Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co nowego w 10 wersji okienek

News

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
989 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   m4s

m4s

byle do końca życia i fajrant / a wyśpię się po śmierci

• 3500 postów
  • Czas online: 126d 10h 19m 15s
Reputacja: 1205

Napisano 01 październik 2014 - 11:26

Witam

Jak wszyscy wiemy Microsoft zaskoczył wszystkich zmianą numeracji systemu Windows z '9' na wersję Windows 10

Na razie mamy tylko suche informacje na stronie Microsoftu

Please Login or Register to see this Hidden Content

Pożyjemy zobaczymy co z tego będzie.

Użytkownik razor1995 edytował ten post 09 październik 2015 - 01:50

• 0

Moje skrypty:

RemoveSPY_AIO     UUAWU     Automatyczna zmiana litery pendrive     Full_Rights

RemoveSPY_AIO: pozbywamy się szpiegów i szkodników z systemu Windows Vista, Win7, Win8.1, Win10 !!!

UUAWU: Usuwamy Ukrywamy Aktualizacje Windows Update dla Win7 i Win8.1 !

Automatyczna zmiana litery pendrive: nic dodać, nic ująć !

Full_Rights: Pełne Uprawnienia Administratora !

#2 OFFLINE   Mr.T

Mr.T

Prezes

• 4226 postów
  • Czas online: 578d 21h 17m 52s
Reputacja: 5133

Napisano 01 październik 2014 - 03:12

Tak wszyscy sie wyrywaja a ja jestem ciekaw

czy ktos jak juz sciagnie i zaistaluje

czy napisze jakas recenzje

czy bedzie jak zwykle

• 1

WvFIq6w.gif

PC - CPU: Intel Core i7-6850K 3600 MHz || MOBO: Asus Rog Strix X99 || RAM: G.SKILL Ripjaws V Series 32GB DDR4 2800

SSD: Plextor M8Pe 512 GB M.2 NVMe / Micron M600 512 GB || HDD: 2 x Toshiba 2TB/64MB || COOLER: Enermax Liqmax II 240

PSU: PC Power & Cooling Silencer MK III 1200W || GPU: EVGA GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 128bit

MONITOR: HP Pavilion 27VX FullHD IPS LED || CASE: FRACTAL ARC MIDI R1

MOBILE - LENOVO MIIX 310-10ICR 2 w 1 

CPU: Intel® Atom™ X5 Z8350 ||  RAM: 4 GB DDR3L

SSD: 64 GB eMMC|| GPU: Intel® HD Graphics 

#3 ONLINE   m4s

m4s

• Autor tematu
  • 3500 postów

Napisano 02 październik 2014 - 09:26

Ccleaner pokazuje MS Windows 8.1 Pro Preview :)

Natomiast w okienku About Windows mam:

Version 6.4(build 9841)

oraz informacja że wersja wygasnie w 2015 -04- 16 o godz. 1:59

Natomiast nie jestem admnistratorem do końca, nie pozwala mi zmienić opcji administracyjnych pomimo konta administartora.

• 0

Moje skrypty:

RemoveSPY_AIO: pozbywamy się szpiegów i szkodników z systemu Windows Vista, Win7, Win8.1, Win10 !!!

#4 OFFLINE   Mr.T

Mr.T

Prezes

• 4226 postów

Napisano 02 październik 2014 - 09:44

Natomiast nie jestem admnistratorem do końca, nie pozwala mi zmienić opcji administracyjnych pomimo konta administartora.
a probowales tego ?

Prawa Admina

uruchomic CMD z prawami admina

wkleic 

net user administrator /active:yes

Enter i restart 

• 0

WvFIq6w.gif

PC - CPU: Intel Core i7-6850K 3600 MHz || MOBO: Asus Rog Strix X99 || RAM: G.SKILL Ripjaws V Series 32GB DDR4 2800

SSD: Plextor M8Pe 512 GB M.2 NVMe / Micron M600 512 GB || HDD: 2 x Toshiba 2TB/64MB || COOLER: Enermax Liqmax II 240

PSU: PC Power & Cooling Silencer MK III 1200W || GPU: EVGA GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 128bit

#5 OFFLINE   Mr.T

Mr.T

Prezes

• 4226 postów

Napisano 02 październik 2014 - 09:47

Testujemy Windows 10: przegląd zmian i nowości w wersji Technical Preview

• 0

WvFIq6w.gif

#6 OFFLINE   sabrex11

sabrex11

Użytkownik

• 19 postów
  • Czas online: 2d 8m 3s
Reputacja: 2

Napisano 02 październik 2014 - 07:00

po całodniowym użytkowaniu tego systemu z ulgą powracam do windows server 2012R2 Workstation...
dawno nic mnie tak nie zdenerwowało... chyba tylko telewizory z zakrzywionym obrazem ;-)
nie po to przestawiałem się na metro... z trudem, bo nie ufałem nowości i każdorazowo ściągnięta beta lądowała w koszu, ale w poprzednim rozwiązaniu tkwił jakiś sens.
Przynajmniej ył jakiś porządek. Aplikacje MS użyteczne jako kafelki a programy bezpośrednio na pulpicie.
Nawet obsługa narożników też nie była zła.
A to co teraz jest to dramat!
Są tacy co się ze mną zgodzą i tacy co będą krzyczeć, ale fakt jest faktem.
Ci co mieli 'siódemkę" zaakceptują ten stan, ale ci co przywykli do 8 i 8,1 lub jak ja do udomowionego servera żałują.
A żałuję jeszcze jednego... jak wyjdzie Server 2014/15 to niestety będzie miał zaimplementowaną tę bzdurę w postaci tego dziwnego MENU.
  • 0

#7 OFFLINE   wiktorynek

wiktorynek

Zaawansowany użytkownik

• 5977 postów
  • Czas online: 152d 4h 57m 14s
Reputacja: 1695

Napisano 02 październik 2014 - 09:11

@nemo1960 - nie będziemy przedłużać i wyrywać sobie wątroby, ale pokaż mi gdzie ja napisałem, że nie widzę różnicy pomiędzy Win 2000, a nowszymi systemami? - no właśnie widzę. Używam docelowo Win 7 Pro x64, mam też XP i Vistę dla moich celów. Miałem Win 8 i Win 8.1, testowałem już Win 10 chyba jako jeden z pierwszych.

Tylko ja oczekuję czegoś więcej niż wygląd, a nawet ten zbytnio się nie zmienił. Przecież to nowe menu start to jakaś kpina z naiwnych ludzi. Już ponoc jest beta StartIsBack dla Win 10. Mnie tam żadne menu nie interesuje i wygląd. Jakby trzeba to do Modern UI by człowiek przywykł, tylko gdzie jest jakiś racjonalny postęp?A co mamy na przestrzeni lat: kolejne wersje DX sztucznie blokowane w kolejnych systemach czyli kiwanie użytkowników, kolejne wersje NET, aż boję sie wymienić kolejne wersje IE, był dobry wygląd Aero to zlikwidowali, kompatybilność ze starszym sprzetem i oprogramowaniem(nawet od MS) coraz gorsza - znowu kiwanie. Może sie mylę, tylko dlaczego ten najnowszy(Win 8.1) system MS ma tak mały udział w rynku na świecie? - innni też sie mylą? Dlaczego w ogóle udział Windowsa maleje na świecie na rzecz alternatywnych systemów? - bo nic dobrego nie wnosi każdy kolejny system od MS. Obawiam się, że sukcesu XP i Win 7 już nigdy nie przebije żaden system. Pomijam juz całkowicie nieczyste zagrania i narzędzia MS, które miały im pomóc a tylko zaszkodziły. 

P.S. Tak teraz już nic nie będzie można zarzucić Win 10 bo dadzą za darmo, a darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. 

• 0

#8 ONLINE   m4s

m4s

• Autor tematu
  • 3500 postów

Napisano 02 październik 2014 - 09:13

Generalnie jeśli chodzi o interfejs faktycznie widać brak spójności pomiędzy ewoluowaniem z 8 do 10.

Jeśli chodzi o przyjazność systemu(szeroko rozumiane pojęcie) to jest chyba lepiej.

Podam przykład pierwszy z brzegu:

User włącza komputer w sieci w domu i znajduje mu wszystko włącznie z drukarką sieciową, DLNA TV etc.. i działa

• 0

Moje skrypty:

#9 OFFLINE   wiktorynek

wiktorynek

Zaawansowany użytkownik

• 5977 postów

Napisano 02 październik 2014 - 09:19

'User włącza komputer w sieci w domu i znajduje mu wszystko włącznie z drukarką sieciową, DLNA TV etc.. i działa" - byc może to będzie najwiekszy przełom Win 10 - tylko czy tych funkcji nie zapewniają starsze systemy? - jesli mamy wszystko podłączone po kablu czy wifi to mamy łączność i działa bez zarzutów.

• 0

#10 OFFLINE   yarek35

yarek35

Zaawansowany użytkownik

• 87 postów
  • Czas online: 32d 18h 33m 13s
Reputacja: 7

Napisano 03 październik 2014 - 05:05

Witam

Też zainstalowałem 10 ale mam dziwną przypadłość zainstalowałem 2 poprawki które pojawiły się w WU i może to była przyczyna ale wielkość systemu wzrosła mi o 10 giga jak u Was z wielkością systemu na dysku

• 0

#11 OFFLINE   slawektor

slawektor

Zaawansowany użytkownik

• 959 postów
  • Czas online: 29d 15h 20m 8s
Reputacja: 124

Napisano 03 październik 2014 - 10:36

Windows 10 gets a fresh command prompt and lots of hotkeys

Keyboard Shortcuts in the Windows 10 Technical Preview
Snapping window: WIN + LEFT or RIGHT (can be used with UP or DOWN to get into quadrants)
Switch to recent window: ALT + TAB (unchanged) – Hold shows new Task view window view, let go and switches to app.
Task view: WIN + TAB – New Task view opens up and stays open.
Create new virtual desktop: WIN + CTRL + D
Close current virtual desktop: WIN + CTRL + F4
Switch virtual desktop: WIN + CTRL + LEFT or RIGHT
  • 0

Emsisoft Internet Security + Malwarebytes Anti-Malware Premium (on-demand)
8914808emiso.PNG9831196Vivaldi.png

#12 OFFLINE   slawektor

slawektor

Zaawansowany użytkownik

• 959 postów

Napisano 04 październik 2014 - 06:37

Nie ciekawie..

Wraz z wydaniem nowego systemu zmieniła się polityka prywatności podczas testów. Microsoft już nie tylko czeka na opinie użytkowników, lecz może sam zbadać pliki na komputerze użytkownika.
Oczywiście firma twierdzi, że nie będzie korzystać z tej opcji, by szpiegować użytkowników. W przypadku zgłoszeń przez system niestabilności Microsoft może zbadać pliku aby spróbować określić przyczynę niepoprawnej pracy systemu.
W nowej polityce prywatności Microsoft przyzwala sobie na zbieranie przykładowo informacji o urządzeniach, aplikacjach czy sieciach użytkownika. Wśród zbieranych informacji może znaleźć się imię, adres e-mail, ustawienia, historia wyszukiwania czy inne dane gromadzone w czasie użytkowania systemu.
"Możemy zbierać informacje o Twoim urządzeniu i aplikacjach w celach ustalenia przyczyn niestabilności czy poprawy wydajności".
Bloggerka Mary Jo Foley zauważa, że firma rości sobie duże prawa naruszające prywatność. Microsoft może w czasie rzeczywistym podglądać co dzieje się na maszynie. Warto zastanowić się czy pogoń za nowinką nie odbije się na naszej prywatności.
źródło hotfix.pl

• 0

#13 OFFLINE   MadDragory

MadDragory

Zaawansowany użytkownik

• 709 postów
  • Czas online: 93d 5h 31m 14s
Reputacja: 116

Napisano 04 październik 2014 - 04:43

Co nowego w win.10 --->>>>

To znaczy że to norma jak w Androidzie tylko że teraz Microsoft będzie nam zaglądał do naszych plików :)

• 0

#14 OFFLINE   AbRaKaDaBra__

AbRaKaDaBra__

Zaawansowany użytkownik

• 228 postów
  • Czas online: 70d 9h 27m 24s
Reputacja: 63

Napisano 07 październik 2014 - 05:16

• 0

#15 OFFLINE   slawektor

slawektor

Zaawansowany użytkownik

• 959 postów

Napisano 08 październik 2014 - 08:06

Nie instalowałem, więc nie wiem, podobno Windows Update jest włączony na stałe. Tutaj jak zmienić:

• 0

#16 ONLINE   m4s

m4s

• Autor tematu
  • 3500 postów

Napisano 08 październik 2014 - 09:16

Pamiętajcie żeby tego systemu nie używać do pracy na 'wrażliwych danych'.

Dopóki nie wyjaśni się ile widzą zdalnie 'informatyki' od MałegoMiekkiego, używam tylko jako wersji poglądowej/testowej/informacyjnej.

Co do XP - już teraz pomału coraz więcej firm ogłasza koniec wsparcia programowego dla XP.

Siódemka do pracy jest idealna.

• 0

Moje skrypty:

#17 ONLINE   m4s

m4s

• Autor tematu
  • 3500 postów

Napisano 10 październik 2014 - 07:23

Słuchajcie, a jak jest u konkurencji ?

Na myśli mam wujka Google i Androida. Tam też jest niezła fragmentacja systemów od 2 do 5  w wersjach i podwersjach. Generalnie kolejne wersje nie wnoszą nic wielkiego(dotyk działa tak samo, Też mam

ikonki - może ktoś by wymyślił jakiś HOLOGRAM-DESKTOP albo coś innego - naprawdę czaderskiego)

Raczej zmienia się sprzęt - i tu też następuje zjawisko znane z systemów Windows - Nowy System -> Nowy Sprzęt.

Dlaczego piszę o Androidzie w kontekście systemów operacyjnych? Oczywiście chodzi o chrome OS - jako bezpośredni konkurent Windows(dziś nie a kto wie co będzie za rok dwa lub trzy)

Najprawdopodobniej Windows będzie ewoluował w tą stronę -  Os prawie lub całkowicie darmowy. Może pojawią się mikropłatności(Androidzie przeszło bez żadnego ale), abonamenty (Office się sprawdza)

lub inne rozwiązania.

Dla firm na pewno nie będzie tak różowo - będą doić kasę aż miło.

@Wiktroynka jak dobrze pamiętam sam jesteś fanem systemów 64bitowych - czy nie nastąpił 'postęp' w systemach 64bitowych? Dawniej były mocno w ogonie a dziś?

16GB Ram - proszę bardzo(bez żadnych PAE na 32bit), pełne wykorzystanie procesorów (natywnie) 64bitowych - proszę bardzo, niektóre aplikacje wymagają tylko 64bitowych systemów operacyjnych.

32bitowe systemy są w odwrocie, gdyby nie księgowość, produkcja przemysłowa - dawno proporcje by się odwróciły.

"Logiczna logiczność" poruszył temat DOS - można to porównać do sytuacji w roku 1899 :

urząd patentowy w Nowym Jorku poprosił o swoje zamknięcie. Twierdząc, że “ wszystko, co było do wynalezienia, zostało już wynalezione”,

Równie dobrze po co Microsoft , Google po co się wysilają ? nic fajnego nowego nie wymyślą.

Co do Fanboimzu, gwardii intela, i innych szkoda gadać - każdy ma wypracowane własne zdanie i niech tak zostanie.

• 1

Moje skrypty:

#18 OFFLINE   Matronix

Matronix

Nowicjusz

• 1 postów
Reputacja: 0

Napisano 12 październik 2014 - 02:57

Co nowego , ano to nowe jest.Życze anonimowości

Nowy system operacyjny Windows 10 wszystkie prywatne pliki i informacje będzie przesyłać do Microsoftu. To wynika z zapisów regulaminu jego wersji „Technical Preview”, która niedawno została udostępniona do testów.
W zasadach zachowania poufności informacji dla systemu Windows Technical Preview możemy przeczytać m.in. taki fragment: „Po uzyskaniu, zainstalowaniu i użyciu Programu firma Microsoft gromadzi informacje o użytkowniku, jego urządzeniach, aplikacjach i sieciach oraz sposobach korzystania z tych urządzeń, aplikacji i sieci. Przykłady gromadzonych danych obejmują imię i nazwisko użytkownika, adres e-mail, preferencje i zainteresowania, historię przeglądania, wyszukiwania i plików, dane połączeń telefonicznych i wiadomości SMS, konfigurację urządzenia i dane czujnika oraz użycie aplikacji”.
To jednak nie wszystko. Dalej w tekście możemy odnaleźć kolejne dwie kontrowersyjne klauzule, zakładające „gromadzenie wpisanych znaków i używanie ich do takich celów, jak ulepszenie funkcji autouzupełniania i sprawdzania pisowni”, a także „gromadzenie informacji głosowych i używanie ich do takich celów, jak ulepszenie przetwarzania mowy”. Cokolwiek więc zrobi użytkownik Windows 10 Technical Preview, Microsoft niedługo potem będzie o tym wiedział.
Czy użytkowników nowego systemu spotka to samo, co posiadaczy innego produktu Microsoftu – Xbox One? Jakiś czas temu wyszło na jaw że banowano właścicielom konsol konta z powodu używania przez nich niecenzuralnych słów.
Paweł Kubala, na podstawie: komputerswiat.pl

Mam nadzieje , że IP serwerów gdzie to ma być przesyłane da się zablokować.W innym przypadku to Orwell 2015
  • 0

#19 OFFLINE   wiktorynek

wiktorynek

Zaawansowany użytkownik

• 5977 postów

Napisano 12 październik 2014 - 10:17

If you are using an untouched Windows 10 Preview and this will be even in the final release, you need to keep in mind your OS is
completely exposed for spying. You are totally transparent and they will know about everything you are doing.

They will know which programs and apps you are using via Telemetry and Windows Geolocation...
They will know which websites you are browsing via Internet Explorer and all Bing Apps which are also connected with Telemetry and Windows Geolocation...
They will know your exact home location through built-in GPS system if or maybe even if not you are using Windows Apps and Internet Explorer via Windows Geolocation...
They will record you Skype calls which everybody should nowadays already know...
They could identify your friends and family through People and Skype...
They will know your emails via the Mail app and Windows Mail...
They will know your data on your Computer via Windows Feedback and if you are using the MS Cloudsystem OneDrive...

In the end they will record and send all the data from to MS main server and make a profile about you and your habits.
Maybe they will even sell the data to corporations and intelligence agencies...

I have made a list which are all built-in spyware by MS in Windows 10:

Apps:
Alarms, Bing Finance, Bing Food & Drink, Bing News, Bing Sports, Bing Travel, Bing Weather,
Cortana, Mail, Maps, OneDrive (MS Cloud), People, Skype, Windows Feedback, Windows Store

Programs and System Components:
Auto Check Utility Proxy, Customer Experience Improvement Program, Internet Explorer, Family Safety, Microsoft Feeds, Telemetry,
Windows Geolocation ( Locations and Settings ) , Windows Error Reporting, Windows Phone, Windows Mail, Windows Live

So this is not fear mongering, these are facts and if you want to use Windows 10 Preview and the final release in the future
I RECOMMEND TO REMOVE ALL THIS TROJAN SPYWARE. I hope everyone understands and it is clear now

• 0

#20 OFFLINE   leven

leven

Zaawansowany użytkownik

• 77 postów
  • Czas online: 4d 22h 43m 31s
Reputacja: 12

Napisano 13 październik 2014 - 10:41

Ja mam słaby sprzęt, a system działa fantastycznie.

I3-3220/ASROCK Z77PRO3/2x4GB/SSD+HDD/750ti/PSU600HP/23" FHD.

Uruchamianie i zamykanie systemu jest błyskawiczne.

Sama praca na systemie, to dosłownie expres :)

Pewnie dla tego, że system stoi na SSD :P

No, ale jaki sens porównywać szybkość dzialania systemów, skoro będą postawione na zwykłych talerzach ?

Malutki SSD kosztuje nie całe 200zł i komfort pracy zwykłego systemu jest niewyobrażalnie lepszy, niż najszybszy system na zwykłym talerzu.

Uzycie pamięci RAM na WIN10 64 jest malutki... coraz mniejszy poczynając od Visty -> 7 -> 8 _ 8.1 end 10 :D

Teraz jak piszę i słucham muzy z neta, tak wygląda użycie zasobów tego małego komputerka:

Na prawdę świetny system :wub:

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: News

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

martinii