Jump to content

Windows 11 Pro Official 22000.51 PL by Reaktor

Reaktor
 Share

Recommended Posts

24 minuty temu, P1O napisał:

Zamiast kombinować z TPM, poszukajcie w BIOSie opcji Intel PTT i włączcie ją. U AMD to nazywa się fTPM (Firmware Thrusted Platform Module). Sprzętowy TPM nie jest potrzebny, a g***oburze w sieci wywołane są tym, że te opcje są domyślnie wyłączone na płytach głównych. 

Zgadzam się, u mnie w biosie wystarczyło go włączyć. :)

MarcinGX and LLysyn like this

proszę żeby ułatwić życie forumowiczom zebrałem obie metody razem jedna to wersja angielska druga to wersja Polska do wyboru do koloru :-)

Sposób 1:

PL:

Jak zainstalować system Windows 11 bez TPM 2.0 i bezpiecznego rozruchu?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Korzystając z naszych instrukcji, możesz zainstalować system Windows 11 bez technologii TPM 2.0 i Bezpiecznego rozruchu omijając ograniczenia niezgodności z komponentami komputera osobistego. Istnieje obejście ograniczenia dotyczącego modułu Trusted Platform Module (TPM) w wersji 2.0 i obowiązkowej aktywacji technologii bezpiecznego rozruchu w celu zainstalowania systemu Windows 11 na nieobsługiwanych składnikach komputera i zapobieżenia błędowi „Nie można uruchomić systemu Windows 11 na tym komputerze”. Powodem ograniczeń jest to, że Microsoft stara się zwiększyć bezpieczeństwo nowego systemu operacyjnego, ponieważ moduł TPM zapewnia funkcje kryptograficzne, takie jak tworzenie i przechowywanie kluczy szyfrowania dla aplikacji Windows Hello, funkcji BitLocker i innych.

Windows 11 nie może się uruchomić na tym komputerze

Ponadto system Windows 11 może wymagać włączenia Bezpiecznego rozruchu, ale nasz przewodnik pokaże, jak ominąć wymagania TPM i Bezpiecznego rozruchu podczas instalacji systemu Windows 11 na nieobsługiwanym sprzęcie.

1 . Pobierz Windows 11 i zapisz go na dysku flash, na przykład za pomocą programu Rufus .

2 . Pobierz plik Bypass.zip , rozpakuj archiwum i skopiuj na pamięć USB.

3 . Rozpocznij instalację systemu operacyjnego.

Uruchamianie instalacji systemu Windows 11

4 . Naciśnij klawisze Shift + F10, aby uruchomić wiersz polecenia, wpisz „regedit” i naciśnij „Enter”.

regedit

5 . Kliknij w górnym menu „Plik” i wybierz „Eksportuj”.

Eksport

6 . Zlokalizuj plik rejestru Bypass.reg , kliknij go prawym przyciskiem myszy i naciśnij „Połącz ”.

7. Zaakceptuj zmianę, a następnie zamknij rejestr i wiersz poleceń.

Zgadzam się na wprowadzenie zmian

8. Kontynuuj instalację systemu Windows 11 na urządzeniu bez TPM 2.0 i bezpiecznego rozruchu.

Kontynuuj instalację systemu Windows 11

****************************************************************************************************************************************************************
****************************************************************************************************************************************************************

ENG:

How to install Windows 11 without TPM 2.0 and Secure Boot

Using our instructions, you can install Windows 11 without TPM 2.0 technology and Secure Boot bypassing the limitations of incompatibility with personal computer components. There is a workaround for the restriction for Trusted Platform Module (TPM) version 2.0 and the mandatory activation of Secure Boot technology to install Windows 11 on unsupported computer components and prevent the error " Windows 11 cannot start on this computer ." The reason for the limitations is that Microsoft is trying to make the new operating system more secure because the TPM provides cryptographic features such as creating and storing encryption keys for Windows Hello applications, BitLocker, and more.

Windows 11 cannot start on this computer

Additionally, Windows 11 may require you to enable Secure Boot, but our guide will show you how to bypass TPM and Secure Boot requirements when installing Windows 11 on unsupported hardware.

1 . Download Windows 11 and write it to a flash drive, for example, with the Rufus program .

2 . Download the Bypass.zip file , unzip the archive and copy to a USB stick.

3 . Begin installing the operating system.

Starting Windows 11 Setup

4 . Press Shift + F10 to launch Command Prompt, type " regedit " and press " Enter ".

regedit

5 . Click the top menu " File " and select " Export ".

Export

6 . Locate the Bypass.reg registry file , right-click on it and press "Merge . "

7. Agree to the change, then close the registry and command prompt.

Agree to make changes

8. Continue installing Windows 11 on a device without TPM 2.0 and Secure Boot.

Continue installing Windows 11
*****************************************************************************************************************************************************************
*****************************************************************************************************************************************************************

Sposób 2:

PL:

Naciśnij klawisze Shift + F10, aby wyświetlić wiersz polecenia
    Wpisz regedit, aby dostać się do rejestru systemowego
    Przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup
    Utwórz nowy klucz o nazwie LabConfig
    Edytuj LabConfig i utwórz następujące wpisy
    - BypassTPMCheck=dword:00000001
    - BypassSecureBootCheck=dword:00000001
    Zapisz zmiany i kontynuuj instalację systemu Windows 11

*******************************************************************************************************************************************************************
*******************************************************************************************************************************************************************

ENG:

instalacja oryginalnego Windows 11 (nie wymaga zadnych podmian plikow czy instalatora):

Jesli pojawi sie okienko w z informacja ze nie mozna zainstalowac systemu...

Press Shift + F10 to bring up the Command Prompt
    Type regedit to get into the system registry
    Navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup
    Create a new key called LabConfig
    Edit LabConfig and create the following entries
    - BypassTPMCheck=dword:00000001
    - BypassSecureBootCheck=dword:00000001
    Save the changes and continue installing Windows 11

Sprawdzone na laptopie z roku 2015 (bez TMP i wylaczona opcja SecureBoot w bios)

HotFr1dge likes this

posiadam płytę główną Asus 970 Pro 970 GAMING/AURA z najnowszym biosem:

Wersja 1001
2017/07/28
niestety nie znalazłem opcji aby właczyć w biosie opcje fTPM  czy przeoczyłem w tej płycie głównej tę opcję czy po prostu jej w biosie nie ma ?
na płycie jest gniazdo aby wpiąć moduł TPM

proszę o pomoc Dziękuję

W dniu 29.06.2021 o 14:27, lysyn napisał:

Zgadzam się, u mnie w biosie wystarczyło go włączyć. :)

Dobrze prawi ale u mnie, znaleźć w biosie te "intel TPP" to musiałem się nieźle napocić l

odblokowałem bo i gitara :)

W dniu 29.06.2021 o 12:56, jabirex napisał:

ja próbowałem na lapku z pentimem  i network 2,0 i 3,0  środowy palec.

ale wersja 20000.51 już poszła bez bulu :)

lysyn likes this

Nie. To jest wersja insider w wersji dev. Musisz być zarejestrowany jako insider - i to w odpowiednim "kręgu" - jak to kiedyś nazywali.

Co prawda istnieje obejście - jest na forum MDL - ale to raczej nie dla wszystkich.

Pozostaje śledzić nowe wersje i próbować instalować jako uaktualnienie.

Chyba że sterowniki, NETy, czy poprawki do defendera. Ale nie nowe wersje.

Tak myślę.

Nie mam modułu TPM (płyta GA-78LMT-USB3)
Skusiłem się aktualizować na real kompie z 10-ki (bez pena a z systemu wersję NO TPM) i mam komunikat o konieczności deinstalacji "Infineon TPM Professional Package" ręcznie w dwu wystąpieniach.
Oczywiście nie mogę odinstalować czegoś czego nie mam więc utknąłem.
Ktoś zna sposób na obejście tego? Pewnie to coś w rejestrze bo z poradników dowiedziałem się tylko by szukać tego na dysku C gdzie w moim przypadku nie ma.
Oczywiście wiem że lepiej instalować "Na czysto" a nie z 10-ki jako aktualka i poleci wersja NO TPM, ale wiem że mój problem występuje sporadycznie i niektórym się udaje aktualizować a niektórym jak mi nie.
Fajnie byłoby wiedzieć w czym problem.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

1 godzinę temu, Fun napisał:

Nie mam modułu TPM (płyta GA-78LMT-USB3)
Skusiłem się aktualizować na real kompie z 10-ki (bez pena a z systemu wersję NO TPM) i mam komunikat o konieczności deinstalacji "Infineon TPM Professional Package" ręcznie w dwu wystąpieniach.
Oczywiście nie mogę odinstalować czegoś czego nie mam więc utknąłem.
Ktoś zna sposób na obejście tego? Pewnie to coś w rejestrze bo z poradników dowiedziałem się tylko by szukać tego na dysku C gdzie w moim przypadku nie ma.
Oczywiście wiem że lepiej instalować "Na czysto" a nie z 10-ki jako aktualka i poleci wersja NO TPM, ale wiem że mój problem występuje sporadycznie i niektórym się udaje aktualizować a niektórym jak mi nie.
Fajnie byłoby wiedzieć w czym problem.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

to jest tylko wersja pro jak instalujesz na home to nie pójdzie

2 godziny temu, Reaktor napisał:

to jest tylko wersja pro jak instalujesz na home to nie pójdzie

Tak, Pro ale i tak nie dochodzę nawet do momentu wyboru wersji systemu.
Stopuje mnie na komunikacie o konieczności deinstalacji "Infineon TPM Professional Package" ręcznie w dwu wystąpieniach.
Sprawdziłem dysk C jak i rejestr i żadnego Infineon nie mam (oczywiście nie mam również na liście programów w usuń programy).

Ex3BnriuEwINMYT79b0i5vsULzPiOpWIXl5GfJ_v

50 minut temu, Reaktor napisał:

sprawdzałem u mnie normalnie zainstalowało

To może być problem builda Windy 10-ki (21H1 19043.867 Enterprise).
Kijowo, bo na tym buildzie mam zrobioną kopię zapasową z pierdylionem zainstalowanych aplikacji i wynikiem długiego grzebania w ustawieniach Windy by nie kozaczyła (kopia po kompresji ma ponad 120GB).
Żaden z wielu poradników nie działa.
Jeden wspomina że pomaga program Asmwsoft PC Optimizer ale nie znajduję go nigdzie. Jest na extorrentach "Asmwsoft PC Optimizer 2021 v12.40.3212" ale siedzi na 80% pobrania. Wyszukiwarka torrentów z qBittorrent wcale go nie znajduje tak jak i nie ma na Chomikuj.pl a np. filecr.com daje z niedziałającym kluczem... :)
No i nie wiem czy serio pomaga, może daremne szukanie.
Jeśli torrent z wstawki na extorrentach kiedyś ruszy i ten program coś naprawi to jeszcze napiszę jako info dla tych którzy mają podobną sytuację.

4 godziny temu, Fun napisał:

To może być problem builda Windy 10-ki (21H1 19043.867 Enterprise).
Kijowo, bo na tym buildzie mam zrobioną kopię zapasową z pierdylionem zainstalowanych aplikacji i wynikiem długiego grzebania w ustawieniach Windy by nie kozaczyła (kopia po kompresji ma ponad 120GB).
Żaden z wielu poradników nie działa.
Jeden wspomina że pomaga program Asmwsoft PC Optimizer ale nie znajduję go nigdzie. Jest na extorrentach "Asmwsoft PC Optimizer 2021 v12.40.3212" ale siedzi na 80% pobrania. Wyszukiwarka torrentów z qBittorrent wcale go nie znajduje tak jak i nie ma na Chomikuj.pl a np. filecr.com daje z niedziałającym kluczem... :)
No i nie wiem czy serio pomaga, może daremne szukanie.
Jeśli torrent z wstawki na extorrentach kiedyś ruszy i ten program coś naprawi to jeszcze napiszę jako info dla tych którzy mają podobną sytuację.

to ci napisałem ze jest to wersja pro i tylko z wersji pro mozna  ten instalowac :OI

a ty masz enterprise to jak ma ci działac :(

6 godzin temu, Fun napisał:

A, ok. Źle zrozumiałem.
Chyba u kogoś tu widziałem wstawkę z wersją 11-stki Enterprise, tylko sam będę ją musiał przerobić na No TPM.
Pozdrawiam.

Możesz dodać dodatkowe wersje za pomocą skryptu. Rozpakowujesz skrypt. Rozpakowujesz ISO do folderu i wrzucasz ten folder do folderu gdzie rozpakowałeś skrypt. Odpalasz plik create_virtual_editions i postępujesz zgodnie z instrukcjami. A jeśli chodzi o non-tpm to po prostu wypal obraz dziesiątki i zamień plik install.win/install.esd na ten z obrazu iso Windowsa11. Ten plik znajdziesz w katalogu sources. Instalator dziesiątki bez problemu instaluje bez tpm, bez uefi(gpt) - może być nawet stary bios legacy(mbr), nie musisz już mieć partycji 64gb. Wystarczy 2x mniejsza i pójdzie bez problemu. Przepuści też konfigurację poniżej 4gb ram.

Fun likes this

3 godziny temu, Adi900696 napisał:

Możesz dodać dodatkowe wersje za pomocą skryptu. Rozpakowujesz skrypt. Rozpakowujesz ISO do folderu i wrzucasz ten folder do folderu gdzie rozpakowałeś skrypt. Odpalasz plik create_virtual_editions i postępujesz zgodnie z instrukcjami. A jeśli chodzi o non-tpm to po prostu wypal obraz dziesiątki i zamień plik install.win/install.esd na ten z obrazu iso Windowsa11. Ten plik znajdziesz w katalogu sources. Instalator dziesiątki bez problemu instaluje bez tpm, bez uefi(gpt) - może być nawet stary bios legacy(mbr), nie musisz już mieć partycji 64gb. Wystarczy 2x mniejsza i pójdzie bez problemu. Przepuści też konfigurację poniżej 4gb ram.

Dzięki za konkretne info w jednym krótkim/treściwym wpisie jak i za potrzebny do tego link pliku/skryptu.
Zaoszczędzi mi grzebania i czasu w którym zrobię sobie wersję no TPM dla siebie pod Enterprise.
Ogólnie mój komp spełnia wymagania procek 4 rdzenie-8 wątków, grafa DX12, RAM 16GB jednak nie płyta główna - brak modułu TPM,  brak UEFI (więc i siedzę na GPT co mi w niczym nie przeszkadza/przeszkadzało póki Gatesowi dekiel nie odskoczył przy 11-stce).
Nie zamierzam wymieniać kompa spec dla 11 akurat teraz - mają wchodzić nowe procki zarówno AMD jak i Intela więc i płyty będą modyfikowane pod nie (sockety) więc zmiany teraz to byłoby umoczenie kasy. Pewnie na start jako newsy będą też miały zawyżone ceny więc lepiej odczekać rok, dwa - o ile w tym czasie nie powstanie Windows 12 wymagający np. wyłącznie procków Intela z górnej pułki, grafy 124GB, podania z zdjęciem, odcisków palców i podpisanego krwią cyrografu z Gatesem :D

Adi900696 likes this

W dniu 1.07.2021 o 19:20, Reaktor napisał:

sprawdzałem u mnie normalnie zainstalowało

Dziękuję Reaktor za wersję noTPM! Od wczoraj dzięki tobie bawię się 11-stką :D.

Podoba mi się wygląd, animacje, dźwięki, wreszcie normalny wygląd Menu Start, ogólne wrażenie czystości. Wszystkie programy których używam działają + mnóstwo tych które przyszły z nowym systemem :huh:. Dla mnie to ciekawe doświadczenie bo w MOD-ach te programy najczęściej są usuwane.

Czasem restartuje się Pasek zadań gdy zmieniam wyjście dźwięku w Volume2, czyli nie wszystko jeszcze działa idealnie. Ale i tak jest super :pp.

Test robię na Lenovo Flex 2-14 z i3-4030u z HD graphics 4400, 4GB DDR3, SSD.

Warson likes this