Skocz do zawartości

Win 8.1 2k17


Mr.T

Rekomendowane odpowiedzi

Większość użytkowników tego moda pewnie czeka, aż ta "burza" ucichnie i czeka cierpliwie na ostateczne poprawki (mimo to pewnych luk nie da się skutecznie załatać).

Poza tym musisz mieć świadomość, że to mod kastrat - jest rzeczą naturalną, że niektóre poprawki nie zainstalują się poprawnie.

Ja wyłączyłem WU po instalacji systemu - nie przejmuję zbytnio tymi lukami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość użytkowników tego moda pewnie czeka, aż ta "burza" ucichnie i czeka cierpliwie na ostateczne poprawki (mimo to pewnych luk nie da się skutecznie załatać).

Poza tym musisz mieć świadomość, że to mod kastrat - jest rzeczą naturalną, że niektóre poprawki nie zainstalują się poprawnie.

Ja wyłączyłem WU po instalacji systemu - nie przejmuję zbytnio tymi lukami.

Wyżej pisali, że to nie jest kastrat i updaty powinny wchodzić. Ale mniejsza - też się nie przejmowałem, ale jak już formata robiłem to chciałem sobie załatać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie taki błąd wszeptuje podczas uruchamiania sytemu 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Witam :) Prosiłbym o pomoc z tym problemem: Gdy opalam komputer standardowo wczytuje się bios, windows i nagle zamiast przejść do okna logowania, to jest czarny ekran i mam z monitora komunikat "Brak sygnału", a komputer jest uruchomiony. Gdy ponownie uruchomię komputer wszystko wczytuje się, ale po zalogowaniu wyskakuje komunikat ze zdjęcia i tak w kółko. Zawsze muszę za drugim razem komputer włączać i za drugim razem te okno wyskakuje. Próbowałem zwiększać pamieć wirtualną i nic to nie daje. Mam 8gb ram'u i dla przykładu wpisywałem w minimum i maksimum po 2gb, lub gdzieś przeczytałem, że warto ustawić 1,5 x ram czyli ustawiłem 12gb wirtualnej w minimalnej i maksymalnej. Również nie przyniosło to skutku. Od razu mówię, że nie grzebałem w systemie. Aktualizacje od instalacji systemu mam wyłączone. Jedynie co to wyłączyłem niepotrzebne usługi skryptem z forum i wyłączyłem defendera. Jakaś rada? Czy zostaje reinstalacja systemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System rewelacja, jedyny mankament, to problem z wi-fi i zapamiętywaniem hasła. Wszystkie powyższe metody tutaj opisane się nie sprawdzają. Usługi o których była mowa, pod innym systemem są ustawione na ręcznie i nie ma problemu z zapamiętywaniem haseł.

 

Problem leży gdzieś głębiej, tzn, system nie zapisuje profilu ustawień sieci wi-fi.

Po wybraniu sieci i podaniu hasał, niby wszystko jest ok, internet działa, natomiast wywołanie komendy netsh, by sprawdzić zapamiętane sieci wi-fi wynik jest taki, że nie pokazuje żadnego profilu.

 

w wierszu poleceń wpisuję:  netsh wlan show profiles

 

wynik :  Profiles on interface Wi-Fi

             Group policy profiles (read only)

                    <none>

             User profiles      

                   <none>     

Czyli nie zapisuje w ogóle profili sieciowych.

 

Ma ktoś jakieś skuteczne rozwiązanie?

 

Próbowalem jeszcze z profile manager dla windows 8, ale wyskakuje mi komunikat, że nie znaleziono adaptera Wifi, mimo, że karta sieciowa jest zainstalowana, nawet aktualizowałem sterownik, mimo, że system sam go wykrył.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Dobra problem rozwiązany, jednak najprostsze metody są najskuteczniejsze, bez kombinowania z usługami itp.

 

Wybrałem ikonę sieci, wybrałem moją sieć, wpisałem hasło, otrzymałem info, że połączenie jest ograniczone, mimo to internet działa.
Klikam ponownie ikonę sieci, żeby sprawdzić stan połączenia i znów widzę ten sam komunikat. Klikam więc zamknij i wyświetla się lista sieci, z moją "połączono"

Wpisałem ponownie polecenie netsh wlan show profiles tym razem profil był widoczny.

Po restarcie laptopa, sieć została zapamiętana, problem już nie występuje.

 

Wniosek taki, że nie była zakończona procedura zapisu profilu, dopiero wybór przycisku zamknij dokończył konfigurację i zapisał profil. Tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś zrobiłem nie tak albo nie wiem co normalnie wypaliłem pobrany obraz na płytkę i nie startuje , jest tylko że naciśniecie klawisza spowoduje odczyt płyty a potem przez cały czas jest tylko logo windows , nic nie idzie dalej , spróbuję innym programem wypalić i może zmniejszyć prędkość nagrywania na x8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś zrobiłem nie tak albo nie wiem co normalnie wypaliłem pobrany obraz na płytkę i nie startuje , jest tylko że naciśniecie klawisza spowoduje odczyt płyty a potem przez cały czas jest tylko logo windows , nic nie idzie dalej , spróbuję innym programem wypalić i może zmniejszyć prędkość nagrywania na x8.

A nie możesz użyć pendrive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś zrobiłem nie tak albo nie wiem co normalnie wypaliłem pobrany obraz na płytkę i nie startuje , jest tylko że naciśniecie klawisza spowoduje odczyt płyty a potem przez cały czas jest tylko logo windows , nic nie idzie dalej , spróbuję innym programem wypalić i może zmniejszyć prędkość nagrywania na x8.

Ja zawsze wypalałem płyty z najniższa predkościa i bylo git. 

Gdy kiedys instalowalem z plyty tego moda instalacja ruszyla po ok. 15 min, i poooooszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja, mianowicie chodzi o gry na starym systemie tego nie było. Ogólnie wygląda to tak, że mam straszne spadki fps, przeinstaluje sterownik od karty i jest ok ale na następny dzień jak włączę grę to jest to samo i znowu muszę przeinstalowywać sterowniki żeby było okej. O co tu może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie co? nie wiem gdzie popełniam błąd. czy to wina mojego pena czy programów, którymi robię instalkę?

Jakim programem nagrywasz na pena ? instalujesz przez usb 2.0 czy 3.0 ? Użyj rufusa albo UltraISO lub wypal na płytę.

albo stwórz bootowalnego pena bez żadnych programów tym sposobem:

 

cmd - uruchom jako administrator

wpisz komendę "diskpart" i naciśnij enter i dalej jedziesz jak poniżej

 

list disk

select disk [wybierz twój dysk usb]

clean

create partition primary

select partition 1

active

format fs=fat32 quick  [fs=fat32, fs=ntfs (nie dla UEFI)]

assign

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie