. Przez przejęcie/nadanie sobie uprawnień z poziomu zakładki Zabezpieczenia (identycznie jak dla innych katalogów/plików). Potem wystarczy uprawnienia odebrać (sobie).
 25. Między tematem a linkiem nie mam pojęcia, ale... między moją m.in. odpowiedzią, a tą "@Dziadek13 1. Pobierz program Winaero Tweaker LINK 2 Znajdź opcję Enable User Auto Logon Checkbox 3.opcja pojawi się w netplwiz" zasadnicza - brak konieczności posiłkowania się programem zewnętrznym. Może gdyby Pan podał link do tematu, wskazując tym samym na jego powielenie, byłoby inaczej. Jednak w Pańskiej odpowiedzi (we wskazanym przez Pana linku?) znalazła się i zacytowana porada. Do niej to, a nie do... linku odnosi się moja poprzednia wypowiedź przedstawiona w formie alternatywy wobec tego co w Pańskiej wypowiedzi się - jak obecnie rozumiem - przez przypadek znalazło.
×
×
 • Create New...

Important Information