Jump to content

SilverShai

 • Content Count

  116
 • Joined

 • Last visited

About SilverShai

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Recent Profile Visitors

527 profile views
 1. Wybrałem Ghosta z braku ciekawych opcji zaś tu na forum polecanym i to był dobry ruch, żadnych problemów. Jedyny fakap to ten ze strony M$ ze sterownikami natomiast sam system bajka. Na drugim laptopie jest jakiś błąd przy wyłączaniu, ale póki co można z tym żyć (skoro na moim nie ma to może nie koniecznie wina systemu).
 2. Pojawiła się dla części kart ze strony Asusa aktualizacja sterownika - działa jak należy także zachęcam do sprawdzenia.
 3. Problem w sieci spotykany, ale nie znalazłem rozwiązania na niego. Chodzi o problem z instalacją sterowników do karty dźwiękowej Asusa, pokazuje się kod błędu. Problemem jest aktualizacja 20H2 i miała ku temu wyjść poprawka ale jak widzę od ponad 2 miesięcy cisza. Czy ktoś kto spotkał się z tym problemem znalazł rozwiązanie? Od razu uprzedzę, że wyłączenie podpisywania sterowników, zmiana z zasadach grupy nic nie pomaga - problem jest gdzieś głębiej.
 4. Czysty Windows to się nie dziw. Część usług trzeba usunąć/wywalić pozostałe wyłączyć np. Onedrive dla prostego przykładu. Zainstalowałem system Ghosta i mimo, ze modyfikowany wręcz fruwa, póki co mam problem z podpisem cyfrowym, ale to wina braku poprawki do sterowników na 20H2 dla karty muzycznej Asusa - jak widzę znany temat w sieci.
 5. Zainstalowałem zachęcony opiniami. Jestem zadowolony, system przyjemnie lata. Bardzo spodobało mi się okno startowe - akurat zainstalowałem na nowym dysku i akurat było dostępne narzędzie do podzielenia na partycje. Toolbox fajnie zorganizowany, duży plus, ze można wyłączyć aktualizacje. Nie jestem jakoś bardzo wymagający i jak narazie wszystko działa, język polski? Zdarzy się np napis Welcome, ale takich drobnostek po przyzwyczajeniu do 10 to można olać. Jedyne co zauważyłem, że po wybraniu Właściwości -> System pokazuje się tylko info z ustawień aniżeli klasyczne jak w Windows 7.
 6. Sprawdź usługę bufor wydruku czy jest automatycznie wlączany. Jaka drukarka i jak zainstalowana - wifi? USB?
 7. Banowałbym... Zwracam uwagę, że nie wszyscy mają światłowód aż do mieszkania i są regiony w naszym kraju, gdzie nadal użytkownicy mają prędkość wysyłania 128 kbps. Szacunku i cierpliwości trochę...
 8. Wrzuć screena - łatwiej się będzie odnieść co i jak lub skąd się bierze, bo podanych liczb nawet w szklanej kuli Maciej nie odczyta. Po za tym mogły powstać postprocesy, które M$ dorzucił w nowszym wydaniu zamiast zoptymalizować stare. Jak dla mnie cały czas w systemie jest burdel, bo jest mnóstwo starych rejestrów, zapisów i usług, które nijak się mają do całości, są archaizmami jeszcze z czasów Visty (od którego co jak co, ale 7 jak i obecna 10 pochodzi). Także wcale bym się nie zdziwił. Tak dorzucając szczyptą żartów jeden z naszych klientów, którego z kolei klientem jest M$ i dostarcz
 9. 1. Konto możesz pominąć, ale dostęp do neta musisz dać 2. Pendrive właściwie przygotowany? Warto było by zrobić pełen jego format nawet i potem wgrać - czasami błahostka, ale potrafi być źródłem problemu.
 10. Każda 10-tka jak ma tylko dostęp do sieci to zaciąga sobie stery. Nie jest powiedziane, że są to dobre wersje (do karty sieciowej np ręcznie musiałem wymusić by mieć nowszą wersję).
 11. System jak system - zależy co masz w kompie i do kompa podłączone. Sterowniki zwykle dobrze jest samemu instalować. Przedstawiałem w jednym z postów co telemetrię wywoływało więc wystarczy do tego się zastosować. Autor biorąc rozległość środowiska systemu mógł to przeoczyć. Najlepiej ściągnij i sprawdź niż szukaj cudów.
 12. Aimp i Potplayer to i tak darmowe programy i opcja portable każdy ma w instalatorze pobierając normalnie ze strony wydawcy. To ostatnie jest kwestią ustawienia programu - w sumie większość z nich ma zaszytą taką opcję głównie za sprawą playlisty (prócz WIndows-owych ofc). Do Potplayera mogę polecić instalację Funpacka - trochę skopali ostatnie wersji o wymuszanie instalacji jakichś 3 programów, ale mimo to dochodzą inne usprawnienia w postaci paczki kodeków. Jak ktoś ma pomysł na lepsze dodatki do tego programów proszę o info na priv nawet, by tematu nie zaśmiecać.
 13. Panelu sterowania czy panelu Nvidii? Jaki sterownik instalowałeś? PS. Zachęcam do korzystania z narzędzia wycinanie lub wklejanie do painta zrzutu, bo super czytelne zdjęcie nie jest.
 14. Możesz poczekać na drugi dzień i wtedy pobrać. Jest to jedyny host, gdzie przynajmniej te 5GB można pobrać na full prędkość. Jedynie w grę by wchodził Google dysk, ale to już w kwestii autota czy ma możliwość wrzucić upload bądź inny życzliwy użytkownik to zrobić, bo wiemy, że nie zawsze Konus ma taką sposobność
×
×
 • Create New...

Important Information