Jump to content

SCH7(HP&PRO)(24.11.18r aktualizacje)(NVME, USB 3.0, Ryzen, Intel6-8gen)

schonaldo
 Share

Recommended Posts

SCH7(Ultimate)(23.09.18r aktualizacje)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nazwa: SCH7Ult_LT.iso
Rozmiar: 2844852224 bajtów (2713 MiB)
CRC32: 5CFA7849
CRC64: 7E889ED821A6CACA
SHA1: 08EC8842DCEFC1D0A376A366166BCD3834497D08
SHA256: 7B0FDECC87F3005A7D220C58A938614B39EC007CFE64C0C9503267D59D5B60A0

tomoleos likes this

Wie ktoś może dlaczego pojawia mi się przy samym początku instalacji błąd braku sterowników do urządzeń? Obraz przecież ma install.esd z windows 10, więc raczej nie powinno być problemów. Bios ustawiony na Legacy+UEFI, jeśli ma to pomóc - jak się nie mylę, kilka urządzeń podczas próby instalacji miałem podłączone pod usb 3.0, pen z windą (notabene robiony przez narzędzie dyskowe z Ubuntu) wkładany pod usb 2 oraz 3.
specyfikacja: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Edit: jeśli ma to pomóc - obraz pobierany z linku powyżej, sprawdzałem sumy kontrolne sha1 i sha256 - wszystko było poprawne.

Edited by tomoleos
dodatkowe informacje

Wiedziałem że nic nie da ale dałem ci taką poradę zanim ktoś przyjdzie narzekać że to wina linuxa :D
Skoro ten obraz posiada w teorii wszystkie sterowniki i instalkę do Windowsa 10 to nie powinno być problemu, musisz czekać na autora systemu.

jeszcze próbuję robić pena pod Windowsem na innym komputerze, programem Rufus w wersji 2.18.1213. jak to nie pomoże - spróbuję jeszcze użyć tego narzędzia od Gigabyte.

problemem był... system plików. Linux przy nagrywaniu ISO na pena stosował FS UDF, po nagraniu ISO Rufusem pen miał NTFS i wszystko poszło gładko. tak czy siak - dzięki za pomoc :)

W dniu 15.11.2018 o 23:00, tomoleos napisał:

jeszcze próbuję robić pena pod Windowsem na innym komputerze, programem Rufus w wersji 2.18.1213. jak to nie pomoże - spróbuję jeszcze użyć tego narzędzia od Gigabyte.

problemem był... system plików. Linux przy nagrywaniu ISO na pena stosował FS UDF, po nagraniu ISO Rufusem pen miał NTFS i wszystko poszło gładko. tak czy siak - dzięki za pomoc :)

przecież też jest [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] na [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]'a - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

• [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (2.8 MB)
  • Alternatywnie, możesz sklonować repozytorium [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] używając: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  • Dla większej ilości informacji, zobacz [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

Jeśli jesteś deweloperem, bardzo zachęcam do grzebania przy Rufusie i zgłaszania poprawek.

Aktualizacja wersja Home Premium oraz Pro: (po 4 wersje na każda czyli 8 łącznie w jednym iso)

-poprawki stan do dnia dzisiejszego

- zmiana lokacji folderu SCH7Tweaks bezpośrednio na dysk C:(już nie na pulpicie). Po instalacji wszystko już jest na swoim miejscu bez dodatkowych skryptów i przypadkowych blokad wpisów w laptopach z secure bootem

-dodatkowe sterowniki

-instalator z 10 wersja 1809

-wersja Lite z Defenderem, MRT(definicje w PRO na 19 listopada w Home Premium na 22 listopada)

-Menu pod prawoklikiem. Pakiet uslug do wyboru Instalacyjny(instalacja sterownikow/programow/gier)/Wydajnosc. Osobna mozliwosc wyboru Bluetooth, Drukarki, Uslug WU(Windows Update), Klawiszy Multimedialnych itp dzieki czemu mozna balansowac w kazdej konfiguracji.

Dodano Tryb Turbo FPS(mniejsze zuzycie dysku, lepsze wykorzystanie rdzeni procesora, ograniczone do minimum uslugi.).  Aby wykorzystać w pełni potencjał wybieramy pakiet Wydajnosc oraz aktywujemy Tryb Turbo FPS. Zaawansowane Oczyszczanie dostosowane do SSD lub HDD

w skrócie:

Lite:
Zostało Centrum Akcji, Centrum Zabezpieczeń, Defender oraz MRT, Kopie systemu, Windows Recovery,
RDP pulpit zdalny serwera oraz klienta
rejestr zdalny, pomoc zdalna od windowsa brak ()

pulpit zdalny serwera, klienta do połączeń RDP jest

Ultra Lite:
usunieto dodatkowo:  RDP pulpit zdalny serwera oraz klienta, Defender, Simple TCP/IP

Core+Recovery:
usunieto dodatkowo Centrum Akcji, Centrum Zabezpieczen

Core:

usunieto dodatkowo kopie windowsa/recovery

Link

Można na mniej wyciętych wersjach z Centrum Zabezpieczen i Akcji instalowac np. Bitdefendera(miałem troche pw z prosbami wiec dodalem takie opcje. Ostatnia wersja na ktorej jest to mozliwe to Ultra Lite.)

MRT jest w każdej wersji(w tle nie chodzi dlatego zostawilem, mozna samemu usunac jesli ktos ma checi). Defender tylko w wersji Lite dostepny.

Powrót w samą porę, akurat kiedy pytałem o linki. Wielkie dzięki! jutro instaluję :)

I jeszcze takie lamerskie pytania:

-żeby działał systemowy firewall to którą wersją wybrać?

-czy do dysku SSD wystarczy ten wpis z folderu Tweaks, czy może dać jeszcze to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ?

-kiedyś po postawieniu systemu używałem jeszcze tego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] czy tu już są te zbędne usługi wyłączone?

5 minut temu, alexisonfire napisał:

Powrót w samą porę, akurat kiedy pytałem o linki. Wielkie dzięki! jutro instaluję :)

I jeszcze takie lamerskie pytania:

-żeby działał systemowy firewall to którą wersją wybrać?

-czy do dysku SSD wystarczy ten wpis z folderu Tweaks, czy może dać jeszcze to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ?

-kiedyś po postawieniu systemu używałem jeszcze tego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] czy tu już są te zbędne usługi wyłączone?

Skrypt z usługami jest całkowicie zbędny. Tutaj możesz wszystko dostosować pod siebie(do gier Tryb Wydajnosc oraz Turbo FPS + takie opcje jak Klawisze Multimedialne, bluetooth, wifi i liczba z poborem ram wyjdzie juz maksymalnie mała). 

Firewall w kazdym jest(od niego nie oczekuj ochrony to cos w rodzaju przykrycia kocem samochodu), w trybie turbo fps bedzie dezaktywowany(mozna potem go sobie ponownie aktywowac wychodzac z tego trybu po zakonczeniu rozgrywki sieciowej). Jezeli chcesz pelen pakiet Defender, MRT, Firewall wybierz wersje Lite.

-do SSD jest wiele opcji w zaleznosci od filozofii zycia. Nie chce tutaj nic sugerowac oraz narzucac

alexisonfire likes this

50 minut temu, TheRefuze napisał:

beztytuuw7eps.png

Przy próbie instalacji BlueSoleil i iTunes

Nie pisałeś z jakiej wersji korzystasz.(jest Lite, Ultra Lite oraz Core/Core+Recovery). W prawokliku masz opcje wybrania pakietu usług instalacyjnych skorzystaj z niej podczas instalacji programów/sterowników/gier.

Sprawdzałem i wszystko działa bez problemu jak należy.

robert21281 and TheRefuze like this

16 godzin temu, schonaldo napisał:

Nie pisałeś z jakiej wersji korzystasz.(jest Lite, Ultra Lite oraz Core/Core+Recovery). W prawokliku masz opcje wybrania pakietu usług instalacyjnych skorzystaj z niej podczas instalacji programów/sterowników/gier.

Sprawdzałem i wszystko działa bez problemu jak należy.

To była wersja Lite (bez Ultra), a moim błędem był tryb wydajnościowy, zapomniałem go wyłączyć, profesjonalna robota. 
I bardzo, bardzo na + że nie wywaliłeś funkcji BEEP, jak większość modów na forum, zostaje przy Twoim

beztytuuthdlf.png

20 godzin temu, terrence81 napisał:

Przy próbie instalacji jakiejkolwiek wersji Home Premium wywala błąd poczas 1 restartu o braku pliku "rcbottom.sys". W wersjach Professional nie ma tego problemu.

miałem to samo w virtualboxie

troche szkoda

Witam, mimo zainstalowanych sterowników i nie wyłączenia ich w Autoruns nie działa mi Geforce Experience, co prawda w opcje da się wejść ale gdy chcę włączyć opcję "Natychmiastowego Nagrywania" to jej już się nie da włączyć :( i próba włączenia zapisu rozgrywki skrótem klawiszowym również nie działa :( Miał ktoś taki podobny problem?