Jump to content
WinClub
schonaldo

SCH7(HP&PRO)(24.11.18r aktualizacje)(NVME, USB 3.0, Ryzen, Intel6-8gen)

Recommended Posts

5 minut temu, kamiloxf napisał:

Na tej starej wersji starszej tego nie ma ( tej co była kilka dni temu)

Tamta to była już Core(skasowałem tam pewnie jeszcze Wyślij do-Utwórz skrót na pulpicie prawda?), tutaj zrobiłem z nieco większą ilością pozostawionych funkcji.(z tego co widze ludzie je lubią i z nich korzystają). W razie pytań pytaj jak najwięcej(Dzięki dobremu testerowi mozna na przyszłość więcej zanotowac możliwych zmian)

59 minut temu, kamiloxf napisał:

Tak dokładnie wersja Wyśli do Utwórz skrót

Tutaj w LT jest zachowana funkcja:(testuje sobie jak kiedys 360 Total Security dlatego na screenie, kiedys pobieral malo teraz juz na starcie 3 uslugi 100 mb ramu i to bez instalacji dodatkowych np BitDefendera/Aviry)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Co do kolejnych wersji:

Teraz tak sobie mysle, mogłem ją dodać do prawokliku a tak to będzie trzeba ręcznie i utworzyć skrót od Narzędzie Wycinanie(no nic będzie do kolejnego)

(tak samo skrypty z zatrzymaniem wu+uslug powiazanych oraz powrotem na ustawienia reczne. Teraz trzeba samemu utworzyc skrot i wyladuje ladnie na pasku)

3 godziny temu, schonaldo napisał:

Tamta to była już Core

Core to ta sprzed kilku dni bez WU? Według opisu to ona ma mniej usunięte niż wersja Crystal z poprzedniego tematu, a to przecież Core miało być największym kastratem, czyż nie?

35 minut temu, alexisonfire napisał:

Core to ta sprzed kilku dni bez WU? Według opisu to ona ma mniej usunięte niż wersja Crystal z poprzedniego tematu, a to przecież Core miało być największym kastratem, czyż nie?

Zapewniam, że ma więcej usunięte wszystko to co w Crystal Thunder Spectre i dodatkowo(moduły WU+inne bajery). Tutaj się po prostu nie rozpisywałem na temat każdej funkcji(jak w modzie Thunder Spectre) tylko ogólnikowo(np zdalne usługi) po samej liczbie procesów 28 w Core to nieco widać(gdzie jeszcze można wyłączyć dodatkowe usługi jak Windows Search+ reszte i zrobić na około 24-25). Tylko Core z aktualizacjami do 15 sierpnia miała pare wad jak niedziałający tryb uśpienia. Dlatego będę robić nową wersje i zalecam póki co jednak tą nowo dodaną LT(mała różnica w poborze ram i wiele zalet na przyszłość)

alexisonfire likes this

5 godzin temu, kamiloxf napisał:

@schonaldo
Istnieje jakiś sposób na usunięcie z PPM opcji Administrative Tools oraz GodMode (bo mam własne regi których funkcjonalność dubluje się z tym co podałem) ?

Aktualizacja dodano wersje Home Premium X64:

Nazwa: SCH7LT_HP.iso
Rozmiar: 2879520768 bajtów (2746 MiB)
CRC32: FF3FC74D
CRC64: 5B7F61B18C973620
SHA1: CDC6D8D63410395C0F1107FE953E98356C47E012
SHA256: 67B195BBB063A4E989D098E4BC523B8E2EE405B9B214BB4AE41ED1506CF0D4F6

dla posiadaczy wersji Pro którzy chcieliby dodać sobie do prawokliku Menadżer zadań/Uruchom(czyli Win+R) dodaje paczke tweaków: Jest też zaawansowana forma czyszczenia systemu(komendy sagerun i tak dalej wiekszosc pewnie zna):

(liczba procesów jak i pobór z zaporą mozna jeszcze zejsc nizej)

13 minut temu, KacipL napisał:

Tak zrobiłem, po restarcie BSOD... wywaliło mój RAID0

Musisz wiedzieć co odznaczasz i co używasz. W innym wypadku tak to bedzie(dlatego przed kasowanie testuj, zawsze masz opcje powrócić do systemu z ,,Last good to know" opcja uruchamiania w razie odznaczenia czegos co uzywasz)

Jeżeli będziesz absolutnie pewny np. Nie masz usb 3.0 od Fresco to robisz tak w programie autoruns aby sie pozbyc ostatecznie sterownika:

okey wiec tak, wszystko gra jeden mankament wiec:
mam 2 dyski 
1. ssd kingston v300 (dziala super)
2. wd green 1.5tb
uśpienie dysków wyłączone, mimo to, gdy odpalam program np: aimp2 a muzyka jest z dysku F (wd green)  aimp sie zawiesza na okolo 10 sek zauważyłem też, że podczas  puszczenia muzyki np: leci muzyka  wiadomo, czesc playlisty  ładuje się do ramu, ale czasami sie zawiesi i muszę czekać podczas zawieszenia na ssd w pliki wchodzę normalnie na wd juz nie dopiero jak sie odwiesi dziala szybko i normalnie

6 godzin temu, E_S_C napisał:

okey wiec tak, wszystko gra jeden mankament wiec:
mam 2 dyski 
1. ssd kingston v300 (dziala super)
2. wd green 1.5tb
uśpienie dysków wyłączone, mimo to, gdy odpalam program np: aimp2 a muzyka jest z dysku F (wd green)  aimp sie zawiesza na okolo 10 sek zauważyłem też, że podczas  puszczenia muzyki np: leci muzyka  wiadomo, czesc playlisty  ładuje się do ramu, ale czasami sie zawiesi i muszę czekać podczas zawieszenia na ssd w pliki wchodzę normalnie na wd juz nie dopiero jak sie odwiesi dziala szybko i normalnie

Skoro mój pc z mniej więcej taką samą konfiguracją SSD(system)+HDD(stary 9 letni) w programie AIMP nie ma żadnych problemów z muzyką(na dysku hdd) oraz użytkownik @kamiloxf  potwierdził też brak problemów. Pozostaje jedynie problem z twoim sprzętem/sterownikiem. Możliwe, że gdy zainstalujesz sterownik ACHI nagle dysk hdd zacznie pracować jak należy. Jeśli już zainstalowałeś prócz sterownika program Intela czyli Intel Rapid Storage to domyślnie włączyło ci się zarządzanie łączem i przez to możesz mieć problemy z wydajnością. Należy tą opcje odznaczyć(zarówno na dysku hdd jak i ssd).

Mógłbyś wykonać też testy pamięci ram(jeżeli masz dwie kostki to zawsze na testy jedną wyjmuj aby być w 100% pewnym), nie wiem też czy czasem nie robiłeś np. OC tych pamięci(o procku nie wspominajac) i zwyczajnie troche za wiele poszło do pieca. Napisz jak ma sie z tym sytuacja, jako posiadacz AMD FX(o ile dobrze zapamietalem) jestes w zasadzie zobowiazany do krecenia.

Do testów stabilności OC procesora dobre 30 minut w OOCT wystarczy aby sie upewnic czy masz w 100% stabilny cpu. 

Gdy tu nie bedzie winnego pozostaje sprawdzić dokładnym skanem WD Green 1.5TB.

System super, jednak jeden problem

Muszę usunąc aktualizację KB3064209 - prawdopodobnie ona uniemożliwia mi podkręcenie procesora. 

Z poziomu panelu sterowania, cmd jak i Dism wyrzuca błąd "Magazyn składników jest uszkodzony" i nie chce się usunąć. Próbowałem również pod trybem awaryjnym ale to samo.

Czy jest jakaś możliwość usunięcia tego bez formatowania? 

2 godziny temu, lou777 napisał:

System super, jednak jeden problem

Muszę usunąc aktualizację KB3064209 - prawdopodobnie ona uniemożliwia mi podkręcenie procesora. 

Z poziomu panelu sterowania, cmd jak i Dism wyrzuca błąd "Magazyn składników jest uszkodzony" i nie chce się usunąć. Próbowałem również pod trybem awaryjnym ale to samo.

Czy jest jakaś możliwość usunięcia tego bez formatowania? 

Aktualizacja mikrokodu procesorów Intel dla systemu Windows - czerwiec 2015 r.

Niestety brak możliwości(oczyszczony system).

Twój procesor to g3258?

Ta aktualizacja blokuje podkręcanie tylko na płytach z H81.  Z97 można go normalnie kręcić, podobno B85 też

Musiałbym przygotować specjalną wersje dla posiadaczy g3258, w zasadzie nie bedzie to trudne mam juz wszystko co trzeba(zapisalem projekt)

Podaj specyfikacje swojego sprzętu(płyta(+wersja biosu) i procesor).(zapisze informacje o tym problemie na tym cpu i płycie)

6 godzin temu, schonaldo napisał:

Ta aktualizacja blokuje podkręcanie tylko na płytach z H81.  Z97 można go normalnie kręcić, podobno B85 też

Musiałbym przygotować specjalną wersje dla posiadaczy g3258, w zasadzie nie bedzie to trudne mam juz wszystko co trzeba(zapisalem projekt)

Podaj specyfikacje swojego sprzętu(płyta(+wersja biosu) i procesor).(zapisze informacje o tym problemie na tym cpu i płycie)

Tak, Procesor G3258 i płyta Msi H81m-p33, wersja biosu 1.7

Aktualizacja powoduje, że podczas bootowania jest restart i tak w kółko. 

Jeśli masz tam robić specjalnie jedną wersję to tam nie chce Ci zawracać głowy, po prostu napisałem bo na win10 jest chyba to samo, dlatego po prostu wywal tą łatkę ze swoich wersji, bo niektórzy jak ja po instalacji się zdziwią 

20 godzin temu, schonaldo napisał:

Skoro mój pc z mniej więcej taką samą konfiguracją SSD(system)+HDD(stary 9 letni) w programie AIMP nie ma żadnych problemów z muzyką(na dysku hdd) oraz użytkownik @kamiloxf  potwierdził też brak problemów. Pozostaje jedynie problem z twoim sprzętem/sterownikiem. Możliwe, że gdy zainstalujesz sterownik ACHI nagle dysk hdd zacznie pracować jak należy. Jeśli już zainstalowałeś prócz sterownika program Intela czyli Intel Rapid Storage to domyślnie włączyło ci się zarządzanie łączem i przez to możesz mieć problemy z wydajnością. Należy tą opcje odznaczyć(zarówno na dysku hdd jak i ssd).

Mógłbyś wykonać też testy pamięci ram(jeżeli masz dwie kostki to zawsze na testy jedną wyjmuj aby być w 100% pewnym), nie wiem też czy czasem nie robiłeś np. OC tych pamięci(o procku nie wspominajac) i zwyczajnie troche za wiele poszło do pieca. Napisz jak ma sie z tym sytuacja, jako posiadacz AMD FX(o ile dobrze zapamietalem) jestes w zasadzie zobowiazany do krecenia.

Do testów stabilności OC procesora dobre 30 minut w OOCT wystarczy aby sie upewnic czy masz w 100% stabilny cpu. 

Gdy tu nie bedzie winnego pozostaje sprawdzić dokładnym skanem WD Green 1.5TB.

mem testa robilem tydzien temu 13 etapów na kazdej z kosci i 13 etapów na 2 kosciach zainstaluje achci i zobacze 

dodam ze nie wiem dlaczego ale, [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  ta strona się zawiesza w przeglądarce chrome 
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] a ta zaś już nie błąd flash? chrome?  java?

EDIT____
sterowniki AHCI sa zainstalowane  i aktualne zainstalowały sie wraz z instalacją sterowników do płyty