Jump to content

franekfranek

 • Posts

  929
 • Joined

 • Last visited

About franekfranek

 • Birthday 01/01/1917

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona
 • Zainteresowania
  nie mam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam kilka numerów w Viking Mobile, świetna sieć i BOK ! Ceny w miarę. Od nich też spoko gratis internet bo załapałem się kiedyś na promocję. Z kolei za 20 pln podobno bez umowy, 30 / 35 GB + no limit rozmowy i smsy: www.lycamobile.pl/pl/bundles/#/national ale jeszcze z ta siecią nie miałem do czynienia. W play trzymają mnie jedynie rozmowy, które realizuje od lat gratis, z racji historycznego promo 1 min wychodzących, za 2 min przychodzących..
 2. Dzięki ! Chyba dam sobie spokój z 4 generacją... 6 jest jak widać znacznie lepiej przystosowana do NVMe. Nie no nie będę się cofał... do portów SATA .
 3. Taka ciekawostka dlaczego dysk M.2 NVMe Hynix PC401 z kluczem M (jedno wcięcie w złączu wydzielające 5 "pinów") nie pasuje do gniazda M.2 w płycie głównej Optiplex SFF 9020 też z jednym wcięciem ?? https://imgur.com/a/joNR3bj brakuje może z milimetra. Czyżby w tym Dell-u gniazdo było w kluczu B wydzielającym 6 "pinów" ??? Czy ma sens, istnieje i nie obniży prędkości adapter klucz M - klucz B ?
 4. Dzięki ! TP link z tego co pamiętam miał dużo wpadek z zabezpieczeniami.. ogólnie to to taka średnia niższa budżetowa półka. Poczekamy jeszcze co inni napiszą :) Może też jakiś troll się odezwie...
 5. Zależy do czego... ma być monitor Też miałem dylemat, zamówiłem za 1/3 ceny nowego "poleasingowy" czy jakoś tak: allegro.pl/oferta/monitor-hdmi-nec-ea244wmi-24-led-ips-gamingowy-9736449034 tip.pl/ od ok 2 lat cieszy i nie morduje oczu. Klasa energetyczna A+ Jakiś czas temu mieli przecenę i ten model był coś ok 300 pln ! Przekonałem się po jednej rozmowie z bok tej firmy, poziom obsługi SUPER.
 6. Jak już pisałem wracam do mini itx.. a co za tym idzie przeglądam oferty z drugiej ręki. I tak HP 800 G2 tiny , o którym pisałem: winclub.pl/topic/40502-kt%C3%B3rej-marki-minikomputer-mitx-mini-itx-usff-wybra%C4%87/ dość często występuje bez wbudowanej karty wi-fi. Dość trudno na nią trafić. Dziwne bo... inne firmy w tego typu sprzętach niemal zawsze dodają takie karty. Czy warto dokupić i ewnt jaką, kartę podłączaną pod usb, czy może lepiej poszukać dedykowanej ? Ta druga opcja wymaga dodatkowo anten, gniazd i przewodów.. czyli dodatkowego czasu na poszukiwania. Karta podłączana byłaby dość uniwersalna. Nie mam dużych wymogów co do prędkości transmisji. Urządzenia odbiorcze będą w jednym dwukondygnacyjnym budynku. Zależy mi na bezpieczeństwie... mile widziany produkt na poziomie Fritz-a fritzbox.com.pl/pol_m_Karty-sieciowe-USB-160.html i promo fritzbox.com.pl/product-pol-32-FRITZ-WLAN-USB-Stick-N-v2.html
 7. Mistrzu skoro jeszcze nie rozpocząłeś..uwzględnisz sugestie ? zebrałem, żebyś nie musiał tracić czasu na szukanie: kolejka na barze za przywrócenie SPOJLERA do extrasów Skąd się wzięła nazwa JG ?
 8. Tak mi się skojarzyło... "jakiś czas temu ktoś od lekarza usłyszał... a po co Pani ręka." Pozostaje mi chyba zrobić opcję "naprawy" z menu instalacyjnego office.
 9. Nie wiem co nie tak robiłem wcześniej. W każdym bądź razie druga opcja teraz zadziałała ! Wielkie dzięki ! Najprostszy notatnik, o który mi chodziło uruchamia się już z każdego miejsca, w którym jest dostępny Kolejna nowość to zapisywanie jako *.key dopiero co sprawdziłem, że oferuje to tylko rozbudowany notepad++ stąd też wcześniejsze nie jasności. Idąc Twoimi prostymi wskazówkami, może coś tutaj: winclub.pl/topic/39897-b%C5%82%C4%85d-w-ustawieniu-domy%C5%9Blnego-klienta-poczty-brak-klienta-pocztowego-w-menu-ppm-wy%C5%9Blij-do/ poradzisz ? Jeśli masz pomysł napisz proszę w dedykowanym temacie.
 10. Opisałem powyżej jak "próbuję" uruchomić... Notepad2 to z tego co pamiętam był nieco bardziej rozbudowaną wersją, domyślną w JG8 i JG7. Zawsze przechodziłem z niej do najprostszego Notepad. Tym samym skoro nie ma w rejestrze Notepad to raczej nie ma w ogóle w systemie i jedna linia polecania nie przywróci go ? Zastanawiam się czy nie spróbować https://www.exefiles.com/pl/exe/notepad-exe/ ale do nadpisania istniejącego pliku nowym pobranym potrzeba uprawnień trustedinstaller. Chciałbym uniknąć ewent reinstalacji A może we właściwościach https://postimg.cc/DJM6drCs należy coś zmienić ?
 11. Iskier, skrypt uruchomiony , ale bez zmian. Nadal nie ma notatnika. Za to pojawił się w wynikach wyszukiwania, po wpisaniu do okienka z lupką przy START jako %windir%\system32\notepad.exe Klikam Otwórz lokalizację, później wysyłam skrót na pulpit... po kliknięciu skrótu na pulpicie okno jak kiedyś: "System nie może odnaleźć pliku C:\Windows\system32\notepad.exe" W rzeczywistości znajduje się on w tej lokalizacji... kurcze może coś z odniesieniami czy jakimiś powiązaniami nie tak ?? Co do rejestru to gałąź linii notepad.exe ma w opisie Notepad 2 a nie Notepad.
 12. Zazwyczaj wysyłałem typowy wordowski *.doc , ale układ dokumentu może się rozjechać, jeśli odbiorca ma inaczej ustawione marginesy itp Rozwiązaniem są dostępne w trakcie zapisu rozszerzenia oferowane przed Word. Jak radzicie i jakie macie doświadczenia ? Co będzie najbardziej uniwersalne. PDF readery są bezpłatne zatem w obecnych czasach nie powinno być problemu z otwarciem choćby w Firefox :)
 13. Dzięki ! Mam taki wpis w rejestrze... Może tylko trzeba zedytować ? A jeśli nie to idąc za Twoimi wskazówkami, skopiować i zapisać jako klucz rejestru czy jakaś wartość? Nie trzeba do tego jakiegoś edytora ? Sorki, ale nie robiłem jeszcze takich akcji.
×
×
 • Create New...

Important Information