Jump to content
WinClub

wiktorynek

Mega użytkownik
 • Content Count

  10006
 • Posty z Chatbox

  64
 • Joined

 • Last visited

About wiktorynek

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

5072 profile views
 1. Win 10 z mniejszą ilością szpiegowania to LTSB lub LTSC - brak apek, Sklepu, Metro, Edge i Cortany. Resztę wyłączysz w zaporze oraz programami stworzonymi do tego celu.
 2. 1 gen więc nie było jeszcze funkcji przełączania grafik. Producent w takich przypadkach zawsze wyłączał grafikę zintegrowaną i nie ma opcji odblokowania jej.
 3. Czasem nowa(używana) płyta taniej.
 4. Często w przypadku przylutowanych grafik - zimny lut i po zabawie. Faktycznie mało prawdopodobne, ale jeszcze do końca bym nie skreślał. I tu może być problem, ale nie musi. Nieoryginalne baterie i nieoryginalne zasilacze mogą powodować takie objawy. Generalnie w 90% znanych mi przypadków jeśli po naciśnięciu przycisku, zapalają się diody lub mrugają i wentylator się kręci, a nie ma obrazu na monitorze(również zewnętrznym), to padła lutowana karta graficzna. U Ciebie czasem zaskakuje i to moim zdaniem nadal wróży też problemy z grafiką, a jakby był całkiem czarny to właśnie przycisk lub szeroko pojęte gniazdo zasilania. Co z pozostałymi 10%? - widziałem już przypadki "zablokowania" laptopa po wymianie baterii lub zasilacza - w tym brak ładowania lub migające diody. Bywa tak m.in. jeśli bateria rozładowała się do kompletnego zera. Czasem pomaga podłączenie jej w innym laptopie lub użycie mocniejszego zasilacza. Niektóre modele laptopów mają poważne problemy po wymianie baterii lub zasilacza na nieoryginalny i istnieją znane porady w sieci. Poszukaj na forum Asus. Tu masz uniwersalne porady w tym aspekcie: https://lupo-baterie.pl/blog/problemy-z-ladowaniem-baterii To wszystko co mogę doradzić na odległość. Awaria na płycie wyklucza wszelką pomoc na odległość.
 5. Napięcie zasilacza to za mało. Musisz podmienić zasilacz. Bateria jest dobra? - jeśli tak, to sprawdź czy to samo się dzieje na samej baterii. Sprawdź przycisk włącznika. Następnie rozbierz i sprawdź połączenia kabelków zaraz za gniazdem zasilania - rozsuń je, przegnij w drugą stronę. P.S. W każdym razie to nie bios - jak powyższe nie pomoże, to pada coś na płycie głównej - być może grafika.
 6. OK. W takim razie niemal dowolny program narzędziowy do zarządzania dyskami.
 7. Temat był pisany ponad 3 lata temu. W tym czasie wiele tez zostało obalonych. Możesz dzielić dysk na partycje. Możesz korzystać z hibernacji. Chyba nie masz zamiaru używać tego SSD ponad 10 lat? Co do ustawień hibernacji, to zajrzyj jeszcze do ustawień w planach zasilania, a z menu możesz usunąć też w zasadach grupy (gpedit.msc - tylko systemy Pro, Ent).
 8. Potrzebujesz instalki Win 7 ze zintegrowanymi sterownikami USB 3.0/3.1, najlepiej tymi opartymi o dodatkowy kontroler najlepiej AsMedia oraz poprawkami dodającymi obsługę NVMe lub opartej na Convenience Rollup, który zawiera te poprawki. Dodatkowo ten dysk nie posiada sterowników NVMe, więc instalka Win 7 musi być na instalatorze z Win 10 - da się zainstalować, ale nie ma gwarancji, że po zainstalowaniu nie będzie problemów. Zły dysk pod Win 7. Tu nie będzie żadnych problemów - jedynie wymagana jest instalka Win 7 ze sterownikami USB 3.0 - j.w. Ryzen 3 nie będzie obsługiwał portów USB 3.0 wychodzących z CPU. Będą działać porty USB 3.0/3.1 oparte o dodatkowy kontroler np. AsMedia.
 9. Niemożliwe. Ale po co te zabiegi? Każde zerowanie usuwa tablice partycji, a inicjowanie spod windowsowego zarządzania dyskami lub podczas instalacji systemu tworzy nowe tablice partycji. Użyj Diskpart lub MHDD lub Low Level Format Tool. Do naprawy tablic partycji wystarczy szybkie zerowanie. Czyżby? Przecież od dawna oferują swoje autorskie narzędzie SSD Toolbox 1.4.3: EasyKit Migration FWUpdate
 10. Profesjonalizm dziennikarzy z dobrychprogramów - nie mają pojęcia o czym piszą: https://allegro.pl/kategoria/dyski-i-pamieci-przenosne-dyski-ssd-257335?string=hynix&bmatch=baseline-n-cl-dict4-eyesa-bp-ele-1-5-0619&order=d Poziom dramat.
 11. Shackowany kabel USB: https://www.dobreprogramy.pl/Szkodliwy-kabel-USB.-Badacz-bezpieczenstwa-opracowal-wynalazek-a-teraz-bedzie-z-nim-walczyc,News,103204.html
 12. Jak zwykle dawka problemów w edycji 1903: https://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-i-klopotliwa-aktualizacja.-Microsoft-potwierdzil-problemy-z-instalacja,News,103231.html
 13. Jak tak skoro nie? Pytanie brzmiało: A Ty co odpisujesz? Dramat kolego @TheLong, dramat. Nie masz zielonego pojęcia o tym co robisz.
 14. Czyli przez większość czasu działa wszystko prawidłowo? Jakie sterowniki grafiki AMD instalowałeś? - ze strony Sony czy ze strony AMD?
 15. Co to znaczy wysypuje? - kiedy, jak? - to jeszcze nic nie znaczy. Celeron 1000M lub 1005M za grosze i nie będzie dylematu.
×
×
 • Create New...

Important Information