Skocz do zawartości

wiktorynek

Mega użytkownik
 • Zawartość

  8674
 • Posty z Chatbox

  478
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  156

Ostatnia wygrana wiktorynek w dniu 16 Listopad

Użytkownicy przyznają wiktorynek punkty reputacji!

O wiktorynek

 • Tytuł
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

3906 wyświetleń profilu
 1. wiktorynek

  Szukam najlepszego płatnego antywirusa

  To może kilka podstawowych uwag z tej dziedziny: 1. Nie wyłączamy antywira nigdy. Jak nie chce przepuścić cracka, to dodajemy go do wyjątków - podejmujemy tą decyzję z pełną odpowiedzialnością i świadomością ewentualnych skutków. 2. Nie instalujemy żadnych managerów pobierania typu dobreprogramy. Bardzo bym uważał również na managery od sterowników. 3. Podczas instalacji programów nie klikamy dalej dalej tylko czytamy i odznaczamy ptaszki z propozycją doinstalowania "zbawiennych" programów, dodatków. 4. W poczcie nie otwieramy żadnych wiadomości od nieznanych nadawców tylko od razu usuwamy (z kosza również), a przede wszystkim nie klikamy bezmyślnie w linki jeśli nie prowadzą do znanego i zamierzonego źródła, którego oczekujemy bądź się spodziewaliśmy. Tu jeszcze jedna uwaga - banki nie przesyłają żadnych wiadomości pocztą elektroniczną, gdzie oczekują jakiejkolwiek weryfikacji czy podawania czegokolwiek. Wszelkie info z banku są na stronach banków po uwierzytelnieniu. 5. Używamy zaktualizowanych przeglądarek z dodatkiem typu AdBlock (to takie minimum). 6. Nie instalujemy jeśli nie jest to absolutnie konieczne flasha, silverlighta i javy. 7. Pilnujemy aktualizacji antywira, skoro już go mamy. 8. Nie wyłączamy zapory programowej w systemie i sprzętowej w ruterze. 9. Używamy silnych haseł. 10. Posiadanie zaktualizowanego systemu absolutnie nie zaszkodzi. 11. Nie klikamy bezmyślnie w odnośniki do podejrzanych, nieznanych i dziwnych stron. 12. Nie zgadzamy się na nic i nie podajemy żadnych danych jeśli nie jest to absolutnie zamierzone, a odbiorca jest znany i zaufany przynajmniej teoretycznie. 13. W przeglądarkach nie ustawiamy zapamiętywania haseł i autologowania (wygodnisie zaprotestują ale taka prawda). 14. Ustawiamy akceptację plików cookie tylko z odwiedzanej witryny i przechowujemy je do zamknięcia przeglądarki (autoczyszczenie). To takie podstawy, ale przy tej przezorności wystarczy praktycznie dowolny powszechnie znany antywir o dobrej reputacji. Nic więcej nie trzeba. Jak ktoś ma pecha, to mu spadnie na głowę cegła w drewnianym kościele.
 2. wiktorynek

  Szukam najlepszego płatnego antywirusa

  Sorry ale potrzebujesz lekarza albo wymagasz reedukacji. Po pierwsze co to za antywirus, który cokolwiek przepuszcza co potem trzeba usuwać? Po drugie takie usuwanie nie jest pewne albo może się skończyć źle dla systemu. Po trzecie nie ma idealnego antywira. Po czwarte co robisz, że masz infekcje? Ja z komputera korzystam ok 20 lat i nigdy nie złapałem żadnego wirusa, natomiast liczba zablokowanych infekcji przez te 20 lat zamknęłaby się w 20 sztukach. Po piąte żaden antywir nic nie pomoże bez pozostałych elementów zabezpieczeń, które są od niego ważniejsze - przede wszystkim przeglądarki i jej dodatków, nie zapominając o zaporze, zaktualizowanym systemie, unikaniu programów typu flash, java, silverlight. Co ci da antywir skoro jedna tylko java ma w każdej wersji również najnowszej kilkadziesiąt luk? Po szóste poczta - nie muszę chyba wyjaśniać o co chodzi. Po siódme mózg!
 3. wiktorynek

  [3000zł] Laptop - Gry/internet/multimedia

  Nie, najwyżej to samo innej marki: https://www.x-kom.pl/p/459383-notebook-laptop-156-hp-pavilion-power-i5-8300h-8gb-1tb-gtx1050.html Oczywiście dokup sobie dysk SSD. Tylko, że 8 gen w laptopie oznacza tylko i wyłącznie Win 10.
 4. wiktorynek

  [MSI GP72VR 6RF]

  Rozumiem różnicę 5-10% i to jeszcze zmiennie, ale nie 50% - coś źle robisz. Ale skoro dobrze działa, to nie ma co zmieniać.
 5. wiktorynek

  Jaki WINDOWS pod ten konfig

  Możesz sobie odciąć żółty i czarny od tej mniejszej wtyczki do stacji dyskietek FDD i je połączyć z żółtymi i czarnymi z wtyczki 6 pin.
 6. wiktorynek

  Jak to rozgryźć, czyli denny laptop a nostalgia.

  Lutowanie najmniejszym problemem. Najpierw chipset musi obsługiwać inny i zdecydowanie lepszy procesor.
 7. wiktorynek

  Jak to rozgryźć, czyli denny laptop a nostalgia.

  Nie pomożesz. Laptop na śmietnik. Wlutowany Celeron 220 jest tu kluczem. Ten procesor nie radził sobie w czasach XP, a teraz nie nadaje się do niczego. Nie inwestuj. Jak chcesz udać się w podróż sentymentalną, to kup laptopa na C2D i to model procesora z górnej półki lub z możliwością wymiany na taki, bo te starsze nisko taktowane C2D też strasznie mulą w dzisiejszych czasach.
 8. wiktorynek

  Jaki WINDOWS pod ten konfig

  Dokładnie, nawet samochody mają na masie minus czyli prąd płynie po całym samochodzie. Tak wyszło. Mam nadzieję, że autor tematu już połączył żółte z żółtymi i czarne z czarnymi i korzysta z GTX1050.
 9. wiktorynek

  Jaki WINDOWS pod ten konfig

  Bezapelacyjnie, bo o to chodzi - dodatkowe zasilanie dla karty graficznej. P.S. Ciekawe natomiast jest to, że zasilanie karty 8 pin (6+2) ma w tych dodatkowych pinach masę (2 czarne kabelki) - czyli de facto mocy nie przybywa. 8 pin EPS ma 4 żółte i 4 czarne kabelki 8 pin PCI-E ma 3 żółte i 5 czarnych kabelków Żeby było jeszcze ciekawiej, to złącze power SATA ma 5 kabelków, a adapter z Molex na SATA już tylko 4 - w ogóle nie dochodzi ten 5 kabelek pomarańczowy do wtyczki SATA.
 10. wiktorynek

  Jaki WINDOWS pod ten konfig

  Są adaptery co korzystają: I wtedy 2 czerwone idą do jednego pinu - de facto jest to wtedy 5 pin (1 pin jest pusty). Obydwa rozwiązania działają tak samo dobrze. P.S. @Widzior to co pokazałeś to jest 8 pin EPS.
 11. wiktorynek

  Jaki WINDOWS pod ten konfig

  OK, tak tez może być, ponieważ adapter pobiera inaczej zasilanie z molexów. Ty masz ze starego zasilacza 3 czarne po stronie zatrzasku na zewnątrz i 3 żółte od drugiej strony. Czyli masz jeszcze prościej. Łączysz żółte z żółtym z molexa i czarne z czarnym z molexa. Gotowe.
 12. wiktorynek

  Jaki WINDOWS pod ten konfig

  Czy umiesz czytać ze zrozumieniem? Powtórzę: - ucinasz wtyczkę 6 pin ze starego zasilacza z odpowiednim zapasem kabelków - ucinasz gniazdo molex w obecnym zasilaczu - potrzebne ci są tylko kabelki w kolorach: żółty, czerwony, czarny - musisz odizolować końcówki ok 1-2cm - łączysz i skręcasz kabelki ze sobą w odpowiednich kolorach, czyli żółty z żółtym, czarny z czarnym, czerwony z czerwonym - możesz łączyć po dwa do jednego czyli np. 2 żółte kabelki z wtyczki 6 pin do 1 żółtego kabelka z gniazda molex itd - lutujesz i izolujesz
 13. wiktorynek

  Jaki WINDOWS pod ten konfig

  No przecież ci napisałem co jest potrzebne. Jak masz stary zasilacz ze złączem 6 pin, to je ucinasz z zapasem kabelków (np 20-30cm). Potem w obecnym zasilaczu ucinasz gniazdo molex (wystarczy jedno). Lutujesz kabelki o odpowiednim kolorze. Możesz po np. po dwa żółte do jednego żółtego z molexa. Analogicznie czarne i czerwone. Na końcu wszystko ładnie izolujesz taśmą. P.S. Może być ze starego zasilacza wtyczka 8 pin z rozłączanymi 2 pinami tzw. 6+2 pin. Podłączasz tylko 6 pin, a te 2 wolne piny zostają z boku.
 14. wiktorynek

  dysk przechodzi w stan 'uśpienia'

  Generalnie wyłącza oszczędzanie energii, a jak chcesz co dokładnie, to rozwiń każdą kategorię i porównaj. Oprócz planu jeszcze musisz ustawić minimalny stan procesora na 100%
 15. wiktorynek

  Szukam najlepszego płatnego antywirusa

  Nie ma takiego. Wszystkie są w zasadzie równe - darmowe czy płatne bez różnicy. https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/ https://www.av-test.org/en/news/test-windows-repair-after-a-trojan-attack/ https://www.av-comparatives.org/tests/real-world-protection-test-october-2018-factsheet/ https://www.av-comparatives.org/tests/malware-removal-test-2018/ https://www.av-comparatives.org/tests/performance-test-october-2018/
×

Powiadomienie o plikach cookie