Jump to content

wiktorynek

 • Posts

  13,244
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

9,841 profile views
 1. W biosie widoczne czyli muszą być widoczne w systemie, nie ma opcji. A dyski USB są widoczne?
 2. Ja nie wiem jak w ogóle mogą nie być widoczne dyski w systemie skoro są widoczne w biosie? Jedyna możliwość, to, że nie są zainicjowane, ale odpada ta ewentualność, bo dyski były używane i zawierają dane. Schemat partycji nie ma znaczenia. A co pokazuje menedżer urządzeń i zarządzanie dyskami? - może sobie wyłączyłeś dyski?
 3. @sebio - prosiłem o identyfikator kontrolera NVMe z menedżera urządzeń, a nie model dysku. Dowiedziałem się tylko, że to dysk Samsung PM991 Jeśli będzie, to kontroler o identyfikatorze: PCI\VEN_8086&DEV_9A0B lub: PCI\VEN_8086&DEV_09AB to możesz iść w stronę rady @cultstyle Dlaczego w takim razie wyświetla, że masz ten sterownik? Dziwny wymysł ten laptop. Tu masz ten sterownik w najnowszej wersji: https://downloadcenter.intel.com/pl/download/30314/Intel-Rapid-Storage-Technology-oprogramowania-instalacyjnego-sterownika-z-Intel-Optane-pami-ci-platformy-dziesi-tej-i-dziesi-tej-generacji- Intel i Non-Intel - czym nowsze tym większe wymysły.
 4. @saling - patrzyłeś na to - pass: winclub.pl pass skrót od password, czyli po naszemu hasło
 5. Istnieją 3 powody systemowe: - sprzęt Bay Trail/Cherry Trail wspierany tylko do edycji 1607 - licencja na system 1607 LTSB - licencja na system 1809 LTSC
 6. Podobnie jak uparcie ogłaszany koniec wsparcia kolejnych edycji, a tymczasem aktualizacje otrzymuje każda edycja od 1507 zaczynając.
 7. Myśleć podczas zakupu mając w zamyśle instalację Win 7. patrzysz Kontroler nieznany, prawdopodobnie produkt własny WD lub modyfikowany przez nich jakiś produkt OEM lub montowany jaki podejdzie pod rękę. W każdym razie brak sterowników NVMe pod Win 7. Nie przeczytałaś wszystkich postów i tematów o instalacji Win 7 na nowych sprzętach, a jest tak dużo zmiennych, że nie sposób ogarnąć w kilku zdaniach warunków udanej instalacji. Tu masz wszystkie sterowniki NVMe (+ USB 3.x) pod Win 7 i na pewno będą działać tylko te dedykowane przez producenta pod konkretny model. Nie ma pewności działania uniwersalnych: Kolejna kwestia to możliwości biosu i jego ustawień - gdzie tryb Legacy, gdzie UEFI + CSM, a gdzie UEFI. Oczywiście generacja sprzętu czyli możliwości płyty głównej i dostępnośc sterowników do konkretnych urządzeń.
 8. Warto byłoby dodać, że nie jest do końca prawdziwa, gdyż niektóre wersje w tym znana i lubiana 1809 LTSC ma wsparcie do 9 stycznia 2029. Kolejny artykuł mający wywołać szok i zakodować w ludzkich mózgach konieczność przygotowania się do wymiany systemu.
 9. Powtórzę - FAT32 nie obsługuje plików większych niż 4GB. Plik install.wim w wersji podstawowej ma więcej niż 4GB.
 10. Ponieważ dla FAT32 żaden plik nie może przekraczać rozmiaru 4GB. Co to za obraz Win 7 o rozmiarze 7,8GB? Co to za sprzęt na którym instalujesz Win 7?
 11. Nie. To akurat nie jest cała prawda. Laptopy do 7-gen (ale nie na wszystkich). Komputery stacjonarne do 9-gen (pod pewnymi warunkami).
 12. Oczywiście, że Win 7 nie ma takich sterowników i nie do wszystkich dysków takie sterowniki w ogóle są. Radzę zapoznać się z opisem.
 13. Błędy jak zwykle: https://www.dobreprogramy.pl/windows-10-po-aktualizacji-kb5003637-sa-problemy-z-drukowaniem-i-paskiem-zadan,6649522804927360a Firmowa drukarka Datacard do drukowania plastykowych kart odmówiła współpracy po aktualizacji. "Rzetelność" dziennikarska to podstawa: https://www.dobreprogramy.pl/windows-10-i-koniec-wsparcia-w-2025-roku-to-nie-jest-nowa-informacja,6650174925278112a Grunt to zapomnieć o systemach LTSC: https://docs.microsoft.com/pl-pl/lifecycle/announcements/windows-office-ltsc-releases https://www.computerworld.pl/news/Microsoft-skraca-wsparcie-dla-systemu-Windows-10-LTSC,425736.html
 14. A czym ryzykujesz w przypadku zerowania dysku? Przecież to w pełni dozwolona operacja. A co z tym identyfikatorem sprzętu kontrolera NVMe?
×
×
 • Create New...

Important Information