Skocz do zawartości

Instalacja Windows 7 na dysku Samsung M.2 z procesorem Ryzen


deejayp

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pawel300 napisał:

w końcu się udało oczywiście na oryginalnym obrazie iso żadne mody itp. Bo nic nie będzie działać tylko orginalne iso!! Wszystko się udało winda się odpaliła i w7 elegancko działał. 

A kto  Ci  nakładł  takich  nauk do głowy  że   "  nic  tylko  na oryginalnym obrazie iso  "   , to ja Ci mówię  że może  być i brudny , czysty , sraki i owaki  i każdy  z nich na Twoim  komp.....   zainstaluje !

2 godziny temu, Pawel300 napisał:

Wszystko się udało winda się odpaliła i w7 elegancko działał. 

Ważne  że  zainstalowałeś  i " szafa gra "  , ale myślisz że  to już wszystko bo zainstalowany !?.

Kolego  jeszcze  z godzinkę  no może  z pół godzinki  " kosmetyki "  i wówczas możesz powiedzieć  że   " elegancko działa  ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, woj_ani217 napisał:

A kto  Ci  nakładł  takich  nauk do głowy  że   "  nic  tylko  na oryginalnym obrazie iso  "   , to ja Ci mówię  że może  być i brudny , czysty , sraki i owaki  i każdy  z nich na Twoim  komp.....   zainstaluje !

Ważne  że  zainstalowałeś  i " szafa gra "  , ale myślisz że  to już wszystko bo zainstalowany !?.

Kolego  jeszcze  z godzinkę  no może  z pół godzinki  " kosmetyki "  i wówczas możesz powiedzieć  że   " elegancko działa  ".

Tak  co do czystego obrazu nie wiem dlaczego ;) ale na zmodowanych iso nic mi nie chciało sie instalować lub po 1 restarcie po zainstalowaniu pojawiał mi sie niebieski ekran wiec dziwne to ?

tak trochę popracowałem na w7 po wgraniu i wszystko co moglem ustawiłem elegancko a to sie liczy !!

wiec inf dla osób którym nie chce się inst 7 twierdza ze nie mogą ja moglem wiec i wy dacie rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawel300 napisał:

Bo nic nie będzie działać tylko orginalne iso!!

Zmień piguły, bo te widać nie działają. Ehh kolejny spec od komputerów...

Godzinę temu, Pawel300 napisał:

na zmodowanych iso nic mi nie chciało sie instalować lub po 1 restarcie po zainstalowaniu pojawiał mi sie niebieski ekran wiec dziwne to ?

Nie dziwne, tylko świadczy o twojej wiedzy komputerowej, znaczy jej braku, i używaniu wuja wartych modów. Proste jak drut. Ja używam modów MrT od samego początku i jakoś nigdy problemu nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JARST napisał:

to nie żadna bzdura panie @wiktorynek wszechwiedzacy

Bzdura na Ryzenie G (Raven Ridge) - jeśli pokonałeś, to daj screeny. :D

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Nie zadziała też na wszystkich teoretycznie obsługiwanych Intelach, tam gdzie producent zablokował to w biosie (niektóre laptopy od 7 gen wzwyż).

 

P.S. Stanowisko @Atak_Snajpera w sprawie instalacji Win 7 na Ryzen G (APU Raven Ridge): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Przechwytywanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Widzior napisał:

Zmień piguły, bo te widać nie działają. Ehh kolejny spec od komputerów...

Nie dziwne, tylko świadczy o twojej wiedzy komputerowej, znaczy jej braku, i używaniu wuja wartych modów. Proste jak drut. Ja używam modów MrT od samego początku i jakoś nigdy problemu nie miałem.

Co powiedzieć ? widać po twoim wpisie ze wszyscy się na niczym nie znają tylko szanowny Widzior jest wszystko wiedzący, tak  zaczolem próby od modów srom-otnika jeszcze pobrałem kilka obrazów zmodowanych z innego portalu i było to samo jak wytłumaczyć ze na żadnym modzie nie poszło tylko na czystym obrazie poszło? a robiłem dokładnie tak samo!!

Co do mojej wiedzy proszę nie martw się na codzien składałem i serwisowałem komputery obecnie po kilku letniej przerwie znowu wracam do mojego drugiego zawodu wiec proszę nie oceniać nikogo pochopnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko wiedzący, tylko jak widzę takie brednie, że tylko oryginalne ISO, a reszta to syf i nic nie będzie działać, to nie mogę nie zareagować. Jest jak pisałem, używałeś g...nych, ciętych modów. Ja używam modów, które są w zasadzie tylko zaktualizowanym, doczyszczonym oryginalnym obrazem, i nigdy problemów z niczym nie miałem, a komputerami zajmuję się od lat 90s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Widzior napisał:

Nie wszystko wiedzący, tylko jak widzę takie brednie, że tylko oryginalne ISO, a reszta to syf i nic nie będzie działać, to nie mogę nie zareagować. Jest jak pisałem, używałeś g...nych, ciętych modów. Ja używam modów, które są w zasadzie tylko zaktualizowanym, doczyszczonym oryginalnym obrazem, i nigdy problemów z niczym nie miałem, a komputerami zajmuję się od lat 90s.

Rozumiem ale trochę źle mnie odczytałeś :lol: pewnie tak jest jak piszesz ze te tzw. "kastraty" itp. powodują to co mamy brak możliwości instalacji bo sam nie moglem zainstalować i tu 100% racji dla ciebie !!  a możesz podać linka do modu którego używałeś ew. tutaj z forum który mod 7 jest "delikatnie" zmodyfikowany bym mógł jeszcze raz sprawdzić ?

10 minut temu, woj_ani217 napisał:

Raven Ridge na MSI mobo z najnowszą aktualizacją BIOS


[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ladnie no proszę :lol: czy to czyste iso bylo z zintegrowanymi sterami czy jakis mod ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyste ,ale tu nie chodzi czy  " czyste  czy brudne "   tylko o   Ryzenie G (Raven Ridge)   idzie ! , idzie jak widać.

Trzeba bios modyfikowany  wgrać  lub samemu jak się umie  przerobić  - " nie ma rzeczy   nie możliwych  "  no może prawie  :tooth:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel300, w zasadzie z Win7 używam od ponad 2 lat tylko tego. Trochę już nieaktualny, bo to koniec 2017, ale nic lepszego nie znam. I widzę prezes chyba zaktualizował linki do pobrania -

@woj_ani217, dzięki za info, widzę będziemy musieli z @wiktorynekzaktualizować wiedzę, bo do tej pory byłem pewien, że na Ryzenach z iGPU, nawet używając dedykowanej GPU, nie idzie postawić Win7, bo wywala error ACPI. Ciekawe tylko, czy rozwiązaniem problemu jest najnowszy oficjalny BIOS (w co wątpię), czy musi to być jakiś mod.

Pawel300 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Widzior napisał:

@Pawel300, w zasadzie z Win7 używam od ponad 2 lat tylko tego. Trochę już nieaktualny, bo to koniec 2017, ale nic lepszego nie znam. I widzę prezes chyba zaktualizował linki do pobrania -

@woj_ani217, dzięki za info, widzę będziemy musieli z @wiktorynekzaktualizować wiedzę, bo do tej pory byłem pewien, że na Ryzenach z iGPU, nawet używając dedykowanej GPU, nie idzie postawić Win7, bo wywala error ACPI. Ciekawe tylko, czy rozwiązaniem problemu jest najnowszy oficjalny BIOS (w co wątpię), czy musi to być jakiś mod.

Bardzo dziękuje pobiorę i sprawdzę co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  •  
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Bzdura na Ryzenie G (Raven Ridge) - jeśli pokonałeś, to daj screeny

@wiktorynek   prosze bardzo

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym  Ryzenie G (Raven Ridge)    nie jest tak  chop  siup   i jest  ! , nie jest to  takie  proste  a wręcz  bardzo  ciężki  orzech  do zgryzienia !.

To  że  się komuś  udało  ( tym bardziej  trochę bardziej  " kumatemu "  )  zainstalować   WIN 7   to  może być tylko  jak trafienie w ToTo- lotka.

Sporo  czynników  ma tu wpływ  nr.1  bios , nr. 2 płyta , nie będę  tu wywodów  naukowych pisał  bo bym musiał z dwie strony zapełnić  i  ten  nie obyty w temacie i tak nic nie zrozumie ,a ten  co wie co w  " trawie piszczy "  to jemu  nie trzeba  wykładów  - główną  przyczyną w bios jest ACPI  i  tam trzeba dokonać modyfikacji  i nie tylko.

Wiem że  za  modyfikację   zabrali  się  Chińczyk  , Francuz  i Hindus  , pierwszy mod  wywalał błędy  ( co ciekawe nie zawsze i nie na wszystkich płytach ? )  ,  mieli to poprawić ale co i jak ?  nie wiem  z  braku czasu  i brakiem  zainteresowania Win 7 na  Ryzenie G  nie wiem jak im tam  poszło.

Na  MSI  poszło  ,a jak na innych ? , podejrzewam że nie tak  pięknie jak by co nie którzy   chcieli .

Idzie to zrobić  ale  modyfikacja bios  to nie jest  pikuś  to jest droga przez mękę  i godziny  pracy i testów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wiktorynek napisał:

+ modyfikowane sterowniki grafiki od chińczyka.

Udowodnił, że da się.

No da się , da  ,ale to zawsze jest tylko taki " bajpas " !  czy  Ku.........   tak powinno być żeby  człowiek  który wydaje tyle kasy na sprzęt  był niewolnikiem  i tylko winzgroza   i nic innego  BO  JA TAK CHCĘ  - czytaj MS ! :gt500s:.

Wkurza mnie to tak  żeeeeeeeeeeee  ,  pozostaje tylko  " masz łeb i wuj  to kombinuj  " , nieraz przydało by  się pożyczyć ten granat od Kargula  :tooth:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, woj_ani217 napisał:

 tak powinno być żeby  człowiek  który wydaje tyle kasy na sprzęt  był niewolnikiem  i tylko winzgroza

Zawsze sobie możesz zainstalować Linuxa lub po mocniejszych kombinacjach macOS :E 

Cóż, trzeba przywyknąć ze nie będzie sterowników pod Win7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, razor1995 napisał:

Zawsze sobie możesz zainstalować Linuxa lub po mocniejszych kombinacjach macOS :E 

Linuxa  używam  ( bez niego ani rusz )  cho, cho ,cho  najstarsi indianie  nie pamiętają , ale i win też  bo mus :tooth:

 

10 minut temu, razor1995 napisał:

Cóż, trzeba przywyknąć

Dobre  udało Ci się  zacytować  babcie  z Kargula  :laie_67:  , niestety   co  robić   " trzeba przywyknąć ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze da się nowoczesny sprzęt obsłużyć Windowsem 7 bez modyfikacji biosu i bez modyfikowanych sterowników:

- płyta Z370, B365, H310C (R2.0) + procek 9 gen + grafa dedykowana NV lub AMD + każdy dysk NVMe posiadający sterowniki do Win 7

- u AMD zestaw z Ryzenem 2 gen, reszta podobnie jak wyżej

Trzeba tylko zintegrować lub podać wymagane sterowniki podczas instalacji - 100% powodzenia i poprawnej obsługi.

Drugi krok wtajemniczenia, to trick sprzętowy:

- Intel Z390 (i podobne) - np. zewnętrzny kontroler USB 3.0 na karcie PCI-E x1 lub wbudowane porty USB 3.1 od AsMedia czy podobnych

- AMD jak wyżej

Trzeci krok - modyfikowane sterowniki:

- grafiki zintegrowanej Intel - w procesorach 7, 8, 9 gen (m.in. laptopy)

- USB 3.0 AMD - Ryzen 3 gen

Czwarty poziom - modyfikowany bios - i nie jest to dodanie obsługi procesorów czy pamięci, tylko poważna ingerencja - nie wiem czy warto skoro są powyższe rozwiązania.

Oprócz pierwszego przykładu, wszystkie poniższe nie dają 100% pewności (mocno uzależnione od biosu) i wymagają sporych umiejętności od użytkownika.

Zostały jeszcze 2 tricki bez pewności powodzenia:

- instalator Win 10

- klonowanie systemu z dysku SATA na NVMe (jeśli ten dysk jest widoczny spod Win 7 - czasem też wcześniejsze zainstalowanie sterowników NVMe - pożyteczne dla dysków, które posiadają tylko sterowniki modyfikowane bez podpisu cyfrowego).

 

P.S. Koledze @JARST jeszcze raz zwracam honor - dowiódł swoich umiejętności i przede wszystkim determinacji (jeśli oczywiście zrobił to sam na swoim sprzęcie).

Na marginesie - na forum Win-RAID znajdziecie modyfikowane sterowniki grafiki zintegrowanej APU Raven Ridge dla Win 7, 8.1

 

 

JARST lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem w końcu ten Windows 7 . Instalacja doszła do wyboru dysku i wpierw za pomocą diskpart zmieniłem partycje na mbr,reszta poszła bez problemu.Po instalacji dograłem sterowniki z drugiego dysku,który podpiąłem ,ponieważ nie działały porty usb 3.0, reszta jak najbardziej ok. Screeny i filmik jutro pokażę.

Edit:

System ,jak widać działa,ale nie mogę wgrać Eseta,bo pokazuje,że system jest nie wspierany i potrzebuje takich poprawek :

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

próbuję je zainstalować,ale bezskutecznie..

Edit:

Po instalacjiz Windows update jednak Eset ruszył,także wszystko jak najbardziej okej.

Dzięki za rady ,pozdrawiam!

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie