Jump to content
WinClub

admiral754

Użytkownik
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

About admiral754

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Recent Profile Visitors

698 profile views
 1. A proszę bardzo. tutaj można pobrać: https://uup.rg-adguard.net/ lub: https://uupdump.ml/ Wybieramy interesujący nas build, przykładowo: Windows 10 Insider Preview 19536.1000 (rs_prerelease) amd64 x64 2019-12-16 22:00:40 UTC Następnie wybieramy język Polish i "Next", następnie wybieramy edycję systemu która nas interesuje i znów "Next". W Select your download options, zostawiłem domyśnie co było, potem wybieramy Create download package i pobierze się paczka ze skryptem. Wypakowujemy i uruchamiamy skrypt: "aria2_download_windows". Teraz czekamy aż skrypt zrobi swoje i utworzy obraz ISO.
 2. W tej kompilacji ikony nie są takie jak w screenach, są standardowe, też się zdziwiłem
 3. Jak już zostało wcześniej zauważone, podczas instalacjinstalacji na VMware instalator nie widzi dysku. Ja poradziłem sobie w ten sposób, że po utworzeniu maszyny wirtualnej, wybrałem edycję, dodałem nowy dysk (opcja Add..), zamiast SCSI wybrałem SATA, po jego utworzeniu usunąłem ten SCSI utworzony domyślnie i instalator wykłyl dysk i system się zainstalował. Zapewne nie jest to rozwiązanie idealne, gdyż w starszym laptopopie, gdzie testowałem na VMware, wentylator wszedł na maksymalne obroty, co świadczyło o większym obciążeniu procesora, niż na domyślnym dysku SCSI, ale przynajmniej mogłem go zainstalować.
 4. Witam, Mam pytanko odnośnie zmiany edycji tego systemu na wersję Core. Próbowałem na początku przed instalacją zmienić wpis w "ei.cfg", ale to nic nie dało. Znalazłem opis zmiany edycji za pomocą "Windows Anytime Upgrade" według tego poradnika http://helpdesktop.pl/geekdesk/item/662-zmiana-wersji-systemu-windows-8-1-bez-reinstalacji ale podając mój klucz zaszyty w biosie, otrzymuję informację, że klucz nie jest prawidłowy. Spróbowałem jeszcze jednej porady downgrade z wersji Entreprice do Pro, analogicznie zmieniając wpisy w rejestrze z pro do core, ale też to nic nie dało. https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/56b23000-b6bb-48e1-97dd-bface4bf82cd/change-my-windows-81-enterprise-to-windows-81-pro?forum=w8itproinstall Jest na to jakiś sposób?, może zmiana jakiegoś wpisu w samej instalacji oprócz ei.cfg, który nic nie zmienia. Wiem, że są aktywatory, ale fajnie by było móc wykorzystać swój klucz z biosu i mieć wersję Core, mimo ograniczeń funkcji z Pro.
 5. @grzesio764, a czy przypadkiem nie masz włączonego trybu samolotowego? Zdaje się, że odpowiada za to klawisz F7 (ikonka samolocika). Użyj klawisza F7, lub Fn i F7.
 6. Witam, Jak zwykle kolejna dobra modyfikacja od "srom-otnik-a". Mam takie pytanie, bo nie wiem jak to zrobić. Od długiego już czasu korzystam z udogodnienia, szczególnie sprawdzającego się na laptopach z tablicą SLIC w biosie. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie do setek producentów laptopów. Po instalacji system jest już aktywowany i brandowany dla danego producenta laptopa (Acer, Asus, Dell etc..), jedna płyta dla setek laptopów :-). https://forums.mydigitallife.net/threads/multi-oem-retail-project-mrp-mk3.71555/ Link dla niezalogowanych: Project https://www.upload.ee/files/9490664/Advantageous_M108.0BL_Compiled_28th_Jan_2019.7z.html Hasło do archiwum: MRPv108BL-Jan-28th-2019 Cała operacja jest prosta, polega na dodaniu do obrazu ISO katalogu "$oem$" do katalogu sources np. programem UltraISO. O ile ze zwykłą płytą instalacyjną nie ma problemu, to w przypadku kompresji do ESD już tak. Mimo, że w tym obrazie jest katalog sources, to dodanie tam katalogu $oem$ nic nie daje. Zapewne trzeba by dodać go do install.esd, tylko jak to zrobić? proszę o pomoc. Swoją drogą @srom-otnik mógłbyś dodać taki bajer do swoich modyfikacji :-) Czy konwersja install.esd do install.wim i podmiana install.esd na install.wim załatwi sprawę?, czy jednak potrzebny jest jakiś wpis, by w czasie instalacji odwoływał się do tego katalogu $oem$ z sources?
 7. Dzięki za odpowiedzi. W międzyczasie zrobiłem tak, scaliłem pliki ASUSRDVD.001, ASUSRDVD.002, ASUSRDVD.003, ASUSRDVD.004 z ASUSRDVD.IMG w programie dziellacz, https://www.dobreprogramy.pl/Dzielenie-i-laczenie-plikow,Program,Windows,59555.html zapisując plik wyjściowy jako ASUSRDVD.IMG o wielkości ok 15,5GB Następnie zrobiłem bootowalny pendrive z płyty DVD1 w programie WiNToBootic https://www.dobreprogramy.pl/WiNToBootic,Program,Windows,83286.html Podmieniłem na utworzonym pendrive plik ASUSRDVD.IMG o wartości ok 3,7GB na ten połączony 15,5GB. Odpaliłem laptop, niby wszystko przebiega pomyślnie, do czasu, kiedy instalator woła o płytę DVD2 i plik ASUSRDVD.001. skopiowałem więc ten plik na pendrive po włozeniu do USB został wykryty i instalator poszedł dalej. Po monicie o kolejna część ASUSRDVD.002, skopiowałem wszystkie pozostałe, czyli ASUSRDVD.002, ASUSRDVD.003, ASUSRDVD.004. Oczywiście monity o kolejne części pojawiały, ale "Enter" nie pomagał, musiałem wyciągać pendrive i wkładać ponownie. Instalacja przebiegła bez problemu, Recovery przywrócone wraz z partycją Recovery. Dziś doczytałem, że @P10 podał to rozwiązanie. Ciekawi mnie jeszcze rozwiązanie @Jakub. Mógłbyś rozwinąć swoją metodę?
 8. Witam, Mam taki problem, posiadam 5 obrazów płyt recovery w formacie ISO. Płyty stworzone po zakupie laptopa (ASUS), dedykowanym programem. Zawartość płyt: DVD1 DVD2 DVD3, DVD4, DVD5, mają tak jak w DVD2 plik ASUSRDVD, tyle, że zmienia się końcowka, czyli kolejno ASUSRDVD.002, ASUSRDVD.003, ASUSRDVD.004. Jest to zapewne podzielony obraz systemu Recovery. Moje pytanie jest następujące, Czy jest możliwość zrobienia bootowalnego pendrive Recovery z tych pięciu płyt ? Zapewne trzeba by scalić ASUSRDVD.001, ASUSRDVD.002, ASUSRDVD.003, ASUSRDVD.004 z ASUSRDVD.IMG ? Czy wystarczy wtedy zrobić bootowalnego pena z płyty DVD1 i podmienić scalony plik ASUSRDVD.IMG ?, który będzie miał już 15,5GB, czyli zawartość wszystkich pozostałych płyt po scaleniu. Da się tak, czy źle kombinuje? Może jest jakiś inny sposób? Proszę o sprawdzone porady. Dodam jeszcze, że to starszy laptop, nie posiada juz partycji recovery, tylko mam te płyty, więc zrobienie od podstaw recovery na pendrive odpada, muszę bazować na tym co mam, czyli obrazy płyt
 9. Ostatecznie użyłem dysku zewnętrznego i programu WinToUSB instalując system "Win JG10 Pro x64", ze względu na sterowniki. Tak prawdę mówiąc, fajna opcja instalacji na USB, ale jako ciekawostka. Lepszym rozwiązaniem jest zrobienie sobie pendrive z DLC Boot 2017 V3.4 Final z windowsem mini XP, mini 10 i wieloma narzędziami. Jako pendrive ratunkowy super narzędzie. Kiedyś używałem Hiren's-a. Można też dodawać do niego moduły, np, obrazy ISO systemów do instalacji z USB https://drive.google.com/drive/folders/0ByjOfyAoqvjUV3RTb1h2d3JGUlE http://dlcboot.com/
 10. Tak, jak myślałem, nie da rady, brak pliku install.wim C:\Windows\system32>D:\nt\Imagex /Apply D:\nt\win81\Sources\Install.wim 1 F: ImageX Tool for Windows Copyright (C) Microsoft Corp. All rights reserved. Version: 6.1.7600.16385 Error opening file [D:\nt\win81\Sources\Install.wim]. Install.esd (1,4GB dla systemu 32bit), to skompresowany plik, który zawiera w sobie install.wim, trzeba by było wykonać konwersję ESD do wim :-(
 11. @woj_ani217, mam pytanie odnośnie komendy: D:\nt\Imagex /Apply D:\nt\win81\Sources\Install.wim 1 F: W katalogu sources mam Install.esd a nie install.wim. Czy mam podać komendę: D:\nt\Imagex /Apply D:\nt\win81\Sources\Install.esd 1 F: ??
 12. Zainstalowałem ten tu system na pendrive, ale mam mieszane uczucia, może to przez przez słaby pendrive, bo muli jak nie wiem co, poza tym kombinowanie ze spolszczeniem. Postanowiłem użyć WinToUsb z obrazów pobranym z tego forum i użyłem starego dysku 40GB jeszcze na ATA 2,5" w zewnętrznej obudowie (kiedyś miałem na nim zrobionego windows-a XP też przenośnego). Teraz o niebo lepiej to chodzi, niż na pendrive. Teraz tak, niby można podłączyć do każdego komputera, z tym, że aby funkcjonował poprawnie, trzeba zaktualizować sterowniki, chociażby od grafiki, by nie używał domyślnych w kiepskiej rozdzielczości. Chciałem bardzo użyć "Win 8.1 Personal System (PS) 2k17", za pomocą WinToUsb, niestety nie udało mi się , tzn, system przeniósł się na dysk, ale wysypał się podczas instalacji, stanął w miejscu, czarny ekran i mimo długiego czekania zero reakcji, czy dalszej instalacji, wiec użyłem "Win JG10 Pro x64", poszło gładko, sterowniki same się zaktualizowały od karty graficznej przez WU. Nowszy system, mniej problemów ze sterownikami. Uruchomiłem go na różnych platformach, Intela i AMD i na obu zaktualizowałem sterowniki i na obu chodzi bez problemu. No jedyny mankament tego windows-a 10, to te częste aktualizacje nowszych wersji i nie chce się aktualizować, a być może i się wysypie, jak zrobię na siłę. Co prawda, można sobie darować te aktualizacje, no zobaczę. Będę próbował jeszcze z tym "Win 8.1 Personal System (PS) 2k17", może innym programem, albo komendami, które podał woj_ani217.
 13. Jak pisałem wcześniej winą była tabela partycji GPT, jaką miałem zrobioną na tym pendrive. Po konwersji do MBR i ustawieniu partycji jako aktywnej, cała instalacja poszła bez problemu. System z tej wstawki uruchomił się po tej operacji bez problemu. Nie zwróciłem po prostu wcześniej uwagi na zapis, który pojawiał mi się podczas instalacji, a zapomniałem, że konwertowałem go kiedyś do GPT: Bootcode is only updated on MBR partitioned disks. A different partitioning scheme is used on this disk. Komendy woj_ani217 trzeba sobie dostosować do własnych liter dysków, bo w podanych przykładzach są użyte dyski D, E, F, G, co może wprowadzać lekkie zamieszanie, ale dla wtajemniczonych, po analizie zapisów, nie będzie to problemem, żeby zmienić co trzeba. W linku poniżej jako uzupełnienie, jest przygotowanie samego botowalnego pendrive przy użyciu komend w diskpart podanych przez woj_ani217, z ładnym opisem i grafikami co i jak i za co odpowiada. https://techformator.pl/formatowanie-dyskow-i-nosnikow-wymiennych-w-diskpart/ Rozwinięty opis instalacji windows 7 na nośniku USB http://www.intowindows.com/how-to-install-windows-7-to-usb-external-hard-drive-must-read/ dla nie lubiących klepać komendy (nie testowałem) http://www.intowindows.com/how-to-install-windows-7-on-usb-flashhard-drive-easy-way/ https://www.easyuefi.com/wintousb/
 14. Tak, wiem, a powiedz mi jeszcze, w odniesieniu do tych plików, to nie ma to znaczenia, czy zrobię sobie x86, czy x64, to w obu przypadkach ich używam? W katalogi wrzucam całą zawartość z obrazu ISO, tak?
×
×
 • Create New...

Important Information