Jump to content

BartAcid

 • Posts

  1,472
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja:
  Tu i tam

Recent Profile Visitors

3,206 profile views
 1. Próbowałeś znaleźć rozwiązanie przeglądając pokrewne tematy lub takie z instrukcjami co i jak czy od razu napisałeś ten durny eleborat? Podpowiedź. GPT, MBR jak zrobić właściwy pendrive w rufus. UEFI, CMS, SECURE BOOT. Miliard tematów jest o tym samym wszędzie.
 2. No i? Dobra ja już kończę bo widzę i tak wiesz lepiej i szukasz nie wiem czego.
 3. Bo jak masz zajechane komórki to przekładanie nic ci nie da. Dlatego najpierw się robi testy by nie tracić czasu na przekładki i ponawianie instalacji. Mi ostatnio u syna SSD przestał bootować system. Okazało się iż już nieco komórki zajechane. Zrobiłem obraz dysku, wyzerowałem, przywróciłem i wszystko dalej śmiga jak nowe. Zostaje jeszcze zasilacz zamienić.
 4. chkdsk to sobie możesz na piwo zaprosić jak nie masz kolegów, a nie dysk testować. Wyzeruj go adekwatnie do tego czy jest to nvme czy sata. Sanityzacja lub Secure Erase. A test to się robi powierzchni, by zobaczyć jaki jest jej stan, a nie czy końcowy wynik da złudne GOOD.
 5. Nic nie napisałeś czy testowałeś powierzchnię (komórki) lub sanityzowałeś/zerowałeś/secureerase dysk SSD. Nic nie napisałeś czy testowałeś pamięć. Ściągnij Sergi Strelec, zrób pendriva wystartuj. Dograj sterowniki z rozwijanego menu i przetestuj pod obciążeniem. Ja preferuję OCCT i test POWER.
 6. GA answer: W pudełku z płytą jest nośnik CD. W instrukcji jest informacja o tym iż może zajść potrzeba ręcznego zainstalowania sterowników. A no i nie wiem czy w BIOS nie ma opcji ściągnięcia sterowników niezbędnych. Na pewno Asrock ma coś takiego.
 7. Sprawdź dokładnie sterowniki grafiki. Może być też tak że w lapku jest grafika z obsługa HDMI 1.3a, ale ramdac jest tylko 1.2 i stąd kłopot. Nic nie piszesz o systemie, zakładam że Win10. Masz opcję sprawdź na Win 7.
 8. Wygląda jak byś miał pretensje do Microsoftu, a tu trzeba może winić Gigabyte. Oczywiście, czysty niemodowany, najnowszy system próbujesz instalować. Co do linuxa to się do Torvaldsa odezwij i tych co dane distro robią czemu nie zaimplementowali sterownika do nowego układu sieciowego. Zresztą to samo do MS. Jak się nie umie znaleźć sterownika to się nie kupuje płyty głównej i nie pcha łap tam gdzie nie trzeba. Jak się kupuje i ma działać zawsze i wszystko to się kupuje jabłko.
 9. Wgraj na początek sterownik dla monitora bo nic o tym nie piszesz. https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support-product/7961?b=1 W ustawieniach monitora w menadżerze urządzeń masz na rozwijanej liście opcje zmiany odświeżania? Kable też podmień tak jak kolega wcześniej radzi.
 10. A do czego ci potrzebny ten internet przy instalacji? Jak zainstalujesz i wgrasz odpowiednie sterowniki to wszystko jest OK?
 11. A potrzebujesz ten secure boot do bitlockera czy do czego? Zrób pendriva z instalatorem dla dysku MBR i zainstaluj.
 12. JG to jest system zmodowany i okrojony. Może być tak iż któryś z modułów nie potrzebny twórcy został wyłączony, a tobie akurat powoduje on problemy. Zainstaluj czyścioch i ewentualnie sam sobie to i owo wyłącz. Nie będziesz miałkłopotów żadnych z obsługa.
 13. Po pierwsze jakie dokładnie to twoje środowisko Win PE? Wnioskuje, że mówimy o dysku NVME sformatowanym na GPT w lapku. Takie kulwa istotne informacje trzeba podawać, a nie pstrykolić tylko zdjęcia.
×
×
 • Create New...

Important Information