Jump to content
WinClub

franekfranek

Mega użytkownik
 • Content Count

  707
 • Joined

 • Last visited

About franekfranek

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik
 • Birthday 01/01/1917

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

1074 profile views
 1. 1 Czyli będzie to wersja 2004 z nowym dedykowanym wątkiem ? 2 Jaki jest możliwy i realny termin wypuszczenia gotowej przeróbki z Twojego warsztatu? Zapytuje ponieważ jestem przed reinstalacją winJG 7 2019 na 2020 i nie wiem czy nie poczekać i nie dać ponownej szansy 10ce :) 3 Czy da się całkowicie wyłączyć WU w 1909 i 2004, najlepiej bez dodatkowych stale uruchomionych w tle programów ?
 2. Nie nakręcaj się :) i nie domyślaj.. Masz na pewno rację, ale chodzi o standardowe ustawienia po instalacji. Przydałoby się ogólne wrażenie/odczucie/sugestia "szybszy szczególnie na nowszych komputerach" , "może działać wolniej na starszych sprzętach" itp . Na szczęście nie gram i oczywiście nie oczekuje zestawień w stosunku co do konkretnych programów. Podsumowując to była propozycja i myślę, że Sromotnik będzie umiał się do niej odnieść, bez pomocników..
 3. PLUS gsm od zawsze oferował coś z dziwnym i zaszytym w regulaminie haczykiem... od lat unikam ich ofert, bo to źródło problemów jak się coś przeoczy. Jest przecież tyle innych firm, ale też warto i trzeba czytać !
 4. 1 czy mam rozumieć, że system jest już po poprawkach od beta testerów / Naszej społęczności i to finalna wersja, zgodnie z nagłówkiem ? 2 czy dodałeś poprawki/spowalniacze :) uzwględniające dziury w procesorach Intel (tzw meltdown/spectre) ? 3 jak ten system mniej więcej procentowo co do szybkości wypada względem Win JG10 x64 1909 i LTSC ? 4 fajnie by było, żebyś napisał o każdym nowym produkcie w pierwszym wpisie 2-3 zdania; polecany do tego i tego; założenia; doświadczenia o ile są.... tak jak czyniłełeś to wcześniej: Znam Twoje produkty, ale robiąc reinstalacje raz do roku zapomina się, nie wspominając o nowych użytkownikach forum, którzy często muszą dopytywać o takie kwestie pod tematem.
 5. Jasne rozumiem, własne zapotrzebowanie to najlepszy powód ! Mnie się marzy przygotowanie jakiejś modyfikacji już istniejącego ROM-u Android do smartfona, bo dość często kuleją lub są przeładowane zbytecznymi rzeczami. No ale to inny temat i pewnie trzeba się podszkolić.
 6. Super, że jednak bierzesz pod uwagę kolejne wersje i nie zamykasz projektu - dzięki !
 7. Coś mi się wydaje , że się rozbrykało stadko Zrobię tu porządki i rozwieje wasza mrzonki Jesteście tak potrzebni.. i doceniam to bardzo ! Wiktor ma rację, nie zawsze, ale tym razem tak Nie ma co przesadzać i blokować wszystkiego bo przeglądarka przymuli. Ja już kilka razy tak przyblokowałem niektóre okienka, że później nie mogłem wrócić do pierwotnego stanu i skorzystać z witryny ! U mnie z domyślnym zestawem skryptów + allebock + fu*k, uBlock Origin i ABP przeglądarka FF blokuje niemal wszystko na wspomnianych upierdliwych portalach. Za to na niektórych witrynach pojawiają się okienka żeby wyłączyć adblocka... i wtedy jest problem, bo nie za bardzo mi się chce i zwyczajnie zamykam witrynę. Nieco mniej skutecznie jest w Palemoon, ale tam nie ma takiego wyboru wtyczek. Podsumowując od kilku dni po wrzuceniu skrypt blokad i zastosowaniu jedynie uBO i ABP przeglądarki działają duuuużo sprawniej i bez natarczywych reklam, jak dotychczas to było: https://winclub.pl/topic/21837-szybko%C5%9B%C4%87-otwierania-okien-%C5%82adowania-witryn-w-przegl%C4%85darkach/ Się zastanawiam uBlock czy ABP.. bo jeden powinien w zasadzie wystarczyć... a tak się dubluje. GT500s dobrze prawi skupmy się na sednie. Ja nie mam czym się pochwalić, ale dzięki za Wasze zestawy filtrów na pewno nie jedna osoba skorzysta. Kitaro, pozostawiłbym jednak aktualną lokalizację bo chodzi o prywatność = bezpieczeństwo. Wpadłem na nowy temat: Modyfikacje przeglądarek firefox i palemoon - szybkość i prywatność https://winclub.pl/topic/22119-modyfikacje-przegl%C4%85darek-firefox-i-palemoon-szybko%C5%9B%C4%87-i-prywatno%C5%9B%C4%87/ zapraszam
 8. Garść porad, chyba, że ktos ma czas i zbobi z tego kompedium w zwięzłęj formie :) https://www.ghacks.net/2012/04/06/an-in-depth-firefox-security-guide/ https://helpdeskgeek.com/how-to/the-ultimate-guide-to-making-firefox-safer/ https://www.ghacks.net/overview-firefox-aboutconfig-security-privacy-preferences/ https://securitygladiators.com/firefox-privacy-tips/ https://restoreprivacy.com/firefox-privacy/ https://proprivacy.com/privacy-service/guides/firefox-privacy-security-guide
 9. Danke... ! uBlock łyknął i zaktualizował obie: https://alleblock.pl/alleblock/alleblock.txt https://raw.githubusercontent.com/bogachenko/fu*kfu*kadblock/master/fu*kfu*kadblock.txt AlleBlockużytych 408 z 408 fu*k fu*kadblock użytych 19 781 z 19 831 i to wystarczy, będę obserwował jak działają. ABP nie aktualizuje fu*kA... "Nieprawidłowa lista filtrów" poodbnie Palemoon. Ta druga przeglądarka niestety ma sporo ograniczeń jeśli chodzi o wtyczki... m.in. z racji prywatności i wątpliwości co do bezpieczeństwa, ale Adblock Latitude akceptuje Alleblocka. Wcześniej korzystałem z blokowania skryptów, ale za każdym razem trzeba było klikać ikonkę, niestety eMatrix nie zapamiętywał dodanych reguł. Pozbywam sie zatem tej opcji.
 10. Nie występuje taki klawisz... w obu programach. Podane powyżej łącza wyglądaja na prawidłowe, ale programy ich nie przyjmują, chyba trzeba inne źródło/serwer np easy list w nazwie jak poniżej: https://easylist-downloads.adblockplus.org/easylistpolish+easylist.txt Masakra jakaś. Czy ktoś jest w stanie podać , wygenerować prawidłowy adres URL do zestawu powyższych filtów ? Możesz podzielić się swoim zestawem, to poustawiam jak u Ciebie.
 11. Ok to jak w ogóle dodać poniższe dwie listy do filtrów własnych: https://github.com/maciejtarmas/AlleBlock/blob/master/alleblock.txt https://github.com/bogachenko/fu*kfu*kadblock/blob/master/fu*kfu*kadblock.txt
 12. Próbowałem dodac tylko te dwie alleblock i fu*k od Ciebie... ale chyba cos skrzaniłem Reszty nie zmieniałem, jest od momentu instalcji wtyczki.
 13. Rezczywiście z tego co sprawdziłem działaja w standardowych ustaweniach na Olx dość skutecznie, nie pozbawiając funkcjonalności. DO tego strony mig, mig... zaczęły działać Natomiast na WP nadal uruchamia się pojedyńcze okienko i automatyczne odtwarzanie... z PPM zabolowałem je skutecznie w uBlock. Dziwne bo w samej przeglądarce było dezaktywowane autom. odtwarzanie Video... . Na witrynie tnv24 video szło jeden za drugim z automatu i tego nie mogłem wyłączyć, poza przyciskiem PAUZA. Dodałem obostrzenia w ustawieniach ADB+ Blokowanie dodatkowych mechanizmów śledzenia Blokowanie śledzenia przez media społecznościowe Wyłączylem akceptowalne reklamy i chyba pomogło. Z wyłuskiwaniem mam problem.. Jeśli chodzi o: https://github.com/MajkiIT/polish-ads-filter/tree/master/adblock_social_filters to importować plik: adblock_social_list.txt czy ciasteczka też ? https://github.com/MajkiIT/polish-ads-filter/tree/master/cookies_filters Co do fu*k fu*kAdblock wystarczy do okienka importuj uBlock wpisać link listy ? https://github.com/bogachenko/fu*kfu*kadblock/blob/master/fu*kfu*kadblock.txt Instrukcja niby tak podaje: https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/Filter-lists-from-around-the-web Niestety chyba coś jest nie tak bo te filtry nie aktualizują się, wg ikony na końcu hiperłącza... chyba, że trzeba robić ręczną aktualizację ? Załączam zrzut.
×
×
 • Create New...

Important Information