Jump to content

enterprise2000

Użytkownik
 • Content Count

  35
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About enterprise2000

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Luk379 Spróbuj dodać ten wpis, powoduje ze nowy NET odpala aplikacje z 3.5 Net35fix.reg
 2. Net Framework 4.8 może bez problemu uruchamiać aplikacje napisane na starsze wersje, w tym Net 3.5 Wystarczy dodać jeden wpis do rejestru. Dzięki temu, nie trzeba integrować Net 3.5, który zajmuje na dysku dodatkowo jakieś 800mb
 3. Jeśli idzie o nowy 1903, warto dodać do rejestru wpis, aby nie rezerwował sobie na dysku dodatkowe 7gb na przyszłe aktualizacje. Wpis musi być przed instalacją/aktualizacją systemu. Po zainstalowaniu 1903, jeśli tego wpisu nie było, fix nie zadziała. Koniecznie musi być w obrazie instalki, lub jeśli aktualizujecie wcześniejszą wersję dodajcie go do rejestru przed setupem. Żródło: https://forums.mydigitallife.net/threads/reserved-storage-in-windows-10.79347/
 4. Moja cierpliwość ma się dobrze, sam sobie robię mody. Zjechałem w 1903 do 53 procesów i się w końcu wysypał - przestało działać Centrum powiadomień Na razie sobie zrobiłem odpoczynek od przeróbek windowsa, są ciekawsze zajęcia na święta. :) Pozdrawiam.
 5. Spróbuj tej wersji i jak po instalacji wyskoczy okienko czy wyłączyć "NTFSDisable8dot3NameCreation" to potwierdź, że tak. DWMGlass AIO 0.21R2.zip
 6. No właśnie tu tkwi problem, że stare edycje można łatwo odchudzić, a te nowsze mają tyle różnych powiązań między usługami, ze jest to stąpanie po lodzie. Spytaj się moderów dlaczego wolą przerabiać wersję 1607 i czemu żaden jeszcze nie chwycił się wersji 1809 lub 1903? Taki pakiet szpiegowski CEIP ( Customer Experience Improvement Program ) albo Asimov wywalasz bez problemu w starszych wersjach, usunięcie jego w nowej wersji powoduje, że instalator systemu wywala się na samym początku. Nie jest problemem wyrzucić aplikacje modern, ale gorzej z usługami które są z nimi powiązane, bo o jedną za dużo wyłączysz i coś przestaje działać, Wiele jest nowych komponentów, których opis jest lakoniczny i nic nie wyjaśnia. Czy na przykład wyłączyć usługę TimeBroker ? ( Coordinates execution of background work for WinRT application. ) Jak to wpłynie na system? Podsumowując. Microsoft powinien stworzyć lżejszą wersję (Tak jak kiedyś Windows 7 Starter), pozbawioną Sklepu i aplikacji modern. Tymczasem idzie w takim kierunku, że robi się coraz większa kobyła. A im więcej aplikacji i bibliotek, tym większa podatność na ataki hakerskie no i systemy zainstalowane na standardowych HDD, tak zamulają, że przestaje się je obsługiwać w miarę komfortowo.
 7. Musisz wyłączyć odpowiednie usługi poprzez zatrzymanie ich uruchamiania. Dołączam plik. Uwaga zadziała tylko w trybie awaryjnym. (Jak uruchomić windows w trybie awaryjnym poszukaj w Google.) Kolejna rzecz to skasowanie Smartscreen. Dołączam drugi skrypt. (Również uruchomić w trybie awaryjnym windowsa) Uruchamiać skrypty z uprawnieniami administratora. Defender_off.cmd Delete-smartscreen.cmd To ja ci odpowiem, windows defender pokasował mi różne pliki nie pytając czy chcę je przenieść do kwarantanny. Po prostu znalazł i skasował, jakby to była własność mikrosoftu. Nie były to tylko aktywatory windowsa, ale również aplikacje modyfikujące system jak VHD_W7_Compact. Dziękuję, ale nie chcę, żeby coś bez mojej wiedzy chamsko kasowało mi pliki.
 8. No tak i 140 procesów w tle.... To co się dzieje z tym systemem, to aż ręce opadają. Po wywaleniu struktury sklepu i aplikacji modern, na dzień dobry 60 procesów mniej. Kolejne zamulanie to wbudowany antywirus. Jak już wspomniałem w innym temacie, najcięższy z wszystkich antywirusów dostępnych na rynku. O zbieraniu coraz większych ilości danych o użytkowniku, z każdym nowym wydaniem, nawet nie wspominam. Czy tak trudno zrobić mikrosoftowi instalator który zapyta: - Czy chcesz obsługę Xbox - Czy chcesz nie mówiącą po polsku Cortanę - A może marzyłeś o Paint 3D i chcesz go zainstalować koniecznie wraz z Mixed Reality - itd. Potestowałem i wracam na 8.1
 9. Instalator modułów systemu Windows (TrustedInstaller) Ustawić w usługach na typ uruchamiania ręczny i wszystko będzie się bez problemu instalowało. Lub edytować plik OPT.cmd i usunąć: Wtedy Optymalizator Usług nie będzie wyłączał tej usługi.
 10. Poszukaj DigitalLicense_v2.8.0
 11. Alledrogo używane klucze są po 6zł...
 12. Kiedyś Long-Term Servicing Branch (LTSB) teraz Microsoft zmienił na Long-Term Servicing Channel (LTSC). Jest to model otrzymywania jedynie ważnych aktualizacji bezpieczeństwa i stabilności, oraz wsparcia dla użytkowników biznesowych. Opcja ta zakłada brak aktualizacji funkcjonalności 'konsumenckich', przynajmniej przez pierwsze 10 lat użytkowania. LTSB jest opcją, przeznaczoną dla tych użytkowników, dla których najważniejsze są bezpieczeństwo i stabilność. Jest to taka specjalna wersja Windowsa 10 Enterprise dla specyficznych zastosowań jak aparatura medyczna, kontrola lotów itp. W tym windowsie jest mniej dziadostwa niż w zwykłej 10-tce (między innymi nie ma przeglądarki EDGE, brak Cortany, reklam i aplikacji z sklepu ) Nie tylko Sklep został usunięty, ale również kompletnie wycięto obsługę aplikacji UWP Czyli o wiele lżejsza i stabilniejsza wersja, niż to co kupuje ciemny lud :)
 13. Córka pojechała oddać oddać nowego laptopa bo windows 10 tak mulił, że nic się nie dało robić. Za dopłatą wymienili jej HDD na SDD i jako tako zaczął w końcu działać. Problemem są głównie coraz bardziej zintegrowane w system programy antywirusowe od Microsoftu (Defender + Smartscreen), które otrzymują dziennie jakieś aktualizacje i następnie zaczynają w nieskończoność skanować dyski. ( W menedzerze zadań w laptopie ciągle wisiał antywirus i obciążał HDD na 100%) Kolejna kwestia, to ukryte aktualizacje, które windows ściąga w tle (non stop wypuszczają jakieś poprawki) no i na koniec programy diagnostyczne typu Diagtrack (a tak naprawdę szpiegujące a nie diagnozujące system), jest tego z każdą wersją coraz więcej i dlatego optymalizacja kernela nie wiele pomaga. Modyfikacja systemu poprawi Ci działanie, dlatego wychodzą mody bez defendera i innych super dodatków od NSA i Microsoftu.
 14. Ech, już bardziej gównianego serwera nie mogłeś wybrać na ten plik?
×
×
 • Create New...

Important Information