Jump to content
WinClub

franekfranek

Mega użytkownik
 • Content Count

  777
 • Joined

 • Last visited

About franekfranek

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik
 • Birthday 01/01/1917

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

1248 profile views
 1. Określiłem jednoznacznie... bez podawania nr - nie istotne jak zaszyty, ukryty itp. To tak żeby wrócić do tematu Oczywiste jest, że FB / Google gromadzi dane. Dlatego zawsze staram się podawać nie prawdziwe lub niezbędne minimum.
 2. Kia Ceed 2014 crdi . Właśnie myślałem o ELM.. tak dla siebie, żeby sprawdzić błędy i dopasować, któryś element. Orientujesz się czy np można sprawdzić i którym programem ilość wypaleń filtra DPF, stopień jego zaniczyszczenia ? Autel ma ciekawą głowicę interfejs AP200.. https://viaken.pl/pl/autel-maxi-maxiap-ap200.html Znany powszechnie Krakowski Viaken podobno dość sporo jej sprzedaje. Może dostanę do testów. będę rozmawiał z dystrybutorem. Krótkie i dobre podsumowanie czego unikać na rynku: https://www.carscanner.info/choosing-obdii-adapter/
 3. berthold61, pytało Cię o nr ? Mnie czasami dopiero przy którymś logowaniu prosiło o podanie. kitaro, sprawdzę.. dobre ! Choć dziwne, bo nawet jeśli poda się numer to musi być to taki, do którego mamy dostęp.. przychodzi kod.
 4. Dość często słyszę, że najlepiej wybierać urządzenia, które łączą się poprzez wi-fi, albo po kablu.. niż bluetooth - co jest dośc oczywiste. Z kolei aktualnie dość sporo interfejsów łączy się właśnie przez nieco upierdliwy bluetooth. Czemu taki wybór ? Z tego co mi wiadomo aparatura profesjonalna zawsze łączyła się przez port szeregowy RS-232... jednak dość rzadko spotykany aktualnie.
 5. Kumplowi udało się jakoś przez telefon. Witryna podobno sama pobrała foty z telefonu... SZOK - nie każdy ceni prywatność. Ja próbując dodać jakieś foto lub swoje w mniejszej rozdzielczości miałem problemy.
 6. Dawno mnie nie było... Jakaś wymiana doświadczeń ? FB dość dobrze toleruje konta założone na adresach @ z polskich serwerów typu Onet, WP itp Do pewnego momentu nieźle działały konta z adresów tymczasowych, sam takich używam od 2-3 lat. Tymczasem aktualnie doskwiera konieczność podawania nr tel. Wydaje mi się, że procedurę uruchamiają np > niż 1 aktualnie otwarte okno z FB. Wtedy wyświetlany jest komunikat o wykrytych dziwnych zachowaniach na koncie czy jakoś tak i pojawia się nagłówek, który prowadzi do weryfikacji poprzez nr tel. Ciasteczka są niby usuwane przy zamykaniu przeglądarki. Przez jakiś czas założenie konta przez urządzenie mobilne nie generowało konieczności podania nr tel. Ktoś coś ?
 7. Odptaszkowałem w BIOS i faktycznie łatwiej przełączać się pomiędzy połączeniami. Swoją drogą port RJ-45 jak wykrywa połączenie to jakby blokuje możliwość połączeń przez wi-fi. Dzięki !
 8. Dziś od rana nie przekroczył 87 stopni, a przez większość czasu ok 50-60. To też chyba nie najlepiej. Zaktualizuje system i porównam. Pewnie trochę śmieci jest. Czas chyba poszukać Lenovo T450s i7 fhd, może T460s. Z tego co pamiętam większość jednak występowała z awaryjnym ekranem dotykowym.
 9. Tak to okna również z filmami. Wymusiłem ok 70 %maks potrzebnego mi obciążenia, m.in. oknami przeglądarek bo w żaden inny sposób nie obciążam sprzętu. Stąd pytanie. Czy mam rozumieć, że z układem procesora jest ok i temp po wymianie pasty są prawidłowe / w granicach normy ?
 10. Pokusiłem się jeszcze o analizę pracy procesora po otwarciu kilkunastu zakładek (otwórz wszystkie w kartach) w drugiej przeglądarce... czy to prawidłowe zachowanie procesora ? Mocno nie liniowe i postrzępione. RAM jest obciążony b.równomiernie, ale i nie wykorzystany w pełni... może zmienić ustawienia rozmiar początkowy / rozmiar maksymalny ?
 11. Z pomocą MIFAM-owskiej prostnicy protetycznej oraz odkurzacza wyciąłem niechciany fragment obudowy, chłodzenie bez problemu udało się wyjąć. Martwi, że temp po nagłym otwarciu ok 20 okien (otwórz wszystkie w kartach) na chwilę skacze po wcześniejszym ok 2 godzinnym wygrzaniu sprzętu do 85-90 stopni. W trakcie pracy też niepokojąco oscyluje w ok 52-60 stopni. Dziś też w pokoju jest ok 4-5 stopni mniej. Zatem finalny efekt to obniżenie temp o ok 10 stopni TYLKO pod obciążeniem. Załączam foty jak "umazany" był procesor i jego podstawa oraz jak wygląda po aplikacji pasty moją nie doświadoczną ręką (3x w życiu) bo miałem wątpliwości czy z racji niedużej zmiany temp pokryta jest cała powierzchnia. Zastanawia mnie jeszcze czy amplituda temperatury w trakcie spoczynku jest odzwierciedleniem sprawności układu chłodzenia ? Wiadomo, że to procesor U i układ średnio wydajny Uniosłem przednią część laptopa, tył na stacji dokującej... łatwiej wpadnie chłodniejsze powietrze od spodu. Temp widzę 3-4 stopnie niższa. ? Jak sprawdzić czy nie wyszły słupki z płyty ? Może ktoś podać jakie ma temp dla tego procesora i laptopa
 12. Korpus z kratkami ma sporo luzu w obudowie... spróbuję. Może uda się odchylić chociaż o 45 stopni. Mam precyzje w tym narzędziu. Odkurzacz do tego i będzie git. Nie ryzykuję dużo. Podłożę coś twardego pomiędzy alumioniową ramę a ramie chłodzenia.
 13. Dobra Wiktor, ciąć ??? Nie chce mi się tego rozbierać Mam nadzieje, że to jednak wina stwardniałej i przegrzanej pasty. Od jakiegoś czasu miałem wrażenie, że nie osiąga pełnej mocy.. ale wiatrak praktycznie nie włączał się. Hmmm. Zerknąłęm na olx t450s fhd i7 tylko jeden... jednak Dell tak jak mówili handlujący duuużo popularniejszy. Raptem 200 pln nowszy 7470 fhd i7.
 14. Ok rozumiem ,ale to tylko kłopot. W poprzednikach zwyczajnie wyjmowałem baterię i raz na dłuższy czas tylko podładowywałem. A tu w kółko zabawa i kolejna coś do pamiętania. Jedyne co mi przychodzi do głowy to demontaż z obudowy, ale żeby podładować trzeba ponownie kręcić... Ehhh ta inżynieria.
 15. Takiej odpowiedzi się spodziewałem. Zaglądałem kratki niemal jak nowe. Na wiatraczku nieco kurzu. Ala kompletna porażka i masakra inżynierska ! Czemu nikt nie mówił jak pytałem czy warto Dell-a kupić ? Żeby wyjąć chłodzenie trzeba rozebrać 3/4 komputera ! Kurła kto na to pozwolił ? Wystarczyło wspornik przepuścić pod kanałem chłodzącym... Z rozpaczy i wkurwu chyba zara szlifierką protetyczną potnę aluminiowy profil.. tylko czy wyjdzie chłodzenie ????? Po odkręceniu czterech śrubek płyty dociskającej radiator do procesora.. ledwo udało się rozłączyć elementy. Musiały się dobrze przygrzać. Jeśli się nie da wracam do Lenovo T460s itp... cztery śrubki i chłodzenie w ręce. Dell-owska MA-SA-KRA
×
×
 • Create New...

Important Information