Jump to content
WinClub

Widzior

Mega użytkownik
 • Content Count

  1364
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Widzior

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja:
  Bydgoszcz

Recent Profile Visitors

1171 profile views
 1. No spoko, ja tylko podaję alternatywę jak go zmniejszyć kosztem późniejszego braku możliwości odinstalowania jakiejś aktualizacji i przewrócenia poprzedniej, bo już któryś raz widzę w temacie pytanie, jak to zmieścić na DVD albo na FAT32
 2. W obrazach MrT czyszczenie w NTLite nie znajduje nic, dosłownie nic. A oto efekt czyszczenia na tym obrazie - wywalone 6400 plików i obraz sporo mniejszy. Zresztą cudów tu nie ma - obraz MrT niecałe 3GB (i to ze zintegrowanych NET Frameworkiem), a twój ponad 5GB, właśnie z powodu kopii zapasowych aktualizacji. Ja ten obraz po wyczyszczeniu z tych kopii, wywaleniu wszystkich wersji oprócz Pro i wywaleniu DirectX z "updates" zmniejszyłem do niecałych 3GB.
 3. To sobie w NTLite zaptaszkuj w zakładce "Integracja -> Aktualizacje" opcję u góry "Czyść kopie zapasową aktualizacji" i ci się install.wim magicznie zmniejszy do 2,7GB.
 4. Mistrzu, a czy to cudo trzeba jakoś aktywować? I tak pokrótce - czym się różni Windows Embedded Standard 7 od POSReady 7 oprócz daty końca wsparcia?
 5. Przecież twoje obrazy po odchudzaniu WinSxS zawsze wywalały error w sfc /scannow, więc żadna nowość, olewam to od zawsze, ale malkontenci na pewno się znajdą
 6. To sobie ustaw tryb zrównoważony, i jak nie będziesz nic robił, to będzie stało na 1550MHz. A fabryczny zakres napięcia pracy dla Ryzena wynosi 0,2-1,5V, tak podaje producent.
 7. Będzie działać, ale nie będą działały porty USB 3.0 wychodzące z CPU, i nawet zmodowane sterowniki nie pomogą, bo ich nie można zintegrować z ISO, bo wywalą BSODa w czasie instalacji. Można się nimi bawić dopiero po zainstalowaniu systemu. Druga sprawa - jakie to 62 inne sterowniki do AMD Ryzen zostały dodane, jak tu potrzeba ich dosłownie kilka? (screen z poprzedniej paczki driverów, więc nie sugerować się wersjami sterowników, bo niektóre są już nowsze)
 8. Po to jest RAM, żeby był "zżerany" przez system, i co to jest niecałe 2GB dla Win10 x64? Zainstaluj sobie DOS 6.22, to ci zeżre tylko 640kB, będziesz zadowolony
 9. https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_inne/Windows_7_Boot_Updater.html
 10. Wszystkie te programy mają te same sterowniki AMD USB 3.0/3.1, ale jak ci nie zadziałał Win7UsbPatcher od Asrocka, to nie wiem czy zadziała ten od MSI, czy też jego odpowiednik od Gigabyte. Albo coś źle robisz, albo masz gówniane wykastrowane/zmodowane ISO. Tu masz tutorial od Asrocka co i jak, nawet mają opcję emulacji PS/2 w BIOSie, i wtedy mysz i klawa będzie działać, ale Win trzeba instalować z płyty http://www.asrock.com/microsite/Win7Install/index.html Ja instalowałem Win7 na Ryzenie bez zintegrowanych sterowników USB i problemu nie miałem, bo używałem DVD i klawy PS/2. Myszka nie była mi potrzebna, ale można w czasie instalacji załadować sterowniki USB wcześniej przygotowane na dysku, i myszka zacznie działać.
 11. Przecież napisałem wyżej, że mod Sromotnika raczej nie ma sterów USB do Ryzena. Zresztą jego mody są zbyt przekombinowane jak dla mnie. Ściągnij Nikka albo A-Team i sobie dodaj te stery MSI Start Tool'em, jaki masz problem?
 12. Dysk ma mieć styl partycji MBR, a nie GPT. W Biosie masz mieć ustawione bootowanie na Legacy, ewentualnie UEFI-CSM jak nie ma Legacy. W Rufusie wybierasz schemat MBR, system BIOS lub UEFI-CSM, system plików NTFS (prawdopodobnie sam wszystko dobrze ustawi po wybraniu ISO). A co do obrazu Sromotnika, to nie widzę, żeby tam były dodane sterowniki USB do Ryzena.
 13. Nie ma gotowej, dobrej modyfikacji pod Ryzena na forum. Ściągnij sobie jakiś aktualny obraz np. od Nikka i dograj sterowniki programem MSI Smart Tool. To prosty automat dla amatorów.
 14. Mi w głowie siedzą jeszcze te - GoodRAM IRDM Pro Cena jest szokująco niska, ale GoodRAM jakoś mi nigdy nie leżał. Z tymi pamięciami też dziwny manewr zrobili, nie wiadomo jakie chipy tu zastosowali, Thaiphoon Burner wywala brak danych, podobno to Hynix CJR, czyli najlepsze z Hynixów, ale to teoria. Znaleźli się kozacy, co żeby to sprawdzić, zerwali nawet radiator, ale GoodRAM sfrezował napisy na chipach, zresztą mi tak samo zrobili z kartą MicroSD, a karta na bank była TOSHIBA, więc nie wiem czego się wstydzili, widać taka ich chora polityka. Teraz masz całkiem zagwostkę EDIT: JA PRDLE, dosłownie jak pisałem posta, były po 299zł, odświeżyłem stronę Media Expert po napisaniu posta, i już widzę "Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym" hahahah Albo tak ludzie skupują RAMy, albo sklep wyczuł $$ i zaraz będą w wyższej cenie.
 15. Ja bym ci serio radził nawet pożyczyć te 400zł od kogoś i kupować RAMy jak najszybciej.
×
×
 • Create New...

Important Information