Jump to content
WinClub

wiktorynek

Mega użytkownik
 • Content Count

  10540
 • Posty z Chatbox

  1
 • Joined

 • Last visited

About wiktorynek

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

5539 profile views
 1. Win 7 trzyma się dobrze: https://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-na-co-czwartym-komputerze-a-koniec-wsparcia-juz-za-6-tygodni,News,105121.html https://www.dobreprogramy.pl/Raport-Steam-Niespodziewane-wzrosty-Windowsa-7-i-coraz-wiecej-CPU-powyzej-4-rdzeni,News,105152.html
 2. Wnoszą, wnoszą, tylko trzeba przeczytać cały kontekst. To nie jest odpowiedź na tezę, że: Kolega @remil zasugerował jakoby do rozbudowy RAM-u i do wymiany dysku na SSD, konieczne były partycje GPT, co oczywiście nie jest prawdą. Poza trzema przypadkami, instalacja Win 7 w trybie UEFI na GPT, to proszenie się o potencjalny i możliwy problem. Te 3 przypadki to: - więcej niż 4 partycje na dysku (co można też obejść) - dysk większy niż 2TB (co można też obejść) - najnowsze sprzęty i brak trybu Legacy w biosie - choć niektóre pozwalają na partycje MBR w przypadku UEFI-CSM.
 3. Przywracanie systemu, a klonowanie dysku, to 2 inne sprawy.
 4. Dokładnie. Sprzęt, to na pewno minimum 6 gen Intela, a Win 7 nie ma wsparcia dla xHCI. Trzeba zintegrować sterowniki USB 3.0
 5. Szajs. Jak już to tylko i wyłącznie klon dysku - i tylko wtedy jest 100% pewność że mamy dokładnie to co mieliśmy w każdym calu. 100% niezawodności.
 6. Jeśli program do klonowania nie usuwa wszystkich partycji na dysku docelowym, to taki program należy omijać szerokim łukiem. Co to za klon?
 7. Przecież jak zainstaluje Crucial Storage Executive, to ma tą opcję podaną na tacy.
 8. Druga opcja - kupno nowego.
 9. Matko co Ciebie. Jak Ty zaczynasz instalację systemu Win 7 na dysku NVMe od du.py strony, to co się dziwisz? Masz tu gotowe narzędzie do integrowania sterowników NVMe i USB 3.0: Żadnych błędów nie robi, tylko trzeba użyć czystego, zaktualizowanego obrazu systemu Win 7 x64. Albo tu masz już gotowy obraz Win 7 Pro x64 ze zintegrowanymi sterownikami NVMe i USB 3.0: https://mega.nz/#!CDJlzICI!dlEEM37sc5dYL310Avy8yFsB1ugteHw-bQFmjvM5gfI Hasło: winclub Obraz jest czysty, zaktualizowany do września 2019 - wystarczy odpalić WU i pobrać najnowsze aktualizacje (oprócz telemetrycznych) albo użyj:
 10. Do sprawdzania stanu dysków Micron/Crucial oraz wielu innych funkcji i zadań jest firmowe narządzie: https://www.crucial.com/usa/en/support-storage-executive P.S. Zrób mu Sanitize przed klonowaniem.
 11. A co ma wspólnego RAM i SSD z Secure Boot i GPT ? - nic!
 12. Jeśli ten model posiada port Express Card, to jeszcze warto kupić adapter na USB 3.0 (ten węższy 34mm): https://support.lenovo.com/us/en/solutions/pd022843
×
×
 • Create New...

Important Information