Skocz do zawartości

Windows 10 Home Pro v.20H2 Compact {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 15.09.2020


konuss

Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo ja mam jakiś problem, nie wiem dokładnie czego to wina, ale po instalacji świeżego systemu te parę dni temu, program do Wiedźmin 3 - Script Merger działał normalnie bez problemu. Od wczoraj zaczął wywalać się w taki sposób jak na screenie, a cały opis błędu też poniżej:

Cytat

Szczegółowe informacje na temat wywoływania debugowania w trybie JIT (just in time)
zamiast tego okna dialogowego znajdują się na końcu tego komunikatu.

************** Tekst wyjątku **************
System.NullReferenceException: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.
   w WitcherScriptMerger.Forms.MainForm.menuOpen_DropDownOpening(Object sender, EventArgs e)
   w System.Windows.Forms.ToolStripDropDownItem.OnDropDownShow(EventArgs e)
   w System.Windows.Forms.ToolStripMenuItem.OnDropDownShow(EventArgs e)
   w System.Windows.Forms.ToolStripDropDownItem.ShowDropDownInternal()
   w System.Windows.Forms.ToolStripDropDownItem.ShowDropDown(Boolean mousePush)
   w System.Windows.Forms.ToolStripMenuItem.OnMenuAutoExpand()
   w System.Windows.Forms.MenuTimer.OnTick(Object sender, EventArgs e)
   w System.Windows.Forms.Timer.OnTick(EventArgs e)
   w System.Windows.Forms.Timer.TimerNativeWindow.WndProc(Message& m)
   w System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)


************** Zestawy załadowane **************
mscorlib
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.8.4084.0 built by: NET48REL1
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v4.0.30319/mscorlib.dll
----------------------------------------
WitcherScriptMerger
    Wersja zestawu: 0.6.3.0
    Wersja Win32: 0.6.3
    CodeBase: file:///C:/wiedzmin%20mody%203/Witcher%20Script%20Merger%20v0.6.3-484-0-6-3-1587117706/WitcherScriptMerger.exe
----------------------------------------
System.Windows.Forms
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.8.4084.0 built by: NET48REL1
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
----------------------------------------
System
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.8.4084.0 built by: NET48REL1
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
----------------------------------------
System.Drawing
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.8.4084.0 built by: NET48REL1
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
----------------------------------------
System.Configuration
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.8.4084.0 built by: NET48REL1
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Configuration/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll
----------------------------------------
System.Core
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.8.4110.0 built by: NET48REL1LAST_B
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Core/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Core.dll
----------------------------------------
System.Xml
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.8.4084.0 built by: NET48REL1
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll
----------------------------------------
mscorlib.resources
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.8.4084.0 built by: NET48REL1
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/mscorlib.resources/v4.0_4.0.0.0_pl_b77a5c561934e089/mscorlib.resources.dll
----------------------------------------
System.Windows.Forms.resources
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.8.4084.0 built by: NET48REL1
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/v4.0_4.0.0.0_pl_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll
----------------------------------------

************** Debugowanie w trybie JIT **************
Aby włączyć debugowanie w trybie just in time (JIT), plik .config tej
aplikacji lub komputera (machine.config) musi mieć
wartość jitDebugging ustawioną w sekcji system.windows.forms.
Aplikacja musi być również skompilowana z włączonym
debugowaniem.

Na przykład:

<configuration>
    <system.windows.forms jitDebugging="true" />
</configuration>

Gdy debugowanie JIT jest włączone, wszystkie nieobsługiwane wyjątki
są wysyłane do debugera JIT zarejestrowanego na komputerze
i nie są obsługiwane w tym oknie dialogowym.

 

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz crackowaną grę.

Pewnie crack jest niedorobiony i chce uruchamiać Steama. Masz dwie opcje, oto one:

1. Kupić oryginalną grę na Steam.

2. Olać ten komunikat.

Nie ma za co.

 

Ten system windows 10 2004 to pewnie jeszcze wersja insider bo premiera gdzieś będzie w połowie maja i w maju to już będzie finalna wersja tak?

Obecna wersja 2004 to już w zasadzie RTM, sam szef Windows Insider tak napisał na swoim Twitterze. Na 99.9% ta sama komplikacja pójdzie w public na początku maja. Ten sam scenariusz powtarzał się przy każdej poprzedniej wersji. Spokojnie można korzystać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, razor1995 napisał:

Instalujesz crackowaną grę.

Pewnie crack jest niedorobiony i chce uruchamiać Steama. Masz dwie opcje, oto one:

1. Kupić oryginalną grę na Steam.

2. Olać ten komunikat.

Nie ma za co.

 

 

Obecna wersja 2004 to już w zasadzie RTM, sam szef Windows Insider tak napisał na swoim Twitterze. Na 99.9% ta sama komplikacja pójdzie w public na początku maja. Ten sam scenariusz powtarzał się przy każdej poprzedniej wersji. Spokojnie można korzystać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Spoko spoko :) ale obecna wersja musi mieć wycieta jakas usługę przez autora i po dodaniu konta ms i restarcie nie da się zalogowac do systemu ponieważ znika formularz logowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - jeśli to możliwe poproszę o alternatywny link do pobrania systemu (próbuję od prawie godziny, na mega.nz są problemy z transferem)

 

screen: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Edi:

Sprawa wyjaśniona - na mega.nz miałem przekroczony limit transferu.

Edytowane przez buba1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2020 o 20:50, mt17 napisał:

Tak samo ja mam jakiś problem, nie wiem dokładnie czego to wina, ale po instalacji świeżego systemu te parę dni temu, program do Wiedźmin 3 - Script Merger działał normalnie bez problemu. Od wczoraj zaczął wywalać się w taki sposób jak na screenie, a cały opis błędu też poniżej:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Framework 4 zainstalowany ??? pytam z ciekawosci ??

12 godzin temu, szymibtw napisał:

Spoko spoko :) ale obecna wersja musi mieć wycieta jakas usługę przez autora i po dodaniu konta ms i restarcie nie da się zalogowac do systemu ponieważ znika formularz logowania...

niestety mylisz sie poniewaz ja osobiscie caly czas dzialam na koncie ms i nie mam problemów a karzystam osobiscie z tej wersji systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, konuss napisał:

Framework 4 zainstalowany ??? pytam z ciekawosci ??

niestety mylisz sie poniewaz ja osobiscie caly czas dzialam na koncie ms i nie mam problemów a karzystam osobiscie z tej wersji systemu.

To czemu mam problem z logowaniem na tej wersji a na 20h2 loguje normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szymibtw napisał:

To czemu mam problem z logowaniem na tej wersji a na 20h2 loguje normalnie...

nie mam pojecia moze byc mase czynników na to wpływających... u mnie działa wszystko okey na koncie ms dlatego ci tak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z zainstalowaniem drukarki wielofunkcyjnej do systemow by KoNuSS.

Drukarka Epson Xp405 instaluje ja z kreatora Urządzenia i Drukarki jak również instalujac z pakietu sterownikow, system widzi urzadzenie tylko jako skaner, jak by brakowalo sterownika do wydruku.

Dzieje sie tak na wszystkich systemach okrojonych slim, home pro, 1909 i teraz na 2004

Dodam ze na innym komputerze gdzie system jest z wszystkimi pi****lami zainstalowany urzadzenie jest normalnie widoczne i instalowane.

Czego moze brakowac by sterownik zostal poprawnie zainstalowany.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zbigniew59 napisał:

Włącz w usługach - bufor wydruku.

NASTEPNIE - instaluj exe z płytki ?

Sterowniki do drukarki czy jakiegokolwiek innego urządzenia lepiej pobrać ze strony - musiałoby być bardzo stare urządzenie, by nie dało znaleźć się właściwego sterownika (a z doświadczenia spotkałem, że lepiej działał innego producenta do kontrolera USB niż ten od zakupionego).

DonVitek lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, zbigniew59 napisał:

Włącz w usługach - bufor wydruku.

NASTEPNIE - instaluj exe z płytki ?

 

17 godzin temu, SilverShai napisał:

Sterowniki do drukarki czy jakiegokolwiek innego urządzenia lepiej pobrać ze strony - musiałoby być bardzo stare urządzenie, by nie dało znaleźć się właściwego sterownika (a z doświadczenia spotkałem, że lepiej działał innego producenta do kontrolera USB niż ten od zakupionego).

Dzieki Wielkie chłopaki ;)

Zadziałało. Rzeczywiscie usługa bufora wydruku byla wyłączona i teraz wszystko hula za**biscie.

Wielkie piwo wam sie należy ;)))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy sie nie dziwcie ale ja sie wam obu dziwie. i mysle kto tu jest... mówiąc iso tego systemu miałem na myśli Windows 10 Home/ Pro  z jego modem. 
opcja szukaj nie boli ale linku nie ma do jego moda starszej wersji.

zalezy mi bardziej na Home....

a tak powazniej domyslam sie ze nikt nie bedzie miał. to czy ktos mi podrzuci jakąs paczke aby odblokowac wybór systemu podczas instalki mowię o modach bo wklepanie samego ei.cfg nir ma wplywu na instalacje modów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer ma ograniczoną pojemność - nikt nie ma tu premium, by trzymać stare wydania. Zamiast szukać 1903 lepiej weź z innego tematu nowsze 1909, który jest na oficjalnym obrazie.
Po drugie - w innym temacie modów Konussa napisałem instrukcję o pliku cfg - warto sprawdzić - szukanie nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, SilverShai napisał:

Serwer ma ograniczoną pojemność - nikt nie ma tu premium, by trzymać stare wydania. Zamiast szukać 1903 lepiej weź z innego tematu nowsze 1909, który jest na oficjalnym obrazie.
Po drugie - w innym temacie modów Konussa napisałem instrukcję o pliku cfg - warto sprawdzić - szukanie nie boli.

czytanie ze zrozumieniem tez nie boli kolego bez urazy ale chyba wyraźnie napisałem ze ei.cfg nie dziala u konusa bo jak by to dzialalo to mam jedną jego wersje ale enterprise samo aktywacyjną.... a ja mam w biosie klucz do home. po drugie na 1909 cos mi sie z lapkiem dzieje... zwisy tymczasowe itd a nawet czarny ekran... i tez napisałem ze jak nikt nie ma owej wersji to potrzebuje trik na to by jego wersja odpalila sie w home... zaznaczam EI.CFG nie działa.... w pliku install.wim trzeba podrzucic odpowiedni xml zeby   był home a zaznaczam ze install jest w ESD wiec jest tam jedna wersja a nie wszystkie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla jasności - gdzie dokładnie ten plik ei.cfg wklejasz - bo u innych działa.

I o co dokładnie chodzi - nie masz wyboru systemu, masz tylko 1 system, instalator mówi że nie widzi żadnego systemu ?

Pisz dokładniej.  

A poniżej 1909 jest tylko jego LTSC - 1809 - podobnie zbudowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@E_S_C jakbyś pisał poprawnie, z interpunkcją i po polsku to nikt nie miałby problemu ze zrozumieniem czego chcesz to raz. 2 - Twoją wypowiedź wczoraj czytałem 10 razy zanim zdołałem sklecić odpowiedź (pomijam fizjologiczne aspekty jak zmęczenie). Po za tym w swojej odpowiedzi pod moją zawarłeś czemu Ci nie działa (kolega też podał odpowiedź). Sugeruję również przeczytać kilka razy odpowiedź przed kliknięciem "dodaj odpowiedź".

Skoro miałeś takie problemy to winy szukaj gdzie indziej, bo opis usterek jakie przedstawiłeś są bardziej charakterystyczne dla wadliwego sprzętu niż systemu. Nigdy, ale to nigdy na Windows 10 nie miałem takich objawów - przynajmniej wystąpił mi bluescreen albo zwis gdy przesadziłem z kręceniem pamięci czy za zbyt ostrym limitem napięcia dla procesora. W ostateczności problemem był zły sterownik doinstalowany poprzez driver booster (z czasem doszedłem, które to tak psują ;) ), ale to akurat miało miejsce świeżo po instalacji systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, zbigniew59 said:

A tak dla jasności - gdzie dokładnie ten plik ei.cfg wklejasz - bo u innych działa.

I o co dokładnie chodzi - nie masz wyboru systemu, masz tylko 1 system, instalator mówi że nie widzi żadnego systemu ?

Pisz dokładniej.  

A poniżej 1909 jest tylko jego LTSC - 1809 - podobnie zbudowany.

Ja u siebie próbowałem z tym plikiem ei.cfg i podczas instalacji dostawałem błąd 0x80070015. Dotyczyło to co prawda moda Windows 10 Pro Slim v.2004 {x64} v5, ale to raczej drugorzędna sprawa.

Wywalenie tego pliku z pena pozwoliło na bezproblemowe zainstalowanie systemu.

Plik wyglądał tak:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie