Jump to content
WinClub
konuss

Windows 10 Home Pro v.20H2 Compact {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 15.09.2020

Recommended Posts

Witam Autora (KoNuSS) posiadam twoja versje 1909 czy można updejtować do tej versji 2004 czy trzeba przeinstalować system od nowa

15 minut temu, PR74 napisał:

Witam Autora (KoNuSS) posiadam twoja versje 1909 czy można updejtować do tej versji 2004 czy trzeba przeinstalować system od nowa

Niestety nie da rady...

Aktualizacja 1-szy post - ZALECAM POBRANIE !!!

JanKo6 likes this

W którym momencie. Niebieski ekran Czekaj...? Temu odrazu o tym piszę jeśli tak to wystarczy ruszyć myszką kliknąć spacje i po temacie idzie dalej. Opisany błąd w Microsoft. Nowej kompilacji

Działa normalnie sam na niej pracuję. REINSTALKA po formacie 

Na VMware ta metoda nie działa. Nie działa nawet Send Ctrl+Alt+Del

Możliwy jest jedynie restart a to powoduje przerwanie wykonywania skryptu instalacyjnego.

Godzinę temu, SilverShai napisał:

Od kilkunastu minut ekran wisi na czekaj. Czy powinienem się zastanawiać, że coś nie tak czy faktycznie tak długo mieli. 

No ogolnie skopali coś. Dzis nie poprawie ale mam pomysł jutro wrzuce nowa wersje moze nie obiecuję...

U mnnie wystarczyło ruszyć myszką i nacisnąc spacje.. i poszło dalej inna opcja z intenetu ALT + TAB i Enter

SilverShai likes this

Nie wiem po których klawiszach ruszyło, ale coś w końcu poszło.

Wyszukiwarka działa, sklep działa, WU też, instalacja Edge również bez problemu. Przyznać trzeba, że jest progres między 1909 a 20H - lepiej działa. Czcionki były rozmyte - warto wykonać kalibrację Cleartype. Po zainstalowaniu sterownika chipsetu Intel ekran odświeżył się i czcionka jest czytelna. Testuję dalej - najbardziej na xboxie mi zależy, bo w stacjonarce padł mi dysk, a tam mi przynajmniej działało wszystko.
Należy sobie doinstalować biblioteki Visual C++ w poprzednich kompilacjach widziałem, że część było tutaj wymaga to doinstalowania sobie - gdyby komuś coś nie działało albo dany program domagał się plików dll.

Naciśnij ALT + TAB - puść

Naciśnij Enter

DZIAŁA

Visual AIO
start /wait %WINDIR%\Setup\Files\VisualCppRedist_AIO_x86_x64.exe nie instaluje się -  jakiś błąd

w wersji Slim jest OK

Plik VisualCppRedist_AIO_x86_x64.exe w wersji Windows 10 Home Pro v.2004 Compact jest walnięty - po podmianie jest OK

Niestety Xbox nie działa - konkretniej aplikacja chodzi, ale w żaden sposób nie da się zalogować do niej. Przez ułamek sekundy pokazuje się okno logowania i gaśnie. Ma ktoś sprawdzony pomysł na to?

Wycinanie i szkicowanie nie działa. :(

Mam ten sam problem w modzie 2004 gdy usunę elementy Xbox (Nuhi, twórca NLite jeszcze nie znalazł lekarstwa)

Proponuję w kompilacji 2004 nie wycinać Xboxa, ponieważ jest on inaczej zintegrowany niż w 1909.

Kto go nie potrzebuje, może później usunąć z zainstalowanego systemu (np. programem "O&O appbuster")

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

SilverShai likes this

Każdy z nas ma inne wymagania i potrzeby. Visual nie działa musi. Sam go używam - działa. Skopana instalka masz odpowiedzi źle pobrane ISO lub zle utworzony pendrive. 

42 minuty temu, SilverShai napisał:

Niestety Xbox nie działa - konkretniej aplikacja chodzi, ale w żaden sposób nie da się zalogować do niej. Przez ułamek sekundy pokazuje się okno logowania i gaśnie. Ma ktoś sprawdzony pomysł na to?

Czy my używamy innych systemów. Gdzie aplikacja ci Xbox chodzi?? Skoro jest wpi*du wycieta?? 

Na ostatnich modach 2004 i 1909 coś dziwnego jest z czcionką - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na orginale jest tak - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

janek917 likes this

21 minut temu, zbigniew59 napisał:

Na ostatnich modach 2004 i 1909 coś dziwnego jest z czcionką - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na orginale jest tak - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Proszę cię skończ z tym zapodaj! Na forum możesz wgrywać zdjęcia więc po co?. Ogólnie porównaj lub mi daj przykład tego samego ustawienia. Tu masz kompozycje tam nie. Tło ciemne - jasne. Ten schemat tu i tu wtedy będę miał dokładnie przykład o co chodzi. Czemu o tym piszę - nie dotykam czcionek - kompozycji - nic z wyglądem. Więc nie umiem odp. Chciałbym znaleźć rozwiązanie. Bo piszesz o tym mi już ponownie. A u mnie nie widzę problemu. Sterowniki grafiki ci czegoś nie robią. Bo Microsoft cały czas boryka się z problemami z NVidia i nowszymi AMD

48 minut temu, enterprise2000 napisał:

Wycinanie i szkicowanie nie działa. :(

Mam ten sam problem w modzie 2004 gdy usunę elementy Xbox (Nuhi, twórca NLite jeszcze nie znalazł lekarstwa)

Proponuję w kompilacji 2004 nie wycinać Xboxa, ponieważ jest on inaczej zintegrowany niż w 1909.

Kto go nie potrzebuje, może później usunąć z zainstalowanego systemu (np. programem "O&O appbuster")

Specjalnie sciaglem i zainstalowałem że sklepu działa idealnie 

1.jpg.9e4a9b4a3383e85d0f7f503443dbeac3.jpg

10 minut temu, enterprise2000 napisał:

Wybierz nowy i zrób wycinek ekranu (wersja PRO)

Tak racja. Sprawdzone wiem co i jak. Na tą wersję nie naprawie dopiero w następnej. Brakuje komponentu który wyciolem. 

Zainstalowałem również home i tu mam czarny zegar. (W wersji Pro jest biały)

Możesz podpowiedzieć, który to moduł powoduje błąd wycinania?

56 minut temu, enterprise2000 napisał:

Zainstalowałem również home i tu mam czarny zegar. (W wersji Pro jest biały)

Możesz podpowiedzieć, który to moduł powoduje błąd wycinania?

O kolejna magia heh a już myślałem że będzie dobrze. 

Podpowiem ci sam dałeś screen zdarzeń. A czytałeś co pisze tam.? 

Za stary jestem na takie zagadki. :)

Błąd wywala ScreenClipping.dll. Znalazłem, że dzieje się to (błąd aplikacji), gdy się usunie pakiety z XBOX.

Cytat

15.03.2020 17:21:36    DISM Scratch dir: D:\Temp\NLTmpScratch\NLTmpS01
15.03.2020 17:21:36    Usuwanie: Xbox App
15.03.2020 17:21:37    Gotowe - 13.2 ¦ 47.9 MB
15.03.2020 17:21:37    Usuwanie: Xbox.TCUI
15.03.2020 17:21:37    Gotowe - 0.07 ¦ 8.3 MB
15.03.2020 17:21:37    Usuwanie: XboxGameOverlay
15.03.2020 17:21:38    Gotowe - 0.02 ¦ 2.9 MB
15.03.2020 17:21:38    Usuwanie: XboxGamingOverlay
15.03.2020 17:21:38    Gotowe - 0.2 ¦ 3.6 MB
15.03.2020 17:21:38    Usuwanie: XboxSpeechToTextOverlay
15.03.2020 17:21:38    Gotowe - 0.002 ¦ 0.8 MB

Nie mam czasu ani chęci by szukać głębiej.