Jump to content

Różnice w ilości wolnego miejsca na ;pendrivie

wlodarek1
 Share

Recommended Posts

29 minut temu, TECHNO napisał:

Nie mam pytań szkoda spamować dalej temat sprzedają peny FAT33:trollface:

A zacofańcy z Microsoftu nie wiedzą jak Windowsa robić, to okienko z twoją wiedzą wyglądało by już całkiem inaczej...

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Obawiam się, że te programy raczej nie pomogą w tym przypadku.

Często spotykam się z takimi przypadkami - psujący się już dekoder TV przy błędzie w nagrywaniu "gubi" miejsce.

Do namierzenia używam DiskView ([Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]ale obsługuje tylko system NTFS.

Tak w tym programie wygląda pendrive dotknięty tą przypadłością.

Większość zielonego to zgubiona przestrzeń.

Nie rozumiesz - mogę tak zrobić na każdym dysku i pendrive'ie - spójrz na mój zrzut ekranu - chodzi o słowo (domyślne) - u ciebie tego nie ma.

FAT32 jest DOMYŚLNY dla dysków wymiennych do 32 GB.

A jeśli to zależy od kości pamięci to proszę, wytłumacz mi JAK to zależy. Jestem otwarty na każdą rzetelną wiedzę, ale nie na argumenty typu "ja wiem lepiej".

W takim wątku priorytetem jest pomóc komuś kto oczekuje pomocy - tutaj niestety prawdopodobnie jedynym sposobem jest FORMAT.

Chłopie naucz się czytać ze zrozumieniem ja się pomyliłem w temacie i niepotrzebnie wyskoczyłem z tymi przeliczeniami to po pierwsze po drugie pisze tam że!??!? "Wartości przybliżone"

Czyli mogą się różnic na poszczególnych kościach nieznacznie ale jednak...

Nie ma co ciągnąć tematu nowy pen kosztuje 30-50zł maks a padają jak muchy po 2-3 latach zazwyczaj.

woj_ani217 likes this

O! I takie stwierdzenia mogą kończyć temat ( a raczej ten OT),  jednakże wciąż jestem ciekaw jakie to są różnice w kościach.

Ja do takich stronek jak zacytowałeś podchodzę sceptycznie i zawsze próbuję weryfikować takie informacje, o ile pozwala mi na to posiadana wiedza.

Co do pendrive'ów i ich żywotności - różnie bywa - mam Kingstona 128 MB, już nie pamiętam kiedy kupiony, jedyny jaki mam na USB 1.1 - wciąż działa!

I mam Kingstona 32GB na USB 3.2 Gen1 (jak to się teraz oficjalnie nazywa) - używany pół roku, padł.

Dla mnie w takim temacie najważniejsze jest żeby komuś pomóc!

Nawalone jak u barana w torbach. Faktycznie, offtopisko niemożebne - do zamknięcia. Może mi ktoś  wytłumaczyć, co ma kość pamięci do pojemności pendrive,a? O czym te dialogi na 4 nogi? Każdy pen ma wgrany tzw. firmware, z reguły zajmujący kilka gigabajtów. I nigdy nie pokaże pełnej, deklarowanej pojemności. Ot, i cała "fizolofia" Reszta to bicie piany, mielenie powietrza.

@mieszko55:L

2 godziny temu, mieszko55 napisał:

Może mi ktoś  wytłumaczyć, co ma kość pamięci do pojemności pendrive,a?

Np. może być źle zmapowana - tak działają podróbki z chin.

2 godziny temu, mieszko55 napisał:

Każdy pen ma wgrany tzw. firmware, z reguły zajmujący kilka gigabajtów.

Ile?! Klika GB?! Pokaż mi ten firmware :22

woj_ani217 and zdzisiek24 like this

Przykład !

" paluszek "  GOODRAM  16 GB  a co faktycznie !?

screenshot-3.png

14,9 GB  gdzie reszta !?   - na płocie też  kiedyś pisało  D.....a  i potem ten co w to uwierzył  wyciągał drzazgi   nie trzeba wierzyć we wszystko co  producent pisze.

Tu jest przykład wprawdzie nie odnosi się do   " paluszka " tylko M2  ale chodzi o to jak w CH..........a  grają producenci z klientem.

Myślę że nie ma co  głowy doprowadzać do bólu  i  podchodzić do tego  relaks  tyrać tym  " paluszkiem "  ile się da a jak  pokarze  środkowy palec to za okno - nie za okno tylko do specjalnego  pojemnika

na takie śmieci i kupić nowy  ( póki  dobra zmiana nas jeszcze nie dobiła )  i nie zawracać sobie czterech liter taką pierdołą .

PS

do autora tematu  zrób kopie , sformatuj paluszka Diskpartem  i tyraj nim dalej aż nie padnie.

crypt and jarexpol like this

Przydatny może jest, ale raczej nie w tym przypadku, to nie jest  "oszukany" pendrive.

Nie sądzę. żeby ktoś zrobił pendrive'a o pojemności (prawie) 22 GB żeby potem oszukać, że ma on 32 GB.

Poza tym nie wiemy czy autor zgadza się na utratę istniejących plików, a jeśli nawet, to najszybszą i najpewniejszą opcją jest FORMAT.

Wiele osób do formatowania zaleca SD Card Formatter, również dla pendrive'ów, tyle, że nie daje on żadnego wyboru - do 2GB - FAT, do 32GB - FAT32, od 64GB - exFAT.

Jeśli chcemy NTFS pozostają inne opcje.

11 minut temu, iskier napisał:

Przydatny może jest, ale raczej nie w tym przypadku, to nie jest  "oszukany" pendrive.

Nie sądzę. żeby ktoś zrobił pendrive'a o pojemności (prawie) 22 GB żeby potem oszukać, że ma on 32 GB.

Skąd to możesz wiedzieć i skąd wziąłeś 22 GB.

woj_ani217 likes this

33 minuty temu, jarexpol napisał:

Ktoś uznał że ten program jest nieprzydatny.

Bo widzisz to jest tak że gdzieś dzwoniło tylko nie wiadomo w którym  kościele :tooth:

co do programiku to ważne jest zaznaczyć że  jeśli na nośniku pamięci mamy ważne dane, przed testowaniem musimy zrobić kopię zapasową, ponieważ testy mają charakter destrukcyjny.

Jest  parę godnych uwagi a jednym z nich jest Ukrainski programik  Sprawdź Flash 1.16   wadą jest pracochłonność  nawet do dziesięciu dni :doh:  ale jest bardzo dobry.

I  ten  H2testw 1.4  ( niemiecki )  bardziej znany od poprzedniego.

24 minuty temu, iskier napisał:

to nie jest  "oszukany" pendrive.

To ja " Wójt  z urzędu "  mówię Ci  że  jest a jak masz wątpliwości to do producenta zapytanie dlaczego lecą z Tobą w CH...........  !.

jarexpol likes this

1 minutę temu, iskier napisał:

Ale czemu najpierw nie zrobić CHKDSK?

W trybie tylko do odczytu szkody nie narobi, jest w systemie i w wielu przypadkach się sprawdza.

Może i tak ale jest to jak lukrowanie pączka więc  ;)  jeżeli już to trzeba korzystać  z porządnych narzędzi  a czy " skórka warta wyprawki " ?

Przede wszystkim może dać informacje o naturze problemu, bez żadnego ryzyka.

Jeśli czegoś się dowiemy, będzie wiadomo co robić dalej, jeśli nic nie pokaże, zawsze można użyć innego programu,

O to właśnie chodzi żeby na tej podstawie ocenić które narzędzie będzie w tym przypadku porządne.

Godzinę temu, woj_ani217 napisał:

Przykład !

" paluszek "  GOODRAM  16 GB  a co faktycznie !?

14,9 GB  gdzie reszta !?   - na płocie też  kiedyś pisało  D.....a  i potem ten co w to uwierzył  wyciągał drzazgi   nie trzeba wierzyć we wszystko co  producent pisze.

Tu jest przykład wprawdzie nie odnosi się do   " paluszka " tylko M2  ale chodzi o to jak w CH..........a  grają producenci z klientem.

Myślę że nie ma co  głowy doprowadzać do bólu  i  podchodzić do tego  relaks  tyrać tym  " paluszkiem "  ile się da a jak  pokarze  środkowy palec to za okno - nie za okno tylko do specjalnego  pojemnika

na takie śmieci i kupić nowy  ( póki  dobra zmiana nas jeszcze nie dobiła )  i nie zawracać sobie czterech liter taką pierdołą .

PS

do autora tematu  zrób kopie , sformatuj paluszka Diskpartem  i tyraj nim dalej aż nie padnie.

Rozmiar pena się zgadza. To windows oszukuje bo liczy w GiB a wyświetla w GB .

3 minuty temu, podlos napisał:

Rozmiar pena się zgadza. To windows oszukuje bo liczy w GiB a wyświetla w GB .

Nie jako alternatywne oprogramowanie np. do partycjonowania GParted powinno pokazać już dobrze. A tak po za tym my tu sobie gdybamy, a kolega ma tam 2 linuxy, którymi może w live zerknąć w rozmiar partycji :L

Panowie, czytajcie uważnie!

Przeliczanie GiB <-> GB juz było omówione, nie wyjaśnia różnicy, z rozmiarem partycji też raczej nie ma problemu.

Prawdopodobnie jest problem w strukturze logicznej systemu plików.

Jak pisałem wcześniej zdarza mi się to dość często, ale na NTFS, systemu exFAT nie znam tak dobrze, a program którego używam do namierzenia problemu exFAT-a nie obsługuje.

Dziś zrobiłem porównanie właściwości pendraka z poziomu linuksa i windows .

Nie uruchamiałem żadnego linuksa live , obok windows 11 mam zainstalowanego Manjaro ;

Cytat

[darek@dariusz-hplaptop15db1xxx ~]$ uname -a
Linux dariusz-hplaptop15db1xxx 5.15.12-1-MANJARO #1 SMP PREEMPT Wed Dec 29 18:08:07 UTC 2021 x86_64 GNU/Linux
[darek@dariusz-hplaptop15db1xxx ~]$ cat /etc/issue
Manjaro Linux \r  (\n) (\l)

Wyniki pomiaru właściwości pena pokazuję na dołąπczonych screenach ;

Jak widać - nie ma żadnej różnicy