Jump to content

Windows 11 - ogólna dyskusja

MarcinGX
 Share

Recommended Posts

Kilka dni temu Microsoft ‎‎wydał Windows 11 Build 22610 dla Insiderów w kanale Beta i Dev‎‎. Aktualizacja nie oferuje żadnych ekscytujących nowych funkcji i koncentruje się głównie na błędach. Mimo to przyciągnął uwagę wszystkich, ponieważ znak wodny "podgląd techniczny" nie był obecny na pulpicie, zwykle wskazując, że nowa duża aktualizacja systemu Windows 11 może wyjść wkrótce na nowszy RTM

GYj8n1I.jpg

‎O ile wcześniej Microsoft podpisze Windows 11 22H2 do publicznego wydania. Cóż, według wielu źródeł jest wysoce prawdopodobne, że Windows 11 22H2 osiągnie RTM w tym miesiącu. Jednak nadal istnieje pewien stopień niepewności co do daty RTM, na przykład WZOR (Na Twitterze) nie zgadza się i mówi, że ‎‎powinniśmy się tego spodziewać pod koniec ‎‎czerwca‎‎, więc można śmiało powiedzieć, że powinniśmy traktować to wszystko z przymrużeniem oka.‎

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

JanKo6 likes this

Windows 11 niedługo otrzyma aktualizację funkcji przewidzianą na 2022 rok - wersję 22H2. Microsoft nie zwalnia natomiast tempa i już teraz zapowiada nowe wydania dla insiderów. Na kanale Dev pojawią się pierwsze kompilacje 23H2, czyli aktualizacji Windowsa 11 na 2023 rok.

JanKo6 likes this

Windows 11 tylko z kontem Microsoftu - zmiany także w wersji Pro

a nie mówiłem parę lat wstecz  jak rozdawali  za darmo  WIN  że MS do tego  doprowadzi !!!  i co !  i  gdzie są teraz te mądrale co to mówili że za proroka chcę  uchodzić  !?  poczekajcie jeszcze parę lat  a MS  będzie wąchał  jakim

pierdem  walimy po grochówce czy fasolówce :22 .

To tylko początek  cwaniaczków  z MS  następnym  krokiem może być abonament  :laie_67: .

Hahahaha kupa śmiechu, konto MS oj takie złe niedobre oj oj, ale konto google, iTunes czy innego rodzaju konta już są cacy :L 

Kto komu broni założyć lipne konto MS? Sam mam kilka takich. 

4 minuty temu, VACek napisał:

Hahahaha kupa śmiechu, konto MS oj takie złe niedobre oj oj, ale konto google, iTunes czy innego rodzaju konta już są cacy :L 

Od premiery Windows 8.1 Microsoft próbuje przekonać użytkowników do konta Microsoft ale użytkownicy są niechętni, nie rozumiem dlaczego jak te osobą nie mają problemu z kontem Google, konto Microsoft jak padnie Ci dysk jest zbawieniem bo po instalacji na nowym dysku i zalogowaniu na nie dane z pulpitu i dokumentów automatycznie się przywrócą, oczywiście staram się robić kopie ważnych danych na nośnikach zęwnętrznych ale nie zawsze jest na to czas a Onedrive robi to automatycznie.

1 godzinę temu, VACek napisał:

tego typu praktyki to jest wymuszenie a nikt inteligentny tego nie lubi i staje okoniem  :gt500s:.

12 godzin temu, VACek napisał:

I co  myślisz że to załatwia sprawę !?  ja jak i podejrzewam  sporo innych też takie konta ma  ale tu nie chodzi o to konto tylko to co robią !  a robią  jawne szpiegostwo  a już z tym  przynajmniej ja  się nie godzę.

Jak coś kupujesz i płacisz za to  włącznie z podatkiem  to jest to Twoje czy MS ?  ,ja  twierdzę że jest to moje  bo za to zapłaciłem i mogę to  osra.... ć  na rzadko  bo jest to moje i nikomu do tego a :

Dla części osób, które stronią od korzystania z konta Microsoftu może to oznaczać spory problem. Chociaż Windowsa 11 Enterprise nadal będzie można zainstalować w dowolny sposób, narzucenie konieczności stosowania konta Microsoftu w przypadku wydania Home i Pro w praktyce oznacza koniec instalacji bez logowania się w przypadku znakomitej większości zastosowań domowych i półprofesjonalnych. "

Do tego  za  swoją  wymuszoną  zgodą  dajemy  wszystko na tacy MS - chcą  aby  zakładali  ludziki konto  OK ale  dobrowolnie  nie z nakazu !  i wówczas niech udostępniają  swoje  psu na budę  potrzebne apki  czy miejsce na dysku  mi  i  sporo innym

jest to  potrzebne  jak głuchemu  przemówienie Gumułki  z 1956 roku .

2 godziny temu, VACek napisał:

Czyli twoim zdaniem wszyscy użytkownicy IPhonów i Maców to kretyni?

nie  to  ludzie  z przymusu  ubezwłasnowolnieni  i  na  tym ma  polegać  " wolność "  ! ?  chyba nie ! na szczęście ja takich  dylematów nie mam  a prawdziwe konta mam  w  US ,IKP  , Bank i Prąd  i  wystarczy.

Cytując  klasyka " róbta  co chceta "   ja sobie z tym poradzę  ale sporo ludzi będzie miało problemy.

roztropek likes this

50 minut temu, woj_ani217 napisał:

Jak coś kupujesz i płacisz za to  włącznie z podatkiem  to jest to Twoje czy MS ?  ,ja  twierdzę że jest to moje  bo za to zapłaciłem i mogę to  osra.... ć  na rzadko  bo jest to moje i nikomu do tego

No nie do końca, przykładowo kupując konsole od Sony nie możesz jej modyfikować nawet po zakończeniu gwarancji, ale to rozmowa na inną dyskusję.

30 minut temu, VACek napisał:

No nie do końca, przykładowo kupując konsole od Sony nie możesz jej modyfikować nawet po zakończeniu gwarancji, ale to rozmowa na inną dyskusję.

Masz rację  można polemizować  do rana i zawsze będzie za i przeciw  ja wyraziłem swoje zdanie które  powinno polegać na  decyzji użytkownika  chcesz zakładasz nie chcesz nie zakładasz każdy powinien mieć wybór  a nie przymus.

roztropek likes this

Rozwiązaliście problem z tą skumulowaną aktualizacją już może ?

Bo dalej nie mogę tego zainstalować mam wersje win 10  pro  kompilacja 19044.1645 jak to zaktualizować ręcznie do najnowszej kompilacji?

Najnowsza jest 10.0.19044.1706 jak to zaktualizować ręcznie?

A ja z kolei mam znowu problem z aktualizacją Win11... ASUS TUF GAMING na wspieranym sprzęcie.

Wszystkie aktualizacje przechodziły bez problemu do wersji 22000.613

Pierw nie przeszła 22000.652 a teraz 22000.675 :OI

38 minut temu, Jasnacholera napisał:

A ja z kolei mam znowu problem z aktualizacją Win11... ASUS TUF GAMING na wspieranym sprzęcie.

Spróbuj zainstalować najnowszą aktualizacje stosu obsługi.

2 godziny temu, TECHNO napisał:

Rozwiązaliście problem z tą skumulowaną aktualizacją już może ?

Bo dalej nie mogę tego zainstalować mam wersje win 10  pro  kompilacja 19044.1645 jak to zaktualizować ręcznie do najnowszej kompilacji?

Najnowsza jest 10.0.19044.1706 jak to zaktualizować ręcznie?

Trzeba skorzystać z gotowego ISO lub je rozpakować i wskazać jako źródło naprawy w DISM. Poza tym to ogólna dyskusja. Windows 11 a nie Windows 10.

Godzinę temu, hip3r napisał:

Spróbuj zainstalować najnowszą aktualizacje stosu obsługi.

Trzeba skorzystać z gotowego ISO lub je rozpakować i wskazać jako źródło naprawy w DISM. Poza tym to ogólna dyskusja. Windows 11 a nie Windows 10.

O matko boska 30 razy w miesiącu będę system instalowal bo jakiemuś oszołomowi z microsoftu sie w du pie po przewracało trzymajcie mnie bo nie wyczymie:trollface::tooth:

roztropek likes this

2 godziny temu, Jasnacholera napisał:

Nie wiem czy chodzi ci o laptopa czy o płytę główną, sam posiadam PC z płytą asus tuf gaming b450m pro 2 i od listopada każda comiesięczna aktualizacja instaluje się bez problemu obecnie mam 22000.675, z tym że mam czysty system bez użycia "zewnętrznych optymalizatorów"

8 minut temu, TECHNO napisał:

O matko boska 30 razy w miesiącu będę system instalowal bo jakiemuś oszołomowi z microsoftu sie w du pie po przewracało trzymajcie mnie bo nie wyczymie:trollface::tooth:

A kto zmusza do używania w11?? Wersja oficjalna czysta bez grzebania na wspieranym sprzęcie działa bez zarzutu.

hip3r and kp1971 like this

Zaktualizowałem w końcu do najnowszej wersji 675 ale z pobranego gotowego ISO Win11

Ciekawe czy następne pójdą już normalnie czy będę musiał za każdą razą instalować przez ISO.?

Godzinę temu, VACek napisał:

Nie wiem czy chodzi ci o laptopa czy o płytę główną, sam posiadam PC z płytą asus tuf gaming b450m pro 2 i od listopada każda comiesięczna aktualizacja instaluje się bez problemu obecnie mam 22000.675, z tym że mam czysty system bez użycia "zewnętrznych optymalizatorów"

A kto zmusza do używania w11?? Wersja oficjalna czysta bez grzebania na wspieranym sprzęcie działa bez zarzutu.

O Laptopa ASUS TUF GAMING F15 - i5 10300H. Mam i stacjonarny z i9 9900K i tam bez problemów, tylko na lapku

‎Pierwsze wydanie 103 jest teraz dostępne do testowania w aktualizacji deweloperów w tym tygodniu. Wersja 103.0.1253.0 jest stosunkowo niewielką aktualizacją, a najważniejszą nową funkcją jest obsługa naturalnego głosu do wyszukiwania w historii. Możesz otworzyć okno wysuwane historii i wpisać coś podobnego do "YouTube z zeszłego tygodnia".‎

qrUkyDB.jpg

Co nowego w programie Microsoft Edge Dev 103.0.1253.0?:

Możesz pobrać Microsoft Edge Dev na Windows, macOS, Linux i Android ‎‎z oficjalnej strony Edge Insider‎‎ [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jerzy68 and JanKo6 like this

Maj 2022 Aktualizacja Windows 11 KB5013943 może uszkodzić aplikacje

"  Jeśli zainstalowano aktualizację zbiorczą systemu Windows 11 z maja 2022 r., mogły wystąpić problemy z aplikacjami. Niektóre aplikacje mogą ulegać awarii, nie otwierać się lub mieć inne problemy na urządzeniach, których dotyczy problem. "

już od wersji  22000.651   problem goni problem  więc jak zwykle  u MS  pierdoły , zmiana kolorków i cyferek  a konkrety  leżą odłogiem  :doh:.

JanKo6 and Jerzy68 like this

Kilka dni po aktualizacji i niby wszystko działało. Pomimo info że coś się tam psuje i jest jakieś obejście nic sobie z tego nie robiłem bo niby wszystko działa do czasu aż sobie pomyślałem że zobaczę co tam w dzienniku zdarzeń....i cyk dokładnie opisany problem z błędem i rozwiązanie z net framework. Kto wie czego jeszcze normalny użytkownik nie sprawdził. :)

A ja już polubiłem te wpadki i niedoróbki microsoftu. Przynajmniej nie jest nudno i coś się dzieje. Systemy tworzą ludzie i dla ludzi ... reszta to życie.

A w życiu tak już jest, że jednemu diabeł dzieci kołysze a drugiemu wiecznie wiatr w oczy.  

Ja jak na razie trzymam diabła za ogon i nie narzekam. Gorzej mają Ci co zarabiają pracując na takich babolach ale cóż ... to już ma swoją nazwę "ryzyko zawodowe nie objęte gwarancją".    :laie_67:

PS  tym ogonem to oczywiście kopia.

Godzinę temu, zdzisiek24 napisał:

Gorzej mają Ci co zarabiają pracując na takich babolach ale cóż ... to już ma swoją nazwę "ryzyko zawodowe nie objęte gwarancją". 

i ci  co  to muszą poprawiać  żeby  te ich " babole "  w miarę  działały  - och nieraz  sam  KBAKM  sam się  repetuje :doh:.

Jerzy68 likes this