Skocz do zawartości

franekfranek

Mega użytkownik
 • Zawartość

  583
 • Posty z Chatbox

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

10 obserwujących

O franekfranek

 • Tytuł
  Zaawansowany użytkownik
 • Urodziny 1917.01.01

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Ostatnie wizyty

481 wyświetleń profilu
 1. franekfranek

  Win JG7 HP&Pro x64 v2019

  Od siebie dodam minipaczke / kompozycje schematu kolorów "wysoki kontrast nr2", która powstała z myślą o osobach niedowidzących, ale od kilku lat świetnie sprawdza się również dla mnie typowego użytkownika komputera. Znacząco maksymalizuje komfort pracy z ekranem, nawet po całym dniu oczy nie "płoną"... Dla porównania po 20-40 min pracy w trybie standardowym windows, moje oczy łzawią i tak jakby ktoś sypnął piechem. Polecam spróbujcie... na początku trochę trudno połapać się w okienkach, ale po jakimś czasie każdy z pewnością zauważy olbrzymią różnicę. Zawsze można jednym kliknięciem wrócić do standardu. Przy okazji pojawił się problem z migająca linią na ekranie, akurat w tym systemie i schemacie wyokiego kontrastu, ale chyba to nie jego sprawka ? KOMPOZYCJAwysKONTRAST.themepack
 2. franekfranek

  HP 650 G1 Bardzo ciche piszczenie lub pikanie z okolic wentylatora i procesora

  W okolicy dysku jest cicho, określiłem skąd jest piszczenie. Poza tym nie używam myszki tylko roller-mousa: https://winclub.pl/topic/19025-roller-mouse-mouse-bar-zamiast-myszki/ Jest kolejna usterka być może powiązana z tematem: https://winclub.pl/topic/19102-migająca-pojedyńcza-linia-na-samej-górze-ekranu/
 3. Koledzy, po dodaniu ulubionego schematu "duży kontrast nr2" do systemu Win JG7 HP&Pro x64 v2019 w niedawno kupionym laptopie ze stopki HP ProBook 650 G1 zauważyłem, że ostatnia najwyższa linia (chyba rząd pojedyńczego pixela) miga co jakiś czas, zmieniając kolor z zielonego na czarny. Jest to cykl kilku mignięć i później na jakiś czas spokój. Wychylanie, wyginanie i odkształcenia pokrywy oraz obudowy nie mają wpływu na to zjawisko. W zwykłym schemacie kolorów praktycznie jest to nie dostrzegalne bo linia jest ledwo wicoczna i co dziwne jakby była węższa.. Załączam foto z ekranu: Być może jest jakiś problem powiązany z "piszczeniem" z okolicy procesora... czyli również zintegrowanej grafiki ? o czym stanowi temat:
 4. franekfranek

  Stary Asus F5R-AP251H laptop po zalaniu winem nie włącza się

  To czytać dokładnie ! :) napsiałem przecież przed Twoim wpisem.
 5. franekfranek

  Stary Asus F5R-AP251H laptop po zalaniu winem nie włącza się

  Obmyje jeszzce jutro osmolone okolice benzyną ekstarkcyjną i przyjrzę się dokładniej, ale wydaje mi się , że są miejscami stopione elementy i tym samym nie ma przewodności. Co za mania spożywania pokarmów w miejscu pracy oraz dość często spania jak łóżko. A gdzie BHP ? ? ?
 6. franekfranek

  Stary Asus F5R-AP251H laptop po zalaniu winem nie włącza się

  Z tego co się dopatrzyłem to... czerwone wino (ale to bardzo nieznaczny wylew był) oraz dodatkowo "poupalane" elementy elektroniczne i nóżki układu tpc8107 7.35 . Zastanawiam się czy powstało zwarcie czy po prostu ze starości. Płyty używane na allegro do tego komputera > 200 pln - zatem nie opłacalne. Na olx jest pełno takich sprzętów, kwestia wypatrzyć z dobrą płytą. Zobaczę jeszcze. Poproszę o opinię od kogoś znającego się na elektronice czyopłacalna / możliwa jest wymiana uszkodzonych elementów i jaki byłby przybliżony koszt ? Użytkownikowi ten sprzęt w pełni wystarczał. Po podłączenku zasilacza świeci się jedynie zielona lampka, na panelu komputera.
 7. franekfranek

  Win JG7 HP&Pro x64 v2019

  U mnie również aktywacja bez problemu na partycjach MBR.. zresztą w ogóle czy jest potrzbna aktywacja ? Przecież łatek nie bedize siępobierać :) Poza tym system REWELACJA ! Wielkie dzięki za prace i włożony czas !! Sromotnik może zaimplementujesz od razu funkcję usuwania śmieci bez konieczności potwierdzania ? Szczegóły w U mnie zajętość RAM-u ok 1 GB z wszystkimi sterownikami i antywirusem Eset.
 8. franekfranek

  Sterowniki do starego skanera HP ScanJet 3400C

  Pomyślałem, że wybiorę taki sam jak jest system macierzystego komputera. Ok zatem biorę 32 bity.
 9. franekfranek

  Sterowniki do starego skanera HP ScanJet 3400C

  Aha rzeczywiście. Rozmiar pliku dla winXP 64 bit wystarczy 500 MB ? Nie mam chwilo zabardzo miejsca wolnego na partycji C, D tym bardziej. Czyli wszystkie operacje i praca odbywa się w okienku aplikacji Oracle ? A pasek aktualnego systemu, z pod którego uruchamiam maszynę jest stale widoczny ?
 10. franekfranek

  Sterowniki do starego skanera HP ScanJet 3400C

  Danke ! I da radę później zainstalować sterowniki na takiej wirtualnej maszynie ? TO przy każdym uruchomieniu skanera musiałbym odpalać i maszynę i instalacje sterowników ?
 11. franekfranek

  HP 650 G1 Bardzo ciche piszczenie lub pikanie z okolic wentylatora i procesora

  To ewentualnie jak bym wymianiał procesor, zmienię pastę i na nowo zmontuję. Może to jakieś zwykłe rezonansy :)
 12. franekfranek

  konwersja uszkodzonej karty graficznej procesor i5-m520

  Pogrzebię jeszcze w BIOS-ie może ominąłem jakieś ustawienie, w którym da się wyłączyć dedykowaną. Jak nie popatrzę za płytami wg Twojej sugestii.. która to była na allegro ze zintegrowaną ? Ja widzę tylko jedną bez dodatkowych wlutowanych układów: https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-dell-n5010-m5010-intel-100-7809876059 Niestety nie potrafię rozróżnić, który układ jest zintegowanym, ale w osobnym rdzeniu.. chyba, że ten rdzeń musi być zawsze przy samym rdzeniu procesora. Ewentualnie może się skuszę na usługę "z kabelkiem" bo od niej mogę mieć rabat.
 13. franekfranek

  konwersja uszkodzonej karty graficznej procesor i5-m520

  Hmm myślałem, że może samemu by się udało przylutować kabelek o ile nie potrzeba o tego mikroskopu itp Na pewno nie ma sposobu żeby wymusić pracę karty zintegrowanej poza BIOS-em ?
 14. franekfranek

  Stary Asus F5R-AP251H laptop po zalaniu winem nie włącza się

  Procesor jeszcze nie lutowany :) Jakiś czas temu pastę termoprzewodzącą wymieniałem. Dobra podziałam w wolnej chwili. Się zobaczy.
 15. franekfranek

  HP 650 G1 Bardzo ciche piszczenie lub pikanie z okolic wentylatora i procesora

  Da się / ma sens wymiana cewki ? Może zrobić mu jakiś stress test żeby się porządnie wygrzał ? Lenovo ma coś takiego w systemie w tarkcie uruchamiania. Hp niestety. Jeśli podziałać w ten sposób, to który program Aida ?
×

Powiadomienie o plikach cookie