Jump to content
WinClub

Marecki

Użytkownik
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

About Marecki

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

564 profile views
 1. Dziękuję za odpowiedź. ei.cfg wrzuciłem do sources na penie. Wpisy w pliku są następujące: [Channel] Retail [VL] 0 Mam nadzieję, że tak jest dobrze. Ruszam instalkę. Ciekaw jestem co się zmieni. Edit. Zmiany są duże. Pojawiło się dużo opcji w menu prawo-kliku. Po instalacji system zajmuje dużo mniej miejsca, a dokładniej niecałe 10 GB zamiast 20-stu. Po czyszczeniu zniknęło dodatkowo 2 GB. Domyślam się, że również inne mniej widoczne dodatki teraz zostały zainstalowane. Super. Świetny system i to w wersji Home.
 2. System chodzi rewelacyjnie. Dzięki konuss! Mam od kilku dni zainstalowaną poprzednią wersję Home z kwietnia. Wpierw zainstalowałem jako drugi system obok moda od Ghost & Spectre, aż w końcu wykasowałem ten drugi. Konuss naprawdę gratuluję Ci dobrej roboty! Ile to już czasu tak dla nas MODzisz? Mam kilka pytań i chciałem je tu zadać: 1. Wielkość systemu tuż po instalacji. Ile powinno być? U mnie to było 17 GB. Na zdjęciu jest 7 GB. Dobrze, że miałem nieco większą partycję. Aczkolwiek nieco się zdziwiłem gdy zainstalowałem AV i trochę poprzeglądałem internet a tu brak miejsca na dysku. 2. Dodatkowe programy w wersji Home. Mam klucz w biosie. Czy to coś zmienia w trakcie instalacji systemu? Gdzie powinienem zobaczyć te dodatkowe programy? Czy mam wklejać sobie na pena instalacyjnego jakieś ei.cfg, czy nie? 3. Czy jest sens zmieniać wersję z kwietnia na tą najnowszą? Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka w tych niewątpliwie ciekawych czasach
 3. Przetestowałem. Działa co potrzebuję. Chciałem tu wymieniać programy, ale napiszę inaczej: nie znalazłem nie działającego programu jak i nie znalazłem żadnych błędów systemu. Jak zawsze dobra robota. Pozdrawiam!
 4. Jeśli słabo chodzi Ci YouTube to zainstaluj w przeglądarce rozszerzenie o nazwie h264ify. Znajdziesz je dla przeglądarek opartych o Chrome (ja używam SlimJet 24.0.5.0 w wersji 32 bit) jak i Firefox. Różnica zużycia procesora jest ogromna! A tak przy okazji polecam wszystkim odtwarzacz multimediów o nazwie CherryPlayer do którego kiedyś tam zrobiłem tłumaczenie. YouTube chodzi na nim dobrze nawet na słabych komputerach.
 5. konuss dobra robota! Wiem, że nie należy aktualizować MOD-ów, ale ... zapomniałem zablokować. Wszystko nadal działa. Nie widzę problemów. Ale tak na wszelkie gdyby zablokuję aktualizacje teraz. Wersja z 24.10. Edit: Jednak nie jest dobrze. Nie jest w stanie dokończyć aktualizacji. Co prawda dotyczy to tylko jednej, mniej ważnej aktualizacji. Inną sprawą jest błąd, który pojawia się czasem przy uruchamianiu systemu - próba naprawy systemu, po czym następuje restart i uruchamia się normalnie. Czy to tylko u mnie?
 6. Cześć. Jest kilka dojść do okienka Usługi. Np. takie: Kliknij prawym przyciskiem myszy na Pasku Zadań (to ten na dole). Kliknij w wolnym miejscu - nie na uruchomionym programie. Z menu wybierz Menadźer zadań - klik. Na dole strzałka w dół Więcej szczegółów - klik. U góry ostatnia zakładka nazywa się Usługi - klik. Na dole -> Otwórz usługi - klik. Powiększ nowo otwarte okienko. Znajdź Autokonfiguracja sieci WLAN -> kliknij w ten napis dwa razy. W nowym okienku zaznacz 2 rzeczy: - Typ uruchomienia -> Automatyczny, - Stan usługi -> Uruchom Kliknij OK. Wsio :-) Pozamykaj okienka. Uruchom sobie WiFi. Pozdrawiam!
 7. Witaj konuss! Czy jest możliwe, abyś taką właśnie wersję, mocno zoptymalizowaną pod kątem szybkości działania - czyli czas uruchamiania systemu, szybkie reagowanie na polecenia, wyłączone usługi niepotrzebnie działające w tle, itp. - zrobił w wersji Home, a nie Pro? Wydaje mi się, że wielkość instalki, jak również ile zajmuje miejsca po instalacji nie jest już kwestią kluczową. Jeśli zechcesz "powalczyć" w tej kwestii, to mam dodatkową prośbę: pozostaw możliwość wyboru dodatkowych klawiatur. Mi akurat zależy na niemieckiej, węgierskiej, francuskiej, rosyjskiej. Być może do takiej wersji warto by było założyć nowy wątek? Pozdrawiam! Sukcesów życzę!
 8. No po prostu muszę odpisać. Może w podobnym tonie: Witam, jak wgrać z powrotem to, co w tej modyfikacji zostało zmienione? Chciałbym przywrócić absolutnie wszystko. No bo po co te całe modyfikacje? Po co konuss się męczysz skoro wymyślimy co i rusz jakiś głupawy element, którego nam będzie brakowało? Nie, nie. Nie chcemy pobierać czystej instalki od MS. Chcemy modyfikację, a Ty przywracaj nam po kolei kolejne elementy, aż powrócimy do wersji bazowej. Noż k.... . Nie napiszę co mi się na usta ciśnie . Dosyć sarkazmu. konuss dziękuję! Wykonałeś rewelacyjną robotę Piszę po paru godzinach testów. Wgrałem Home. Dzięki temu mam legala!!! System sprawuje się wyśmienicie. Jest szybki, responsywny. Nie wiem, gdzie mógłbyś na przyszłość poszukać co poprawić. Może tylko czas uruchamiania. Jak coś znajdę, to odezwę się. Póki co dziękuję!
 9. konuss dziękuję za Twoją pracę. Wszyscy "wielcy" moderatorzy olali wersję Home. Szkoda, bo przecież 90 % ludzi ma licencję na taką właśnie wersję Windows. Tak więc Twój MOD to naprawdę strzał w dziesiątkę . Tylko proszę nie obraź się jak jakaś maruda będzie narzekać, że coś mu tam nie działa . Twoje MOD-y są nam naprawdę potrzebne. Co do przeglądarki: Mam tylko 4 GB RAM-u i szukałem przeglądarkę, która będzie naprawdę mało papu zżerać. Sprawdziłem ostatnio dużo przeglądarek. Tych największych i ich klonów. Oto wnioski: Do normalnej pracy gdzie mam zapisane hasła, zakładki itp. używam Maxthon. Ma parę ciekawych dodatków i trochę inaczej się ją obsługuje, ale idzie się nauczyć. Działa szybko i naprawdę szczerze ją polecam. Jest parę błędów, ale nie związanych bezpośrednio z przeglądarką lecz z forum lub skórkami. Drugą przeglądarką o małym zużyciu RAM jest Palemoon. Lecz ten niestety kłóci się z AdGuardem, więc dla mnie odpada. SlimJet postawiłbym na 3-cim miejscu. Brave lub Superbird (podobno super bezpieczne) - da się je zamulić, a one zamulą kompa. Czasem Brave używam jako drugą przeglądarkę, lecz nie otwieram w niej dużo zakładek. Jeszcze słówko w kwestii bezpieczeństwa. Używajcie VPN. 1. Za darmo. Jeśli mało net-u codziennie używasz to polecam Hotspot Shield. Do 500 MB. 2. VPN za niecałe 10 złociszy miesięcznie. Możesz testować każdy VPN praktycznie za darmo niezależnie od tego, czy opcja darmowych testów jest dostępna, czy też nie. Otóż każdy dostawca usługi VPN daje możliwość zwrotu gotówki w terminie 30, a czasem nawet 45 dni. To dużo czasu na testy.
 10. Sprawdziłem wersję LTSC. MOD jest zrobiony perfekcyjnie. Zmiana na język polski jest łatwa do wykonania. System działa niezwykle żwawo. Jest bardzo responsywny. Podobnie jak mody srom-otnika. Zabiera mało miejsca na dysku. Jak nic nie robisz, to system udaje, że go nie ma i nie mieli prockiem jak oszalały nie wiadomo po co . Polecam każdemu do codziennej pracy jak również dla graczy. Ach, gdyby ktoś potrafił zrobić tak wersję Home. Toby się mnóstwo ludzisków ucieszyło i legalnymi było .
 11. Nie można pobrać obrazu. Komunikat ze strony: "This link does not contain any files".
 12. cześć,

  posiadasz gdzieś ten pliczek z kodekami ? (6mb)

  wrzuć moze na forum, lub na assist@poczta.pl

   

  dziekuje, pozdrawiam Krzysztof.

 13. Może komuś przydadzą się te informacje. Pierwsza sprawa dotyczy błędu przy instalacji Office. Po kolei. Zainstalowałem wersję LITE z WYŁĄCZONYM netem. Dlaczego? - ponieważ poprzednia instalacja trwała długo i coś tam sobie system pobrał i od początku coś było nie tak jak trzeba. Np. Panel Sterowania był polsko-angielski. Potem zainstalowałem sterowniki. Od razu włączyłem domyślne usługi i (Uwaga!) wyłączyłem ręcznie usługę Windows Update. To był błąd. Prawdopodobnie ten ruch sprawił, że nie mogłem zainstalować Office 2010. Wobec tego, jak już cofnął zmiany jeszcze raz przywróciłem domyślne ustawienia Usług (z menu prawokliku na Pulpicie) i od razu puściłem instalację Office. Poszła bez problemu. Później instalacja innych programów. A na koniec Optymalizator usług + Czyszczenie. A teraz druga sprawa. W systemie brakuje kodeków. Wobec tego nie da się odtworzyć filmów na niektórych stronach, np. na Facebooku w przeglądarkach innych niż Chrome. Rozwiązanie jest opisane na stronie LINK . W skrócie rozwiązanie jest takie. Pobieramy kodeki - instalujemy je - uruchamiamy ponownie komputer. Po to żebyście nie musieli niepotrzebnie pobierać kilku giga danych tu macie link z tym czego brakuje w systemie: DRUGI LINK. A to raptem niecałe 6 MB danych. Pobierzcie sobie i wypakujcie do C:/codecs. Następnie należy uruchomić Wiersz polecenia jako Administrator i wkleić tą komendę: Dism.exe /Online /Add-Package /PackagePath:C:\codecs /NoRestart Po tym trzeba zrestartować komputer. Po restarcie filmiki na Fejsie działają w każdej przeglądarce i ... System śmiga jak ta lala Jeszcze jedno: u mnie nie dało się użyć Loadera od DAZ. Pomógł program RemoweWAT w wersji 2.2.6.
×
×
 • Create New...

Important Information