Jump to content

Windows 11 - ogólna dyskusja

MarcinGX
 Share

Recommended Posts

1 minutę temu, Wieniowaty napisał:

Czyli zdrowemu ale biednemu pozostaje tylko XP albo Win7. Biednemu zawsze wiatr w oczy. :OI

Wybacz ale głupszej odpowiedzi nie słyszałem.

Ja na lapku z 16gb Ram mam Win 8.1, niestety na PC nie mogę mieć bo mam integre więc W11.

4-8gb ramu to nie majątek :)

5 minut temu, Wieniowaty napisał:

Ale nie w tym rzecz. Chodzi o pamięciożerność win11 i czy ktoś to zauważył.

A zauważyłeś że Win11 jest przeznaczony na nowe sprzęty, a nie zabytki?

Poza tym u mnie normalne użycie ramu na w11 takie jak na w10

Chyba powitamy za niedługo reklamy, dobrze że zmianę tapety jeszcze można powstrzymać, choć na jak długo?...nie używam widżetu to na chama w wyszukiwaniu będą pokazywać, dobrze że rzadko używam więc się chciałem dopytać :D

Jest nadzieja ‎ - Rufus 3.19 dodaje obejście dla obowiązkowego wymagania konta Microsoft systemu Windows 11 22H2 ‎

Na początku tego roku w maju microsoft wprowadził ‎‎łączność z Internetem i konto Microsoft (MSA) zostało obowiązkowe do zainstalowania‎‎ kompilacji Windows 11 22H2 Insider. Na szczęście ‎‎obejście OOBE \ BYPASSNRO‎‎, które odkryliśmy wcześniej, nadal działało, a później jeden z naszych członków forum znalazł ‎‎prostą sztuczkę obejścia, aby zainstalować system Windows 11 22H2 za pośrednictwem konta lokalnego‎‎.‎

‎Teraz Rufus również dołączył, a wraz z najnowszą przedpremierową ‎‎wersją 3.19 Beta‎‎ dodano nową opcję omijania obowiązkowego wymogu posiadania konta Microsoft (MSA) w systemie Windows 11 22H2. Jest to część nowego okna dialogowego wyboru dostosowywania konfiguracji systemu Windows 11 w Rufus.‎

‎Oprócz obejścia dla MSA, nowe okno dialogowe otrzymuje również opcję obejścia TPM i Secure Boot, które zostały dodane z ‎‎poprzednią wersją Rufus 3.18 Beta‎‎.‎

Oto dziennik zmian dla nowego Rufusa 3.19 Beta, który opisuje te nowe funkcje:‎

Cytat

‎Nowe okno dialogowe do wyboru dla dostosowania konfiguracji systemu Windows 11:‎

‎Bezpieczny rozruch i obejście modułu TPM zostały przeniesione do tego okna dialogowego‎
‎Pozwala również na ominięcie obowiązkowego wymogu dla konta Microsoft z systemem Windows 11 22H2‎
‎ (Uwaga: Sieć MUSI być tymczasowo wyłączona lub odłączona, aby zaproponowano utworzenie konta lokalnego)‎

Download: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 1.3 MB (Open Source)
Link: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Hip3r and JanKo6 like this

15 godzin temu, MarcinGX napisał:

Jest nadzieja ‎ - Rufus 3.19 dodaje obejście dla obowiązkowego wymagania konta Microsoft systemu Windows 11 22H2 ‎

Jednak przy tego typu sztuczce pojawiło mi, że za którymś restartem znowu wyskoczyło i to juz po instalacji systemu. Mam dwa dyski, dwa systemy, w tym drugi Win 10 i nie wiem czy to mogło być powodem. Pominąć by sprawdzić system dobra sprawa, lecz jeżeli ma byc na dłuższy czas to może lepiej jednak iśc drogą zalogowania się do konta. 

Windows 11, version 22H2 22621.169

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

lub

potem,

Parametry do uruchomienia zakładek w explorer:

CMD (adminitrator)

Aktywacja:

vivetool /enable /id:37634385
vivetool /enable /id:36354489
vivetool /enable /id:39145991

Dezaktywacja:

vivetool /disable /id:37634385
vivetool /disable /id:36354489
vivetool /disable /id:39145991

Sprawdzone, działa.

zdzisiek24 and JanKo6 like this

W dniu 26.06.2022 o 19:15, MarcinGX napisał:

Na początku tego roku w maju microsoft wprowadził ‎‎łączność z Internetem i konto Microsoft (MSA) zostało obowiązkowe do zainstalowania‎‎ kompilacji Windows 11 22H2 Insider. Na szczęście ‎‎obejście OOBE \ BYPASSNRO‎‎, które odkryliśmy wcześniej, nadal działało, a później jeden z naszych członków forum znalazł ‎‎prostą sztuczkę obejścia, aby zainstalować system Windows 11 22H2 za pośrednictwem konta lokalnego‎‎.‎

‎Teraz Rufus również dołączył, a wraz z najnowszą przedpremierową ‎‎wersją 3.19 Beta‎‎ dodano nową opcję omijania obowiązkowego wymogu posiadania konta Microsoft (MSA) w systemie Windows 11 22H2. Jest to część nowego okna dialogowego wyboru dostosowywania konfiguracji systemu Windows 11 w Rufus.‎

‎Oprócz obejścia dla MSA, nowe okno dialogowe otrzymuje również opcję obejścia TPM i Secure Boot, które zostały dodane z ‎‎poprzednią wersją Rufus 3.18 Beta‎‎.‎

Oto dziennik zmian dla nowego Rufusa 3.19 Beta, który opisuje te nowe funkcje:‎

Download: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 1.3 MB (Open Source)
Link: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

B1pABsI.png

BtlkBCs.png

[Aktualizacja 2.07.22]: Rufus 3.19 (3.19.1911) został wydany w ostatecznej wersji. Kolejny błąd został poprawiony. ‎‎"Obsługa plików wieloekstensywnych podczas korzystania z Joliet została poprawiona."

‎‎‎Jednak Internet musi zostać odcięty podczas nowej instalacji, aby można było zainstalować konto lokalne.

Wersja 3.19 (2022.07.01)

‎Ponadto okno dialogowe wyboru dla konfiguracji systemu Windows 11 zostało dostosowane. Obejście bezpiecznego rozruchu i modułu TPM zostało przeniesione do tego okna dialogowego. (Zobacz także tutaj ‎‎na wiki‎‎) Ale to nie wszystko.‎

‎Dodano opcję pomijania wszystkich pytań przechwytujących (ustawia wszystkie odpowiedzi na "Nie zezwalaj"/"Odrzuć")‎
‎Dodano opcję przełączania dysków wewnętrznych w tryb offline za pomocą funkcji Windows To Go. ‎‎"Uwaga: Te opcje dostosowywania są sugerowane tylko wtedy, gdy używany jest obraz systemu Windows 11".‎
‎Dodano obsługę dystrybucji, które używają niedomyślnego katalogu prefiksów GRUB 2.0 (openSUSE Live, GeckoLinux)‎
‎Dodano możliwość ignorowania USB. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
‎Zmienianie kolekcji dysków tak, aby była zawsze wyświetlana w rosnącym porządku rozmiaru‎
‎Aktualizacja wyjątków wymaganych przez Red Hat i pochodnych dla wersji 9.x‎
‎UEFI:Sterowniki NTFS zostały zaktualizowane‎
‎Ponowne przypisywanie litery dla dysków napisanych w trybie DD, które nie mają ESP (np. CoreELEC)‎
‎Naprawiono błąd Windows odmawiający montowania partycji MBR systemu Linux na dyskach FIXED‎

(Uwaga: ‎‎Sieć MUSI‎‎ być tymczasowo wyłączona, aby zaproponowano utworzenie konta lokalnego)‎

JanKo6 and LAGUNA like this

41 minut temu, Portalnet napisał:

Czy w widnows 11 Home da sie "normalnie" włączyć Bitlocker ? tak sie zastanawiam po co wymóg TPM 2.0 skoro nie ma Bitlockera

Nie da się, Microsoft zrobił tak prawdopodbnie z przyczyn ekonomicznych bo jakby np wszystkie wersje Home nie wymagały TPM 2.0 a wszystkie wyższe wymagały to nie mogły by być razem w 1 obrazie.

48 minut temu, razor1995 napisał:

Kompilacje Windows 11 Insider Preview 22621.290 i 22622.290 (KB5014959) w kanale Beta.

Kompilacja 22622.290 = Wprowadzenie nowych funkcji.

Kompilacja 22621.290 = Domyślnie wyłączone nowe funkcje.

Nawet nie wiem gdzie tam jest downloads wchodzę w Kompilacje ale pisze że są dostępne tylko dla członków

Po za tym chciałbym się dowiedzieć jak to zrobić samemu.

49 minut temu, VACek napisał:

Ja używam WinNTsetup :) 

A gdzie tam można To wyłączyć i zapisać później w pliku wim lub całym iso? jakoś nie mogę znaleźć tej opcji

Skorzystaj z tego skryptu, zmoduje instalator i obejdzie ograniczenia: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

DOWNLOAD: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

MIRROR: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

LAGUNA and Spirit like this