Jump to content

Windows 7 Sp1 (x86.x64) 2017 winclub PL Finał

Mr.T
 Share

Recommended Posts

W dniu 3.05.2018 o 14:56, Dyzson napisał:

O, bardzo fajny programik. Niestety nie jest mi w stanie pomóc.
Kiedy chce zbindować FN + F1, to nie wyłapuje, że przycisk został wciśnięty..
Pod samo F1 się da, ale zależy mi na kombinacji z FN.

Możesz poszukać programu od klawiszy funkcyjnych na stronie producenta.

@Plaster69

W dniu 2.05.2018 o 18:16, Dyzson napisał:

Siemka.

Mam na tym systemie problem z działaniem klawiszy funkcyjnych FN. (Przycisk FN + F1, F2, F3 itd.)
Dodam, że na Windows 10 wszystko działało i po podłączeniu klawiatury do Win 8 na jednym czy Win 10 na drugim laptopie wszystko śmiga.

Klawiatura jest Plug & Play i nie ma do niej żadnych sterowników.

Drugim moim problemem jest to, że Rainmeter nie wykrywa mi Spotify jako odtwarzacza (WMP już wykrywa) i nie mogę przez niego nim sterować.
Ponownie na Win 10 nie miałem tego problemu, ale może to kwestia wersji programu? Możliwe jest, że na Win 10 jest nowsza/lepsza wersja, która to obsługuje?
(Tak samo zniknęła mi opcja pokazywania utworów, jeśli mam coś na fullscreenie, więc może o to tu chodzi)

Może zostało tutaj coś wycięte albo wyłączyłem sobie jakaś usługę odpowiadająca za klawisze FN? (szukałem po Google ale nic nie znalazłem)

Temat nieco poboczny ale również dotyczy Windows 7 - aktualizacje'

Za pomocą programu "Windows_7_Image_Updater" wykonałem sobie nowiutką wersję Win7prof.iso.
Niestety mam teraz problem z wykonaniem nośnika instalacyjnego z UEFI - dlaczego?:
- na pendriva nie zapiszę bo UEFI wymaga systemu pików FAT32 a w moim obrazie ISO jest install.wim o wielkości ok.4,3 GB więc nie da się go zapisać,
- na DVD nie mogę wypalić bo się nie zmieści - obraz ISO jest za duży (ok.4,8 GB)
Szukałem 2 dni w internecie i nie znalazłem metody jak to obejść bez "ręcznego" zmniejszania obrazu (nie czuję się na tyle doświadczony aby to wykonać).
Proszę więc o podpowiedź, czy można to jakoś prosto obejść? a może jest jakiś program który np. wykona "pena" w NTFS i który umożliwi instalację UEFI.
Dodam, że wcześniej wykonywałem tego typu instalację ale widocznie było mniej aktualizacji i sterowników (install.win był mniejszy od 4 GB) dlatego było wszystko OK.

z góry wielkie dzięki za pomoc

Witam all,mam pytanie może i głupie czy w tych obrazach nie ma żadnych niespodzianek ? typu kejlogery itd. bo mam org windows 7 64 bit ale jeszcze bez SP1 i działał mi od 2011 ok aż teraz długo się uruchamia i w teście sfc scan now nie można naprawić błędów. więc chętnie bym zassał tą wersje która już ma poprawki i później aktywował swoim kluczem. ale boje się że w środku są ukryte szkodniki które przechwycą moje dane podczas logowania do banku itd.

Gdyby obrazy modyfikowane przez Administratora forum zawierały tego typu śmieci, to długo by to forum nie podziałało. Spójrz na ilość użytkowników. W większości to pijawy, które nic tu nie wnoszą, pobierają, instalują i zapominają o forum. Gdyby jednak z obrazami było coś nie tak, na pewno znalazłbyś tu dziesiątki jak nie setki tematów z pretensjami. Ja póki co takowych nie widzę. 

o2vip likes this

Godzinę temu, o2vip napisał:

ale boje się że w środku są ukryte szkodniki które przechwycą moje dane podczas logowania do banku itd.

za takie cos od razu powinienem dawać w ryja ale ok

jak masz watpliwosci po kiego sie rejestrowales 

idz do sklepu kup plytke i nie truj du....

51 minut temu, Mr.T napisał:

za takie cos od razu powinienem dawać w ryja ale ok

jak masz watpliwosci po kiego sie rejestrowales 

idz do sklepu kup plytke i nie truj du....

Pewnie przeczytał jakiś wpis na wykopie z dawnych lat bo jakis nowy user zamiescil kiedy system co kradl klucze

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Stąd potem ludzie się boją bo zobaczyli taki wpis. Nie ma co sie denerwować. Każdy może przeskanować iso.

ps z ta fantazja na bank i przechwycenie danych to juz odlot kosmos :D, jakies 90% ma hasla sms zeby to przechwycic to systemik nie wystarczy hehe

Grzecznie tylko zapytałem :) nie chciałem wywołać tym żadnej awantury więc proszę Mr.T pohamować się w słowach idź do sklepu i se kup. mam kupiony org system. ale jak go kupowałem był jeszcze bez SP 1 i aktulizacji. chce zaoszczędzić czas na pobieraniu przez system aktualizacji i czasu ich instalacji. Jeśli mi nie wierzysz mogę zrobić ci fotkę systemu org płyty i naklejki oraz zamieścić paragon zakupu.

Nie chodziło mi o twoją osobę z całym szacunkiem gdyż pisząc wtedy posta nie ropatrywałem kto jest kim na forum i kto stworzył ten obraz... zapytałem ogólnie. chyba nie ma w tym nic złego że zapytam o takie istotne dla mnie sprawy gdyż wiele było przypadków na przestrzeni lat. nie mniej jednak nie było w moim zamierzeniu nikogo urazić.

Moonset likes this

W dniu 30.04.2018 o 10:09, bruno63 napisał:

Mógłby ktoś powiedzieć jak zainstalować te aktualizacje przez WU tak dla n00ba?

Ja też bym poprosił o jakąś wskazówkę. W tej kompilacji Windows Update za każdym razem zgłasza niepowodzenie.

Hej, mam pytanie. 

Czy ta wersja win 7 posiada sterowniki do usb dla klawiatury i myszki? Mam usb zwykłe oraz szybkie(niebieskie) i obawiam się robić format ponieważ miałam już sytuację jak nowy system(win 7) nie miał sterowników do myszy i klawiatury. 

Ta wersja nie ma sterów USB 3.0/3.1, pobierz sobie wersje wiktorynka, albo dograj sam swoje stery do obrazu programem NTLite albo WinToolkit. Ewentualnie podmień instalator na ten z Win10.

A co do WU, to biorąc pod uwagę ciągłe nieudolne pseudo-łatanie dziurawych procesorów i obniżanie ich wydajności tym syfem, radzę go permanentnie wyłączyć.

MAm malutki problem. Pobrałem obraz super fajnie... nie mogłem go normalnie zainstalowac bo Secure Boot blokował mi bootowanie z usb... więc musiałem wyłączyć UEFI i odpalić w trybie Another OS... ale przy another OS system nie chce mi się zainstalować na MBR - wymaga konwersji na GPT... ale przy konwersji na GPT nei będę mógł wersji ultimate aktywować Loaderem... a KMS nie ma chyba wersji ultimate ;p Jakieś sensowne rady ?? :D Bo trochę błędne koło się zatoczyło a nei znalazłem nigdzie rozwiązania. 

Pominę fakt iż często czytając posty na forum widzę "pijawki" i odnośniki do "pijawek". Śmieszne trochę... tym bardziej że jest to forum na którym ludzie czasami szuają pomocy i rady - więc nie każdy jest pijawką, tym bardziej jeśli jest laikiem jeśli o mody chodzi, bo nie mając wiedzy - nie będzi episał o "Jestem Idiotą" marynie... :P Tak na marginesie :D 

Edit: - double post to nie specjalnie.. coś nie zatrybilo... 

Na pierwszym ekranie instalacji naciśnij klawisze Shift+F10 i wpisz diskpart. Tym programem przekonwertujesz dysk na MBR. Jak to zrobić, zobaczysz poniżej. 

convert-mbr-parition.png

Po tym drugi raz wpisujesz exit i dalej normalnie po staremu instalujesz Win 7.

14 godzin temu, iAntyi napisał:

Secure Boot blokował mi bootowanie z usb

Secure Boot nie blokuje startu z USB. Blokuje start systemów niezgodnych z UEFI oraz innych niż Windows. 

Przecież ten mod jest teraz najlepszą opcją, bez zamulających pseudo-łatek na dziurawe procesory, sam go mam zainstalowanego i permanentnie wyłączone WU. Nawet kolega Wiktorynek - spec od updateów - gdzieś już pisał, że ma dość tego syfu niby łatającego dziury i wrzuci sobie tego moda, a potem selektywnie będzie dogrywał tylko niektóre krytyczne łatki i te do NET Frameworka.

Słuchajcie bo mam kilka pytań jeśli chodzi o tego moda i ogólnie o W7 i jego WU :)

1. Jak poznać (korzystając z WU) które aktualizacje są odpowiedzialne za łatanie intelowskiego spectre/meltdown?

2. Jeśli załatam procesor intela np. przez WU, to czy jest to proces nieodwracalny?

3. Jeśli będę chciał zainstalować Windows 7 na X470 AORUS ULTRA GAMING + Ryzen 2700X + Samsung NVMe 970 pro, to mam dograć do tej instalki sterowniki z https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/download/tools/ i Asmedia USB 3.1 driver ze strony Gigabyte od tej płyty?