Jump to content
WinClub

Widzior

Mega użytkownik
 • Content Count

  1059
 • Posty z Chatbox

  208
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Widzior

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja:
  Bydgoszcz

Recent Profile Visitors

931 profile views
 1. Na wszystkie swoje pytania znajdziesz odpowiedź, jak zainstalujesz i sprawdzisz na danym sprzęcie. Ogólnie to na LTSB/LTSC nie trzeba wyłączać WU, bo ściąga tylko łatki krytyczne, więc nawet nie jest to zalecane. Druga sprawa - jak kupisz najnowszy model laptopa, to może się okazać, że na starej kompilacji 1703 będą problemy ze sterownikami lub coś nie będzie działać, np. sterowniki grafiki NVidia do kart opartych na architekturze Turing (wymagają minimum 1709).
 2. Ty sobie jaja robisz? Ryzen nawet najnowszej generacji 3000 chodzi na Win7 bezproblemowo, a że M$ po chamsku wyłączył aktualizacje, to inna bajka, którą można obejść skryptem WUFUC, poczytaj sobie w necie albo tu na forum. A co to zasadniczego pytania, to najbardziej popularny jest ten - https://www.dobreprogramy.pl/OO-ShutUp10,Program,Windows,66070.html
 3. Ja mam wszystko co się da portable, jakieś 90% wszystkich moich programów użytkowych, i systemu NIGDY nie reinstaluję, zero problemów. Nowy system stawiam tylko jak zmieniam sprzęt, ale ty instaluj co tylko się da, a potem pisz posty z problemami.
 4. A po jaką cholerę instalujesz CCleanera, jak jest wersja portable? I nie przyszło ci do głowy, że skoro starsze wersje instalują się normalnie, a nowa nie, to po prostu nie jest ona kompatybilna z zabytkowym systemem, jaki używasz? Sami sobie ludzie robicie bezsensowne problemy.
 5. Chodzi o to, że to procesor będzie najsłabszym ogniwem, tzw. wąskim gardłem i będzie ograniczał grafikę. Znasz pojęcie bottleneck? Tu macie ludzie kalkulator, i skończmy już to bezsensowne męczenie tematu - https://pc-builds.com/calculator/ Zestawienie 1600X z RTX 2080 - Your processor is too weak for this graphic card - https://pc-builds.com/calculator/Ryzen_5_1600X/GeForce_RTX_2080/0Mo12l8A/16/ Zestawienie 1600X z GTX 1660 SUPER - Graphic card and processor will work great together- https://pc-builds.com/calculator/Ryzen_5_1600X/GeForce_GTX_1660_SUPER/0Mo1558A/16/
 6. Czy cię pogrzało? To najgorszy szmelc na kościach QLC !!! Trzymać się z daleka. Po co kombinujesz jak już wiesz co kupić?
 7. Będzie pasował, tylko ty masz chyba SATA2, więc nie wyciągniesz pełni wydajności SSD, ale to niewielka różnica.
 8. Nie, to są dyski TLC. A o nowych MLC to zapomnij, albo szajs, albo drogie Samsungi. Trzeba szukać okazji na allegro, często są to praktycznie nowe dyski wymontowane z laptopów.
 9. Sprawdź programem AIDA64, Thaiphoon Burner albo choćby CPU-Z (zakładka SPD) jakie kości masz i szukaj na allegro o takich samych parametrach (producent kości, częstotliwość, opóźnienia). A najlepiej wyślij screen swoich kości do jakiegoś większego sprzedawcy używanych pamięci, to sam ci dopasuje odpowiednią.
 10. A czego ty się spodziewałeś po Podlosie? Nawalać tysiące bezsensownych postów paplaniny bez związku z tematem to jego domena, w każdym temacie o dobór sprzętu. Szczególnie, że autor ma płytę MSI bez MAX w nazwie, więc z Ryzenami 3000 jest mały problem - brak pełnowartościowych BIOSów, są tylko Beta z wyciętą oprawą graficzną (GSE-Lite). Ja już swoje napisałem i dodałem benchmark z YT. Nic więcej jak RTX 2060/ RX 5700 nie potrzeba, a optymalny będzie GTX 1660 SUPER, skoro autor nie potrzebuje RayTracingu i planuje grać w 1080p.
 11. Czy wy ludzie możecie przestać wypisywać takie bezdenne bzdury?! Co to jest GXF albo GFX? Jakieś nowe konstrukcje? Albo stosuj kulturę pisania, albo nie pisz wcale.
 12. Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, w jakiej rozdzielczości będziesz grał, bo im wyższa rozdzielczość, tym bardziej karta jest obciążona w stosunku do procesora. Jak grasz w 1080p, to Ryzen 1600X osra się na miękko przy RTX 2080, a grafa będzie się nudzić, co widać na tym wideo od Radziora. Poza tym nie wiem, jaki masz zasilacz, ale do tej karty potrzeba naprawdę mocnego. Kolejna sprawa - jak masz monitor 60-75Hz FullHD, to po co ci taka mocna karta? I tak nie zobaczysz tych 100+ FPSów. Ogólnie to nie podałeś najważniejszych rzeczy, czyli rozdzielczości monitora i jego częstotliwości, oraz mocy zasilacza, więc takie gdybanie nie ma sensu. Ogólnie do grania na monitorze FullHD 60-75Hz włożyłbym GTX 1660 SUPER.
 13. Dżizas, weź już przestań pisać te głupoty, bo jeszcze ktoś to przeczyta i zapamięta. Garbage Collection ma każdy nowoczesny dysk SSD !!! A działa to tak - Urządzenia oparte na pamięci NAND Flash nie mogą nadpisywać fizycznie zapisanych danych. Muszą przejść przez cykl programowania/kasowania — aby zapisać dane w miejscu, w którym znajduje się już blok danych, kontroler dysku SSD najpierw musi skopiować wszystkie aktualne (nadal wykorzystywane) dane i zapisać je na pustych stronach innego bloku, a następnie wykasować wszystkie komórki w bieżącym bloku (zarówno aktualne, jak i nieaktualne) i rozpocząć zapisywanie nowych danych do nowo wykasowanego bloku. Proces ten określany jest mianem „garbage collection”. Nowsze systemy operacyjne obsługują również komendę TRIM, za pośrednictwem której system informuje dysk SSD o usunięciu poszczególnych plików, tak by mógł on lepiej zarządzać procesem GC i odzyskiwać przestrzeń wcześniej, zapobiegając zapisywaniu i przenoszeniu nieaktualnych danych.
 14. A ja jak chcę pograć w stare gierki i są jakieś problemy z systemem, to używam DOSBox'a albo systemu zwirtualizowanego, a nie siedzę na zabytku, żeby mi stare gierko chodziły. Bezsens.
 15. Co za bzdura dla naiwnych. Windows XP 32-bit nawet z rozszerzeniem PAE jest w stanie obsłużyć max 4GB ramu - https://pl.wikipedia.org/wiki/Physical_Address_Extension
×
×
 • Create New...

Important Information