Skocz do zawartości

Świeżo zainstalowany 32-bitowy Windows 10 nie wyłącza się.


wlodarek1

Rekomendowane odpowiedzi

  Wczoraj zainstalowałem na czysto 32-bitowy Windows 10 na swoim 14 letnim blaszaku. Od razu zainstalowałem wszystkie dostępne aktualizacje i sterowniki które Windows 10 samo sobie pobrało z repozytoriów ponieważ płytka instalacyjne ze sterami do chipsetu płyty głównej jest kompatybilna tylko z vistą i siódemką.  Wszystko działa dobrze poza tym że po wybraniu zasilanie Wyłącz system nie wyłącza się. Nawet polecenie : shutdown /s w wierszu poleceń nie pomaga. Proszę więc o pomoc Co w tym nowym postawionym Windows 10 w ustawieniach trzeba będzie zmienić by ten system normalnie się wyłączał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanq - wprowadziłem doradzane przez ciebie ustawienia  , ale to niewiele dało .

Po kliknięciu na ''zamknij '' w menu start - nic się nie dzieje .

Po naciśnięciu przycisku Power na obudowie blaszaka - pojawia się okno zamykania systemu  , ale wyświetla się ono w nieskończoność . I wyłączam pc-ta ''siłowo'' 

przytrzymując przycisk power na obudowie przez ok 10 sek .

Czyli nadal jest źle , co mogę jeszcze zrobić by to zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Bez specyfikacji ciężko coś podpowiedzieć. Jeśli to stacjonarka to obejrzyj kondensatory na płycie głównej (prawdopodobnie są spuchnięte). A i zasilacz pewnie z czarnej listy :).

Mam W10 64bit na Core2Quad Q6600, 8GB RAM i SSD. Wszystko działa,  a procek i płyta mają ze 14-15 lat.

P1O lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zdzisiek24 napisał:

@up

Z tą czarną listą sięgnąłeś dna. Teraz obejrzyj swoje uszy ... powinny być spuchnięte.  :laie_67:

Ciekawe co jeszcze ludzie potrafią wymyślić by ukryć brak wiedzy lub bezradność ?

 

Na ignorancje potrzeba książki,

na głupotę strzelby i szpadla. :laie_67:

tadziu123 i Jerzy68 lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne podzespoły w tym 14-letnim blaszaku to ;

płyta główna Gigabyte G31M-S2L a w niej procek ten sam co u roberto ;Core2Quad Q6600 .

Do tego tylko 2 GB RAM-u DDR2 266MHZ i grafika  nvidia GF 8600 .

Z tym że tej grafiki płyta główna nie chce już obsłużyć ; po włączeniu kompa już kilka lat temu pokazywało 

komunikat typu ''mvidia driver not found '' , choć stery nvidii były zainstalowane  .Ale gdy w BIOS-ie ustawiłem że jako pierwsza ma się uruchamiać zintegrowana z płytą główną grafa INTEL 3100 - taki układ działa . Gdy podłączam do tego 14-latka zestaw mysz+klawiatura USB - też nie jest on już rozpoznawany  , choć kiedyś nie było z tym kłopotów .

Czy jest więc sens naprawiania tej płyty głównej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 266MHZ lecz zapewne jest 533MHZ. Masz może 2 x 1GB. Nie wiem czy jest sens naprawiania starego złomka, jak za kilka stówek można kupić coś lepszego choćby z i5 3gen. Nie jest to szałowy procek jak na te czasy, ale jednak lepszy niż ten C2Q.

Do Win 10 potrzebujesz już ten dysk SSD i najlepiej ponad 4GB jeśli chciałbyś wersję x64 zamiast x86.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę na tym starym blaszaku zainstalować 32 bitowe Windows 7

Ale po pierwszym uruchomieniu tego systemu Pokazuje komunikat że nie jest on już wspierany i nie można zainstalować aktualizacji i Łatek z Windows update. 

Czy znacie jakiś okrężny sposób na zainstalowanie wszystkich potrzebnych płatek i poprawek na 32 bitowej siódemce (legalnej) 😗

I druga sprawa Mam dwie kości Ram-u każda po 2  GB wyjęte z starego laptopa który poszedł na złom. Czy płyta główna którą mam w tym starym blaszaku Po zastosowaniu odpowiedniej przejściówki wykryłaby wyjęte z laptopa a wsadzony do starego blaszaka kości Ramu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie