Jump to content
WinClub

SilverShai

Użytkownik
 • Content Count

  83
 • Joined

 • Last visited

About SilverShai

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Recent Profile Visitors

363 profile views
 1. Próbowałeś po adresie IP czy tylko nie wyszukuje? To ostatnie w normalnych systemach też potrafi mieć miejsce.
 2. Ehh... wystarczy poszukać na forum, sam pisałem nawet o tym w innym temacie.
 3. Aplikacja się nazywa Microsoft Store stąd WindowStore będzie mylić
 4. @michalczarny23- poczytaj inne wątki nim napiszesz, tam znajdziesz rozwiązanie przedstawionych problemów (drugi problem to w skrócie pendrive np). Dzięki, ze pozostał Edge jako przeglądarka bez szpiega google, sporo wywalone. Kusi for fun robić reinstalke
 5. Należy doinstalować np sterowniki. Program Dirver booster nie wiedzieć dlaczego znajduje aktualizację do zasilania - jak działa tego nie wiem oraz czy to jest uzależnione od sprzętu. Możesz spróbować w podobny sposób. Tylko uprzedzam, że można rozsypać system jeśli wybierze się niewłaściwe dla swojego sprzętu sterowników, które program sugeruje.
 6. Do tego doinstalowałbym sterowniki do chipsetu ze strony Intela/AMD - na pewno to nie zaszkodzi. Możesz od tego zacząć przed instalacją sterownika karty. Daj znać czy to dało rezultat.
 7. @CzarnyPSP a coś więcej? Jakiś screen z komunikatu błędu albo szerszy opis? Tu nikt nie jest jasnowidzem, żeby wiedzieć co jest grane.
 8. Jaki masz dysk? Biały ekran ona wygląda na dłuższe ładowanie spowodowane np wolnym dyskiem HDD
 9. @E_S_C jakbyś pisał poprawnie, z interpunkcją i po polsku to nikt nie miałby problemu ze zrozumieniem czego chcesz to raz. 2 - Twoją wypowiedź wczoraj czytałem 10 razy zanim zdołałem sklecić odpowiedź (pomijam fizjologiczne aspekty jak zmęczenie). Po za tym w swojej odpowiedzi pod moją zawarłeś czemu Ci nie działa (kolega też podał odpowiedź). Sugeruję również przeczytać kilka razy odpowiedź przed kliknięciem "dodaj odpowiedź". Skoro miałeś takie problemy to winy szukaj gdzie indziej, bo opis usterek jakie przedstawiłeś są bardziej charakterystyczne dla wadliwego sprzętu niż systemu. Nigdy, ale to nigdy na Windows 10 nie miałem takich objawów - przynajmniej wystąpił mi bluescreen albo zwis gdy przesadziłem z kręceniem pamięci czy za zbyt ostrym limitem napięcia dla procesora. W ostateczności problemem był zły sterownik doinstalowany poprzez driver booster (z czasem doszedłem, które to tak psują ), ale to akurat miało miejsce świeżo po instalacji systemu.
 10. Serwer ma ograniczoną pojemność - nikt nie ma tu premium, by trzymać stare wydania. Zamiast szukać 1903 lepiej weź z innego tematu nowsze 1909, który jest na oficjalnym obrazie. Po drugie - w innym temacie modów Konussa napisałem instrukcję o pliku cfg - warto sprawdzić - szukanie nie boli.
 11. Sterowniki do drukarki czy jakiegokolwiek innego urządzenia lepiej pobrać ze strony - musiałoby być bardzo stare urządzenie, by nie dało znaleźć się właściwego sterownika (a z doświadczenia spotkałem, że lepiej działał innego producenta do kontrolera USB niż ten od zakupionego).
 12. Ponieważ sam dzisiaj tego szukałem (choć wiedziałem o co chodzi to nie znalazłem tego w 5 minut) doklejam tutaj informację w wątku ogólnym - może nie zapadnie się. A zatem - w przypadku problemów z instalatorem w postaci okienka " brak obrazów" należy: 1. Utworzyć plik tekstowy 2. Wkleić do niego poniższą treść: [Channel] Retail [VL] 0 3. Zmienić nazwę oraz rozszerzenie pliku na: ei.cfg 4. Wkleić plik do folderu sources (ten na pendrive). Tak, tak - wiem, ze wiele razy to gdzieś się przeplatało, ale jak napisałem - nie znalazłem tego w mniej niż 5 minut i warto byłoby przykleić i zebrać wszelkie informacje pomocne, by potem nie było, że co strona jest zapytanie o to samo. Taka moja luźna propozycja Ewentualnie co było by chyba bardziej oczywiste proponuję dorzucić jako np FAQ przy każdej kompilacji. Co do uwag.... ja miałbym raczej prośbę, aby przy wstawianiu kolejnych kompilacji dopisać informację o wersji w changelogu. Pewnie dla wielu będzie to nieznacząca informacja - dzisiaj z ciekawości przeglądałem jakie wydania wychodziły ostatnio i info o nich stąd chcąc wiedzieć więcej o danej i poprzedniej łatwiej dojść do kwestii co wnosi obecne wydanie w porównaniu do obrazu, który miałbym jeszcze na dysku... Taki luźny pomysł.
 13. Konuss - z ciekawości - wersję slim robisz na bazie compact (wycinając więcej) czy z tego samego obrazu insider?
 14. Sprawdź czy tutaj nie znajdziesz pasującego: https://www.techpowerup.com/gpu-specs/
 15. Wystarczy nie instalować tej poprawki i tyle. U siebie usunąłem ją, jakoś nie zauważyłem większej różnicy, bo mam dosyć gęstą sieć w domu wifi (ok 15 routerów w pobliżu, które czasami się przełączają na inne kanały).
×
×
 • Create New...

Important Information