Jump to content

enterprise2000

Użytkownik
 • Content Count

  62
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About enterprise2000

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ntlite znajduje aktualizacje dla 1607
 2. Miałem kiedyś coś podobnego jak namieszałem z Defenderem. Mianowicie w czasie rozruchu Defender coś tam sprawdza i jak brakuje mu jakiś usług lub plików, to potrafi tak drastycznie spowolnić ładowanie systemu. Wyłącz w rejestrze usługi: WdBoot i Wdfilter (start ustaw na 4, co znaczy wyłączone. Może być konieczne wejście w tryb awaryjny, by dało się to w rejestrze modyfikować.) Mi to kiedyś pomogło.
 3. A tutaj koleś pisze, że po zastosowaniu tego pliku nie mógł uruchomić windowsa Daje też radę jak naprawić rejestr. I kolejny udupił system: Zamiast w ciemno używać obcych ustawień (plik .reg z innych wersji systemu) Lepiej zrobić backup własnych ustawień po instalacji systemu . Po namieszaniu w usługach przywracamy nasz backup, a nie jakiegoś Mietka z San Francisco. Nadaje się do tego BlackViperScript-master
 4. No jest, Home za jedyne €40 .
 5. Ciekawa koncepcja, dużo tweaków robi wrażenie w logu. Chyba nie wszedł Ci screen, co zmienić aby skrypt ruszył - dołączam. Z początku dziwny jest sposób zaznaczania pozycji. Troszkę zgłupiałem, ale się udało. Klikamy pierwszą i jest zabarwiona na niebiesko, co oznacza zaznaczoną. Potem aby zaznaczyć kolejną, przytrzymać klawisz Ctrl i kliknąć lewym klawiszem myszy, w tę opcję która nas interesuje. Nie jest to kombajn typu Ntlite, ale ma potencjał.
 6. Instalujesz pełną wersję windowsa pod vmware i eksportujesz sterowniki, na przykład programem DriverGrabber 2.0. Otwierasz tę wersję windowsa w programie NtLite (plik install.esd automatycznie będzie rozpakowany do install.wim) i importujesz katalog z sterownikami, które uprzednio ściągnąłeś. Zapisujesz nowy obraz ISO i instalujesz systemik na VMM. Kolejna sprawa, aby instalator wykrył dysk od VMM, podmień plik boot.wim na orginalny z windowsa 10. Sprawdzone działa.
 7. Ludziki wolą na nowych procesorach instalować nowsze edycje windowsa. Dla mnie przykładowo 7 jest nie używalny, bo bardzo źle skaluje się na monitorze 4k Chyba garstka jest takich, co wraca z 10 na 7. Ci co chcieli mieć 7, już dawno ściągnęli inne mody i po instalowali i nie mają czasu na kolejne i kolejne wersje... Ale gdybyś zrobił jakiegoś moda na windowsa 10 Pro, albo LTSC, to na pewno więcej chętnych by się do testowania znalazło.
 8. Tylko ściągnij sobie wcześniej od producenta sterowniki do karty sieciowej, bo ich nie zainstalował.
 9. Asus z chipsetem Z270 procek I7-7700k, instalacja poszła gładko. Zarówno dysk RAID jak i USB3 - no problemo.
 10. Apka jest oparta na Dism, ToolKitHelper, czy jakieś inne własne rozwiązanie? Chętnie potestuję. Pytanie z innej beczki, czy wiesz jak zintegrować z ISO sterowniki do "Intel(R) Management Engine Interface" NtLite nie potrafi ich zintegrować i są to jedyne które mi nie wchodzą jakiego systemu bym nie próbował.
 11. Masz może podpięte zewnętrzne urządzenie typu karta ethernet albo WiFi? U mnie zewnętrzna karta WiFi powoduje długi restart. Bo mimo, że już ekran zgasł, to jeszcze minutę ona mruga, by w końcu się wyłączyć. Zaś sam start wyłączonego laptopa jest normalny.
 12. Kiedyś search służyło w windowsie do szukania plików. Teraz służy mikrosoftowi do zbierania danych o tobie, co i gdzie i kiedy wyszukiwałeś. Te dane są trzymane na ich serwerach latami. W dodatku, przykładowo: Dzisiaj szukasz w windowsie "ochrona", a jutro masz w Edge spersonalizowane reklamy o nowych rodzajach prezerwatyw.
 13. Ten mod zawierał bardzo wiele błędów i szkoda nerwów na jego instalację. Na forum znajdziesz inne, nie robione na szybko i nie sprawiające problemów. Wiesz łatwo jest odpalić przycisk w NtLite kasujący wszystko jak leci. Ale testowanie takiego kastrata to nie są godziny ale dni. Żeby zrobić dobre ciasto nie wystarczy sam piekarnik, trzeba też troszkę wiedzy i doświadczenia.
 14. Oj kłamczuszek nudzija Ściągnąć paczkę instalatora sklepu https://github.com/lixuy/LTSC-Add-MicrosoftStore/archive/2019.zip Usunąć w edytorze tekstu drugą linijkę testującą wersję windowsa w pliku Add-Store.cmd czyli to skasować aby instalator ruszył na tej starej wersji windowsa: Włączyć w usługach usługę magazynu na uruchamianie automatyczne Ustawić ochronę konta uac na wartości domyślne (bo inaczej trzeba by dodać konto bez uprawnień admina) Startisback - w ustawieniach zachaczyć aby pokazywał "Display modern apps" Zrestartowac system i cieszyć się sklepem
×
×
 • Create New...

Important Information