Jump to content

Tworzenie bootowalnego pendrive za pomocą Rufus (3)

wiktorynek
 Share

Recommended Posts

Pisałem o tym bo chciałem przesiąść się z XP na W7. Uefi wspiera w7, 8 i 10.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Jeśli masz stary komputer lepiej najpierw upewnij się, że twoja grafika pracuje pod UEFI.

Dwa tygodnie czekałem na odpowiedź z Gigabajta - no i zrezygnowałem z UEFI.

Mam ISO np. Office. Można go "wypalić" na pendrive w Rufusie? Ostatnio potrzebowałem to zrobić to po wczytaniu ISO pojawiał się jakiś komunikat o brakujących bajtach w obrazie i musiałem szukać Ultra ISO. W UltraISO wszystko poszło bez problemu. Rufus jest tylko do tworzenia bootowalnych pendrive-ów?

witam, ściągnąłem dzisiaj najnowszy obraz win 10 i chciałem nagrać go na pendrive za pomocą rufusa. Z uwagi ze mam UEFI chciałem go nagrać  w trybie GPT ale niestety rufus krzyczy ze jeden z plików w obrazie ma wiecej niż 4GB :( czy da sie to ominać, chciałbym jednak mieć instalatora ktory stworzy dysk w GPT i zainstaluje na nim win 10

Tak dla ciekawskich:

Wersje rufusa:

- 3.5.1473 [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- 3.5.1488 [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Krócej mówiąc wersja BETA i BETA2 umożliwiają pobieranie obrazów Windows 8.1 i 10 :)

Nowsze jak i starsze wersje rufusa tego nie potrafią.

Witam, co oznacza to "dodaj łatkę dla starych BIOSów ( dodatkowa partycja, itp ) ?? Ostatnio nagrywałem z 18 sztuk pendrive z Windows Vista, Windows 7, Windows 10 osobno w wersjach x32 i ix64 i nie zaznaczałem tego:

image.png.9e7195969e97b0e8797b5b67b2a295c5.png

Co daję zaznaczenie tej opcji tak naprawdę? Jakieś korzyści dla starych laptopów i PC?

I teraz najważniejsze pytanie, czy jeśli podczas nagrywania pendrive wszędzie zaznaczył bym by dodawało tą łatkę dla starych BIOSów to czy dzięki temu mogłoby pojawiać się problemy z instalacją systemów na nowszych laptopach i PC z nowszymi BIOSAMI? Czy nie było by żadnych problemów bo nowsze biosy ignorowały by tą dodatkową łatkę?

Zastanawiam się nad sensem istnienia tej opcji i dlaczego nie jest ona zaznaczona jako WŁĄCZONA jako automatycznie tylko odwrotnie właśnie. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam ;)