Jump to content

louiz2004

Użytkownik
 • Content Count

  13
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

 1. Microsoft Publikując te dane miał zapewne na myśli komputery tej generacji http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/windows-pcs Tam też są tablety A co do polemizowania z Microsoftem zapraszam chętnych jest tu zakładka prześlij nam swoje opinie http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/preview-how-to#how-to=tab5 no może przesadziłem z tymi nowymi komputerami, ale półtora roczny tablet no to raczej już zabytek.
 2. Microsoft podał dziś statystykę dotyczącą instalowania Windows 10 Technical Preview. Wynika z niej, że większość użytkowników instaluje system na komputerach stacjonarnych. Jest to konkretnie 41% osób, które zdecydowały się sprawdzić Windows 10. Niewiele mniej - 32% - używa w tym celu laptopów, zaś 22% odpala go w wirtualnych maszynach. Zaledwie 2% używa Windows 10 TP na tabletach, podobnie jak na zestawach All-in-one. 1% używa systemu na "innych" urządzeniach. Pokazuje to poniższa infografika, która dotyczy wydanego niedawno uaktualnienia 9860. Rzeczy te to natywne wsparcie dla plików multimedialnych w formacie .mkv, a także możliwość tworzenia skrótów do aplikacji z Windows Store, zarówno Microsoftu, jak i firm trzecich. W tym wypadku wystarczy przeciągnąć interesującą użytkownika ikonkę na pulpit i gotowe. Kolejne nowości pojawiły się w opcjach bezpieczeństwa oraz połączeń sieciowych, np. w przypadku połączeń VPN, gdzie administrator może wybrać m.in., jakie aplikacje mogą być używane w sieci.
 3. Modyfikujemy rejestr w celu szybszemu otwieraniu się aplikacji Modern UI Podczas włączania Aplikacji Metro , widzimy jednolite tło z logiem danego programu. Z założenia Microsoftu , Aplikacje trybuModern UI powinny otwierać się natychmiastowo. Niestety większość z nich ładuje nam się i ładuje , a my czekamy na ich otwarcie. W tym artykule pokaże Wam jak można skrócić czas naszego oczekiwania , a tym samym błyskawicznie przez modyfikacje w rejestrze je otwierać. Na początek zabezpieczamy się (tak na wszelki wypadek) tworząc kopię rejestru. W tym celu wciskamy kombinację klawiszy Windows + R , otworzy się okno "Uruchamianie" gdzie wpisujemy komendę regedit zatwierdzając OK. Po otwarciu się Edytora rejestru przechodzimy do zakładki Plik oraz klikamy na zakładkę Eksportuj. Teraz musimy podać nazwę naszej kopi oraz ścieżkę zapisu. Po wykonaniu w/w czynności klikamy Zapisz. W ten właśnie sposób przechodzimy bezpiecznie do opisanej przezemnie modyfikacji... Tworzymy na Pulpicie gotowy plik .reg dotyczący czasu otwierania App . Otwieramy sobie Notatnik i wklejamy do niego informacje takiej treści : Kod: Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Serialize] "StartupDelayInMSec"=dword:00000000 Zapisujemy plik z dowolną nazwą, ale z rozszerzeniem .reg - np. speedApp.reg . Po dokonaniu tej czynności klikamy dwukrotnie w utworzony plik. System zapyta, czy chcemy zaimportować informacje do rejestru. Klikamy Tak. Uruchamiamy ponownie komputer , a po uruchomieniu cieszymy się o wiele szybszym otwieraniem naszych aplikacji w Modern UI .
 4. Fajny artykuł http://www.purepc.pl/oprogramowanie/testowy_windows_10_szpieguje_uzytkownikow_to_normalne
 5. Tak, zgadzam się z Tobą, ale plik raportu nie zależnie jakiej wielkości nie musi być przesyłany zaraz za chwilę i w całości ! Tylko np na raty przez tydzien Technical Preview ma stosowną notkę przed pobraniem pliku z obrazem systemu. Jeśli ktoś olewa notkę czy też nie czyta jej bo pewnie jakaś pierdoła, to jest sam sobie winien. Technical Preview ma służyć do testów by zlikwidować problemy z stabilnością systemu, załatać dziury w systemie. Aby to wykonać potrzebne jest mnóstwo informacji nt. zachowań systemu czy też crashy systemowych. Zatem musimy dać Microsoftowi prawo do wglądu w pliki systemowe i pliki aplikacji by mógł zanotować co spowodowało problem, jaki to był problem, jakie były skutki tego problemu. Jak ktoś liczył, że sobie dostanie DARMOWĄ wersję na główny system, to jest po prostu niepoważną osobą. Coś za coś. System w zamian za możliwość uzyskania testera i informacji z testów.
 6. Testowanie systemu Windows 10 wydaje się doskonałą okazją nie tylko dla dziennikarzy i deweloperów, ale też dla zwykłych użytkowników. Dzięki temu możliwe jest legalne używanie dobrego produktu przez co najmniej kilka miesięcy bez ponoszenia żadnych opłat. Jednak zanim ktokolwiek z Was zdecyduje się na zainstalowanie Windowsa 10 jako pierwszego lub jedynego systemu operacyjnego, powinien wiedzieć, że oprogramowanie to będzie go po prostu szpiegować i wyśle do Microsoftu mnóstwo danych na jego temat. Aby testowanie przyniosło odpowiedni skutek, Microsoft musi zbierać jak najwięcej danych na temat swoich użytkowników – ich konfiguracji sprzętowych, programów, sieci oraz zadań jakie wykonywali. Microsoft zbiera nie tylko to, ale również ich imiona, adresy e-mail, preferencje, zainteresowania, listę przeglądanych i wyszukiwanych przez nas stron, dane sensorów, listę używanych aplikacji i sposób ich używania. Są to standardowe dane, które różnego rodzaju firmy zbierają podczas testowania ich produktów i nie ma w tym nic dziwnego. Jednak co najmniej niepokojące jest przyzwolenie na nagrywanie naszego głosu. Podczas rozmów na Skype, używania funkcji głosowych oraz po prostu korzystania z komputera. Microsoft może nagrywać nie tylko nasze prywatne rozmowy, ale też nasłuchiwać nas z ukrycia. Oczywiście firma nie kryje się również z tym – jest to wręcz uzasadnione z powodu chęci wprowadzenia Cortany do stacjonarnych systemów Windows. Jednak cały czas pamiętam małą panikę wywołaną Xboksem One mającym możliwość nasłuchiwania użytkownika i zastanawiam się, czy taki ruch nie będzie kolejnym pretekstem do zrobienia firmie z Redmond czarnego PR-u. Inne informacje zbierane przez Microsoft dotyczą otwieranych plików, używanych do tego celu aplikacji oraz czasu trwania tej czynności. Dzięki temu firma z Redmond będzie mogła poprawić wydajność swojego systemu operacyjnego. Z kolei dane na temat wprowadzanego tekstu poprawią predykcję słów oraz sprawdzanie pisowni. W praktyce oznacza to, że używając Windows 10 dajesz Microsoftowi dostęp do swoich prywatnych i firmowych danych, w tym wszystkich haseł. Czy to oznacza, że nie warto używać Windows 10 w domu? Jeśli ktoś ma na dysku naprawdę ważne firmowe dane, z całą pewnością nie powinien tego robić. Oczywiście nie oznacza to, że Microsoft faktycznie wykorzysta te dane, można być wręcz pewnym, że tego nie zrobi. Po prostu lepiej dmuchać na zimne, dla czystej pewności. Sam jednak korzystam z Windowsa 10, loguję się za jego pomocą na maila, różne usługi, a nawet do banku. I absolutnie się nie boję, bo nie wyobrażam sobie, że firma taka jak Microsoft zechce wykorzystać dane swoich użytkowników. To byłaby dla niej medialna śmierć.
 7. Windows 10 Technical Preview jest aktualnie dostępny w wydaniu oznaczonym jako "build 9841". Kolejna aktualizacja zmieni to do wersji "9860" i już wiadomo o niektórych nowych elementach. Windows 10 Technical Preview build 9860 przyniesie użytkownikom animacje, mające wpływ na ogólną estetykę systemu. Kiedy użytkownik otwierać będzie nowe okienko, rozwinie się ono z ikonki. Gdy będzie się je zamykać, zwinie się do ikonki na pasku zadań. Znikają zatem pojawiające się normalnie okienka, a rozwiązanie to znają już użytkownicy systemów OS X. Jednak nie będzie to działać dokładnie tak samo jak w systemie Apple. Warto zauważyć, że pod Windows 7 i 8 pojawiły się już podobne efekty, jednak w przypadku "dziesiątki" będą mniej pamięciożerne. Kolejne zmiany, jakie przyniesie nowa wersja, to ulepszony interfejs użytkownika, jednak innych szczegółów póki co nie podano. Kolejną ze zmian w 9860 ma być poprawka dotycząca interfejsu połączeń sieciowych. Aktualnie działa to tak samo jak w Windows 8.1, jednak ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Nie będzie już połączeń w pasku (Charm Bar), ale po kliknięciu na ikonkę połączenia sieciowego otworzy się osobne okienko. W ramach usprawnień pojawi się więcej opcji dotyczących połączeń bezprzewodowych oraz bardziej szczegółowe informacje o VPN i hotspotach. A kiedy to wszystko? Microsoft odpowiada enigmatycznie: w bliskiej przyszłości.
 8. He, trafiliście w 10. Kompletnie mi to nie potrzebne, ale była chwila że dostałem klucz do wmc i zainstalowałem. Teraz żałuję. Nie chce mi się instalować wszystkiego od początku, dlatego tak trwam i czekam na coś nowego.
×
×
 • Create New...

Important Information