Jump to content
WinClub

franekfranek

Mega użytkownik
 • Content Count

  651
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About franekfranek

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik
 • Birthday 01/01/1917

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

881 profile views
 1. Dziś rano odpalam i ponownie czkawka... Otwarcie paint i jakiegokolwiek pliku ok 1-2 minut. podłączenie do sieci wi-fi ok 15 min ! Po podłączeniu co kilka min sygnalizacja na pasku z ikoną zasięgu, że "brak połączenia". uruchomienie przeglądarki ok 10 min, po uruchomieniu praktycznie od razu jej zawieszenie, po zrzuceniu na pasek brak możliwości podniesienie/otwarcia okna. W procesach nie widać jakiegoś obciążenia. Aktualna zajętość dysku SSD 87 %, to po pierwszym etapie czyszczenia i wyłączeniu pliku stronicowania. Ponownie załączam dziennik zdarzeń... serdeczna prośba o jego przejrzenie, bo z pierwszym razem było TYLKO 1 pobranie... Myślę, że logi powinny powiedzieć jednoznacznie co jest przyczyną niewydolności. WINclub rozruch 4.evtx
 2. Moja instalka office 2010 jest sprzed ok 3 lat, za każdym razem ją używam. Warto / jes sens pobrać ostatnią aktualną 2010 i ewnt skąd ? W win7 WU jest wyłączone, zatem raczej nic się nie zaktualizowało w pakiecie. Aha jako, że korzystam tylko z: outlook, excel, power point, word jest jakieś narzędzie, żeby przygotować taką okrojoną instalkę z jej pełną funkcjonalnością naprawy pakietu itp ? Pakiet zajmuje dużo miejsca, poza tym za każdym razem muszę wybierać co chcę zainstalować.
 3. Utworzyłem nowy temat... nieco zbieżny z tym powyżej. Forum uzależnia, nie ma pewnie jeszcze stosownych badań, ale ja się tak czuję
 4. Ja pytam czy coś takiego się praktykuje ? Bo zakładek dedykowanych nie widzę Pod kątem wydajności pewnie nie ma sensu, ale może pod kątem prywatności czy z jakiś innych względów godnych uwagi ?
 5. Kurła zapomniałem o prawokliku... działa i będzie jeszcze mniej kliknięć ! Pamięta też ostatnią lokalizację, ale dopiero przez "zapisz jako". Typ pliku pozostaje nadal do wyboru, ale to mi nawet pasuje. Zapomniałem też w Paint o pasku "szybki dostęp" to dobra rzecz/funkcjonalność. W podzięce zamawiam taniec przy rurze dla kolegi:
 6. Odpowiedziałeś w drugim cytowaniu "W dniu 11.01.2020 o 09:09, franekfranek napisał:" , gdyby odp była od razu pod pierwszym pewnie bym nie przeoczył - ale dzięki !
 7. Dla D wybrałem "bez pliku stronicowania" i od czasu założenia tematu jest ok Miałem zapytać czemu Remix ?? Wpadłem na pomysł, żeby założyć temat i odpytać tych aktywniejszych co i jak, skąd się tu wziął.. a tu niespodzianka: https://winclub.pl/forum/148-a-czemu-by-nieczyli-10-pytań-do/ DOBRE ! Chodź wydawało mi się, że Sromotnik powstało od grzybów... to jednak wątek anatomii też przyszedł do głowy i był jakby bardziej realny Fajny pączek tak jak duże cycki przy braku nadwagi... nie tak łatwo trafić.
 8. Dobra dzięki raz jeszcze!! Komputer pracuje jeszcze szybciej Wiktorynek co do partycji D zacytowałeś, ale zbrakło odp Co w końcu wybrać: 1 podobnie jak C 2 rozmiar kontrolowany przez system 3 bez pliku stronicowania ?
 9. Ustawiłem dla partycji: C - system ( początkowy 2048 - maksymalny 2048) Natomiast co wybrać dla: D - dane (?) 1 podobnie jak C 2 rozmiar kontrolowany przez system 3 bez pliku stronicowania ??? P.S. Niezły nr po zastosowaniu zmian jak powyżej, a D bez pliku stronicowania: - zajętość dysku spadła do 87 % - na dysku C z 2,86 GB zrobiło się 16,7 GB wolnego miejsca - spadała zajętość RAM-u do ok 1,5 GB Teraz sobie przypomniałem, że kiedyś zrobiłem podobny manewr.
 10. A to pomyliłem z sektorami zapasowymi... szukałem tej witryny, ale chyba nie mam jednak jej dodanej do ulubionych. Wydawało i się to nieco dziwaczne i na wyrost, dlatego olałem tą sugestię. To jak ustawić optymalnie pamięć ? Bo jak zrezygnuję z wirtualnej powinienem jakieś wartości podać , odptaszkować. Wiktorynek napisaliśmy w jednym momencie... dlaczego taki wąski przedział ??
 11. Z tego co pamiętam Privazer i inne programy nie były zalecane przez Sromotnika. Pamięć wirtualna i przydział jak w załączniku... nic nie zmieniałem i nie pamiętam jak powino być optymalnie dla 8 GB i np 16 GB. Dotychczas pozostawiałem ok 15 % dysku SSD jako wolne nie objęte partycjami, tak podobno jest zdrowiej, ale nie wiem czy ogólną zasadą jest, że tego typu dyski mają jakiś przydział / bufor zarezerwowany dla trim-u i nie dostępny dla użytkownika. Bo w końcu amator jak ja zapełni prawie cały dysk i klops. Doczyszczę więcej i zobaczymy.
 12. Może coś się przyblokowało, albo windows coś z dyskiem próbował zrobić. Usunąłem trochę plików do 92 % zajętości... ale żeby usunąć więcej potrzebuję czasu na przejrzenie. Patrzyliście w dzienniku zdarzeń, który załączyłem ? Czyli ile byłoby optymalnie i zarazem maksymalnie dla TLC ? W tym komputerze tylko jeden dysk jak w stopce. Na system (w partycji C, jednej z dwóch) pozostało 2,86 GB... też nie za wiele, chyba ?
 13. KOLEDZY DZIĘKI ZA SUPER SZYBKĄ REAKCJĘ !!! Dysk nie widać problemów, choć nie wszystkie parametry SMART crystal disc i StorageExecutive odczytuje prawidłowo... załaczam zrzut ekranu. Zapełniony w 94 % od dłuższego czasu... nie zapełniłem go dziś żadnymi plikami, żeby się jakoś dodatkowo obciążył. Wirus... aktualny Eset niczego nie pokazuje. Na tym dysk mam tylko ten jeden system. Załączam dziennik zdarzeń zdarzenia01.evtx zdarzenia02.evtx I procesy / usługi... ino 47 sztuk, to nie tak żle
 14. Włączam przed chwilą komputer Dell E7450 ze stopki, a tu niespodzianka: - zalogowanie do profilu dopiero po ok 3 minutach, w porównaniu do tradycyjnych ok 15 sekund - otwarcie przeglądarki ok 1-2 minut - podłączenie do internetu wi-fi też kilka minut Nie widać żadnych podejrzanych procesów, zajętość ram-u ok 1,7 GB, a było ok 1,4 GB, procesor też nie obciążony bo może z 1-2 % Przelogowałem się na admina, Z PPM "czyszczenie" dwa restarty i wygląda na to, żę jest ok. Ale niepokój i ciekawość pozostała.... System modyfikowany od Sromotnika... kurła co to może być ? Coś takiego pojawiło się już ze 2x, ale w przeciągu ok 1 roku, zatem zignorowałem. Pomożecie amatorowi ?
 15. Spotkałem się z opinią, że najbardziej wiarygodny jest program bez bajerów i interfejsu UI.. URWtest, podaje wartości średnie co ułatwia szybkie porównanie np kilku urządzeń, ale nic poza tym. Kolory BAJKA oczy się nie męczą, co innego zrzuty, faktycznie nie są bardzo wyraźne.. powiększałem je przed dodaniem do forum i było OK. Widzior masz rację, mam akurat dwa identyczne Patrioty, ale z różnych okresów i jes rozbieżność w prędkościach. Wiktorynek, Dzięki za link do porównań...
×
×
 • Create New...

Important Information