Skocz do zawartości
schonaldo

SCH7(HP&PRO&Ultimate)(19.09.18r aktualizacje)(NVME, USB 3.0, Ryzen, Intel6-8gen)

Rekomendowane odpowiedzi

7SCH.png.e58f41764e670f730a0dd5e3182cddbd.png

Professional &Home Premium & Ultimate X64 W7

Aktualizacje poprawki:

24.09.2018 Professional & Ultimate

19.09.2018 Home Premium(do paru dni zostanie zaktualizowany obraz)

Wsparcie dla instalacji z USB 3.0/3.1:
AMD(dla Ryzen też specjalne)
AsMedia
Etron
Fresco
Intel(Intel 7-Series/C216 oraz Intel Chipsets from 8-Series )
Renesas(Gen2)
Texas Instruments
VIA

Wsparcie dla instalacji z dysków NVME:
AMD (Ryzen, X370/chipset, B350/chipset)
Intel
OCZ/Toshiba
Plextor(LiteOn)
Samsung

Modyfikacja na instalatorze 10 przeznaczona dla najnowszych sprzętów jak i dla tych którzy liczą każdy proces/mb ramu w systemie oraz chcą wycisnąć z swoich sprzętów maksymalne osiągi w grach/aplikacjach używających DX11. Działa Windows Update który został odblokowany(dzięki wufuc) dla najnowszych maszyn przy których domyślnie wyskakuje napis ,,unsupported hardware". Telemetria została całkowicie wycięta. Nie trzeba obawiać się uciążliwych procesów w tle oraz samoczynnych auto-aktualizacji systemu. Aktywowany Net Framework 4.7.2 , 3.5. Wsparcie dla Ryzen, Ryzen2, Intel 6,7,8 gen oraz USB 3.0/3.1(więcej informacji w opisie). 

Ważne pytania:

1.Jaki jest pobór ram?(ram podajemy po zakończeniu userinit.exe i wstępnego ładowania pamięci czyli po około 70-80 sec na W7)

Pobór ram 635MB\28 procesów Aero po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej, dźwiękowej,chipsetu oraz wyłączeniu zbędnych wpisów w programie autoruns(AMD karta):

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2.Co to za folder SCH7Tweaks utworzył mi się na pulpicie po instalacji systemu?:

Znajdziesz w nim wszystko co niezbędne do optymalizacji systemu oraz program który wyłączy łatke Spectre/Meltdown zwiększając wydajność twojego komputera.

Screeny z systemu:

(prawoklik, prawy klawisz myszki kliknięcie na pulpicie menu)

(Co to jest Administrative Tools? Są to narzedzia administracyjne, jest to skrót do ich wszystkich skrótów)

Edytowane przez schonaldo
Instrukcja nagrania iso za pomocą diskparta od uzytkownika kamiloxf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, Tominjo napisał:

Fajna sprawa taki system, choć wolałbym czyściocha bez żadnych wycinek (oprócz telemetrii) z dodanymi samymi sterami. Jest szansa na taką wersję?

Jeżeli chodzi Ci o czyściocha bez żadnych wycinek to szukaj na Forum. Jest wszystko, Systemy, jak usunąć telemetrię, trochę dobrej woli. Jak każdy będzie miał swoje zachcianki to moderatorów, którzy by chcieli pracować za darmo, musiało by być 10 razy więcej. Ciesz się i dziękuj za to co nam za darmo robią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mi wskaż czyściocha, który ma wszystkie stery pod nowe intele i Ryzeny na  forum, chętnie pobiorę.  Jakbym miał na to czas to bym sam sobie zrobił taki obraz i nie pytał czy się tu pojawi. Wiktorynek parę mc temu pisał o takim obrazie i nadal cisza.  Twój post niczego nie wnosi więc może już nie odpisuj. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, piotrk123 napisał:

Nie mogę znaleźć tego o czym mówisz.

Kamiloxf chodziło o poradniki, nikt tu takiej wersji nie zamieścił. Dodatkowo aby zapewnić kompatybilnosc trzeba i tak na instalatorze z 10 robic obraz.

8 godzin temu, Tominjo napisał:

Fajna sprawa taki system, choć wolałbym czyściocha bez żadnych wycinek (oprócz telemetrii) z dodanymi samymi sterami. Jest szansa na taką wersję?

Jeżeli wytne telemetrie wtedy nie będzie to czysta wersja(czyste wersje z zainstalowanymi już poprawkami zamieszcza Mr.T szyldowane Winclub) tylko mod. Instalator z 10 dla kompatybilnosci tez musi pozostac .WU(Windows Update) z 7 działa jak ,,upośledzony" pobierając stare updaty(które ma już zawarte) lub usunięte telemetryczne(przez co później i tak sam musiałbyś znowu usuwać telemetrie oraz ukrywać skryptem z forum). Z tego co pamiętam już kiedyś ktoś zamiescił ,,czyściocha" z zintegrowanymi sterownikami do USB 3.0 i NVME, obraz spadł po jakoś 24 godzinach. Dlatego nie widać już chyba żadnego kontynuatora.

Gdybym miał robić taki obraz to stworzyłbym go za pomocą tradycyjnej metody(aby ograniczyć pobieranie niepotrzebnych poprawke przez WU, na modzie z wyciętym WU mi to nie grozi). Potem to już obróbka aby były ,, zainstalowane" aktualizacje.

Czyli tak jak @wiktorynek w swoim temacie:(pierwsza faza bez ,,zainstalowania" juz poprawek w obrazie)

Rozumiem, że główna brakująca dla Ciebie funkcja to Windows Update czy coś jeszcze?(to już tak z ciekawości, na przyszłość informacja może sie przydac gdy bede robil pare wersji nieco mniej okrojonych)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, kamiloxf napisał:

Czy mogę ten system zainstalować na 4 generacji Intela ? czy to nie zadziałą

Naturalnie, nie trzeba mieć też dysku NVME, portów USB 3.0/3.1 aby zainstalować system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, kamiloxf napisał:

Takie pytanie czysto techniczne czy można instalować aktualizacje z plików MSU na tym systemie czy nie da rady ?

Moduł wycięty, nie ma jak.

Tutaj opis jak to działa i czemu nie można.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ogólnie po 2 minutach ponad 1gb pobiera az dziwne 
asus m5a87

fx 8150

hd 7750 2gb ddr5

8gb kingston hyper fury 

zainstalowane tylko sterowniki AMD, Dzwiek, i chipset 
 czy jeszcze da się przyspieszyć system ? 

nie można wejść w monitor zasobów
drażni mnie proces svchost.exe zabiera najwięcej ze wszystkich procesów az 88 900K 
nie mozna uspic komputera

jakieś rady ? i  nie promując systemy od A Team 
Włączanie sys trwa o 6 sek szybciej szkoda ze ten system sie włącza dłużej trochę zobaczymy jak ze stabilnością 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie skorzystałeś z programu Autoruns podejrzewam ze z wpisów do rejestru tez oraz nie ustawiłeś na sztywno pliku stronnicowania . Tam musisz odznaczyć takie opcje: Wtedy pobór ram spadnie, dodatkowo mógłbyś wrzucić screena właśnie z programu Autoruns wtedy doradze co jeszcze przy twoim sprzęcie.

Jeszcze co do szybkości włączenia komputera w msconfig ustaw opcje zaawansowane i daj na maksymalną liczbe rdzeni twojego procesora czyli 8. System jest jak najbardziej stabilny, nie ma kastrowanego magazynu. Podaj mi jeszcze informacje ile masz urządzeń podłączonych do USB 3.0(im więcej tym pobór większy, u mnie np jak zamieniam klawiature z usb 2.0 na usb 3.0 wraz z myszka pobor rosnie).

Tutaj jak dla amd ustawic w Autoruns:(w scheluderze googleUpdaty warto tez tak odznaczyc)

Tweaki pewnie tez nie dodane

Tu mój pobór ram płyta Z170 + karta amd oraz procesor G4600(Kaby Lake)

no i porównanie hibernacji uspienia do startu normalnego systemu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, kamiloxf napisał:

@schonaldo tak z ciekawości z jakiego systemu korzystasz prywatnie ?

ThunderSpectre wersja Crystal(Home Premium licencja), jak tu ukoncze wersje na Home Premium to na nia przejde.( z ssd pobor ram spadnie mi na jakos 580mb)

na pc dzieci z GTX1070 postawiony jest SCH10 edycja 1709. Czemu? Wsparcie DX12+16 gb ramu.

Aktualizacja pierwszej strony temat dodałem instrukcje poprawnej instalacji systemu mój błąd, że wcześniej nie zauważyłem jej braku.

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]_S_C

Co do uśpienia:

Co do hiberancji:

w bios:

sekcji "Power Management Setup". Zlokalizuj tam pozycje z listy i ustaw tak jak poniżej: 

ACPI Suspend Type: S3(STR) 
PME Event Wake Up: Disabled 
Power On by Ring: Disabled 
Power On By Mouse: Disabled 
Power On By Keyboard: Disabled 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dodatkowo są jakies dziwne problemy z ładowaniem do pamieć ram w taką grę jak league of legends i często po 1-2gry  pc się automatycznie restartuje tak jak by chciał dac bsod ale nie daje i robi reset jak z guzika 

co do usypiania zrobiłem wszystkop co sie dało i co proponował ms nic nie pomaga po kliknięciu uspij automatycznie wskakuje do ekranu logowania

z folderu takei pliki jak 
Desktop and Shutdown
Disable kernel paging Optimize Core System Performance
DisablePrefetchParameters(Tylko SSD)
Speed up shell response i inne są dodane do rejestru 

dodatkowo wyłączyłem 2 opcje od amd ale pobór sie nei zmniejszył pod 3.0 mam podpiete słuchawki i pendrive po wypieciu pobór sie nie zmniejszył 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wyłączeniu opcji w Autoruns potrzebny jest restart komputera(opcja uruchom ponownie, nie fizyczny guzikowy). Jeżeli pobór ram ci sie nie zmniejszył to znaczy, że odpaliles gre zamiast zrestartowac i wtedy mógł wystąpić bsod oraz ustawienia sie nie zapisały. Niemożliwe jest aby wyłączyć proces StartCN/StartDR oraz AMD External Event i nic nie zyskać. Dodatkowo jak sie nie uzywa dzwieku HDMI to warto w instalatorze AMD w opcjach zaawansowanych odznaczych te funkcje.

Całość wygląda mi na źle pobrany plik iso. Za dużo dziwnych błędów masz które u mnie nie występują ani na innym sprzęcie. Następnym razem po pobraniu sprawdź iso sumy kontrolne:

lub za pomocą 7-zipa(po instalacji w prawokliku wyskakuje opcje)

Chwilowo zdejmuje link z downloadu, przetestuje w League of Legends(testowałem na hdd w cs go i nie mialem zadnych takich ,,akcji" z restartami) jeżeli nie będę miał takich problemów wniosek jest tylko jeden ewidetnie uszkodzony obraz iso(źle pobrany, nie do końca)

Temat zawieszam do wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, kamiloxf napisał:

@schonaldo
Ja posiadam właśnie twój system z tego tematu i jako iż ze znajomymi czasami sobie pogramy w różnego rodzaju gry free to play (League of Legends,Paladins) to po poście kolegi @E_S_C sprawdziłem LOLA i nie mam takich problemów

mi wywala error volidation adress czy jakos tak a jak nie wywali takiego błedu to po prostu sie restartuje po uruchomieniu lola program odpalony okolo 2-3h 2 gry zagrałem i restart z auto poleciał po testuje jeszcze i sprawdze moze było to 2 razowe 

Dodaję nowości
1. po aktualizacji directxa lol już się nie wyłączył dzisiaj zagrałem około 7gier pod rząd jedynie lekkie zawieszki były (2-4) sek ale stawiam na błąd gry 
2. cs go nie sprawdzę dostałem dzisiaj  blokadę podczas logowania do steamu czekam aż zdejmą 
3. przetestuje pod kontem bardziej wymagających gier Quake champion oraz mu legend 
4. stan uspienia nadal nie działa brak pomysłu sumy obrazu są ok ale lada dzien zrobie kolejny format i bez instalacji czego kolwiek zobacze czy da sie wejsc 

Edytowane przez E_S_C
dodanie wątku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 8.09.2018 o 23:29, kamiloxf napisał:

@schonaldo
Ja posiadam właśnie twój system z tego tematu i jako iż ze znajomymi czasami sobie pogramy w różnego rodzaju gry free to play (League of Legends,Paladins) to po poście kolegi @E_S_C sprawdziłem LOLA i nie mam takich problemów

W dniu 9.09.2018 o 03:28, E_S_C napisał:

mi wywala error volidation adress czy jakos tak a jak nie wywali takiego błedu to po prostu sie restartuje po uruchomieniu lola program odpalony okolo 2-3h 2 gry zagrałem i restart z auto poleciał po testuje jeszcze i sprawdze moze było to 2 razowe 

Dodaję nowości
1. po aktualizacji directxa lol już się nie wyłączył dzisiaj zagrałem około 7gier pod rząd jedynie lekkie zawieszki były (2-4) sek ale stawiam na błąd gry 
2. cs go nie sprawdzę dostałem dzisiaj  blokadę podczas logowania do steamu czekam aż zdejmą 
3. przetestuje pod kontem bardziej wymagających gier Quake champion oraz mu legend 
4. stan uspienia nadal nie działa brak pomysłu sumy obrazu są ok ale lada dzien zrobie kolejny format i bez instalacji czego kolwiek zobacze czy da sie wejsc 

@E_S_C

U mnie też po testach brak problemów, aktualizacja directa robi sie zawsze gdy instaluje się byle jaką gre przez steam(wiec juz mialem ,,aktualizacje"). Możliwe, że to przez to miałeś problem. Usterka trybu uspienia potwierdzona, wszystko przez brak jednej z dodatkowych nowych poprawek. 

Dodatkowo stwierdziłem, że obraz powinien być bardziej zautomatyzowany(czyli brak juz waszego klikania w wpisy do rejestru po instalacji aby byla pewnosc wszystko idzie z ,,automatu") więc wyszło tak:

+30 poprawek(łącznie 76) co sprawia, że obraz jest już aktualny na 10 września(lada moment minąłby miesiąc od 15 sierpnia), dodanie wufuc preinstalowany(czyli sciagniecie blokady na pobieranie aktualizacji dla zablokowanych sprzetow [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ), zostawienie modułu Windows Update który pozwoli instalować pliki .msu oraz na automatyczne aktualizacje(jeśli ktoś chce) domyślnie ustawie go na ręczną aktywacje(czyli samemu trzeba kliknąć aby wystartował i pobierał). Będzie możliwość bezproblemowego korzystania z stanu uśpienia.(wielu może nie korzysta z tej funkcji jednak warto aby była)

Link zostanie wstawiony około 15-22

@kamiloxf Wersja z wyciętym modułem WU też zostanie zamieszczona(tam wiadomo znikną dodatkowe procesy i będzie mniejszy pobór ram)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, kamiloxf napisał:

@schonaldo
Jakie jest zużycie pamięci ram na wersji z WU (Posiadana ilość ram to 8GB) oraz jaki program antywirusowy polecasz na ten system ?

Aktualizacja pierwsza strona tematu:

Stworzyłem też dla zainteresowanych skrypt blokujący WU i usługi z nim powiązane(jak np Zapora oraz inne) oraz skrypt który przywraca domyślne usługi WU i powiązanych. Można stosować skrypt np przed startem rozgrywki w grze sieciowej oraz po jej zakonczeniu.

System stabilny testowany działa uśpienie jak należy wraz z resztą funkcji. Co do poboru ram u mnie wyszło to po instalacji sterowników do karty graficznej, dźwięku, chipsetu tylko o jakieś 15 mb ramu więcej niż wersja z wyciętym WU. Czyli już straszne grosze.

@kamiloxf

ps wczesniej nie korzystalem z nakladki realteka(ustrojstwo sypie zawsze bledem(do mobo asusa standard) i w tle pobiera te 15-20 mb ramu teraz specjalnie pobralem wyszło te 635MB(po autoruns optymalizacji oczywiscie) dlatego licze około 15-20 mb więcej. 

Co do antywirusa lekki działający w tle z małym poborem ram to panda dome ma dodatkowo tryb multimediów i gier. Tylko ja w zasadzie korzystam tylko z głównych portali. Pliki sprawdzam też na[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] . Jeśli mnie już coś naprawdę korci i chce to sprawdzić oraz mam duże podejrzenia do pliku to tworze sobie vhd, na nim instaluje system dodatkowy(taki jaki mam główny)

po czym odpalam podejrzany program(nastepnie skan). Taka fajna piaskownica(Comodo z tego co pamietam ma piaskownice ale czy lepsza niz takie rozwiazanie? nie wiadomo)

Przywróciłem tez link do wersji poprzedniej z 15 sierpnia bazą(bez WU) będzie do czasu aż tutaj zrobie wersje Core(potrzeba mi wiecej czasu do testów)

Edytowane przez schonaldo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, kamiloxf napisał:

@schonaldo
Jaki program antywirusowy polecasz na ten system ?
Dodatkowo mam pytanie
Zauważyłem że brak w twoim systemie narzędzia wycinania czy istnieje możliwość jego przywrócenia ?

Dzieciakom zainstalowałem SecureAPlus z paroma silnikami(jest tam Avira, Bitdefender oraz działające w chmurze+offline) jak wszystkie uruchomiłem to pobór w czasie skanu był kosmiczny. Według mnie używanie na codzień takiego cacka bez sensu chyba, że dla dzieci korzystających z niewiadomo jakich stron(nie mam zamiaru kontrolować jak to na obrazkach z małpą niech się młody uczy :) )

Chodzi o nożyczki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi