Jump to content

Który monitor wybrać?

Mr.T
 Share

Recommended Posts

No nie dziwie się ale jak tak porównałem specyfikacje to na tle "konkurencji" monitor IIYAMA G-master GB3266QSU-B1 wychodzi najsłabiej i za drogo.

Jak bym miał kasę na obojętnie jaki monitor z trzech wymienionych wybrał bym monitor GIGABYTE G32QC  ponieważ jest tańszy,  częstotliwość odświeżania ekranu 165 Hz,  czas reakcji 1 ms ( no iiyama też ma ale ....) .

2 minuty temu, Zielony. napisał:

Ja bym wybrał iiyama G-Master GB3266QSU-B1 Red Eagle 1ms 144Hz
ma częstotliwość odświeżania obrazu 144 Hz zamiast 165 Hz ale przy takich częstotliwościach to nie ma większego znaczenia za to ma 1
ms czas reakcji matrycy 

minusem jest usb 2.0 zamiast 3.0 jak w przypadku Dell S3220DGF 4ms 165Hz, za to w iiyama są głośniki a w pozostałych ich nie ma

Kolejnym minusem  iiyama G-Master GB3266QSU-B1 Red Eagle 1ms 144Hz  jest  HDR Redy  tzn kicha na maksa . To tak jak by kupić TV HD Redy (720p) . Gdzie tu sens jeśli nie ma  HDR hmm powiedzmy w pełnej wersji .

13 godzin temu, Zielony. napisał:

w użytkowaniu drobna oszczędność na energii - pobór mocy podczas pracy Gigabyte -75W, iiyama -47W

No bez jaj.  To jeszcze da się zaakceptować .    Mój TV według "naklejki bierze 130W  (z 2008r) :E.

@Mr.T

No nie ma  tego konkretnego monitora  .    Z osobistego doświadczenia wiem że najdłużej działają mi monitory Dell i LG  bez serwisu (po GW).   Jak bym miał wybrać to pewnie kupił bym Gigabyte ponieważ   jest tańszy, częstotliwość odświeżania ekranu 165 Hz,  czas reakcji 1 ms .  

W dniu 4.11.2020 o 21:49, Mr.T napisał:

Jak w temacie który z tych trzech najlepszy? Bo już głupawki dostaję :d

Monitor GIGABYTE G32QC

Monitor IIYAMA G-master GB3266QSU-B1

Monitor DELL S3220DGF

IIYAMA G-master GB3266QSU-B1 - brak HDR-u, HDR bez certyfikacji to nieśmieszny żart w monitorach 32 calowych. Fajna, jasna matryca jeśli stricte do gier to ok pozycja, słabe pokrycie barw adobe i filmy odpadają. 

DELL S3220DGF - staroć z niewspieraną technologią FreeSync 2.0, z koszmarnym input lagiem. 

GIGABYTE G32QC - Fajna pozycja, sam się nad nim zastanawiałem i nawet miałem przez tydzień, ale zostałem w konfiguracji 2x24 cale. Nowa technologia FreeSync działająca z aplikacją nvidii, HDR niestety tylko 400 a nie 600 (ale tutaj ceny monitorów zaczynają się od 3k+) i bardzo fajne kolorki. Ciemna matryca to minus i straszna losowość w matrycach. Jak chcesz kupować, to najlepiej >3 sztuki bez rat i wybrać taką która nie ma prześwitów i duszków. IMO najlepszy z tych trzech

@Mr.T, a może spróbuj zrobić jak mój kolega. Miał kosmiczny problem, czy wziąć iiyamę IPS czy AMVA, i dogadał się z X-KOM tak, że płaci za oba modele i po testach jeden oddaje na drugi dzień. O dziwo nie mieli żadnych obiekcji, w końcu klient nasz pan. Przyjechał z nimi do mnie i już po minucie wiedzieliśmy, że zostaje AMVA (IPS miał tak nierówne podświetlenie, srebrzenie i backlight bleeding, że szok). A jak nie, to zawsze możesz skorzystać z prawa do zwrotu, jakbyś był niezadowolony z monitora. Uciążliwe to i czasochłonne, ale lepiej mieć taką opcję, niż jej nie mieć.

4 minuty temu, BartAcid napisał:

Z odbiorem osobistym po zamówieniu przez net to nie wiem jak jest prawnie. Może być sliski temat.

To ci wyjaśniam - jak odbierasz osobiście, ale zapłaciłeś przez neta, to wtedy działa to jak zakup na odległość. Jak płacisz w kasie w sklepie, to już jest jak zakup lokalny i jesteś w d.pie.

Zielony. likes this

W prawdzie za  Dellem  nigdy nie przepadałem  ale ten  model  widziałem  na  żywo  u znajomego  i chociaż  ten model nie urywa czterech liter  to  wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie :

nie czepiając się  szczegółów   technicznych  dla oka użytkownika  wywarł  na mnie  pozytywne wrażenie  .

Pograłem na nim  godzinkę , obejrzałem fragment koncertu , fragment filmu  wszystko w najwyższej rozdzielczości   i jak bym miał kupować  to bym go  kupił.

Dylemat zawsze jest jak chcesz coś kupić   widzisz i  czytasz opinie a nie widzisz  tego na " żywca "  ,opinie  , parametry niby  ok a  w rzeczywistości  może być  " lipa " ?.

Ciężko  coś polecić  jak nie masz tego w " garści "  ale jak to zrobić ?  nie wykonalne  trochę trzeba ryzykować .

W twoim  przypadku  najlepszy zakup  to przez internet  nie pasuje do zwrotu i następny  ograniczenie to czas na to wszystko.

BartAcid likes this

Witam, kilka dni temu kupiłem  dwa monitory GIGABYTE G32QC drugi dla kumpla i jestem bardzo zadowolony tzn trafiłem na wyjątkowe sztuki z prawie idealnym podświetleniem z mega czernią która wciska w fotel, a kolory powalają dodatkowo HDR 400 który działa i robi wrażenia w grach które go obsługują. Porównałem do mojego starego Samsunga  CFG70 jak ktoś widział to wie co ten monitor potrafi heh wreszcie mam godnego następcę  tego monitora w postaci GIGABYTE G32QC. BTW mam ver F z sierpnia 2020. Jak coś pomogę w ustawieniach profilowaniu i cfg itd.

Pozdrawiam.

Cześć aby nie otwierać nowego tematu. Do rzeczy kupiłem nowy monitor IPS Acer 27 wiem że dla Was to przeżytek, do tej pory miałem kartę ATI Radeon 4500 która dawała radę na starym monitorze teraz niestety najwyższa rozdzielczość przy której da radę ustawić ostry obraz to 1776x1000  co jak wiecie nie pokrywa całej powierzchni ekranu w nowym monitorze. Pytanie co polecicie aby pokryło matrycę, najlepiej na pasywnym chłodzeniu.  Nie mam żadnych wymogów; nie gram a nawet filmy oglądam HD 720 dla oszczędności transferu.  Pozdrawiam Hermogenes 

Zależy do czego... ma być monitor :)

Też miałem dylemat, zamówiłem za 1/3 ceny nowego "poleasingowy" czy jakoś tak:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

od ok 2 lat cieszy i nie morduje oczu. Klasa energetyczna A+

Jakiś czas temu mieli przecenę i ten model był coś ok 300 pln !

Przekonałem się po jednej rozmowie z bok tej firmy, poziom obsługi SUPER.

cześć potrzebuję wymienić monitor, ale taki żeby miał tuner TV, więc chyba pozostaje kupić tylko TV smart 24 lub 32 cale. Zastanawiam się nad modelami

philips 24pfs6805/12 lub Xiaomi Mi LED TV P1 32.  Nadmieniam, że odległość siedziska od monitora to około 70 cm

Prosze o pomoc który model wybrać

A po cholerę wybierasz ekran patrząc na tuner TV. Za mniej niż 100zł masz DVB-T2 i wpinasz je przez HDMI do czego tylko chcesz. A jak się zmieni system nadawania to wymieniasz tylko dekoder.

Tylko patrz by monitor miał co najmniej dwa wejścia cyfrowe.