Jump to content
WinClub
schonaldo

SCH7(HP&PRO)(24.11.18r aktualizacje)(NVME, USB 3.0, Ryzen, Intel6-8gen)

Recommended Posts

Windows ultimate x64 na partycji GPT podczas aktywacji Windows Toolkit 2.6.4 mam taki komunikat :<Cannot Activate because this product is incapable of KMS Activation.> masz jakiś pomysł ? bo system bardzo dobry a mam tylko klucz do przeklętej 10 Home

5 minut temu, x1987 napisał:

Windows ultimate x64 na partycji GPT podczas aktywacji Windows Toolkit 2.6.4 mam taki komunikat :<Cannot Activate because this product is incapable of KMS Activation.> masz jakiś pomysł ? bo system bardzo dobry a mam tylko klucz do przeklętej 10 Home

Microsoft Toolkit lub KMSpico zadziała tylko na wersje Pro lub Enterprise. KMS nie zadziała na Ultimate

Zainstaluj wersje Professional. 

21 minut temu, gregor2302 napisał:

Proste pytanie -Działa to ta zwykłym win7 core i3 2 gen ?

Oczywiście, że tak.

Godzinę temu, amuraro napisał:

Poległem: instalacja przeszła ale został na logo windows-a po restarcie...

Czyli dysk ,,Patriot pod M.2" zadziałał jak należy skoro został wykryty. Problem może być z powodu procesora, czy twoja konfiguracja sprzętowa spełnia warunki możliwości instalacji?

Najlepiej podaj całą specyfikacje+ sprzęt podłączony w czasie instalacji. Mógłbyś też spróbować na czas uruchamiania systemu(po instalacji) odłączyć wszystko(czyli brak myszek, klawiatur itp.)

Tego nie obejdziesz:

,,Warunki instalacji na 8 gen:(przykazania użytkownika Wiktorynka): "

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Ukryj zawartość

Ostatnią najnowszą platformą Intela na której można instalować Win 7 to 8 gen pod pewnymi warunkami:

- musi to być komputer stacjonarny z kartą graficzną(nie można korzystać z grafiki zintegrowanej w procesorach 8 gen)
komputer musi być zbudowany na płycie głównej z chipsetem Z370(tylko i wyłącznie ten)

AMD(Ryzen, Ryzen 2):
- nie obsługuje procesorów APU Raven Ridge

- Threadripper oficjalnie nie udostępnia obsługi NVMe(nic nie stoi na przeszkodzie aby korzystać z dysków SSD na SATA)

7 minut temu, amuraro napisał:

Warunki spełnił, pytanie co się wykrzaczyło...

Pliki instalacyjne skopiowane, restart normalnie i klops na logo.

Chyba że to puścić z USB 2.0?

Przecież Ci sie zainstalował system z USB 3.0, możesz najwyżej podjąć próbe uruchamiania odłączając teraz pendriva  i reszte z usb 3.0.

edit: Jakim programem nagrywales iso na pendrive?

Tutaj @kamiloxf rozpisał komendy z uzyciem diskparta:

Edited by schonaldo
edit

37 minut temu, schonaldo napisał:

Przecież Ci sie zainstalował system z USB 3.0, możesz najwyżej podjąć próbe uruchamiania odłączając teraz pendriva  i reszte z usb 3.0.

edit: Jakim programem nagrywales iso na pendrive?

Tutaj @kamiloxf rozpisał komendy z uzyciem diskparta:

Rufus-em, ustawienia domyślne

3 minuty temu, KacipL napisał:

Wiadomo kiedy nowa aktualizacja?

Jeżeli chodzi o docinke wersji HP to do niedzieli powinna sie juz pojawic po czym wszystkie wersje wylądują w jednym AIO.

co do aktualizacji moduł WU działa można samemu aktualizować na bieżąco(tylko wcześniej warto przeczytać co wnosi dana poprawka aby nie pobrać telemetrycznej poprawki)

A czy są jakieś przeciwwskazania, żeby instalować ten system na Laptopie z Kaby Lake?
Mam na myśli Dream Machine z i7-7700 oraz GTX1050.

Zastanawiam się, czy takie systemy są dobre tylko na stacjonarki, czy na lapku też pójdzie?

Godzinę temu, Yarremon napisał:

A czy są jakieś przeciwwskazania, żeby instalować ten system na Laptopie z Kaby Lake?
Mam na myśli Dream Machine z i7-7700 oraz GTX1050.

Zastanawiam się, czy takie systemy są dobre tylko na stacjonarki, czy na lapku też pójdzie?

Wiktorynek już nawet ci kiedyś odpowiedział ,, ,,Zmień tylko UEFI na Legacy lub UEFI-CSM - wielu już pisało, że nie ma, a potem przejrzeli na oczy - te opcje są, bo muszą być - zapraszam do manuala płyty głównej. dodam jeszcze że trzeba wyłączyć Secure Boot".   Powinno ruszyć   

7 godzin temu, schonaldo napisał:

Wiktorynek już nawet ci kiedyś odpowiedział ,, ,,Zmień tylko UEFI na Legacy lub UEFI-CSM - wielu już pisało, że nie ma, a potem przejrzeli na oczy - te opcje są, bo muszą być - zapraszam do manuala płyty głównej. dodam jeszcze że trzeba wyłączyć Secure Boot".

Zanim odczytałem to zainstalowałem Twoją wersję i mam dokładnie ten sam błąd co wtedy. Z tego co teraz zrozumiałem to mam uruchomić Legacy (BIOS) i instalację zrobić w MBR, a nie w GPT, tak? Mam jeszcze pytanie odnośnie sterowników. DM dostarcza je tylko dla Windowsa 10, czy w takim razie lepiej zrezygnować, czy WU da radę mi pobrać te podstawowe?

10 godzin temu, Yarremon napisał:

Zanim odczytałem to zainstalowałem Twoją wersję i mam dokładnie ten sam błąd co wtedy. Z tego co teraz zrozumiałem to mam uruchomić Legacy (BIOS) i instalację zrobić w MBR, a nie w GPT, tak? Mam jeszcze pytanie odnośnie sterowników. DM dostarcza je tylko dla Windowsa 10, czy w takim razie lepiej zrezygnować, czy WU da radę mi pobrać te podstawowe?

Secure Boot wyłączyles? Jeżeli tak to zostaje taka opcja z Uefi-(Compatibility Support Module vel CSM) bootowanie odbywa się tak samo, jak w BIOS (korzysta się z MBR i sektora rozruchowego).

Na nowo pendrive bedzie trzeba wtedy przygotować.

Musiałbyś samemu szukać sterowników do swojego sprzętu.(nie jest to cos trudnego ale zawsze wymaga troche klikania) Do twojego sprzetu jest nawet sterownik do integry ten co podal wiktorynek.

Generalnie jak nie chcesz poswiecac swojego czasu na samodzielne wyszukiwanie sterownikow to jedyna droga Windows 10.

5 minut temu, amuraro napisał:

Komputer z sygnaturki, integry w ogóle nie używałem.

U ciebie tak jak pisałeś problem to uruchamianie systemu i zawieszenie na logo Windows 7 tak?(pytam czy dobrze zrozumiałem).

Sprawdz czy w uefi masz ustawiona ta opcje Primary Graphic Adapter na karte graficzną.

3 minuty temu, schonaldo napisał:

U ciebie tak jak pisałeś problem to uruchamianie systemu i zawieszenie na logo Windows 7 tak?(pytam czy dobrze zrozumiałem).

Sprawdz czy w uefi masz ustawiona ta opcje Primary Graphic Adapter na karte graficzną.

Tak, PCI-E. Sprawdziłem przed chwilą dla pewności.

Serio: brakuje mi pomysłu na ten system ...

5 minut temu, amuraro napisał:

Tak, PCI-E. Sprawdziłem przed chwilą dla pewności.

Serio: brakuje mi pomysłu na ten system ...

Wołam eksperta W7 instalacji na gen 7-8 @wiktorynek Do tej przypadłości. Może on będzie wiedział czemu udało ci sie zainstalować system i przy uruchamianiu masz zwieche na logo Windowsa. ( Przy GPT)

Na inne przypadki tak doradzał:

Zmień tylko UEFI na Legacy lub UEFI-CSM - wielu już pisało, że nie ma, a potem przejrzeli na oczy - te opcje są, bo muszą być - zapraszam do manuala płyty głównej. dodam jeszcze że trzeba wyłączyć Secure Boot

Bootowalny pendrive wykonany wg schematu MBR + Bios + NTFS."  

Ja mam Kaby Lake + Z170 no i żadnego problemu ale jak to mówią co pacjent to inny przypadek u Ciebie płyta Z370...