Jump to content

Windows 10 Ghost Spectre 2004

Recommended Posts

Hej mam problem z wersją 2004 a konkretnie z updatem:

Cytat

Standalone.Update.2004.19041.630.x64

Processing 1 of 1 - Adding package Package_for_KB4586864~31bf3856ad364e35~amd64~~19041.621.1.0

[==========================100.0%==========================]

The operation completed successfully.

Deployment Image Servicing and Management tool

Version: 10.0.19041.572

Image Version: 10.0.19042.572

Processing 1 of 1 - Adding package Package_for_RollupFix~31bf3856ad364e35~amd64~~19041.630.1.6

[==========================100.0%==========================]

An error occurred - Package_for_RollupFix Error: 0x800f0988

Error: 0x800f0988

Czemu? Antywirus off i to samo wychodzi.

Standalone udany, nawet jak miałem 19041.572 to mam teraz 19042.572 w wersji 20h2.

niestety latency ramu gorszy w aida64, latency systemowe też.

No ale pozostaje wierzyc ze jest lepiej.

Choc szkoda ze na RTX 3080 nie mozna miec 1903 bo tam latency ramu było w granicach 38ns, a tuta 40,6 - choc nie wiadomo co to za roznica w grach

co do moda  na bazie 2004 19041.630 bez Defendera,

mam problem z uruchomieniem serwera SQL z programu do fakturowania (niestety nie tylko zabawa w głowie)

zmieniałem licencje systemu, usuwałem wpisy w rejestrze, wgrywałem różne wersje SQL Server i inne cuda, za każdym razem nie mogę uruchomić usługi.

Spotkał sie ktos z podobnym tematem?

Dodatkowo mam tę przypadłość, że po instalacji sterowników nowsze są nieaktywne, a system i tak korzysta ze starszej wersji sterowników, muszę ręcznie wybrać nowsze

(Platforma Z170 i i5 7gen)

nosze się z zamiarem zmiany bazy na nowszą ale nie wiem czy coś to da, zapodajcie proszę sugestie

Sugestia?

Wywal to ruskie g***o i zainstaluj coś normalnego (np. system od Sromotnika.)

Swoją drogą, jak używasz komputera do kwestii finansowych (przelewy, faktury itp.), to masz coś nie tak z głową by instalować modowane systemy od przyjaciół z wschodu. Już ktoś tu wspominał o dziwnych atakach z ruskich ip, niedługo po instalacji tego moda.

Moim zdaniem, powinieneś zainstalować orginalny system, tam gdzie na komputerze pracujesz i masz dostęp do konta bankowego. Żadnego moda, nawet choćby milion osób go zachwalało.

Poczytaj sobie na Niebezpiecznik.pl, jak ludzie tracili oszczędności, a potem mieli pretensje do całego świata, tylko nie do siebie za brak odpowiedzialności. A instalowanie ruskich programów czy systemów, to absolutna nieodpowiedzialność.

Nie wierz pseudo fachowcom, co twierdzą iż sprawdzili ten system antywirusami.

W takim modzie, mogę umieścić zawirusowane niepodpisane sterowniki spakowane UPXem czy innym szajsem, tak że żaden antywirus Ci nic nie pokaże. Zdziwienie nastąpi, jak wyczyszczą Ci konto bankowe.

Modowane systemy, to tylko tam gdzie nie masz dostępu do poufnych danych, czyli jakieś stare laptopy gdzie chcesz poprawić wydajność w grach. Absolutnie nie na komputer, na którym chcesz instalować programy do jakichkolwiek płatności.

Karrramba likes this
27 minutes ago, enterprise2000 said:

Sugestia?

Swoją drogą, jak używasz komputera do kwestii finansowych (przelewy, faktury itp.), to masz coś nie tak z głową by instalować modowane systemy od przyjaciół z wschodu. Już ktoś tu wspominał o dziwnych atakach z ruskich ip, niedługo po instalacji tego moda.

Moim zdaniem, powinieneś zainstalować orginalny system, tam gdzie na komputerze pracujesz i masz dostęp do konta bankowego. Żadnego moda, nawet choćby milion osób go zachwalało.

Poczytaj sobie na Niebezpiecznik.pl, jak ludzie tracili oszczędności, a potem mieli pretensje do całego świata, tylko nie do siebie za brak odpowiedzialności. A instalowanie ruskich programów czy systemów, to absolutna nieodpowiedzialność.

W takim modzie, mogę umieścić zawirusowane niepodpisane sterowniki spakowane UPXem czy innym szajsem, tak że żaden antywirus Ci nic nie pokaże. Zdziwienie nastąpi, jak wyczyszczą Ci konto bankowe.

Modowane systemy, to tylko tam gdzie nie masz dostępu do poufnych danych, czyli jakieś stare laptopy gdzie chcesz poprawić wydajność w grach. Absolutnie nie na komputer, na którym chcesz instalować programy do jakichkolwiek płatności.

Ghost jest już od wielu lat, i nikt nie miał problemu z "atakami z ruskich ip". Podaj źródło, jeżeli chcesz coś udowodnić,  a nie wymyślasz sobie z głowy.

Snafriozo likes this
Sugestia?

Przecież gość jest z USA nawet system bazowo jest USA więc jaki ruski

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Snafriozo likes this

@enterprise2000
Od wykrywania dziwnych zachowań masz między innymi EDR Endpoint Detection and Response) więc szansa na przeniknięcie skompresowanych lub szyfrowanych crypterami sterowników jest minimalna jedyne co może budzić zastrzeżenia to instalowanie repacków z Toolboxa ponieważ nie wiadomo co one mają w środku kod samego Toolboxa jest dostępny w systemie a każda modyfikacja jest do zwerfikowania analizatorami binarnymi 

W samym systemie nie ma większych zmian jest to jedynie wygaszenie pewnych procesów które są jedynie obciążeniem dla systemu 

DRAGO and Snafriozo like this

dobra, dzięki za odpowiedź nie na temat

problem nie występuje na bazie 19042.630 z Defenderem

jak teraz sprawdziłem i porównałem, instalowała się zła ścieżka środowiskowa

podniecacie sie kontem bankowym , jakby tu byli sami milionerzy ;)

mniemanie o sobie duuze

ale to moze i akurat dobrze,

tylko zle się żyje w kraju w którym są sami królowie

a skoro za takich się większość ma to lepiej dla mnie....

król bogaty, zapłaci mi więcej ;) bo ma

Snafriozo likes this
8 godzin temu, bubek13 napisał:

dobra, dzięki za odpowiedź nie na temat

problem nie występuje na bazie 19042.630 z Defenderem

jak teraz sprawdziłem i porównałem, instalowała się zła ścieżka środowiskowa

podniecacie sie kontem bankowym , jakby tu byli sami milionerzy ;)

mniemanie o sobie duuze

ale to moze i akurat dobrze,

tylko zle się żyje w kraju w którym są sami królowie

a skoro za takich się większość ma to lepiej dla mnie....

król bogaty, zapłaci mi więcej ;) bo ma

Bycie polakiem zobowiązuje ;)

9 minut temu, TalRash napisał:

Witam. Mial ktoś z was tak, ze na oryginalnym windowsie działa dobrze, a na ghostspectre jest takie coś? - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jaka to grafika? A nie jest tak w tym modelu, że wiatrak załącza się dopiero po osiągnięciu przez kartę określonej temperatury, przy pracy biurowej pozostając w trybie pasywnym ?

Dziwne, że na różnych wersjach windowsa różnie działa ten wentylator. Może wiatrak ma ustawione obroty minimalne ~30%, a że swoje lata ma, więc przestaje się obracać, detektor wykrywa, że wentylator się nie obraca, daje mu impuls, ten się rozkręca, ale po chwili system zmniejsza na wartość domyślną (niską), a wtedy wentylator znowu staje na 0 i historia się powtarza.

Spróbuj program MSI AfterBurner do ręcznego nastawienia obrotów - a jeszcze lepiej poczekaj na wypowiedź bardziej kompetentnego fachowca w tej dziedzinie.

Ja miałem właśnie U7. Zaktualizował się do 19041.630, poszło od wersji .537, Edge w wersji COMPACT był u mnie wycięty, wszystko na bazie build 2004

w niektórych przypadkach przydała mi się wiedza z:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

no i katalog poprawek

JanKo6 likes this

a co z konfiguracją routera itp

a kody sms do potwierdzenia transakcji

inne zabezpieczenia banków jak zaufane przeglądarki

złamany system hakerowi da pseudo przewage na juz, ale prędzej czy później namierzy sie go

z daleka jestem od płatności niezabezpieczonych

nawet jak dam komus hasło do konta to i tak z tym nic nie zrobi

chyba ze wpłaci mi wszystkie pieniądze na konto zaufane czyli co na czynsz i prąd

prędzej na ulicy cie okradną albo z garazu rower

częściej mnie okradli na ol-x-ie (sam pieniądze dałem)

ludzie, przestancie panikowac, mówimy o modzie ghosta a tu srakie dywagacje na temat bezpieczeństwa, to nie ten dział

... że niby ghost nie jest bezpieczny? to spróbujcie sie do mnie włamać... kto pierwszy?

Snafriozo likes this

Uzywam wersji LTSC i nie mam zamiaru zmieniac na inna.  Jak dla mnie duzo nie trzeba a taka wersja jak LTSC jest lepsza i bede czekac na kolejne wydanie MS w wersji LTSC potem od Ghost pobiore jak wyda, ale jak chwilowo nic nie wiadomo.

No i jesli u ghosta nie ma upadate warto pobrac tu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ale to tylko ogolnie.

11 godzin temu, Karrramba napisał:

wariacie obyś się nie musiał się przekonać

skąd wiesz, że nie miałem z tym do czynienia

pewnie nie masz nic do zaoferowania

...i dobrze ze tak myślisz

a słyszałeś o pree-peepidach

i co z tego wynika?

nie dotyczy to tylko Windowsa, są jeszcze inne platformy

ta tematyka dotyczy także oryginalnych systemów przed 2017r,  to co teraz ma do tego ten mod?

nikt nie pisze że ghost jest "na razie" nie bezpieczny (czytaj ze zrozumieniem)

to po co cała dyskusja

2 godziny temu, sebio napisał:

Witajcie mod rewelacja, niestety nie działa dysk sieciowy, szukałem roznych sposobów u wujka google, może wy cos pomożecie :)