Jump to content
WinClub
marcelgg

Jak Usunąć Hasło BIOS Na Laptopie.

Recommended Posts

Istnieje kilka irytujących scenariuszy, w których chcesz zmienić niektóre ustawienia w systemie BIOS i okazuje się, że nie przyjmuje hasła. Możesz dostać taki ekran.

1tYgZl7.jpg

Wykonaj następujące kroki, aby dowiedzieć się, jak usunąć hasło systemu BIOS z laptopa. Poniżej przedstawiamy przewodnik krok po kroku, w jaki sposób usunąć zapomniane hasło bios.  Użyjemy hasła backdoor producenta laptopa (hasło domyślne), aby usunąć nieznane hasło bios. Przede wszystkim uruchom laptop / pulpit. Zostaniesz poproszony o hasło.

Fn8lLJU.jpg

Wprowadź nieprawidłowe hasło co najmniej 3-4 razy, aż pojawi się komunikat Enter Unclock Password z kodem błędu. W moim przypadku kod wyłączony przez system to 84521575 jak widać na zrzucie ekranu poniżej.

\0wUFAX5.jpg  v4maFeH.jpg

Zanotuj kod błędu . Użyjemy tego kodu, aby uzyskać domyślne hasło do laptopa z Internetu. Aby uzyskać dostęp do Internetu, możesz użyć innego urządzenia z łącznością z Internetem.

Użyj innego u Laptopa lub Komputera  i otwórz tę stronę: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] . Przed tobą pojawi się strona z prośbą o kod systemu wyłączonego z laptopa (84521575).

e30ltZZ.png

Ol4Vo3a.png

Tutaj musisz wpisać 84521575, a następnie kliknąć przycisk Get password .

Po kliknięciu przycisku Uzyskaj hasło otrzymasz wynik wyszukiwania, który pokazuje domyślną listę haseł twojego laptopa. Być może otrzymasz więcej niż jeden wynik, więc wybierz jedno hasło zgodnie z producentem laptopa. W moim przypadku marką mojego laptopa jest Acer, więc jego domyślne hasło to 31489571. Mamy więc tylko domyślne hasło 31489571 naszego laptopa ze strony internetowej. Teraz uruchom ponownie komputer, a pojawi się ten sam ekran Enter Current Password
Wprowadź hasło , które otrzymałeś ze strony www.bios-pw.org. W moim przypadku jest to: 31489571

Fn8lLJU.jpg

A następnie naciśnij przycisk Enter . To zadziałało dla mnie. Mam nadzieję, że to również zadziała dla ciebie. Uruchom ponownie komputer jeszcze raz. Tym razem nie będzie już pytać o hasło systemu BIOS.

ZqNWwUX.jpg

1aVlbEI.jpg

F1BDlbO.jpg

Ciesz się sztuczką

Mam nadzieję, że teraz zrozumiałeś, jak usunąć nieznane hasło bios (odzyskiwanie hasła BIOSu dla laptopów).

Obsługiwane typy BIOS:

Asus - aktualna data BIOS. Na przykład:01-02-2013

Compaq - 5 cyfr dziesiętnych ( np . 12345)

Dell - wspiera takie serie: 595B, D35B, 2A7B, A95B, 1D3B, 6FF1, 1F66, 1F5Ai BF97.  np . : 1234567-2A7B lub w 1234567890A-D35B przypadku dysku twardego.

Fujitsu-Siemens - 5 cyfr dziesiętnych, 8 cyfr szesnastkowych, 5x4 cyfr szesnastkowych, 5x4 cyfr dziesiętnych

Hewlett-Packard - 5 cyfr dziesiętnych, 10 znaków

Insyde H20 (Acer, HP) - 8 cyfr dziesiętnych

Phoenix (ogólne) - 5 cyfr dziesiętnych

Sony - 7-cyfrowy numer seryjny

Samsung - 12 cyfr szesnastkowych

Ten link podany się nie głosi [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Muszę wchodzić przez wyszukiwarkę i dopiero znajduje tą stronę i jest ok.

Asusy. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W przypadku laptopów Asus jest to wymagany kod daty - wprowadź nieprawidłowe hasło, a następnie naciśnij klawisze Alt + R w następnym monicie. Weź tę datę i wprowadź ją w BIOS Master Password Generator poniżej w tej samej kolejności (rrrr-dd-mm lub dd-mm-rrrr), jak na laptopie Asus.

Godzinę temu, Dziadek13 napisał:

Ten link podany się nie głosi [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Muszę wchodzić przez wyszukiwarkę i dopiero znajduje tą stronę i jest ok.

został już poprawiony :)

4 godziny temu, BartAcid napisał:

Asusy nowe ktoś wie jak oszukać? User nie zapisał hasła jak zakładał, a jest potrzebny dostęp do biosu. Niestety akcje z datami nie działają już.

rTpcpQx.pngTWftYS1.png

Taki program można zassać i zainstalować python-2.6.amd64.msi
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Potem z tej strony pobrać scrypty do biosu danej firmy
I możemy się bawić, nie sprawdziłem bo na razie nie mam na czym.
Np:
J2NYywo.jpg

2 godziny temu, BartAcid napisał:

Można jakiś link. Dopiero gdy będą na jakimś przeglądzie to będę mógł zweryfikować.

Znany YouTuber Sebastian Linus :)

ja z doświadczenia kiedyś resetowałem z tym kodem błedu to pamietam na hierens boot cd był taki programik

Czy może ktoś dać sprawdzony sposób na nowe biosy

Moze ktoś testowal z nowego hierensa jakies narzędzie ?

BIOS / CMOS Tools

• !BIOS 3.20: A powerfull utility for bios and cmos.
  • BIOS Cracker 1.4: BIOS password remover (cmospwc).
  • BIOS Cracker 4.6: BIOS password remover (cmospwd).
  • BIOS Utility 1.35.0: BIOS Informations, password, beep codes and more.
  • CMOS 0.93: CMOS Save / Restore Tool.
  • DISKMAN4: A powerful all in one utility.
  • Kill CMOS: A tiny utility to wipe cmos.
  • UniFlash 1.40: Bios flash utility.

nie wiem skad to dorwalem na nowym hirenie jednak nie widze nicna nowym do biosu :(

a to ktos testowal ?

O ile się nie mylę, to hasło jest zapisywane w KBC i tylko czysty wsad trzeba wgrać by pozbyć się hasła.

Aby usunąć hasło w biosie musiałem kupić sobie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], bo kupiłem na allegro Alienware 17 z Hasłem w biosie,

taki ch... z tego sprzedawcy, że nie chciał mi podać hasła.

Co ciekawe po wgraniu czystego wsadu można manualnie wpisać service tag jaki się chce, lub nic nie wpisywać:D

W starszych laptopach wystarczyło wyjąc baterie na kilkanaście sekund.

52 minuty temu, remek002 napisał:

O ile się nie mylę, to hasło jest zapisywane w KBC i tylko czysty wsad trzeba wgrać by pozbyć się hasła.

Aby usunąć hasło w biosie musiałem kupić sobie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], bo kupiłem na allegro Alienware 17 z Hasłem w biosie,

taki ch... z tego sprzedawcy, że nie chciał mi podać hasła.

Co ciekawe po wgraniu czystego wsadu można manualnie wpisać service tag jaki się chce, lub nic nie wpisywać:D

W starszych laptopach wystarczyło wyjąc baterie na kilkanaście sekund.

skad masz czysty wsad ?

z tego co pamietam zawsze cos tam jest na plycie do resetu jak to mialo przypadek ze zworkami np

Wsad najprawdopodobniej jest wraz z biosem, tylko trzeba go ściągnąć ze strony producenta i umieć go "rozpakować" programem w którym można edytować i wycinać fragmenty kodu w HEXe , dzięki temu masz możliwość wycięcia fragmentu kodu z biosu ściągniętego ze strony producenta, czyli wsad do programowanego KBC.

A jak to zrobić, porostu sczytać wsad z KBE i zrobić kopie i na podstawie kopi zajdzie się czysty wsad do KBC.

Swoją droga jaki to laptop jest w którym jest hasło na biosie?