Jump to content
WinClub
DanieI

Problemy z freezami komputera

Recommended Posts

Witam, jak w temacie - czasami po 8 godzinach gry, czasami po godzinie, a czasami nawet podczas oglądania YouTube.

i5 3470 + P8Z77-V LX2 OC 4.0 Ghz + RX 570 + 8GB RAM + 240GB CL100 + Be Quiet L8-400W

RAM przetestowany, sprawny, zresztą mam na stanie kilkanaście różnych kości więc ten problem można raczej wykluczyć

Początkowo myślałem że może coś przesadziłem z OC więc posiedziałem na stockowym taktowaniu CPU ale wiele to nie zmieniło. GPU kupowałem jako nowe w sklepie ~2 miesiące temu, nie grzeje się, nie daje żadnych artefaktów czy dziwnych zachowań.

Obliczałem sobie pobór prądu całego setupu maksymalnie na poziomie 300W biorąc pod uwagę przetaktowany CPU, więc odruchowo odrzuciłem też zasilacz, tymbardziej że nawet po wielu godzinach pluje dość chłodnym powietrzem. Wczoraj smażyłem go przez ponad 5h w teście OCCT Power Supply i przeszło bez problemów.

Windows pokazuje błąd Kernel Power 41 (63)

Pomyślałem, że zanim podmienię zasilacz jeszcze napisze tutaj, bo może coś jeszcze przeoczyłem :)

Próbowałeś sobie zablokować fpsy?

Ja ostatnio pobrałem gta v po długim czasie. Każda gra działa ok, a gta scina kiedy wychodzę do mapy. Ograniczyłem fpsy i jest ok. U mnie problemem były prawdopodobnie skoki FPS powyżej freesync (dlatego fpsy blokuje się na 141-143 zależnie od opinii).

Ja bym zablokował fpsy i sprawdził, jak będzie ok to wtedy dopiero sprawdził czy np nie ma wąskiego gardła na którymś podzespole.

W dniu 14.05.2019 o 11:40, DanieI napisał:

Witam, jak w temacie - czasami po 8 godzinach gry, czasami po godzinie, a czasami nawet podczas oglądania YouTube.

i5 3470 + P8Z77-V LX2 OC 4.0 Ghz + RX 570 + 8GB RAM + 240GB CL100 + Be Quiet L8-400W

RAM przetestowany, sprawny, zresztą mam na stanie kilkanaście różnych kości więc ten problem można raczej wykluczyć

Początkowo myślałem że może coś przesadziłem z OC więc posiedziałem na stockowym taktowaniu CPU ale wiele to nie zmieniło. GPU kupowałem jako nowe w sklepie ~2 miesiące temu, nie grzeje się, nie daje żadnych artefaktów czy dziwnych zachowań.

Obliczałem sobie pobór prądu całego setupu maksymalnie na poziomie 300W biorąc pod uwagę przetaktowany CPU, więc odruchowo odrzuciłem też zasilacz, tymbardziej że nawet po wielu godzinach pluje dość chłodnym powietrzem. Wczoraj smażyłem go przez ponad 5h w teście OCCT Power Supply i przeszło bez problemów.

Windows pokazuje błąd Kernel Power 41 (63)

Ktoś coś? Może coś jeszcze przeoczyłem :)

Nie tylko GTA, w Apexie jest to samo 

Zmieniłem zasilacz, myślałem że jest w porządku, ale przed chwilą podczas przeglądania internetu (małe obciążenie) to samo, ekran się freezuje, dźwięk leci dalej, następnie ekran robi się czarny i dźwięk zapętlony.

Dla pewności wrzuce mu jeszcze memtesta, ale wątpie że to RAM.

Po restarcie program AMD pokazuje mi że przywrócił ustawienia fabryczne GPU z powodu awarii, więc może i nowa grafika być walnięta, aczkolwiek dziwne bo podczas testu OCCT prażyła się chyba z 8h :D

Albo grafika, albo stery do niej (niekoniecznie same w sobie, ale w "kooperacji" z systemem). Niestety z tego właśnie względu po wielu latach użytkowania radków przerzuciłem się na GTX i od tego momentu ZERO problemów. A RXy bardzo często robią takie numery jak ten twój. Oby Vegi im wyszły lepiej.

To normalne że drivery od AMD po restarcie są ustawiane domyślnie. Mam tak samo jak mi prąd zabiorą :D

Ustaw BIOS na ustawienia domyślne. Czasem powodem błędu/zwiesz mogą być złe stery do kontrolerów SATA. Na moim z170 SSD miał zapis 0,7 po instalacji innych miał już standardowo około 70.

Spróbuje w wolnej chwili przeinstalować winde, bo na razie siedzę na kastrowanym 8.1 od Prezesa.

Wczoraj wleciał jeszcze Memtest i wszystko git. 

Zostaje problem softwarowy jak piszecie, lub procek/płyta.

15 godzin temu, Techlords napisał:

Warto zrobić również aktualizację bios. Kiedy zaczął występować problem? 

Ciężko mi sobie przypomnieć, to najgorsze. BIOS chyba najnowszy wrzucałem

Wrzucam właśnie W10 i zobacze co będzie dalej, a jak nie to po kolei podmieniam mobo/cpu

A może być i tak że faktycznie nowe GPU jest wadliwe :)

2 minuty temu, ampa napisał:

Instalowałeś stery od grafiki z opcją na czysto,uprzednio używając DDU do odinstalowania poprzednich?

PC pracuje ciągle w jednej konfiguracji, jak go złożyłem w tej formie w jakiej jest to wleciały sterowniki

Na tej stronie[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  gostek pisze o tym problemie co u Ciebie Kernel Power 41 (63) i winna okazała się karta graficzna.Jak masz możliwość to wymień grafikę na inną i sprawdź czy problem ustąpi.