Skocz do zawartości

iskier

Użytkownik
 • Zawartość

  66
 • Posty z Chatbox

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O iskier

 • Tytuł
  Zaawansowany użytkownik

Ostatnie wizyty

277 wyświetleń profilu
 1. iskier

  Suma kontrolna

  A to wersja polska czy portugalska? Wiem, że tak tam jest, ale może ktoś się pomylił? P.S. Spójrz na wersję pl_windows_10_business_edition_version_1809_updated_sept_2018_x64_dvd_116f4128.iso tam jest SHA1: ce3c342373fee635498f87d084eafb3f504f3fb7
 2. iskier

  Świecąca dioda kamerki w laptopie

  Bo nic ciekawego nie robisz, tylko patrzysz w tę kamerkę, to ile można się gapić?
 3. @mnierny - to wersja bez service packa i chyba masz rację z numerem buildu. To natomiast kolejna kwestia - jak sprawdzić build niezainstalowanego systemu? @P1O w tym wątku po prostu różni ludzie piszą o różnych rzeczach. Sprawdzałem kilka razy, gdy mi się chciało - obraz ISO pierwotny oraz "wtórny"- czyli zrobiony z dobrze nagranej płyty z pierwotnego obrazu, są identyczne.
 4. To może trzeba zacząć od tego, że dla Windows 2000 i XP suma kontrolna CRC32 chyba zawsze równa FFFFFFFF Oczywiście nie daje takiej pewności jak MD5 lub SHA, ale to najszybszy sposób by uprawdopodobnić, że obraz jest oryginalny. No i oczywiście standardowy obraz ISO robiony z tej samej nieuszkodzonej płyty, nawet w odstępie 20 lat da taką samą sumę kontrolną. Identyczny binarnie plik => identyczna suma kontrolna, nie ma innej możliwości. Inna suma kontrolna jest możliwa tylko w przypadku jakichś egzotycznych odmian ISO. Np.: tworzę obraz tej samej płyty programami ImgBurn i WinHex - będą identyczne chyba, że w WinHex wybiorę opcję "RAW CD access (2352 bytes)" EDYCJA MD5 SHA1 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Windows 2000 Professional 5.00.2920.0000 7c5653236321927d117451132337d29a a4d7823e04db1e6d06a7d7091cf6b52384698db9
 5. iskier

  Windows 10 brak drugiej partycji

  A kiedy utworzyłeś te dwie partycje? W czasie instalacji? Może ta druga to partycja odzyskiwania?
 6. iskier

  Windows 7 2018 iso czysty

  Nie znamy twojej siostry, ani starego, ani kompa!
 7. iskier

  Windows 7 2018 iso czysty

  Naprawdę! Jeszcze ten jeden raz wytęż wzrok... ... i pobierz ISO
 8. iskier

  Nie wyświetlają się obrazki w png

  Jeszcze dwie uwagi. 1. Używasz określenia "kodowanie" lub "zmiana kodowania" dla tego, co się stało z twoimi plikami - to nieporozumienie - twoje pliki są uszkodzone, ich zawartość jest niewłaściwa, bezużyteczna. ale -> 2. Istnieje prawdopodobieństwo, że właściwa zawartość wciąż na dysku istnieje! Jeśli chcesz możesz próbować odzyskać pliki za pomocą odpowiedniego programu do odzyskiwania danych. Powinieneś użyć opcji odzyskiwania określonych typów plików pomijając logiczny system plików. Jeśli dane nie były bardzo pofragmentowane jest spora szansa by coś cennego odzyskać. Ja w takich przypadkach używam programu WinHex, który zasadniczo jest edytorem szesnastkowym i dyskowym, ale ma również opcje odzyskiwania plików. Możesz spróbować go użyć lub poszukać innego programu, tutaj na forum lub wygooglać.
 9. iskier

  Nie wyświetlają się obrazki w png

  Nie wiem czy wirus czy jakiś błąd systemu plików, ale zgadzam się ze stensem, że tylko radykalne rozwiązanie wchodzi w rachubę. Problem od początku jest opisywany błędnie - z pierwszego posta wynika, że te same pliki których nie czyta Irfan i FastStone, są poprawnie odczytywane przez programy: Opera, Firefox, Photoshop i Photoimpact. Czy to prawda? Gdy ktoś chce ci pomóc i zbadać problem ty odpowiadasz w stylu "to ty nie masz pojęcia". Nie wiem co się stało, ale próbuję sprawę zbadać i ci pomóc. Twoje odpowiedzi w poznaniu prawdy nie pomagają. Nikt z nas nie siedzi przy twoim komputerze, a tym bardziej w komputerze i nie wie co się tam dzieje. Te informacje musimy dostać od ciebie. Wiele osób zmienia system lub kopiuje/przenosi pliki pomiędzy partycjami utworzonymi w różnych systemach i nie ma takich problemów. 3.1, 3.11, 95, 98SE, ME, 2000, XP, 2003, Vista, 7, 10 - mam partycje tworzone we wszystkich tych systemach, tylko "8" praktycznie nie używałem i nie miałem nigdy takich problemów!
 10. iskier

  Nie wyświetlają się obrazki w png

  Dałeś screeny z notatnika i przeglądarki fotografii, a nie możesz dać takich jakie ja chciałem? Albo zrób tak jak napisał stens - daj jakieś pliki na serwer, dla pewności z sumami kontrolnymi żebyśmy wiedzieli, że mamy pliki niezmienione!
 11. iskier

  Nie wyświetlają się obrazki w png

  Trzeba by sprawdzić jak w rzeczywistości wygląda taki PNG. Widzę, że używasz Total Commandera. Dobrzy by była to wersja 9.0 lub nowsza. Zrób dwa zrzuty ekranu lub okna: 1. Umieść kursor na takim wadliwym pliku PNG i naciśnij "ALT+SHIFT+F3", gdy pokaże się podgląd naciśnij "3", następnie zrób zrzut okna ALT+Print Screen, zachowaj jako JPG (bo chyba nie możesz jako PNG?) 2. Wyjdź z podglądu, a następnie otwórz nowy podgląd, tym razem naciskając "F3". Zrób zrzut okna lub komunikatu o błędzie. No i wrzuć tutaj obydwa screeny.
 12. iskier

  Nie wyświetlają się obrazki w png

  Zacznijmy od tego, że opiszesz prawidłowo problem. Piszesz, że na 100% ma to związek z tworzeniem partycji, a nie wiesz jak to rozwiązać. Nie wiesz NIC! Przede wszystkim napisz jak ładujesz obrazek, gdyż jestem prawie pewien, że NIE używasz okna "Otwórz" w Irfanie, tylko ładujesz z Total Commandera i jest to prawdopodobnie błąd parametrów w Total Commanderze. Opisz DOKŁADNIE, krok po kroku, co robisz!
 13. iskier

  Office 2007 Enterprise RTM [PL]

  Oj, nie śmiej, wytłumacz, podpowiedz - B64
 14. iskier

  Odyczyt danych z partycji ext4 - jak ?

  DiskInternals Reader działa na pewno, ale pobierz raczej nowszą wersję z oficjalnej strony https://www.diskinternals.com/reader-for-tc/ lub z linku bezpośredniego https://www.diskinternals.com/download/DiskInternals_Reader.zip
 15. A żeby zrobić obraz musisz mieć napęd fizyczny czy za pomocą czarodziejskiej różdżki? Albo żeby raz posłuchać pożyczonej płyty audio. Fakt, nie śmiećmy, a najlepiej nie zaczynajmy dyskusji gdy czegoś nie rozumiemy.
×

Powiadomienie o plikach cookie