Jump to content
WinClub
konuss

Windows 10 Home Pro v.20H2 Compact {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 15.09.2020

Recommended Posts

wy sie nie dziwcie ale ja sie wam obu dziwie. i mysle kto tu jest... mówiąc iso tego systemu miałem na myśli Windows 10 Home/ Pro  z jego modem. 
opcja szukaj nie boli ale linku nie ma do jego moda starszej wersji.

zalezy mi bardziej na Home....

a tak powazniej domyslam sie ze nikt nie bedzie miał. to czy ktos mi podrzuci jakąs paczke aby odblokowac wybór systemu podczas instalki mowię o modach bo wklepanie samego ei.cfg nir ma wplywu na instalacje modów 

Serwer ma ograniczoną pojemność - nikt nie ma tu premium, by trzymać stare wydania. Zamiast szukać 1903 lepiej weź z innego tematu nowsze 1909, który jest na oficjalnym obrazie.
Po drugie - w innym temacie modów Konussa napisałem instrukcję o pliku cfg - warto sprawdzić - szukanie nie boli.

22 minuty temu, SilverShai napisał:

Serwer ma ograniczoną pojemność - nikt nie ma tu premium, by trzymać stare wydania. Zamiast szukać 1903 lepiej weź z innego tematu nowsze 1909, który jest na oficjalnym obrazie.
Po drugie - w innym temacie modów Konussa napisałem instrukcję o pliku cfg - warto sprawdzić - szukanie nie boli.

czytanie ze zrozumieniem tez nie boli kolego bez urazy ale chyba wyraźnie napisałem ze ei.cfg nie dziala u konusa bo jak by to dzialalo to mam jedną jego wersje ale enterprise samo aktywacyjną.... a ja mam w biosie klucz do home. po drugie na 1909 cos mi sie z lapkiem dzieje... zwisy tymczasowe itd a nawet czarny ekran... i tez napisałem ze jak nikt nie ma owej wersji to potrzebuje trik na to by jego wersja odpalila sie w home... zaznaczam EI.CFG nie działa.... w pliku install.wim trzeba podrzucic odpowiedni xml zeby   był home a zaznaczam ze install jest w ESD wiec jest tam jedna wersja a nie wszystkie.. 

A tak dla jasności - gdzie dokładnie ten plik ei.cfg wklejasz - bo u innych działa.

I o co dokładnie chodzi - nie masz wyboru systemu, masz tylko 1 system, instalator mówi że nie widzi żadnego systemu ?

Pisz dokładniej.  

A poniżej 1909 jest tylko jego LTSC - 1809 - podobnie zbudowany.

@E_S_C jakbyś pisał poprawnie, z interpunkcją i po polsku to nikt nie miałby problemu ze zrozumieniem czego chcesz to raz. 2 - Twoją wypowiedź wczoraj czytałem 10 razy zanim zdołałem sklecić odpowiedź (pomijam fizjologiczne aspekty jak zmęczenie). Po za tym w swojej odpowiedzi pod moją zawarłeś czemu Ci nie działa (kolega też podał odpowiedź). Sugeruję również przeczytać kilka razy odpowiedź przed kliknięciem "dodaj odpowiedź".

Skoro miałeś takie problemy to winy szukaj gdzie indziej, bo opis usterek jakie przedstawiłeś są bardziej charakterystyczne dla wadliwego sprzętu niż systemu. Nigdy, ale to nigdy na Windows 10 nie miałem takich objawów - przynajmniej wystąpił mi bluescreen albo zwis gdy przesadziłem z kręceniem pamięci czy za zbyt ostrym limitem napięcia dla procesora. W ostateczności problemem był zły sterownik doinstalowany poprzez driver booster (z czasem doszedłem, które to tak psują ;) ), ale to akurat miało miejsce świeżo po instalacji systemu.

19 hours ago, zbigniew59 said:

A tak dla jasności - gdzie dokładnie ten plik ei.cfg wklejasz - bo u innych działa.

I o co dokładnie chodzi - nie masz wyboru systemu, masz tylko 1 system, instalator mówi że nie widzi żadnego systemu ?

Pisz dokładniej.  

Ja u siebie próbowałem z tym plikiem ei.cfg i podczas instalacji dostawałem błąd 0x80070015. Dotyczyło to co prawda moda Windows 10 Pro Slim v.2004 {x64} v5, ale to raczej drugorzędna sprawa.

Wywalenie tego pliku z pena pozwoliło na bezproblemowe zainstalowanie systemu.

Plik wyglądał tak:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2 godziny temu, SilverShai napisał:

@CzarnyPSP a coś więcej? Jakiś screen z komunikatu błędu albo szerszy opis? Tu nikt nie jest jasnowidzem, żeby wiedzieć co jest grane.

nie ma żadnego  błędu, zwyczajnie system nie wykrywa tej karty, instalowałem go 2 razy i 2 razy wersje slim i na slim działa a tutaj nie 

Może te stery zainstalujesz.

3 godziny temu, stens napisał:

Może te stery zainstalujesz.

Do tego doinstalowałbym sterowniki do chipsetu ze strony Intela/AMD - na pewno to nie zaszkodzi. Możesz od tego zacząć przed instalacją sterownika karty. Daj znać czy to dało rezultat.

W dniu 8.05.2020 o 03:51, E_S_C napisał:

czy ma ktos moze iso tego systemu jak był jeszcze w wersji 1903 ? lub nizej ?

masz 1909 - to przeciez to samo lub LTSC 1809 po co coś więcej ??

Przesiadłem się z 1909 na najnowszą 2004 i działa bardzo płynnie. 
Świetna robota @konuss

W wersji 2004 w końcu mamy dostęp do linuxa, nie trzeba się przełączać między systemami jak chcemy odpalić terminalową linuxową apke.

2 godziny temu, xqs napisał:

Przesiadłem się z 1909 na najnowszą 2004 i działa bardzo płynnie. 
Świetna robota @konuss

W wersji 2004 w końcu mamy dostęp do linuxa, nie trzeba się przełączać między systemami jak chcemy odpalić terminalową linuxową apke.

DZIĘKI SERDECZNE ;-D

W dniu 11.05.2020 o 17:05, konuss napisał:

masz 1909 - to przeciez to samo lub LTSC 1809 po co coś więcej ??

bo własnie na 1909, nie działają niektóre starsze wersje aplikacji. ktore nie szpiegowały cie i Twojego pc a od 1909 te starsze wersje są blokowane przez asystenta zgodności i on każe szukać aktualnych wersji. Mimo że on jest wyłączony dlatego najlepiej preferował bym, 1803 np CCleaner 5.11 juz nie ruszy bo jest blokowana ze nie zgodna z systemem mimo, ze całkowicie wywlony jest asystent...

W dniu 9.05.2020 o 13:43, zbigniew59 napisał:

Pisz dokładniej.  

sources

19 godzin temu, E_S_C napisał:

bo własnie na 1909, nie działają niektóre starsze wersje aplikacji. ktore nie szpiegowały cie i Twojego pc a od 1909 te starsze wersje są blokowane przez asystenta zgodności i on każe szukać aktualnych wersji. Mimo że on jest wyłączony dlatego najlepiej preferował bym, 1803 np CCleaner 5.11 juz nie ruszy bo jest blokowana ze nie zgodna z systemem mimo, ze całkowicie wywlony jest asystent...

sources

Chcesz mogęci ugotwac wersję1903 albo dokładnie lepiej napisz jaką...

10 godzin temu, konuss napisał:

Chcesz mogęci ugotwac wersję1903 albo dokładnie lepiej napisz jaką...

najpewniej będzie 1809 home ze sklepem (może być osobny instalator abyś nie musiał się bawić a reszta może być czysty klon  z obojętnie jaki ale Twojego moda :D) ms i możliwością zalogowania.. :D  piwko stawiam za to :D a aktualnie muszę  posiedzieć na 2004 i z góry dziękuje