Jump to content

schonaldo

 • Posts

  397
 • Joined

 • Last visited

7 Followers

Recent Profile Visitors

3,387 profile views
 1. Nie pisałeś z jakiej wersji korzystasz.(jest Lite, Ultra Lite oraz Core/Core+Recovery). W prawokliku masz opcje wybrania pakietu usług instalacyjnych skorzystaj z niej podczas instalacji programów/sterowników/gier. Sprawdzałem i wszystko działa bez problemu jak należy.
 2. Ostatnio zostałem zaskoczony nowymi projektami i niestety wszelkie plany z modami były na ostatnim miejscu. Dopiero co można powiedzieć praktycznie skończyłem wersje z 7. Tutaj na 10 obecny stan prac wygląda tak: gotowa baza 1709 z aktualizacjami do dnia dzisiejszego wersja Pro, prawie gotowa baza Home(brakuje juz niewiele mozna powiedziec jest 80%) -jakieś 10% gotowych skryptów do prawokliku. Jeżeli nic mnie już nie zaskoczy to wszystko powinno się udać gdzieś w okolicach urodzin Adama Małysza(3 grudnia)
 3. Skrypt z usługami jest całkowicie zbędny. Tutaj możesz wszystko dostosować pod siebie(do gier Tryb Wydajnosc oraz Turbo FPS + takie opcje jak Klawisze Multimedialne, bluetooth, wifi i liczba z poborem ram wyjdzie juz maksymalnie mała). Firewall w kazdym jest(od niego nie oczekuj ochrony to cos w rodzaju przykrycia kocem samochodu), w trybie turbo fps bedzie dezaktywowany(mozna potem go sobie ponownie aktywowac wychodzac z tego trybu po zakonczeniu rozgrywki sieciowej). Jezeli chcesz pelen pakiet Defender, MRT, Firewall wybierz wersje Lite. -do SSD jest wiele opcji w zaleznosci od filozofii zycia. Nie chce tutaj nic sugerowac oraz narzucac
 4. Aktualizacja wersja Home Premium oraz Pro: (po 4 wersje na każda czyli 8 łącznie w jednym iso) -poprawki stan do dnia dzisiejszego - zmiana lokacji folderu SCH7Tweaks bezpośrednio na dysk C:(już nie na pulpicie). Po instalacji wszystko już jest na swoim miejscu bez dodatkowych skryptów i przypadkowych blokad wpisów w laptopach z secure bootem -dodatkowe sterowniki -instalator z 10 wersja 1809 -wersja Lite z Defenderem, MRT(definicje w PRO na 19 listopada w Home Premium na 22 listopada) -Menu pod prawoklikiem. Pakiet uslug do wyboru Instalacyjny(instalacja sterownikow/programow/gier)/Wydajnosc. Osobna mozliwosc wyboru Bluetooth, Drukarki, Uslug WU(Windows Update), Klawiszy Multimedialnych itp dzieki czemu mozna balansowac w kazdej konfiguracji. Dodano Tryb Turbo FPS(mniejsze zuzycie dysku, lepsze wykorzystanie rdzeni procesora, ograniczone do minimum uslugi.). Aby wykorzystać w pełni potencjał wybieramy pakiet Wydajnosc oraz aktywujemy Tryb Turbo FPS. Zaawansowane Oczyszczanie dostosowane do SSD lub HDD w skrócie: Lite: Zostało Centrum Akcji, Centrum Zabezpieczeń, Defender oraz MRT, Kopie systemu, Windows Recovery, RDP pulpit zdalny serwera oraz klienta rejestr zdalny, pomoc zdalna od windowsa brak () pulpit zdalny serwera, klienta do połączeń RDP jest Ultra Lite: usunieto dodatkowo: RDP pulpit zdalny serwera oraz klienta, Defender, Simple TCP/IP Core+Recovery: usunieto dodatkowo Centrum Akcji, Centrum Zabezpieczen Core: usunieto dodatkowo kopie windowsa/recovery Link https://mega.nz/#!aGAEHa6b!9_hGp39ahMXiMSNomHdQZ4D_N3cNbny708nMhy9mfWI Można na mniej wyciętych wersjach z Centrum Zabezpieczen i Akcji instalowac np. Bitdefendera(miałem troche pw z prosbami wiec dodalem takie opcje. Ostatnia wersja na ktorej jest to mozliwe to Ultra Lite.) MRT jest w każdej wersji(w tle nie chodzi dlatego zostawilem, mozna samemu usunac jesli ktos ma checi). Defender tylko w wersji Lite dostepny.
 5. Tak coś takiego(jeszcze będą usługi Instalacyjne/Wydajnosc w Menu) Z czasem ostatnio ciężko było, postaram sie jeszcze możliwe dzisiaj dokończyć ostatnie rzeczy w HP wersji.
 6. ,,Zamiast ukryć posta to forum ukryło cały temat " . Ostatnio taki był powód zniknięcia temat, jak jest teraz jeszcze do końca nie wiem. Pytałem tylko jednego z moderatorów, on nie był w stanie znaleźć tym razem tematu. Korzystał jednak z telefonu więc może uda mu to się gdy skorzysta z laptopa/pc. Zapytałem też za pomocą formularza. Mozna powiedzieć za jakiś czas i tak miałem aktualizować modyfikacje więc jak niechcący ktoś na górze skasował to trudno. Najwyżej będzie już na 1809...
 7. Wydam już z aktualizacjami oraz nowinkami w postaci panelu w prawokliku do tygodnia więc nie zrobie reuploadu.(nie posiadam iso)
 8. Różnice niedostrzegalne, sprawdziłem dokładnie i tak jak przy teście z stoperem porównywalne wyniki. Baza Windows 7 GPT, dysk SSD z 2013 roku zostało wolnego miejsca 22GB z 128GB. Uruchamia się AVG+Nord VPN(dodatkowo 2x napisy24 program) przy starcie+BootRacer program. No i 3 sekundy wybor systemu w menu(mam pare zainstalowanych na dysku hdd reszta)(w sumie mniejsza o to, test dotyczy wlaczonych parametrow Prefetch oraz wylaczonych). Pierwszy wynik parametry Prefetch włączone, drugi wynik wyłączone. Różnica minimalna Dla zainteresowanych nazwa programu BootRacer(rozdaja za darmo akurat premium https://sharewareonsale.com/s/free-bootracer-premium-100-discount ), dziala calkiem ok nie trzeba sie meczyc z stoperem.
 9. Bitdefender od jakiegos czasu zawiazal wspolprace z MS i wymaga modulu Centrum Zabezpieczen. W moich modach Centrum Zabezpieczen nie znajdziesz wobec czego instalacja Bitdefendera jest niemozliwa. Czemu z tego zrezygnowałem? Jeśli masz wersje premium to poszukaj modyfikacji mniej przyciętej z zachowanym Centrum Zabezpieczeń.
 10. w opisie napisałem o tym: Usunięto: wszelkie zdalne usługi Sam korzystam z TeamViewer-a(jednak sa pewne roznice tutaj ich opis https://community.teamviewer.com/t5/Knowledge-Base/What-is-the-difference-between-TeamViewer-and-RDP/ta-p/3713 ) Czy da sie jakos doinstalowac nie sprawdzalem, pewnie nie. Jeżeli to kluczowe znaczenie to polecam poszukać modyfikacji która nie ma usuniętych zdalnych usług/zainstalowac czysciocha
 11. Przy wlaczonym SB pod UEFI nie moge zainstalowac systemu na np. Sony Vaio i to nie na jednym sprzecie( widze nie tylko u mnie https://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/all/unable-to-install-windows-10-64-bit-ios-on-my-vaio/d0c86274-4078-4156-b1f9-960c692e117c ). Skoro na forum MS wybrano taka odpowiedz: (edit link https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/cant-install-windows-10-pro-that-is-on-a-usb/db6b82fe-3f0d-4593-a500-f71214cc512a ) ,, DaveM121Replied on January 15, 2017 Does the USB drive contain a bootable Windows Installation (does it contain files and folders including Setup.exe), or does it just contain the ISO, if so copy the ISO onto your PC and create a bootable USB Flash Drive from it. If the Flash drive is bootable, go into your BIOS, if it is UEFI, you will need to turn off Secure Boot in the Security Section and in the Boot Section Enable the USB drive and set it as the first boot device During the installation process, your System will reboot, at that point go back into BIOS and move the USB drive down the Boot Order so that your system boots from your Hard Drive (Windows Boot Loader)" To ja po praktyce tez im wierze.
 12. https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1013017/ Spróbuj zainstalować bez wylaczania Secure Boota przy takiej konfiguracji.(nie da sie). Dlatego producent zaleca. Windows 10 nie łamie w magiczny sposób tego zabezpieczenia.
 13. Nie zauważyłem nowego postu, jak zainstalowałeś sterowniki jako pierwsze to nic sie złego nie stało. Najważniejsze wykonać reszte instrukcji zgodnie z planem.(pewnie dałeś rade bez mojej odpowiedzi, pisze w razie gdybys ktos kiedys jeszcze odpisal. Przepraszam za brak odpowiedzi).
 14. undervolting na kartach graficznych jak i procesorze to dodatkowa oszczednosc pieniedzy. Kto uzywal paru kart graficznych 24/h ten wie jaka to jest roznica w skali roku.
 15. Jedna z osób napisała mi pw, że zainstalowała moją modyfikacje i ma problem z odświeżaniem pulpitu(ikon) gdy otwiera Chrome. To tak oświadczam, że nie jestem w żadnym stopniu spokrewniony z Sromotnikiem. Na filmie wida jasno folder Tuning oray charakterystyczne Menu Start z czarnym designem logo Windowsa. Proszę o odpowiedz użytkowników tej modyfikacji dlaczego tamten użytkownik ma taki problem( oraz czy wy go macie też, sprawdzcie minimalizując chrome na pół ekranu i otwierając).
×
×
 • Create New...

Important Information