Jump to content

Recommended Posts

Teraz, Super3511 napisał:

myśle ze powinieneś sam sprawdzić [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wolę zapytać bo nie chce zmarnować godziny na instalacje  z powodu nagłej zamułki po inst. sterowników ;). Nie wiem czy nie lepiej np JG7 od sromotnika..

Wolę zapytać bo nie chce zmarnować godziny na instalacje  z powodu nagłej zamułki po inst. sterowników . Nie wiem czy nie lepiej np JG7 od sromotnika..

na i5 5300u śmiga najlepiej z 7 i 10. Myśle ze na twojej i3 tez będzie działać dobrze

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Teraz, Super3511 napisał:

na moim tez 7 nie działa zbyt dobrze jakieś dziwne ścinki i inne a na 8.1 full wszystko działa płynnie i szybko

To pobieram ;)  Wiesz może czy  przyjmie kluczyk z oryg win7 home premium? Bo na win 7 problem z aktywacją a szkoda żeby się marnowal.

1 minutę temu, Super3511 napisał:

ja podałem klucz z basewin tam są klucze do 8.1 jednak wola o aktywacje. ale jest opcja pomiń przy aktywacji

I jak rozwiązałeś problem?

Nic nie wysypuje się w nim? Miałem w win jg7 takie sytuacje,że na AHCI mi wywaliło błąd po jakimś czasie..

A gdzie md5 do weryfikacji?

W dniu 15.02.2019 o 20:53, srom-otnik napisał:

Win JG8.1 Pro x64
09.07.2020

I. Dodano:
Poprawki z Windows Update wydane do końca czerwca 2020 roku, Notepad2, HashChek, StartIsBack, Dism++, 2 kompozycje graficzne, Optymalizator Usług, funkcję Czyszczenie, tryb dla gier oraz tryb pracy na dyskach SSD.

II. Usunięto:

Wersja pełna:

- telemetria;

- Sklep i aplikacje "kafelkowe";

Dodatkowo wyłączono moduły (dwa pierwsze z poniższej listy można ponownie włączyć w panelu sterowania):

- przeglądarka XPS;

- skanowanie i faksowanie;

- Defender

Wersja Lite: 

- telemetria;

- Sklep i aplikacje "kafelkowe";

- Windows Media Center;

- tablet;
- Defender i SmartScreen;
- centrum powitalne i centrum akcji;
- język naturalny, języki, niektóre układy klawiatur;
- obrazy, wygaszacze ekranu, dźwięki systemowe;

- diagnostyka;

- przeglądarka XPS;

- Wordpad;

- systemowy zip;

- pomoc;

- klawiatura ekranowa

- Anytime Upgrade;
- index wydajności;
- "łatwy transfer";
- SmartCard;
- BitLocker;
- kopia zapasowa i przywracanie systemu;
- Windows Update;

- zdalne wsparcie, rejestr zdalny;
- ponadto extremalnie zredukowany został rozmiar magazynu WinSxS.

III. Instalacja:

Gdy ukaże się PULPIT należy krótką chwilkę poczekać i nic nie klikać aż pojawi się okno instalatora z pytaniem:
"Czy system został zainstalowany na dysku SSD?"
- przy poprawnej odpowiedzi zostanie wprowadzony cały pakiet stosownych ustawień.

Po instalacji zastosuj bardzo ważne wskazówki do końcowych ustawień systemu -> wszystko w INSTRUKCJI na pulpicie.

IV. Użytkowanie (jeśli jakaś funkcja w Lite nie działa - należy wybrać wersję Full, w której działa WSZYSTKO!):

1. Do instalacji nowo podpiętego sprzętu, aktualizacji z Windows Update (tylko wersja pełna systemu), pakietu MS Office, bezpiecznie jest włączyć w Optymalizatorze Usług na czas instalacji - konfigurację domyślną usług, a po udanej instalacji należy ustawić usługi wg własnych minimalnych potrzeb.

2. Wersję pełną systemu można aktualizować. Polecam używać funkcji "Czyszczenie" z menu prawokliku, zawsze po instalacji nowych sterowników, programów i wtyczek do przeglądarek - wygasza on dodatkowe obciążające wpisy rozruchowe oraz głęboko oczyszcza system ze śmieci, redukując rozmiar zajmowanego miejsca na dysku.
Po zainstalowaniu aktualizacji, proces usuwania kopii poprawek z magazynu WinSxS może trwać zależnie od sprzętu 10 - 15 minut, nie wolno go przerywać, nawet jak wskaźnik postępu zatrzyma się na dłuższą chwilę! CIERPLIWOŚĆ w tym przypadku się opłaca... Kolejne czyszczenia przebiegają znacznie szybciej.

3. Nie używać ŻADNYCH dodatkowych optymalizatorów - programów/kombajnów ingerujących w usługi i rejestr, bo później będzie sporo Waszych pytań, ale bez żadnej mojej odpowiedzi. Wszystko co potrzebne do długotrwałego korzystania z systemu jest już w niego wbudowane. Jedyny możliwy do zaakceptowania soft dodatkowo czyszczący to CCleaner ustawiony domyślnie. Nie polecam również żadnych skryptów antyszpiegowskich, gdyż podobnie jak wspomniane programy - zmieniają dostarczone przeze mnie ustawienia.

4. System nieaktywowany - należy podać swój klucz.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Rozmiar ISO: 2,71 GB - kompresja ESD

SHA-1:  807b81d930052d99a3641e7c0ca749267beda2a7

Link z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Md5 zawsze podawałeś Mistrzu :)  Gdzie tym razem jest?

Dobra już mam, nie tym programem sprawdzałem ;) 

24 minuty temu, Super3511 napisał:

ja podałem klucz z basewin tam są klucze do 8.1 jednak wola o aktywacje. ale jest opcja pomiń przy aktywacji

Coś nie teges podczas instalacji. wyskoczyło "As operating system not fount ctrl+alt+Del "

Dobra już mam, nie tym programem sprawdzałem  
Coś nie teges podczas instalacji. wyskoczyło "As operating system not fount ctrl+alt+Del "

mi nic takiego się nie pojawiło, jedynie były na początku problemu ale to padnięty dysk. wymieniłem i zero problemów

15 minut temu, Super3511 napisał:

mi nic takiego się nie pojawiło, jedynie były na początku problemu ale to padnięty dysk. wymieniłem i zero problemów

U mnie bootuje z usb,ładuje pliki instalacyjne ale jak ma ponowny rozruch wywala błąd,że nie wykryto systemu i tak w kółko ....

Problem zażegnany,musiałem pliki startowe załadować,stary bios ;) 

Takie pytanko,normalne że w menu start widnieje KMPico? 

Jakby ktoś miał taki sam problem to trzeba zrobić tak:

Wrzucamy płytkę do cd z WIN 7/8 czy co tam macie..

Narzędzia

Wiersz pleceń

I wpisujemy:

C:

attrib -h -a -s

dir

bcdboot C:\Windows /S C:

dir

attrib -h -a -s

exit

Uruchom ponownie

I już nam idzie instalator dalej ;) 

Sromotnik

Problem z obsługą fn od jasności wyświetlacza,przy instalacji sterowników od obsługi FN wyrzuca ikonkę z błędem. Dałbyś radę to naprawić, jakaś łatka czy coś  ;) ? Systemik rakieta ale nadal mi się strony w firefoxie wczytują jakby z kosmosu wchodziły... Aktualizacji nie instalowałem z WU.

po świeżej instalacji nie można zainstalować miesięcznego pakietu zbiorczego kb4580347 wywala błąd 8024200d ręczne pobranie i instalacja to samo, dism++ tez wywala błąd

mam to samo :(
I nigdy nie zainstalujesz bo jest zablokowane bo popsuło by poprawki sromotnika. 

oo okek dzięki

Sromotnik dzięki za kolejny ciekawy system ! Cieszy 0,8 zajętości RAM oraz 24 procesy na surowo.

Z jednej strony dowolność w wyborze dysku m.2, z drugiej chęć max wykorzystania urządzeń i systemu, zmusiły do ucieczki z JG7.  Zobaczymy co i jak, czas pokaże czy to dobra decyzja :)

1

Czy do instalacji systemu na dysku ssd m.2 wspierającego nvme i maksymalizacji osiągów, można/warto jakoś dograć najnowsze sterowniki nvme z ostatnich wydań np win10 lub innych systemów ? Dyski mam dwa Kingston A2000 i Samsung P961 , żaden z nich nie posiada dedykowanych  tej technologii sterowników, które można by pobrać oddzielenie.

2

Dlaczego w tym systemie, podczas instalacji komputer pyta o : WU ; SmartScreen; automatyczne pobranie sterowników ; automatyczne aktualizacje aplikacji ; wyszukuj rozwiązania w trybie online... i wiele tego typu innych na początkowych kilku ekranach ? To oczywiste zło i wstęp do telemetrii. Nie da się tego wykastrować czy po prostu ma pozostać taka furtka ? Można by było chociaż wszystko ustawić domyślnie na nie.. byłoby sprawniej z instalacją i milej dla oka.

dajcie znać bo Szampan czeka :)

Wszystko działa super. Mam problem  z drukarką hp deskjet ink advantage 5075 podłączoną po wifi, skonowanie działa, drukowanie (drukarka jako aktywna) nie działa, nic się nie dzieje. Wersja lite, usługi niezeleżnie czy domyślne czy ustawione na opcje z drukarką. W porównaniu do 10 które tesotowałem system jest petardą - jak się uda ogarnąć z tą drukarką to zostaję na dłużej (znów SROMOTNIK wygrał :D). 

Udało się rowiązać problem, ponowna koniguracja w  dedykowanej aplikacji HP na win 8.1 dla tego modelu ożywiła drukarkę :)

38 minut temu, Franz Maurer napisał:

@srom-otnik Mam pytanko co sądzisz osobiście o swoim systemie Windows 7 JG jeżeli uważasz, że 8.1 JG jest najbardziej udany ? pytam tak z ciekawości oczywiście :D używam obu i systemy działają jak ta lala :)

Hehe, JG7 jest najlepszy, tuż po nim lub ex aequo - JG8.1, a później długo, długo, długo nic i gdzieś tam na końcu peletonu są te moje upośledzone pokraki JG10. Tak to widzę :D

Franz Maurer likes this

1

W trakcie próby aktualizacji  BIOS w dell 7470:

system zgłasza "Your security settings could not be detected"

Restart i optymalizator usług nie pomaga.

Jednorazowo problem rozwiązałaby pewnie instalacja innego nie czyszczonego systemu, ale planuje używać JG8 stale i korzystać z przyszłych aktualizacji BIOS , zatem zobowiązany byłbym za jakieś rozwiązanie.

2

kiedy planowane kolejne wydanie JG 8 ?

3

byłbyś uprzejmy nie usuwać lub załączyć gdzieś windowsową stock-ową kompozycję wysoki kontrast ?

5 godzin temu, franekfranek napisał:

2 kiedy planowane kolejne wydanie JG 8 ?

3 byłbyś uprzejmy nie usuwać lub załączyć gdzieś windowsową stock-ową kompozycję wysoki kontrast ?

Ad 1 - nie wiem;

Ad 2 - nie wiem, pewnie na wiosnę, jak dożyję. Najpierw W10 2004 H2, ale obecnie jest bardzo przygnieciony pracą zawodową - kończę codziennie koło 1 w nocy pracę z dokumentacją :wacko:

Ad 3 - jak nie zapomnę...

PZDR! ;)

franekfranek likes this

dzięki !

Ad 1

inni też mają taki problem i nie dotyczy to jedynie czyściochów:

a że wycięty jest BitLocker... to nie ma jak nim zarządzić , na złość  w Dell 7470 nie ma też opcji aktualizacji BIOS-u bezpośrednio z BIOS

Sprawdziłem, pełna wersja JG8 dopuszcza aktualizację... zatem trzeba mieć drugi wolny dysk :( jeśli używa się JG8 Lite.

JG7 nie polecam, nie widzi na surowo pendrive :(

Polecam do rozważenia autorowi, bo u innych producentów aktualizacje też mogą nie zadziałać. Chyba, że jest jakaś inna metoda ?

Edited by franekfranek
12 godzin temu, srom-otnik napisał:

Ad 1 - nie wiem;

Ad 2 - nie wiem, pewnie na wiosnę, jak dożyję. Najpierw W10 2004 H2, ale obecnie jest bardzo przygnieciony pracą zawodową - kończę codziennie koło 1 w nocy pracę z dokumentacją :wacko:

Ad 3 - jak nie zapomnę...

PZDR! ;)

A nie w 10 2009?