Skocz do zawartości

wiktorynek

Mega użytkownik
 • Zawartość

  8453
 • Posty z Chatbox

  188
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  148

Ostatnia wygrana wiktorynek w dniu 17 Wrzesień

Użytkownicy przyznają wiktorynek punkty reputacji!

O wiktorynek

 • Tytuł
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

3734 wyświetleń profilu
 1. Coś więcej? Jak podłączony dysk? Jaka wersja Crucial Storage Executive? PSID Revert wyłączone? Dysk z najnowszym firmware? Spod jakiego systemu uruchamiasz?
 2. wiktorynek

  Problem z GRAFIKĄ w Acer Nitro 5 .

  To kupiłeś? https://www.neonet.pl/laptopy/acer-nitro-5-fx-9830p-8gb-1000gb-hdd-rx550-w10.html Kto cię do tego namówił? Kupiłeś szajs. Słaby procesor. Sama karta pokroju GTX950M. Dodatkowo ta gra ma problemy na kartach graficznych AMD - wystarczy wpisać odpowiednią frazę w Google. Sprawdź czy ci przełącza na grafikę dedykowaną.
 3. wiktorynek

  Windows 7 na ADATA XPG SX6000 NVMe - nie wykrywa

  Acronis True Image, ale są inne podobne i ponoć dobre np Parted Magic, GParted, AIOMEI. W Acronisie po wybraniu opcji klonowania, zdaj się na automat i wskaż tylko dysk źródłowy i docelowy.
 4. wiktorynek

  Windows 7 na ADATA XPG SX6000 NVMe - nie wykrywa

  To zainstaluj system na SATA przy wyjętym NVMe. Potem podłącz NVMe i sklonuj system z SATA na NVMe, po czym odłącz SATA i uruchom komputer z NVMe. Pamiętaj tylko, że zgodnie z instrukcją, po podłączeniu dysku w port M.2, przestaje działać port SATA 1. Win 7 musi być w każdym przypadku ze zintegrowanymi sterownikami USB 3.0 oraz w przypadku dysków NVMe musi mieć zintegrowane stosowne poprawki do obsługi dysków NVMe. Najlepiej jak producent udostępnia osobne sterowniki NVMe, z tego względu ten dysk ADATA nie jest zbyt szczęśliwy, ale jak widziałeś wyżej ktoś ma tą płytę i dysk i działa. Ja niestety nie wiem co i jak jest zintegrowane w obrazie systemu autorstwa kolegi @schonaldo. To nie są proste sprawy z Win 7 na 8 i 9 gen. Warunkiem koniecznym jest płyta na chipsecie Z370 lub H310 R2.0 albo pozostałe płyty z zewnętrznym kontrolerem USB 3.0
 5. wiktorynek

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  Nawet ja nie twierdzę, że Win 10 nie da się używać. Da się i nawet działa. Ten system ma 3 podstawowe wady: - częste błędy - brak własnych ustawień(każda duża aktualizacja przywraca wszystko do ustawień domyślnych) - problemy ze sterownikami(a miało być tak pięknie, że wszystko idiotoodporne z WU nam MS da - wyszło jak zawsze i tu muszę zmartwić autorów powyższych postów, że na AMD w przypadku laptopów są największe problemy) Z tym systemem jest ciągła walka, ciągłe poprawianie, naprawianie, ustawianie, zmienianie, marnowanie czasu i nerwów, a efekt i tak opłakany lub krótkotrwały. Co ciekawe jak wykastrujemy całkowicie łączność z WU, to system działa tak jak chcemy bez problemów.
 6. wiktorynek

  Windows 7 na ADATA XPG SX6000 NVMe - nie wykrywa

  Tu nie ma co kombinować. Ustaw: - Legacy - z pendrive(do wyboru masz tylko porty USB 3.0 Intela lub AsMedia - prawdopodobnie instalka ma obydwa sterowniki zintegrowane więc bez znaczenia) - pendrive wykonany wg schematu MBR NTFS - AHCI - Optane wyłączone, bo nie masz takiego dysku ADATA nie udostepnia sterowników NVMe, więc dodatkowo instalka musi być na instalatorze z Win 10. A próbowałeś zainstalować system na dowolnym dysku SATA? P.S. Daj linka do Twojej płyty głównej.
 7. wiktorynek

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  Oczywiście, ale sprawa idzie o oficjalne stanowisko, że kupując konsolę nie jest ona Twoją własnością i miało, to tylko potępić praktyki korporacji.
 8. wiktorynek

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  To nie temat o konsolach, ale podam tylko kilka ostatnich linków: http://prawo.vagla.pl/node/8450 http://www.benchmark.pl/aktualnosci/wiezienie-i-kara-grzywny-groza-za-przerobienie-konsoli-lub-telefonu.html https://forumprawne.org/prawo-autorskie/151213-przerobka-konsol-nielegalna-prosze-o-szybka-pomoc.html https://www.wykop.pl/link/1028891/stalo-sie-w-polsce-juz-scigaja-za-przerabianie-sprzetu-i-programow/ https://xboxforum.pl/threads/policja-zatrzymuje-za-przerabianie-konsol-w-lubelskim.36359/ https://polygamia.pl/przerabianie-konsol-do-gier-jest-przestepstwem/ https://gadzetomania.pl/35471,grrr-czy-przerabianie-konsol-jest-legalne http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/38968,Przerabial-konsole-do-gier.html
 9. wiktorynek

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  Nie, po prostu nie jestem w stanie wypisywać wszystkich niedoskonałości tego świata. Podałem tylko kilka najważniejszych przykładów. Zawsze można nie kupić ich produktu, albo nie akceptować milczeniem ich poczynań. Ja przypomnę, że rzadko, bo rzadko(za rzadko), ale jednak dawało się przyginać kark Microsoftowi i innym korporacjom. No cóż nie już kto bronić interesów obywatela skoro państwo czy UE żeruje na tych samych obywatelach co korporacje. Ogólnie temat rzeka, więc lepiej skończę zanim zacząłem. Ja tak, ale portale cytowane przeze mnie mają czasem już jakiś efekt oddziaływania, a właśnie te portale wytykające błędy są solą w oku bezkrytycznych fanatyków liczących na kęs z pańskiego(korporacyjnego) stołu. Pozostaje mi się cieszyć, że w praktyce jest lepiej niż w teorii: https://www.spidersweb.pl/2013/06/czy-moge-pozyczyc-koledze-gre-na-xbox-one.html https://bezprawnik.pl/sprzedaz-uzywanych-gier/ https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=64980 https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=77821 A co do konsoli, to wiemy o co chodzi - nie wolno przerabiać i modyfikować konsoli pod żadnym pozorem i w żaden sposób, nawet inny niż ten o którym myślimy.
 10. wiktorynek

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  Zgodnie z licencją konsol nie wolno modyfikować w żadnym zakresie, a gier odsprzedawać. P.S. Baaa... zgodnie z licencją konsola nie jest własnością kupującego!
 11. wiktorynek

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  To już lekkie nadużycie. Nie napisałem słowa jednorazowiec, wielorazowiec czy choćby chleb razowy. Natomiast: coś zauważyłem - kolega @jednorazowiec jest chyba pracownikiem dużej/wielkiej korporacji, nie koniecznie mam tu na myśli Microsoft, ale tok myślenia przestawiony na tory korpo. Dlaczego tak sądzę? Otóż czytam i widzę: - pomijam już kwestię niezrozumiałej żarliwości i miłości do zdychy godną fanatyka religijnego gotowego zdetonować pas z granatami zawieszony na ciele - pamiętam też zażartą obronę licencji MS dotyczącej systemów tej korporacji - pamiętam bagatelizowanie telemetrii - nie pamiętam za to złego słowa na praktyki Intela dotyczące ukrytej telemetrii zaszytej w ME - nie pamiętam tego samego ale w odniesieniu do PSP od AMD - nie pamiętam potępienia dziur w procesorach Intela, które nie wynikły przecież z przeoczenia czy przypadkowo tylko z nieuczciwych praktyk giganta(oczywiście utajonych) Tak, osoby zaprzedane korporacjom są tak zgniłe od środka, że nawet wobec złych praktyk innej korpo i jej niepowodzeń potrafią puścić, to mimo uszu albo nawet solidaryzować się w bólu. To jest pozbawienie się człowieczeństwa i honoru oraz dobrowolne podporządkowanie się wielkim korporacjom, które przejmują władzę i sterują ludźmi. Ja takim praktykom i takiemu tokowi myślenia mówię stanowcze NIE. Co ja dostałem od jakiekolwiek korporacji, abym był jej za coś wdzięczny i bezkrytycznie przyjmował jej błędy? - nic! Na dodatek drogo kupiłem i mam jeszcze coraz więcej ograniczeń. Płacę - wymagam i jeszcze żądam pełnej dobrowolności w zarządzaniu nabytym produktem. A co mamy obecnie na świecie? - systemy MS z ograniczeniami - gry z ograniczeniami - konsole z ograniczeniami JPD! P.S. I jeszcze naiwni czekają kiedy Cortana poinformuje ich o możliwości czy konieczności podtarcia tyłka. Dla mnie dramat.
 12. wiktorynek

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  A gdzie wypowiedzi żarliwych obrońców zdychy? Czy mam rozumieć, że MS nie ma jednak nic do zaoferowania poza pogorszeniem?
 13. wiktorynek

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  Raczej 50 mniej, a w stosunku do 1809 to już chyba z 80 procesów mniej. 1607 u mnie na laptopie(czyli więcej niż PC) ma ok 50 procesów. 1803 ponad 100 procesów. Zajętość RAM wzrost o 100MB - niby tragedii nie ma, ale dysk i procesor mielą bez końca. Na każdym innym systemie po początkowym rozruchu w trybie bezczynności dysk i procesor zero użycia i aktywności.
 14. wiktorynek

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  Nie wiem czy to tylko moje zdanie, ale jak nie dopracuje się jednej wersji, a na to nakłada zmiany w kolejnej(podstawa przecież jest ta sama), to wg mnie jedyne możliwe rozwiązanie i konsekwencje to nawarstwianie problemów, ale to tylko moje zdanie. Powtórzę po raz enty - Win 10 skończył się na 1607 - z tą wersją i starszymi 1507 i 1511 nie ma do dzisiaj żadnych problemów, nawet po aktualizacjach, ani ze sterownikami, ani z żadną konfiguracją sprzętową. Im dalej w las tym gorzej. P.S. Jaką przewagę ma 1803(1809) nad 1607??? - albo co nowego(przydatnego, użytkowego) wnosi??? - teraz mogą się wypowiadać fanboje zdychy.
 15. wiktorynek

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  A u mnie Lenovo G510(model tylko z integrą Intela) po instalacji 1809 i po aktualizacji z WU, uruchamia się, ale czarny ekran - brak obrazu, nawet matryca nie świeci - system działa w tle. Oczywiście każdy inny system działa prawidłowo. Brawo MS.
×

Powiadomienie o plikach cookie