Jump to content

Raiven

Użytkownik
 • Content Count

  15
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

 1. Chciałbym zainstalować Windowsa 7 lub 8.1 na oddzielnym dysku HDD, którego podłączałbym do PCta przy użyciu kieszeni lub stacji dokującej. Czy nie będzie z tym jakiegoś wielkiego problemu? ASRock Z370 Pro4 + Intel i7-8700
 2. Za dużo negatywnych opinii o tym biosie w necie, dodatkowo blokuje część ustawień OC. A mam v2.00, nie zaniżam .
 3. Dzięki, ale to jakaś inna wersja tej płyty i wolę nie ryzykować .
 4. Jak w temacie. Ma ktoś może na dysku? Próbuję się dokopać do jakiegoś źródła w googlach, ale ciężko idzie... Dzięki z góry
 5. @windows81 - to jest genialne w swojej prostocie . Dzięki!
 6. Jakieś alternatywy dla ADWCleaner to usuwania śmieci dodawanych przez instalatory czy to najlepsza opcja? Wujek nie zna się szczególnie i lubi klikać DALEJ gdy coś instaluje, a później "Łukasz zobacz mi laptopa bo coś wolno chodzi" .
 7. @kmito nie do końca rozumiem, ja mam zainstalowany czysty system, bez modyfikacji, stąd tyle łatek do pobrania z WIndows Update . Chyba, że masz na myśli czysty z już zintegrowanymi łatkami jak ten z linku podanego na tym forum: http://basewin.pl/81jezyk.html Pisząc niezalecane chodzi mi również o łatki z telemetrią i inny crap z punktu widzenia użytkownika. Według MS wszystko jest mocno zalecane .
 8. 1. Od roku mam legalnego Windows 8.1 BOX na laptopie. Wiem, że aby zainstalować go na drugim kompie, najpierw musiałbym usunąć go z laptopa aby wszystko było zgodnie z licencją. Natomiast czy gdybym zainstalował go teraz na drugim kompie to aktywacja klucza przeszła by bez problemu i MS nagle nie wywalił mi info na pół ekranu, że klucz jest jednocześnie używany na dwóch urządzeniach? Ponoć instalowanie klucza na wielu urządzeniach w bardzo krótkim czasie mogłoby być problematyczne, a tu jest drugi komp po roku. 2. Czy jest gdzieś w necie dostępna jakaś zbiorcza lista aktualizacji Windows 7/8.1 których nie zaleca się z jakiegoś powodu instalować lub zaleca się je usunąć? Google wyrzuca mi pojedyncze tematy z kilkoma poprawkami odnośnie telemetrii lub problemów ze stabilnością po aktualizacji. Jestem świeżo po instalacji Win 8.1 Pro, ważnych aktualizacji jest 90, a opcjonalnych 120.
 9. Dlatego wspomniałem o "alternatywie" . W podanych komentarzach jedni mieli problem, a drudzy nie . Przypomniało mi się, że rok temu jednak miałem problem z tym programem... ale winny był pendrive .
 10. Mam pytanie odnośnie Windows Iso Downloader wspomnianego przez kolegę Renatana. Czy pobierane ISO są w oryginalnej wersji dostępnej w dniu premiery czy mają już wbudowane aktualizacje od któregoś miesiąca?
 11. U mnie sprawdziła się taka metoda: 1. Pobieramy Win 8.1 Pro 2. Podczas instalacji (jeżeli jest wymagane) podajemy klucz odpowiedni do wersji ze strony https://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/jj612867(v=ws.11).aspx 3. Uruchamiamy Microsoft Toolkit 2.6.2 i postępujemy wg krótkiej instrukcji dostępnej tutaj https://winclub.pl/topic/1250-aktywator-microsoft-toolkit-official-kms-solution-for-microsoft-products/
 12. Gdyby ktoś szukał alternatywy to polecam od siebie bardzo prosty programik o nazwie Windows 7 USB/DVD Download Tool. Wybieramy ISO, czy ma być utworzony bootowalny pendrive czy też płyta DVD i to wszystko . Jeszcze nie miałem z nim problemów.
×
×
 • Create New...

Important Information