Skocz do zawartości

Tworzenie bootowalnego pendrive za pomocą Rufus (3)


wiktorynek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma problem. Po stworzeniu botowalnego pendrive wszystko jest ok komputer sie właćza postepuje według wskazówek instalatora az tu nagle blad ze nie mam sterownikow stacji dysków. Co prawda nie posiadam stacji dysków cd/dvd. Potrzebuje pilnie pomocy w tym kierunku dziękuje :)

Panowie, mam ten sam problem. Wywala błąd o braku sterowników, a instaluje z USB. Acer Aspire ES 11.  

 

w biosie przelacz  sata na raid, lub instaluj innym sposobem

Nie ma u mnie w BIOSie takich funkcji. Poza tym ja mam już ten UEFI, ktory graficznie wygląda jeszcze jak BIOS. Co mogę zrobić? Aha, instaluję moda Win 7 SP1 od Mr. T.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UEFI przełącz na Legacy. Instaluj z USB 2.0. Wyłącz Secure Boot. Jeśli występuje schemat Win 8, to zmień na OtherOS. Jeśli był wcześniej zainstalowany Win 8 lub 10, to przekonwertuj dysk na MBR lub wyzeruj. Wykonaj w odpowiedni sposób pendrive. A w ogóle to masz wszystko opisane w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wiktorynek za odzew, a co do wskazówek...

 

 

 

UEFI przełącz na Legacy.
- przełączone, 

 

 

Instaluj z USB 2.0
- mam dwa porty, jeden czarny, drugi niebieski - doczytałem, że 2.0 to kolor czarny???

 

 

Wyłącz Secure Boot.
- tego, o ile dobrze pamiętam, nie mam możliwości, bo kursor nie chce wskoczyć na te pozycję, sprawdze jeszcze raz w domu,

 

 

Jeśli występuje schemat Win 8, to zmień na OtherOS
- nie kojarzę, aby takie cos było u mnie w bios, nie zauważyłem

 

 

Jeśli był wcześniej zainstalowany Win 8 lub 10, to przekonwertuj dysk na MBR lub wyzeruj.
Nie było systemu. To nowy lapek z jakimś tam linuxem. Przekonwertowałem na MBR za pomocą konsoli i jakimiś komendami znalezionymi w innym temacie

 

 

Wykonaj w odpowiedni sposób pendrive
- wykonałem tak, jak w pierwszym poście opisane, chociaż nie pierwszy raz to robiłem i wczesniej było OK, ale sprzet miałem starszy. 

Suma sumarum, zainstalowałem WIN 8 x86 (czysty) z działu Download, ale teraz brakuje mi sporo sterowników. Pościągałem ze strony acera do mojego modelu, ale tylko do wersji x64, wiec pewnie nie będą działały. Znajdę może x86, nagram na pena i spróbuję zainstalować. O ile zobaczy pena. 

A czy gdybym do bootowalnego pena dograł katalog ze sterownikami i w momencie wyskakiwania błedu wskazal systemowi katalog ze sterami, to mogłoby zadziałać? Czy jesli dogrywać stery to tylko tym programem WinToolKit czy jakoś tak? Może powalczyłbym jeszcze z tym win7, bo win8 nie leży mi za cholerę i nie wiem jak będzie działał na nim program do diagnostyki aut.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A czy gdybym do bootowalnego pena dograł katalog ze sterownikami i w momencie wyskakiwania błedu wskazal systemowi katalog ze sterami, to mogłoby zadziałać?

Możesz tak zrobić, ale to tylko pomoże podczas próby instalacji z USB 3.0 

 

Nie ma cudów - Win 7 da się na pewno zainstalować. Wszystko kwestia ustawień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że temat o RUFUSIE :)

no ale na poparcie tej tezy

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam laptopa Asus ROG GL752VW i chipset Intel Sunrise Point HM170, Intel Skylake-H. Podczas instalacji windowasa 7 64bit mam komunikat o braku sterownika. Pobieram sterowniki jak w instrukcji tworzę pendriva rufusem 2.11. I jak wskazuje lokalizacjię na dysku z sterownikami to pokazuje się komunikat że w danym miejscu nie ma sterowników dla mojego sprzętu. Nie wiem co robię już źle dlatego proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam laptopa Asus ROG GL752VW i chipset Intel Sunrise Point HM170, Intel Skylake-H. Podczas instalacji windowasa 7 64bit mam komunikat o braku sterownika. Pobieram sterowniki jak w instrukcji tworzę pendriva rufusem 2.11. I jak wskazuje lokalizacjię na dysku z sterownikami to pokazuje się komunikat że w danym miejscu nie ma sterowników dla mojego sprzętu. Nie wiem co robię już źle dlatego proszę o pomoc.

1. Jeśli masz dysk SSD w tym laptopie, to ustal jakiego typu:

- 2,5" SATA III - wtedy brakuje tylko sterowników USB 3.0 - można instalować z płyty DVD lub USB 2.0 jeśli laptop posiada

- M.2 na interfejsie SATA - wtedy brakuje tylko sterowników USB 3.0 - można instalować z płyty DVD lub USB 2.0 jeśli laptop posiada

- M.2 na interfejsie PCI-E NVMe - wtedy brakuje sterowników SATA oraz sterowników NVMe(w zależności do dysku) i/lub aktualizacji do Win 7 pod obsługę dysków NVMe

2. Prawidłowo ustaw bios - tryb Legacy, tablice partycji MBR.

3. Jeśli wcześniej na dysku był zainstalowany Win 10, to znajdują się tam partycje GPT - trzeba przekonwertować, ale zdecydowanie lepiej jesli to SSD zrobić Secure Erase dysku(w przypadku HDD zerowanie).

4. Na czas instalacji wyjmij drugi dysk jeśli posiadasz.

Tu masz najnowsze sterowniki USB 3.0: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tu masz niezbędne narzędzia, instrukcje i poprawki(przejrzyj cały temat): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

P.S. Czasem trzeba zmienić pendrive(są znane takie przypadki) lub sformatować pendrive(pełen format lub nawet niskopoziomowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli masz dysk SSD w tym laptopie, to ustal jakiego typu:

- 2,5" SATA III - wtedy brakuje tylko sterowników USB 3.0 - można instalować z płyty DVD lub USB 2.0 jeśli laptop posiada

- M.2 na interfejsie SATA - wtedy brakuje tylko sterowników USB 3.0 - można instalować z płyty DVD lub USB 2.0 jeśli laptop posiada

- M.2 na interfejsie PCI-E NVMe - wtedy brakuje sterowników SATA oraz sterowników NVMe(w zależności do dysku) i/lub aktualizacji do Win 7 pod obsługę dysków NVMe

 

 

Nie dotyczy platformy Intel Skylake.

Nawet jak laptop ma usb2.0 to i tak bez kombinowania nie zainstaluje z niego Windows 7.

Czyli musi mieć instalator W7 ze zintegrowanym sterownikiem usb3.0.

Wspomniany Asus ma DVD to po co kombinować z USB 2 czy 3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardziej skomplikowana i nie wystarczą zwykłe uproszczenia. Były już na forum tematy z tymi problemami. Instalacja Win 7 z DVD na 6 gen Intela też nie musi działać - zależy od szczęścia do posiadanego sprzętu i od biosu. Kolejny problem, to trzeba mieć jakieś narzędzie do nawigacji podczas instalacji Win 7 - jeśli touchpad będzie na interfejsie USB a nie PS/2 to też nie będzie działać bez sterowników, oczywiście żadna mysz podpięta do portu USB też nie będzie działać. Nie ma znaczenia czy to port USB 2.0 czy 3.0, bo Intel wykastrował obsługę EHCI z 6 gen Skylake, z jednym wyjątkiem - producent może dodać port USB 2.0 na zewnętrznym kontrolerze i jeśli Win 7 ma do niego sterowniki, to będzie działał. Kolejna sprawa, bios ma duże znaczenie. Dzięki pewnym możliwościom biosu można np instalować Win 7 bez sterowników USB 3.0 z takiego portu i pendrive. Co ciekawe np tylko pewne modele Lenovo G510 - bez dedykowanej grafiki - ma to pewnie związek z jakimiś ograniczeniami chipsetu/biosu.

 

Żeby za dużo nie mieszać - autor problemu dostał bardzo proste narzędzia do integracji sterowników USB 3.0 oraz sterowniki. Musi spróbować. Nie można wykluczyć konieczności zintegrowania poprawek do Win 7 pod kątem NVMe - tez podane(jeśli taki typ dysku jest zamontowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak instaluje win 7 64 bit na SSD (komputer był wcześniej wyposażony natywnie w win7 taki to mam ustawić legacy only ? Standardowo jest both . System się zainstalowal ale miał z tym problemy .

Zmienić to mogę no teraz bez problemu ?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Prosze autora tematu o pomoc w utworzeniu bootowalnego pendriva tym programem.

 

W tym tygodniu bede mial nowego lapka Lenovo Ideapad 700 i5-6300HQ 8GB 1TB GTX950M. Nie ma on fizycznie napedu DVD sila rzeczy trzeba instalowac system z pena. Chyba ze instalacja pojdzie z zewnetrznego napedu DVD, ale to chyba nie mozliwe bo laptop bez systemu raczej go nie wykryje.

Pobralem obraz systemu Windows 7 x64 z tego watku [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] . System bedzie instalowany na dysku SSD NVME.

Prosze o pomoc jak ustawic Rufusa i bios w lapku by wszystko sie poprawnie zainstalowalo i nie bylo problemow w pozniejszym jego uzytkowaniu.

Z gory dzieki za pomoc.

 

Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie