Skocz do zawartości

Poprawienie odbioru słabego sygnału z hot spot wi-fi Nokia 2720


franekfranek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy chciałbym poprawić siłę odbieranego sygnału z "telefonu klapki" :)

 

Chodzi o to, że jeśli "telefon klapka" znajduje się w jednym określonym miejscu (okno skierowane w tym samym kierunku, co okno przy którym mam komputer) to wszystko gra, ale będą w innych pomieszczaniach sygnał jest już ledwo osiągalny dla wbudowanej anteny (Dell 7450). O dziwo zwykły smartfon radzi sobie znacznie lepiej. Ogólnie chodzi o transmisję z pierwszej na drugą kondygnację domu jednorodzinnego.

 

Przeglądałem na szybko google, ale nie widać akcesoriów w postaci zewnętrznych anten wi-fi. Mógłym użyć jakieś zwykłej anteny do takich transmisji, ale gdzie ją podłączyć ? Może od razu pod kartę wi-fi ? W sumie laptop jest stale na biurku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie istnieje możliwość poprawy możliwości wbudowanej karty sieciowej w laptopie i jej anteny. Antena znajduje się w pokrywie laptopa. Chyba że chcesz rozebrać pokrywę i podłączyć dłuższe kable, które starczą do najbliższych szyn kolejowych. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) a co myślsz o tym żeby antenę wbudowaną odłączyć i bepośrednio do karty WiFi przyłączyć choćby dłuższe przewody z dedykowanymi końcówkami ? Posiadam takowe wraz z antenami od Lenovo Carbon III generacji, może coś by się poprawiło. Ewnt do centralnego, które jest w miedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Chodzi o to, że tylko takie przewody z końcówkami i antenkami posiadam...  podłączyłem - jest mała różnica na korzyść.

Nie wiem jak w Dell-u, bo nie rozbierałem go jeszcze aż tak, ale w Lenovo są dwie anteny WWAN i Wi-Fi,  w dwóch narożnikach: lewym i prawym.

Podłaczyłem jedną stronę... czyli część anteny WWAN i Wi-Fi.. :)

Sprawdzę jeszcze multimetrem o co kaman.

 

Prawdopodobnie sam sygnał zagłusza plątanina kabli zasilających kolumienki, komputer, monitora itp.

Przełożę to pod blat. Przewody od anteny rozepnę po ścianie :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic tutaj nie pomoże.
Telefony są bardziej wyczulone na słaby sygnał, w laptopie może pomóc jedynie wymiana karty sieciowej.
Zamiast tak kombinować - zainwestuj w router mobilny, zamiast wykorzystywać telefon do tego, do czego nie został zaprojektowany :P
Zauważ że w tej Nokii masz malutkie antenki, niededykowane do nadawania Wi-Fi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta to Intel Dual Band Wireless-AC 7265. Jakiej alternatywy ewnt szukać ?

Czym się kierować ? Anteny telewizyjne mają zysk, a karty wi-fi nie mam pojęcia.


Router odpada, karta sim z której mam do wykorzystania intenet przez jakiś czas w każdym kolejny

miesiacu służy jako typowa karta gsm w telefonie do rozmów. ZAtem musi w nim pozostać.

 

Kiedyś wkładałem kartę do bardzo udanego stacjonarnego routera Huawei B593-22, podłączałem do niego stary bezprzewodowy telefon Panasonic i można było dzwonić przez kartę sim ! Ale chyba nei działały połaczenia przychodzące czy jakoś tak.. poza tym słuchawka MEGA duża, brak sms-ów. ZAtem już do tego nie wrócę.


Repeater może byc dobrym rozwiązaniem - jak nie będzie potrzebny po postu wyjmę go z gniazda i schowam do szuflady. Dobry pomysł !

Czy z częstotliwością 2,4 Ghz mieliście jakieś problemy, czy lepiej od razu wybrać 5,0 Ghz ?

Bo te pierwsze choćby z solidnego Fritza są po ok 100 pln, te drugie z tej samej firmy już po ok 200 pln.

Na allegro odpowiednio najpopularniejsze:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

oraz z 5Ghz

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ale TP-link to mocno średnia firma

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Dobrze by było, żeby można wgrać otwarte bezpieczniejsze i sprawniejsze oprogramowanie.

Jeszcze jedną opcją byłby router z możliwością pobrania sygnału internetu z sieci wi-fi i póżniej przetransmitowaniem go w eter. Ale wtedy kolejne pudełko z zasilaczem i plątaniną kabli. Nie schwowa się w kilka sekund do szuflady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,4Ghz ma mocniejszy sygnal , ale i slabsze predkosci , i ma mniej kanalow do wyboru ,wiadomo jak masz kilka czasem nascie sieci to beda na siebie zachodzic i sie zaklocac  :(

5Ghz slabszy sygnal ,wieksze predkosci , wiecej kanalow do wyboru i mniej zapchane pasmo ,  dochodzi jeszcze wybor pasma przenoszenia w 2,4GHz jest 20Mhz lub 40Mhz a 5Ghz mamy juz od 40 MHz /80Mhz i wiecej a nawet 160Mhz ,co zwieksza predkosc  :)

 

jmsLiZZ.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal będzie cię ograniczać słabiutkie Wi-Fi w tej Nokii. 

Według mnie - totalny bezsens korzystania z internetu w taki sposób. 

 

23 minuty temu, franekfranek napisał:

Anteny telewizyjne mają zysk, a karty wi-fi nie mam pojęcia.

To nie kwestia zysku, a czułości samej karty Wi-Fi. Ten Intel jest dobry, nic innego tu nie wymyślisz. Telefon po prostu daje zbyt słaby sygnał.

Sprawdź sobie moc odbieranego sygnału np. InSSider czy WirelessNetView. Pokaż tutaj screeny. 

 

@G77 tylko, że Nokia to nie router i tam kanałów nie przestawi, więc wciąż będzie miał wąskie gardło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 2-4 sieci. Duże pliki pobieram bardzo rzadko, zatem prędkość 10-20 MB wystarczy.
Repeater mogę postawić blisko Nokii.. ewnt gdzieś wyśrodkować - i tak pewnei będzie mocniej nadawał niż sama Nokia. W zasadzie wystraczy jak przekaże sygnał pomiedzy pokojami na parterze.

 

Jutro sprawdzę moc sygnału.


Każde urządzenie ma jakiś firmware.. może się da, jak nie to w przypadku Fritza nie tragedia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, franekfranek napisał:

Każde urządzenie ma jakiś firmware..

Tylko po co myśleć i kombinować zanim się kupi? Jaki sens wymiany oprogramowania w repiterze? To ma działać i nic więcej. Za dużo chyba kombinujesz, a wifi z telefonu dla całego domu, to po prostu badziew. To jest rozwiązanie doraźne i krótkoterminowe. Są takie stare powiedzenia:

- syfa pudrem nie wyleczysz

- z gó.na bata nie ukręcisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, razor1995 napisał:

Nadal będzie cię ograniczać słabiutkie Wi-Fi w tej Nokii. 

Według mnie - totalny bezsens korzystania z internetu w taki sposób. 

 

To nie kwestia zysku, a czułości samej karty Wi-Fi. Ten Intel jest dobry, nic innego tu nie wymyślisz. Telefon po prostu daje zbyt słaby sygnał.

Sprawdź sobie moc odbieranego sygnału np. InSSider czy WirelessNetView. Pokaż tutaj screeny. 

 

@G77 tylko, że Nokia to nie router i tam kanałów nie przestawi, więc wciąż będzie miał wąskie gardło. 

wiem kolego ,chcialem tylko naswietlic mu temat :)

a skoro pisze ze 10-20mb ma speed i tylko kilka sieci to wystarczy 2,4Ghz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, G77 napisał:

2,4Ghz

Jest jeszcze jeden problem. Chyba tylko rutery stacjonarne mogą emitować jednocześnie 2 lub 3 różne częstotliwości, na dodatek wystające anteny są od 5GHz, a gorsze wbudowane od 2,4GHz. Gratuluję posiadaczowi urządzeń odbiorczych obsługujących 2 lub 3 częstotliwości. Chyba jeszcze takiego nie ma, jeśli posiada klika urządzeń. Tak więc w przypadku telefonu czy modemu mobilnego zostajemy zdani na 2,4GHz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze i sa , ale to juz trzeba miec neta chyba z 1Gb/s

mi styka   ac 5ghz  80Mhz  bo mi wiecej i tak jak 300Mb/s nie pojdzie na lapku po wifi ,zestawia sie karta na 433Mb/s a wiadomo ze srednio z tego to ino 1/2 wyciaga z :)

mam vectra po lan mi ponad 400Mb/s wiecje nie pojdzie a mialem na probe 600Mb/s po wifi ponad 300mb/s , w tej chwili zostalem na obcji 300Mb/s max , i pod 300Mb/s idzie po wifi jak i lan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wi-fi korzystam tylko ja w laptopie. Może będzie drugi laptop dla seniora do przeglądania stron. Prędkości mam do ok 50-60 MB/sek i nie wykorzystuję ich w pełni. Nokia nadaje na 1 kanale i tylko w częstotliwości 2,4 Ghz :) - moja sieć to Nok - zrzut poniżej. Na antenie z Lenovo :) Wydaje mi się, że lepsiejszy repeater pobierze sygnał z takiej sieci, ale wyśle również lub tylko w częstotliwości 5 Ghz - to pewne można zrobić/wymusić w ustawieniach. Oczywiście jeśli będzie potrzeba, bo i wyższe częstotliwości mają lepszy zasięg, ale gdy nie ma przeszkód/barier. To bym sobie potestował. 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższe częstotliwości niosą więcej informacji ale na krótszym dystansie i łatwiej załamują się na przeszkodach.

 

Repeater czy router jak go zepniesz z Nokią to będzie rozgłaszać i na 2,4GHz i na 5GHz. To ty zdecydujesz jak się połączysz. Tak, można wyłączyć jedno z pasm, jednak jak wtedy połączysz się z Nokią która wymusza używanie 2,4?

 

Niemal każde urządzenie nadaje na jednym kanale i dzieli czas transmisji między klientów.

 

Ja na twoim miejscu kupił bym Router z WISP i postawił go koło Nokii. Spinasz router z Nokią po WiFi i potem on juz rozdziela net na cały dom jako ten z mocniejszym sygnałem. Dodatkowo jeśli zmienisz sposób dostarczania internetu nie będziesz musiał nic kombinować bo zawsze wszystkim zarządza router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zastanawiałem czy w niekórych lepszych repeaterach/urządzeniach nie można po prostu wybrać 2,4 Ghz na odbiór i 5,0 Ghz na rozgłaszanie. Zakładałem możliwość zakupu routera z taką funkcją... ale jak już miałbym kupować to z racji, że będe z tego rozwiązania korzystał prze ok 2 tyg w każdym miesiącu wolałbym żeby było latwo demontowalne urządzenie.

Z kolei "w szafie" znalazłem kilka starych ale jarych :) routerów:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
posiada funkcję CLIENT i dużą moc 100 mW.. przynajmniej na tamte czasy

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

TP-link 8901

 

Nada się któryś ?

 

Próbowałem kiedyś połączyć się z nimi przez przewód LAN, ale nie były widoczne pod wskzanym na spodzie opakowania adresem ip. Zrobię jeszcze reset, bo może ktoś wcześniej z racji bezpieczeństwa zmienił domyślny adres dostępowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko trupy do teoretycznych 54Mb/s na WiFI (WiFi g). Poza tym WA501 to access pointy są. Czy mają WISP to nie wiem. Raczej mało popularne w tamtych czasach. W8901 to router z modemem ADSL i tylko tak może połączyć się ze światem.

 

Niestety nie sprawdzę tego gdyż się okazuje że mój Tp-Link C2300 nie ma obsługi WISP. Czyli nie połączę się bezprzewodowo z punktem który udostępnia internet. :(

 

Nie testowałem takiego rozwiązania jak ty chcesz więc jednoznacznie nie odpowiem. Jednak jeśli potrzebujesz do czegoś któreś radio (2,5 lub 5) to musi być ono włączone więc i działać w innych obszarach. Choć może na jakimś sofcie alternatywnym było by to do zrobienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie  można  ,ale zabawa nie opłacalna  bardzo , ale to bardzo droga  żeby  miało to " ręce i nogi "  wszystkie inne  takie zabawy to jak  przyklejenie małego plasterka na  bolącą  D........ę.

Trzeba by było  naprawdę być zdeterminowanym  żeby  to sprawdzać  , według opisów   niby tak  ale na płocie też kiedyś pisało " D........a " i czy jest to  prawda ? ( ja nie wiem bo nie sprawdzałem ), a wydać  kupę kasy żeby to sprawdzić !?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem wspomnianego Fritza 4020...

jest SUPER ! elegancko rozgłasza sygnał z Nokii po całym domu. Nawet ze skrajnego pokoju na parterze, gdzie jest na chwilę.

Zatem sprawa w zasadzie rozwiązana, bez ultra szybkich łączy, ruterów za tysia itp :)

Fajne jest, że sygnał z repeatera pojawia się dopiero jak router pobierze sygnał z Nokii.. tym samym sieć jest nie widoczna dla intruzów.

Przypomniałem sobie, że jest przewód LAN z parteru na pietro, zatem podepnę Fritza do niego i tym samym wyłączę przekazywanie sygnału po wi-fi dla poprawienia bezpieczeństwa.

 

W międzyczasie przypomniałem sobie jeszcze o możliwości konfiguracji parametrów samej karty wi-fi w laptopie.. zmieniłem agresywność na najwyższą, bo nie przemieszczam się. Nie wiem co z pozostałymi parametrami i jak je ustawić:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

zanim przełączę się na przewód.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie