Jump to content

Windows 10 Ghost Spectre 2004

Recommended Posts

9 godzin temu, zbigniew59 napisał:

@Etos - sprawdzałeś sumy kontrolne - wygląda jakby nie działał lub był błąd w pliku autounattend.xml w iso.

A po instalacji masz zainstalowane 7z i cpu-z  ?

I na pewno nie było tam fabrycznie zainstalowanego home?

Sumy kontrolne się zgadzają, mam po instalce te programy, nie było Home. Chociaż teraz jest dziwna sprawa bo jak podpinam pendrive to czasami wyskakuje mi że są błędy, nie zawsze, ale co jakiś czas jak przenoszę pliki z laptoka na PC. Możliwe że jest uszkodzony. Jeszcze mam pytanie o telemetrię, czy ona jest całkowicie usunięta? Bo jak uruchamiam program ShutUp10 to pokazuje że wyłączona jest tylko 1 z 3.

Nikt ci nie powie czy w tym systemie masz wszystko ok - jesli już na etapie instalacji jest coś nie tak.

Nie wiadomo czy jakiekolwiek błedy w trakcie użytkowania są błędami systemu po instalacji, błędami moda,błędami microsoftu.

A jeśli chodzi o telemetrię - to bardzo szeroki temat. Podstawową ma kazdy mod wyłączoną.  A reszta? Wiele komponentów systemu ma swoją telemetrię - nie sposób wyłączyć wszystkiego. Można tylko ograniczać. A w ustawieniach telemetri na 0 w rejestrze i gpedit - ma tylko interprise i edukation - na pro można ustawić ale system i tak tego nie traktuje jako 0 tylko 1 - częściową.

To osobny temat.

12 minut temu, Etos napisał:

Sumy kontrolne się zgadzają, mam po instalce te programy, nie było Home. Chociaż teraz jest dziwna sprawa bo jak podpinam pendrive to czasami wyskakuje mi że są błędy, nie zawsze, ale co jakiś czas jak przenoszę pliki z laptoka na PC. Możliwe że jest uszkodzony. Jeszcze mam pytanie o telemetrię, czy ona jest całkowicie usunięta? Bo jak uruchamiam program ShutUp10 to pokazuje że wyłączona jest tylko 1 z 3.

Telemetria nie jest wybitnie mocno blokowana ponieważ Windows 10 ma masę zależności (z każdą wersją coraz więcej) agresywne  blokowanie spowoduje że ten system będzie niezwykle niestabilny  

zbigniew59 likes this

I dlatego ten temat jest taki trudny.

A z drugiej strony dlaczego tak się przejmować telemetrią microsoftu skoro prawie wszystko ma swoją telemetrię?

Google to lider, sterowniki nvidia i wieele innych programów - więc dlaczego akurat wszyscy tak sie przejmują telemetrią microsoftu?

Powyłączałem całą telemetrie w ShutUp10 i Ultimate Windows Tweaker 4.5 tak samo w ustawienia-prywatność i teraz mam błąd Eset Proxy GUI, Eset wymaga interwencji użytkownika xD Czyli zostawić to jak jest po instalce Windowsa i nie używać tych programów?

Teraz, Etos napisał:

Powyłączałem całą telemetrie w ShutUp10 i Ultimate Windows Tweaker 4.5 tak samo w ustawienia-prywatność i teraz mam błąd Eset Proxy GUI, Eset wymaga interwencji użytkownika xD Czyli zostawić to jak jest po instalce Windowsa i nie używać tych programów?

Ja mam mówiąc kolokwialnie wywalone na to co MS zbiera na Windows i tak tylko gram lub coś testuje (Soft itp) głównie pracuje na MacOS 

Ponieważ te programy wyłączają wiele usług i trzeba wiedzieć co jest z czym połączone.

Wyłączenie jednej może skutkować nie działaniem innego komponentu.

Gdzieś czytałem że nawet kalkulator ma swoją telemetrię - podobno można na nim przeliczać kursy walut - więc by mieć aktualne kursy musi łączyć się z internetem - więc?

Nie wiem - nie korzystam z niego na windows.

2 godziny temu, Etos napisał:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

tutaj mozesz sobie tez powylaczac zbedne rzeczy

Etos likes this

Dobra już naprawiłem tego Eseta a co do tego konta drugiego przy instalacji windowsa to pendrive uszkodzony, bo nie ma innego wytłumaczenia. Następnym razem jak będę instalował to skołuje inny, albo wypalę na płytę i sprawdzę, teraz nie będę przeinstalowywał bo już wszystko mam ustawione.

@ripekDzięki za tą stronkę, może się przydać.

Godzinę temu, felcio11a napisał:

Te programy typu O&o shutup, ultimate windows tweaker czy inne programy do wyłączania telemetri są zbędne i mogą czasem uszkodzić system. Lepiej nie używać tych programów i wtedy cały czas system będzie chodzić?

Z tym chodzeniem Windows 10 to jest tak że dziś działa a jutro system się nie odpali lub działa do pierwszej aktualizacji 

Hej. Czy to konto administrator co mam w Ghost spectre jest domyślnym kontem lokalnym tylko ustawiłem sobie hasło a nazwa konta to jest administrator i nie da się zmienić nazwy konta? Chyba może ta nazwa administrator może zostać bez potrzeby tworzenia konta tak?

W dniu 14.09.2020 o 19:15, ripek napisał:

mu chyba chodzi o poprawki mikroszitu, wiec jak masz wersje 508 to juz poprawki sa a jak nizsze to musisz sobie dociagnac updejty z ghosta po kolei wersje i w gore od tej ktora masz chyba ze instalowales ostatnio winde to powinienes miec wersja 19041.508, ktora juz te poprawki ma co zajezdzaly ssd

A to nie wystarczy ostatnia aktualizacji jak wcześniejsze ktoś pominął bo mi się wydaje, że ostatnia zawiera wszystko pozostałe i nie trzeba instalować wcześniejszych ;)   

W dniu 22.09.2020 o 23:44, MarcinGX napisał:

Windows 10 Potato Edition (1703) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

o0scGty.png

Download: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

w odpowiedziach na fb znalazlem cos takiego ale szczerze mowiac google duzo na ten temat nie mowi, cos jest na rzeczy czy gosc nie wie co pisze?

7 godzin temu, cowboy napisał:

w odpowiedziach na fb znalazlem cos takiego ale szczerze mowiac google duzo na ten temat nie mowi, cos jest na rzeczy czy gosc nie wie co pisze?

To są normalne usługi, które Windows tworzy. Ludziska są niesamowici. Nie mają pojęcia nic o systemach, ściągają moda i wierzą że są na tyle ważni, że ktoś ich zaraz będzie hakował i oglądał zdjęcia ich pitoli, które wysyłają do randomowych dziewczyn na FB. 
Jak ktoś się boi, nie zna się... Niech używa zwykłego, niemodyfikowanego Windows, lub sobie sam robi moda.

nudzija likes this
14 godzin temu, cowboy napisał:

Ludzie są niesamowici. XXI wiek, powszechny dostęp do Google, a wpisanie 10 liter przerasta ich umiejętności (nie pije do ciebie).

Wystarczy 5 sekund i można się dowiedzieć

Można też dać sobie właściwości i zobaczyć do jakiego exe odnosi się usługa, wrzucić na virustotal i przeskanować ale to już level hard+

5 godzin temu, manikcs napisał:

Ludzie są niesamowici. XXI wiek, powszechny dostęp do Google, a wpisanie 10 liter przerasta ich umiejętności (nie pije do ciebie).

Wystarczy 5 sekund i można się dowiedzieć

Można też dać sobie właściwości i zobaczyć do jakiego exe odnosi się usługa, wrzucić na virustotal i przeskanować ale to już level hard+

nie wziales pod uwage paradoksu elektrody - co drugi temat na elektrodzie odsyla do googla, a najlepsze wyniki z googla do tych wlasnie tematow na elektrodzie :D

tu bylo troche podobnie, wiec pomyslalem ze najlepiej zapytac :p

manikcs likes this
23 minuty temu, felcio11a napisał:

Cześć. Kiedy będzie następny windows 10 2004 (20h1) w wersji ghost spectre z wersją 19041.546? Kiedy można się spodziewać?

A gdzie ci się tak spieszy ? Co tydzień będziesz instalował teraz nowy system jak miało to coś zmienić. Ta ostatnia instalacja jakbyś nie doczytał w historii windows 10 update  to wersja build. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] więc pewnie dlatego ghost spectre nie zrobił nowej wersji systemu a poza tym zawsze robi to wcześniej niż wyjdzie oficjalny update. 

To jakiś wirus że wszyscy ciągle pytają o nowe wersje systemu i choroba, że instalują tak często system. W każdym bądź razie cos nie tak z psychiką mają tacy ludzie. Zainstaluj sobie w chłopie raz na rok system i starczy chyba że tak mieszasz iż po dwóch dniach instalacji winda ledwo działa.  

2 minuty temu, Snafriozo napisał:

A gdzie ci się tak spieszy ? Co tydzień będziesz instalował teraz nowy system jak miało to coś zmienić. Ta ostatnia instalacja jakbyś nie doczytał w historii windows 10 update  to wersja build. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] więc pewnie dlatego ghost spectre nie zrobił nowej wersji systemu a poza tym zawsze robi to wcześniej niż wyjdzie oficjalny update. 

To jakiś wirus że wszyscy ciągle pytają o nowe wersje systemu i choroba, że instalują tak często system. W każdym bądź razie cos nie tak z psychiką mają tacy ludzie. Zainstaluj sobie w chłopie raz na rok system i starczy chyba że tak mieszasz iż po dwóch dniach instalacji winda ledwo działa.  

Sory przepraszam. No masz racje wystarczy mieć ten windows ghost spectre co ostatnio wyszedł i nie muszę mieć nowych poprawek tylko dobrze go używać i mieć antywirusa?

MarcinGX likes this
40 minut temu, felcio11a napisał:

Sory przepraszam. No masz racje wystarczy mieć ten windows ghost spectre co ostatnio wyszedł i nie muszę mieć nowych poprawek tylko dobrze go używać i mieć antywirusa?

No coś ty nie przepraszaj ;)  Ale jesteś gość, no chyba że sobie jaja ze mnie robisz :) bo myślałem, że dostane zaraz pocisk za mądrości które napisałem, ale jeszcze nie jest za późno bo na pewno jeszcze się ktoś znajdzie aby skomentować to na ostro po swojemu. Ja od dłuższego czasu nie używam programu antywirusowego ponieważ uważam na to co robię i staram się nie gmerać tam gdzie nie trzeba ale jak ktoś ma słabe doświadczenie to niech sobie używa anywirusa z tym ,że taka nie doświadczona osoba może sobie też gorszego bałaganu narobić  niż samego pożytku takim programem antywirusowym bo nawet zwykły crack będzie wirusem i po czasie nawet system przestanie działać skoro taki ktoś nie rozróżni wirusa od  false positive to nawet  może stać się tak, iż programy przestaną działać ale na ten temat to jest długa rozmowa. A co do systemu to  zawsze  można aktualizować najlepiej ręcznie przez narzędzie  Ghost Toolbox i tam też jest możliwość czyszczenia po zaktualizowaniu  ale to już zależy indywidualnie od każdego z osobna  jaki sposób aktualizacji jest dla niego najlepszy.  Narzędzie Ghost Toolbox ma to dobrego do siebie , że zawsze po uruchomieniu informuje o aktualizacji jeżeli tak owa jest dostępna i po akceptacji  komunikatu przenosi  na stronę na której można pobrać update. Pozdrawiam .

28 minut temu, Snafriozo napisał:

No coś ty nie przepraszaj ;)  Ale jesteś gość, no chyba że sobie jaja ze mnie robisz :) bo myślałem, że dostane zaraz pocisk za mądrości które napisałem, ale jeszcze nie jest za późno bo na pewno jeszcze się ktoś znajdzie aby skomentować to na ostro po swojemu. Ja od dłuższego czasu nie używam programu antywirusowego ponieważ uważam na to co robię i staram się nie gmerać tam gdzie nie trzeba ale jak ktoś ma słabe doświadczenie to niech sobie używa anywirusa z tym ,że taka nie doświadczona osoba może sobie też gorszego bałaganu narobić  niż samego pożytku takim programem antywirusowym bo nawet zwykły crack będzie wirusem i po czasie nawet system przestanie działać skoro taki ktoś nie rozróżni wirusa od  false positive to nawet  może stać się tak, iż programy przestaną działać ale na ten temat to jest długa rozmowa. A co do systemu to  zawsze  można aktualizować najlepiej ręcznie przez narzędzie  Ghost Toolbox i tam też jest możliwość czyszczenia po zaktualizowaniu  ale to już zależy indywidualnie od każdego z osobna  jaki sposób aktualizacji jest dla niego najlepszy.  Narzędzie Ghost Toolbox ma to dobrego do siebie , że zawsze po uruchomieniu informuje o aktualizacji jeżeli tak owa jest dostępna i po akceptacji  komunikatu przenosi  na stronę na której można pobrać update. Pozdrawiam .

Właśnie która to jest opcja numer bo tam jest parenaście numerów i który numer odpowiada za aktualizację?