Jump to content
WinClub

BartAcid

Mega użytkownik
 • Content Count

  597
 • Posty z Chatbox

  37
 • Joined

 • Last visited

About BartAcid

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Recent Profile Visitors

638 profile views
 1. Ja ze 4 lata na lekarstwo do Locky czekam.
 2. Nie wiem czy Seagate nie jest z wpięciem dysku do kontrolera USB, przez to nieco większy rozmiar. Jednak gdy uwalisz gniazdo USB to dysk się wydłubuje i wkłada do nowej obudowy. W WD port USB jest bezpośrednio na elektronice dysku. Ewentualny dostęp do danych tylko po jego wymianie.
 3. Model numeryczny się zgadza, a że po usb wykrywa inną firmę to co poradzisz.
 4. Ale to się nie trzeba znać kolego. Wystarczy pomyśleć. Jak masz max USB 3.0 ok.500MB/s to niemalże tyle co SATA (teoretycznie do 600MB/s). Więc jak podepniesz dysk NVME to będzie on chodził maksymalnie ma pół gwizdka. Zmienisz kiedyś sprzęt i będziesz miał USB 3.1 lub USB-C to wtedy wykorzystasz nawet pełnie wydajności NVME. Wiktorynek ci napisał że na aliexpressie masz takie same obudowy za dużo mniejsze pieniądze niż ta co wkleiłeś. Ktoś inny napisał ci, że jak nie masz nic szybszego niż USB3.0 to nie ma sensu się pakować w NVME, chyba, że chodzi ci tylko o rozmiar. Przez USB niemal zawsze trzeba się liczyć jednak z wolniejszym transferem niż deklarowany. Tak ciężko to wydedukować na podstawie tego co już wiesz i szukając kilku informacji w internecie? Mam takie i takie podpięcie, szukam transferów i porównuje. Całą filozofia. Tak to forum jest po to by pomagać, ale też pomagający chcieli by widzieć odrobinę myslenia u poszukujących.
 5. Generalnie jak sobie posortujesz w sklepach po wyjściu optycznym to dostaniesz w zasadzie same modele godne polecenia. Wczoraj patrzyłem akurat dla klienta. Reszta to już twój budżet. Jak chcesz kręcić proca to przygotuj od 600zł wzwyż. Jak nie to nieco ponad 400 i masz optyka na MSI B360M BAZOOKA PLUS? Przykładowy xkom https://www.x-kom.pl/g-5/c/14-plyty-glowne.html?sort_by=price_asc&f[1761][72966]=1&f[1765][73014]=1
 6. Albo przełącz się na jakis inny/stały kanał na 2,4GHz w routerze i sprawdź, to jeśli nie masz możliwości użycia 5GHz. Może być potrzeba kilku zmian kanałów nim znajdzie się niekolidujący.
 7. Tosz on właśnie ma takie coś. Dyski w RAID by ewentualne ich błędy wyeliminować i podpięcie USB jak ma ochotę zrobić kopię. Wybrał takie rozwiązanie bo mu to pasuje, a nie żonglowanie dyskami. Na co dzień to będzie sobie stało odpięte z tego co mówi więc mu żadne tam wirusy nie straszne. A nawet gdyby to sobie pierdyknie migawki i ma po kłopocie.
 8. Ale że w jaki sposób kolidować? Dysk m.2 montujesz nad kartą graficzną więc nawet radiator na nim założony nie będzie kolidować.
 9. Nudzija właśnie wrzucił wyniki dla P300 1TB. Skoro robisz takie testy to ja poproszę potem o czas odbudowy macierzy powiedzmy zawalonej w 25-30%.
 10. Brawo Ty Możesz poszukać niższych napięć dla pamięci by ograniczyć ich grzanie. Próbowałeś coś niższego niż 1,6V? Ograniczysz wtedy wydzielanie ciepła.
 11. Witaj, Może tak dobrym zwyczajem po przeczytaniu tutoriala o zakładaniu tematów podasz jaki to modem, jak jest podpinany, co za dostawca połączenia i jakie to połączenie. Zakładam że nie na numer 20 21 22 Pozdrawiam
 12. Memtest sprawdza obecność błędów, benchmarki wydajność. Jest to zasadnicza różnica, przy okazji masz wtedy (benchmarki) obciążone inne komponenty które mogą nie dawać rady przy takich nastawach. Czytasz czasem testy sprzętu uważnie czy tylko na słupki i wartości patrzysz? Są nastawy na których komp wstaje > są takie na których wstanie windows > a są i takie na których przechodzi testy wszelakie lub niektóre.
 13. No raczej. Zacznij od obniżenia taktowania pamięci i zrób testy. Jak przejdzie to wróć do maxa i podnieś pamięciom napięcie. Może przy takim przetaktowaniu pamięci i proca nie wydala kontroler w procku.
 14. Jaki dokładnie masz ten pierwszy RAM, przepisz z naklejki. Jak to faktycznie 400MHZ czyli PC2-3200 to to może być problemem. Stary, powolny i często się gryzło z szybszymi 667 (PC2-5200) czy 800MHz )PC2-6400)
 15. Sam się nie odbuduje, potrzebuje serwera który to jest aplikacją na kompie.
×
×
 • Create New...

Important Information