Jump to content
WinClub

iskier

Użytkownik
 • Content Count

  101
 • Joined

 • Last visited

About iskier

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Recent Profile Visitors

772 profile views
 1. iskier

  Videorejestrator

  Jeśli wszystkie te pliki wyglądają tak jak to co ściągam, to żaden kodek, żaden program i żadna aktualizacja nie pomoże - np.: 36208640 x 0 nie może nieść i nie niesie żadnej informacji.
 2. iskier

  Videorejestrator

  Te pliki są puste!
 3. Ściągasz program stąd https://megatools.megous.com/ wpisujesz polecenie lub piszesz plik "bat" o treści megatools.exe dl adres czyli w tym przypadku megatools.exe dl https://mega.nz/file/hDYQiAAZ#AAAAAAAAAAAmxd5Nx_-i0QAAAAAAAAAAJsXeTcf_otE uruchamiasz i czekasz.
 4. @ford22 What is your native language?
 5. Skoro na zewnętrznym dysku, to czy próbowałeś odłączyć dysk i podłączyć ponownie? Czy na bezpieczne usunięcie też system nie pozwala?
 6. Nawet parę razy było pisane, ale chyba wciąż nie zrobione? Poza tym chodzi o wyjaśnienie "skąd to się bierze"
 7. To chyba trzeba napisać wprost, bo koleżanka jak na razie zajęła się tylko software-m: jeśli właściciel używał laptopa trzymając go na kocu, to teraz połowa kocyka jest w środku, trzeba odkręcić pokrywę i wyczyścić.
 8. A te nie podejdą? Bo lepszych nie widzę. https://drp.su/en/hwids/USB\VID_18EC%26PID_3399%26MI_00?os=windows-7-x86 https://drp.su/en/hwids/USB\VID_18EC%26PID_3399%26MI_00?os=windows-7-x64 http://dl.drp.su/driverpacks/repack/WebCam/Arkmicro/FORCED/Allx86/Arkmicro-FORCED-Allx86-drp.zip http://dl.drp.su/driverpacks/repack/WebCam/Arkmicro/FORCED/Allx64/Arkmicro-FORCED-Allx64-drp.zip
 9. Większość tego typu konwerterów wideo i tak wewnętrznie używa FFMPEG. Dla mnie konkretny to jest właśnie program obsługiwany z linii poleceń. Zamiast grzebać bez końca w opcjach tzw. "intuicyjnego interfejsu" wolę poczytać instrukcję do programu konsolowego i napisać odpowiednie polecenie i opcje. Spróbuj wytłumaczyć w jednej linijce jak skonwertować każdy plik wideo do określonego formatu.
 10. FFMPEG - https://ffmpeg.zeranoe.com/builds/ Zalecam wersję stabilną, statyczną (czyli wszystko w jednym pliku). W zależności od wersji Windowsa 32 lub 64 bitową https://ffmpeg.zeranoe.com/builds/win32/static/ffmpeg-4.2.2-win32-static.zip https://ffmpeg.zeranoe.com/builds/win64/static/ffmpeg-4.2.2-win64-static.zip Z podkatalogu BIN kopiujesz ffmpeg.exe do ścieżki np. C:\WINDOWS i możesz używać. Oczywiście w przykładowej linii poleceń "input.any" to video wejściowe w dowolnym formacie, a "output.avi" to nazwa pliku wynikowego.
 11. Jasne, że można, ale ja przeważnie dla pewności robię to wcześniej. Poza tym "podczas instalacji pierwszego systemu" oznacza de facto "przed właściwą instalacją" To już raczej podstawa. Gdy ktoś pisze coś takiego lepiej zacząć od podstaw, nikomu to krzywdy nie zrobi.
 12. Już parę razy padło, co oczywiste, że od najstarszego do najnowszego i sterowniki SATA do XP, ale chyba jeszcze nikt nie napisał, że najpierw dzielimy dysk na partycje!
 13. To polecenie FFMPEG przerobi KAŻDE video na AVI o szerokości 640 pikseli i proporcjonalnej wysokości, zakodowane kodekiem XviD z dźwiękiem MP3. Twój odtwarzacz DVD, jeśli dobrze widzę, posiada wejście USB, prawdopodobnie możesz więc odtwarzać pliki AVI z USB, zapewne jednak najwyżej w kodowaniu DivX/XviD (nie AVC/H264/x264) oraz maksymalnej rozdzielczości prawdopodobnie 720x576. "HD" to nie jest jakaś nadzwyczajna właściwość plików video, to prostu wysoka rozdzielczość, tradycyjnie HD to 1280x720, a FullHD 1920x1080. Video używające tych samych kodeków, ale o mniejszej rozdzielczości np. 640x360 to już nie jest HD.
 14. ffmpeg -i input.any -vf scale=640:-2 -codec:v libxvid -b:v 1024k -codec:a mp3 -b:a 128k -ar 48000 output.avi
 15. To może być objaw tego, że znajomy się nie zna na komputerach.
×
×
 • Create New...

Important Information