Jump to content
WinClub

enterprise2000

Użytkownik
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

About enterprise2000

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wchodzisz w tryb awaryjny i wyłączasz defendera poprzez wpisy do rejestru: (Oczywiście dodajesz te wpisy z uprawnieniami administratora.) Usuwanie z PPM Skanuj z Windows Defender.reg Wyłączanie filtra SmartScreen.reg Wyłączanie Windows Defender Security Center.reg Wyłączanie Windows Defendera.reg
 2. Pojawia się u góry małe okienko z opcjami. Pierwsza to wycinanie kawałka ekranu, inna to zzrut całości. Po wykonaniu zzrzutu wraca to duże okno z screenshotem w środku. Problem taki, że małe okienko nie pojawia się.
 3. Chyba za szybko napisałem pierwszy post, więc teraz powoli. Od dwu tygodni tnę w Ntlite własnego moda w oparciu o wydanie 2004. Zauważyłem, że po wycięciu Xboxa przestaje działać apka "Wycinek i szkic" Byłem ciekaw, czy twój mod z wyciętym pakietem Xbox radzi sobie z tą używaną przez niektóre osoby, w tym również mnie aplikacją, więc zainstalowałem go do testu na Vmware. No i tutaj widzę, że ten sam zonk. Więc domniemywam, że coś namotali z 2004 bo w 1909 żadnych problemów nie było. Po przeprowadzeniu testu, nie omieszkałem Cię powiadomić, tu na forum, iż wycinanie Xboxa ma teraz wpływ na "Wycinek i szkic". Ps. Zauważ, że błąd nie dotyczy "Windows.CBSPreview_cw5n1h2txyewy" lecz "MicrosoftWindows.Client.CBS_cw5n1h2txyewy" - to są dwie różne aplikacje!!! (Pierwsza to CameraBarcodeScannerPreview.exe zaś druga to ScreenClippingHost.exe) CBSprewiew nie jest potrzebny do prawidłowego działania aplikacji "Wycinek i Szkic". Kiedy jest wycięty w pień, aplikacja "Wycinek i Szkic" Działa prawidłowo. Ale jest taki warunek, iż usuwam XBOX na zainstalowanym systemie, nie na obrazie poprzez Ntlite. Mam nadzieję, iż wyjaśniłem co i jak
 4. Za stary jestem na takie zagadki. Błąd wywala ScreenClipping.dll. Znalazłem, że dzieje się to (błąd aplikacji), gdy się usunie pakiety z XBOX. Nie mam czasu ani chęci by szukać głębiej.
 5. Zainstalowałem również home i tu mam czarny zegar. (W wersji Pro jest biały) Możesz podpowiedzieć, który to moduł powoduje błąd wycinania?
 6. Wybierz nowy i zrób wycinek ekranu (wersja PRO) (Aplikacja się zawiesza przy próbie zrobienia wycinku)
 7. Wycinanie i szkicowanie nie działa. Mam ten sam problem w modzie 2004 gdy usunę elementy Xbox (Nuhi, twórca NLite jeszcze nie znalazł lekarstwa) Proponuję w kompilacji 2004 nie wycinać Xboxa, ponieważ jest on inaczej zintegrowany niż w 1909. Kto go nie potrzebuje, może później usunąć z zainstalowanego systemu (np. programem "O&O appbuster")
 8. Bo ta metoda to działa na windows 7 (bcdedit -set TESTSIGNING ON ) W windows 10 jedyny sposób na wyłączenie podpisanych sterowników to : Jeśli z obrazu został usunięty windows recovery, to nic nie zdziałasz. Nie wejdziesz w ustawienia uruchamienia w trakcie startu systemu.
 9. Ale jak chce iść na łatwiznę to używam translatora i wyskakuje Lampka nocna, a jak chcę wykonać pracę solidnie tak, aby inni mogli z niej korzystać, to przeznaczam kilka minut na korektę i poprawianie takich potworków językowych. Lampka to zresztą szczegół, całe tłumaczenie zostało postawione na głowie. Po korzystaniu z programu ileś tam miesięcy czy lat, pojawia się po aktualizacji nowe tłumaczenie, które powoduje, że program staje się nieczytelny. Pomyśl, że dostajesz aktualizację windowsa 10, a tam wszystko pozmieniane. Przykładowo zamiast "Uśpij" - "Zdrzemnij się" itd.
 10. Dajesz w ustawieniach polski i po restarcie masz wszystko po polsku. To, że ostatnie tłumaczenia niejakiego (KrzysioZ) wołają o pomstę do nieba, tu już inny temat... Zgadnijcie. Co to jest "Lampka nocna"? . . . Nikt? Nic? Dobra, podpowiem. Chodzi o funkcję w systemie "Wyświetlanie nocne" Jak ktoś spotka KrzysioZ, poproście go, żeby znalazł inne zajęcie, bo tymi kulawymi tłumaczeniami czyni więcej szkody niż pożytku.
 11. Ale po co taka szafa jak są Intel Nuc https://www.x-kom.pl/p/423951-nettop-mini-pc-intel-nuc-j5005-25sata-box.html
 12. No tak, zmiana wielkości czcionki w terminalu jest niezwykle ciekawa i bardzo pożądana przez każdego użytkownika. Mógłbyś napisać poradę jak połączyć słuchawki poprzez bluetooth aby działały z kodekiem APTX?
 13. @Martinooo Sprawdziłeś czy nie masz wpisów w firewall lub hosts, blokujących komunikację z serwerami microsoftu? Skasuj wszystkie wpisy, jeśli jakieś są. Sprawdź czy usługa webclient nie jest wyłączona. Spróbuj zalogować się przez przeglądarkę, internet explorer. Jaki masz wynik jak wysyłasz ping do serwera?
 14. Pytanie było o orginalny system a Microsoftu. Taki upgradowany, to sobie każdy znajdzie albo sam zrobi. Wersja z MSDN Wersja z uup.rg-adguard.net Dla Ciebie to nie ma znaczenia, ale ktoś kto ma w biosie załączony secure boot, nie uruchomi instalacji nie orginalnego obrazu ISO oem secure boot - opis ps. Możesz mnie podać nawet do Matki Boskiej,.
 15. No nie tak całkiem jest jak powiadasz. Z plików uup jest tworzony obraz w wersji 18362.1, a numerek jest podnoszony do 325 przez update KB4512941. Tym samym, pliki boot.wim oraz winre.wim dalej pozostają w wersji 18362.1 Najnowszą, oryginalną wersję z MSDN podał kiedyś Mr.T
×
×
 • Create New...

Important Information