Jump to content
WinClub

franekfranek

Mega użytkownik
 • Content Count

  610
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About franekfranek

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik
 • Birthday 01/01/1917

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

684 profile views
 1. Dziwna sytuacja... W laptopie z aktywną licencją win10 ,zainstalowałem win 7 sromotnika. Chciałem go aktywować wykorzystując klucz zaszyty w BIOS. Kilkoma programamami Productkey i Wolf wyciągnałem klucz z BIOS (wyraźnie inny niż drugi identyfikowany jako OS lub CD), próbuje wpisać do okienka, ale system nie akceptuje literki N. Komputer od niedawna w moich rękach, przyszedł bez systemu, zatem nie wiem czy miał aktywację dla win 8, ale raczej tak bo licencja jest ujęta w specyfikacji dla tego kodu serwisowego. Może użyć Daza i przez niego wbić klucz ? Jakieś pomysły ?
 2. cześć Mistrzu,

   

  żyjesz ? Możesz uzupełnić odpowiedzi w poście:

  dziękuje z góry !

 3. Dzięki ! Do e7450 wejdzie posiadany Crucial SATA III. Do e7470 tylko M.2 i takowy chyba niezbyt górnych lotów bo Hynix sc308 posiadam. Ma już nieco nalatane godzin i transferu. Ale teoretycznie to nowszy standard komunikacji wykorzystujacy w pełni SSD zatem warto.
 4. Długość życia baterii z udziałem litu to podobno 2-4 lata... https://www.makeuseof.com/tag/battery-works-3-ways-can-ruin/ Tradycyjne odłożenie "na półkę" i podtrzymanie określonego napiecia tryb "storage" podobno nie wydłuża tego okresu. Jakie są Wasze doświadczenia ? Dell-owski BIOS chyba niezbyt optymalnie podaje informacje o stanie baterii, ponieważ dla stosunku pojemności design 53280 mWh / fully charged 39324 mWh, baterię określa jako "excellent".
 5. Identycznie jak w temacie: Wiele sterowników chyba zbytecznych ? Konfiguracja sprzętu: https://www.dell.com/support/home/pl/pl/plbsd1/product-support/servicetag/0-OXpxaTMydTF0bEwrQ1hvcjk5S05pdz090/overview
 6. Danke - zaglądałem już tam. A mając na uwadze całą jednostkę, płytę i DDR4 ? Nie przepadam za nowościami i w zasadzie pzostałbym przy 7440, ale posiada nieco wolniejszy i7-4600U . A już kiedyś pisałeś, że lepiej 5 generację brać, choćby i5.
 7. Posiadam dwa laptopy 14", który lepiej pozostawić na najbliższe ok 2 lata: E7450 i7-5600U + beznarzędziowa spodnia pokrywa (łatwy i szybki demontaż baterii) E7470 i5-6300U - spodnia pokrywa na śrubki + RAM DDR4 Pytam pod względem: - osiągów - awaryjności - ewentualnych części (dużo jest wspólnych pomiędzy nimi) Poza tym są niemal identyczne.
 8. Posiadam dwa dyski - przy, któym radzicie pozostać? Liteonit: - mało popularny format mSATA - brak gwarancji - brak możliwości łatwego zaktualizowania firmware - brak regularnych aktualizacji firmware - trudniej odsprzedać Crucial: + popularny format SCSI + jeszcze z 2 lata na gwarancji (przy tego typu urządzeniach niby nie potrzebna, ale jednak zawsze jest) + banalna możliwość zaktualizowania firmware + regularne aktualizacje firmware + nieco większa pojemność
 9. Dziwne, którą wersję bios-u posiadasz ? U mnie nie pojawia się ani w BIOS sprzed lat, ani po aktualizacji. Użyłem w końcu Gparted.. Samsung i DELL jak zwykle namieszali.
 10. Bliżniaczy temat... Już rozwiązane Przy okazji użyłem dopiero co dodanego powyżej Parted.Magic.v2019.03.17. , który posiada 3 opcje w zakładce Secure Erase: - Secure Erase - ATA devices - Sanitize - ATA devices - NVME Secure Erase Zastanawiają mnie różnice pomiędzy dwiema pierwszymi Secure Eresa i Sanitize... Okazuje się, że jednak Sanityzacja to nie to samo co Secure erase i jest procesem bardziej rozbudowanym "robi więcej" roboty. Nie jest jednak dostępna dla wszystkich dysków. https://www.disk-partition.com/articles/sanitize-or-secure-erase-ssd-4125.html Dodatkowo opcje: secure i enhanced. W tej drugiej obszar nadpisywania jest rozszerzony. ktoś coś ?
 11. Może ktoś kojarzy dlaczego w BIOS zakładka maintenance brak powyższej opcji ? Dysk SSD mSATA laptopy Dell 7470, 7450 i 7440... Korzystałem z niej z powodzeniem w serii DELL Optiplex 3040, w konfiguracji z 2,5" dyskiem SSD typu sata. Czy to może zależeć od rodzaju portu dysku ?? Opcja opisana w wielu miejscach: https://www.dell.com/support/article/us/en/04/sln312291/dell-data-wipe?lang=en Bios najnowszy z maja 2019. Firmowe oprogramowanie Samsung Magician nie umożliwia takiej funkcji "the drive is not supported" zarówno dla systemu zainstalowanego na dysku z opcją w bios "raid on" jak i "ahci" Być może ta opcja jest w BIOS przez UEFI, ale nawet jeśli przełącze w BIOS na UEFI to cały czas uruchamia się BIOS zwykły "bez kafelków"... chyba niezbędny jest windows 10 i przejście bezpośrednio z niego w bios ? Kurka wodna dopiero co odinstalowałem W Partedmagic komputer po uśpieniu nie wybudza się... Kilka sugestii: https://appuals.com/fix-samsung-magician-doesnt-recognize-ssd/ sprawdzam..
 12. Sromotnik ponowna instalacja i wrażenia z sytemu SUPER !!! dzięki !!! Zastanawia mnie dlaczego przy próbie utworzenia drugiego konta użytkownika normalnego (nie admina) pojawia się tło ekranu, ale bez ikon, paska itp... dosłownie samo tło i lekko miga od czasu do czasu kontrolka pracy dysku twardego - tak jakby komputer coś robił Trzeba skorzystać z CRTL+ALT+DEL żeby się wylogować lub zamknąć system. Optymalizator usług nie rozwiązuje problemu. Czekałem z 6 minut ale nic się nie zadziało... Reinstalacja rozwiazała problem, choć w trakcie tworzenia drugiego konta, komputer "zawiesza" się na 3-4 min... coś jakby go przygniata. Ponawiam: - pytanie z wczoraj czy w obrazie systemu powinna byc dostępna wersja pełna czy tylko LITE ? - sugestie sprzed miesięcy: czy w Twoich budowanych pod kątem szybkości systemach nie warto włączyć domyślnie wyłączony "rozruch bez interfejsu GUI" oraz wyłaczyć konieczność potwierdzania usuwania ? - czy partycjonowanie w trakcie instalacji (z wbudowanego modułu) zapewnia przesunięcie/wyrównanie sektorów ? - da się aktywować ten system w laptopie i jak, przez wybór z menu w trakcie instalacji czy później ? licencja aktywna "podpisana cyfrowo" dla win 10 , najprawdopodobiej zaszyta w BIOS. Nowe pytania: - po uruchomieniu DWS lite prywatność z folderu TUNING znajdujacego się na pulpicie system zwraca komunikat "System nie może odnaleźć pliku "wusa"
 13. Jako, że nie mam podpowiedzi a instalacja "w trakcie" korzystam z witryny producenta - laptop w miarę świeży zatem nie powinno być problemów. Ale występuje co najmniej kilka sterowników chipsetu dla mojego kodu serwisowego: IRST, IMEI, USB odłożyłem na kolejne miejsca w kolejce... ale nie wiem w jakiej kolejności wgrywać: Intel Dynamic Platform i Thermal Framework czy Intel Chipset Device Software Driver W ogóle sporym utrudnieniem jest dla mnie po kilka wersji sterowników do danego urządzenia, tego samego zresztą. Na dodatek producent pliki z niektórymi sterownikami np od usb3 nazywa chioset !!! Proszę o weryfikację co warto a co nie instalować z witryny producenta - załączam obrazek. Czerwonymi liniami zaznaczyłem co wstepnie odrzuciłem jako amator
×
×
 • Create New...

Important Information