Jump to content

SilverShai

 • Posts

  127
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

683 profile views
 1. M$ na jednym z komputerów zapytał o update 21H1 więc chyba jest już dostatecznie stabilny. Pytanie w temacie najnowszej wersji czy planowane jest w najbliższym czasie wydanie takowej?
 2. Zdjęcia wskazują, że bios nie widzi dysku. Zasadnicze pytanie jaki dysk w środku - fabryczny czy wymieniałeś? Próbowałeś odpalić bootowalny pendrive z softem, Linuxa, Hirensa czy cokolwiek innego?
 3. Nie zainicjuje w przypadku, gdy ma typ partycji inny niż zapisany w dysku. Spróbuj przykładowo Rufusem - w którymś momencie nie zobaczy partycji dysku. Dla nowego dysku sytuacja potrafi być identyczna. Jeśli w instalatorze nie widzi Ci partycji bądź nowego dysku, ale w biosie jest widoczny (zakładając, że obraz został poprawnie zgrany) to pierwsza myśl - format partycji MBR gdy wymagana partycja to GPT lub odwrotnie. W takim przypadku musisz przekonwertować typ partycji. Można to zrobić bez utraty danych. W przypadku jeśli jest to nowy dysk to zwyczajnie musisz utworzyć mu partycję i od tego zawsze najlepiej zacząć. Jak problem się powtarza to trzeba zastosować się do powyższego zamiana MBR/GPT.
 4. Czy tylko u mnie pomimo zainstalowania paczki, którą Toolbox Ghosta proponuje pobrać - wersja .928 system nie został zaktualizowany? Tj nie zmieniła się wersja systemu i nadal mam .867
 5. Zmiana wersji wymaga zgody tj trzeba kliknąć. system nawet gdyby miał auto to nie podniesie mu z 1909 do 2004 czy 2009 bez ingerencji użytkownika. Nie mniej jak miał starszą wersję to lepiej niech sobie zrobi reinstalację - aktualizacja w ten sposób bardzo zaśmieca system i dorzuca to co było usunięte.
 6. Zmieniłeś region? Ściągnąłeś z WU pakiet?
 7. Zrób screena. Powinieneś przez przeglądarkę móc się dostać po IP. Próbowałeś go np ponownie zmapować w systemie?
 8. @damian5142 - dzięki, a wydawało mi się, że tam nic więcej nie ma. Potwierdzam - po instalacji wersja systemu w ogóle się nie zmieniła nadal mam 746 do tego część początkowych się nie zainstalowała. Ta paczka coś na in minus jest, bo dłużej niż zwyklę się laptop odpalał + początkowo miał jakieś procesy obciążające. Instalowałem paczkę 400+ MB, z linku powyżej.
 9. A jest jakaś inna stronka Ghosta, gdzie te paczki wrzuca? Na tej nic się nie zmieniło od grudnia: http://ghostspectre.the-ninja.jp/20H2.X64.html
 10. Sprawdź ustawienia zarówno w biosie czy nie ma czegoś od Wifi jak i menedżerze zarządzania energią w Windows + samej karty sieciowej czy nie ma oszczędzania energii. Zachęcam do sprawdzenia innej wersji sterownika. Lata temu miałem problem z USB 3.0 na PCIe i niskim transferem, po instalacji innych od innego producenta problem zniknął.
 11. Zmieniłem raptem region na polski i język + dograłem. Jedyne co mogę zalecić to pobrać sklep - Microsoft Store, stamtąd ściągnąć się potrafi pakiet lokalizacyjny, który sądzę, że poprawia braki. To tak z moich obserwacji + screen, że jest spolszczony ok (nie znalazłem niedoróbek - owszem były, ale potem zmieniły się).
 12. Pojawiła się dla części kart ze strony Asusa aktualizacja sterownika - działa jak należy także zachęcam do sprawdzenia.
 13. Problem w sieci spotykany, ale nie znalazłem rozwiązania na niego. Chodzi o problem z instalacją sterowników do karty dźwiękowej Asusa, pokazuje się kod błędu. Problemem jest aktualizacja 20H2 i miała ku temu wyjść poprawka ale jak widzę od ponad 2 miesięcy cisza. Czy ktoś kto spotkał się z tym problemem znalazł rozwiązanie? Od razu uprzedzę, że wyłączenie podpisywania sterowników, zmiana z zasadach grupy nic nie pomaga - problem jest gdzieś głębiej.
 14. Czysty Windows to się nie dziw. Część usług trzeba usunąć/wywalić pozostałe wyłączyć np. Onedrive dla prostego przykładu. Zainstalowałem system Ghosta i mimo, ze modyfikowany wręcz fruwa, póki co mam problem z podpisem cyfrowym, ale to wina braku poprawki do sterowników na 20H2 dla karty muzycznej Asusa - jak widzę znany temat w sieci.
 15. Zainstalowałem zachęcony opiniami. Jestem zadowolony, system przyjemnie lata. Bardzo spodobało mi się okno startowe - akurat zainstalowałem na nowym dysku i akurat było dostępne narzędzie do podzielenia na partycje. Toolbox fajnie zorganizowany, duży plus, ze można wyłączyć aktualizacje. Nie jestem jakoś bardzo wymagający i jak narazie wszystko działa, język polski? Zdarzy się np napis Welcome, ale takich drobnostek po przyzwyczajeniu do 10 to można olać. Jedyne co zauważyłem, że po wybraniu Właściwości -> System pokazuje się tylko info z ustawień aniżeli klasyczne jak w Windows 7.
×
×
 • Create New...

Important Information