Jump to content
WinClub

srom-otnik

Mega użytkownik
 • Content Count

  238
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About srom-otnik

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

5888 profile views
 1. Witajcie! Pytacie jak tam postępy - od kilku miesięcy mam wstręt do siadania przy komputerze i kompletnie nic przy systemach nie robię. Spędzam przy PC tyle czasu ile potrzebne, by sprawdzić pocztę lub wysłać przelewy bankowe. Ale przyjdzie czas, że skończę co zacząłem. Na razie muszę poświecić czas na znacznie ważniejsze sprawy. Pozdrawiam upalnie!
 2. Srom-otniku kiedy nowa wersja systemu?? Czekamy wszyscy z niecierpliwością :thanks::thanks::thanks::thanks::thanks:

  1. eidur

   eidur

   Raczej nigdy <_<

    

 3. znalazłem coś na: https://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/multimedia-w-sieci-wygodne-wspoldzielenie/6yg7vhc "Windows Media Player Program Windows Media Player (WMP) jest standardowo wbudowanym w system Windows odtwarzaczem multimedialnym. Narzędzie to, oprócz możliwości odtwarzania filmów i muzyki, ma wbudowany moduł serwera DLNA umożliwiający udostępnianie zgromadzonej na danym komputerze biblioteki multimedialnej innym urządzeniom podłączonym do domowej sieci: pozostałym komputerom, smartfonom, tabletom, telewizorom Smart TV. Serwer DLNA w WMP umożliwia strumieniowy przesył multimedialnych formatów plików standardowo obsługiwanych przez system Windows. Oznacza to, że o ile bez większych problemów można za jego pomocą przesyłać na przykład filmy AVI, MPG, MP4 czy WMV, to już na przykład z popularnym kontenerem Matroska (pliki MKV) Windows Media Player sobie nie poradzi. Podobnie z muzyką, bez problemów przejdzie MP3 czy WMA, ale już wysokiej jakości pliki FLAC - nie. Listę obsługiwanych formatów przez wszystkie wersje programu WMP można znaleźć na stronie Microsoftu." Więc chyba mamy odpowiedź na Twój problem.
 4. Ten plik +2 inne dll-e odpowiadają za możliwość uruchamiania obcych skórek. uxtheme.dll jest spatchowany i może dlatego takie jajca wychodzą. Możesz go wyciągnąć z jakiegoś oryginalnego obrazu iso win8.1 x64 i podmienić w system32. Wtedy problem z grą zniknie, ale nie będziesz miał obcych styli... PZDR Nie wiem, aż taki dobry nie jestem w te klocki. Może format pliku nie jest odpowiedni i TV "widzi" tylko te, które są możliwe do odtworzenia na nim. Jeśli nie to, to brak mi więcej pomysłów. Mówisz, że na poprzednim modzie 8.1 wszystko działało poprawnie - to go zainstaluj w ostateczności. Moja obecna "pełna" wersja 8.1 nie powinna sprawiać żadnych problemów, bo nie ma nic usunięte, wszystkie usługi pozostawione, każdą wyłączoną można włączyć.
 5. Czekamy dużo zdrowia i samozaparcia do ciężkiej roboty ,pozdrowienia.Jestem ciekaw poprawionej wersji LTSB

   

 6. Udostępnianie programu Windows Media Player - włącz usługi domyślne w Optymalizatorze Usług + dodatkowo w services.msc usługę Windows Search Automatycznie /opóźnione uruchamianie (jest trwale wyłączona w systemie z uwagi na jej zasobożerny charakter). Następnie w oknie głównym Windows Media Player, na górnym pasku z lewej strony masz 3 rozwijane polecenia: Organizuj, Strumień i Utwórz listę odtwarzania - rozwiń Strumień, zaznacz: - zezwalaj na zdalne sterowanie moim odtwarzaczem; - automatycznie zezwalaj urządzeniom na odtwarzanie moich multimediów oraz na samym dole: - więcej opcji przesyłania strumieniowego, a tam w nowym oknie uruchom usługę Działa na Full i Lite
 7. Dziękuję, rób co chcesz, graj tylko fair... P.S. Co do LTSC, prawie skończyłem jakiś miesiąc temu, od tej pory mam zastój, z różnych powodów. Do kompa siadam tylko sprawdzić pocztę i wysłać przelewy. Jak się ogarnę wewnętrznie, to będzie LTSC 2019 Full i Lite, 10 Pro i Home na nowej podstawie i poprawiony LTSB. Na razie nie pytajcie, zrobię kiedy przyjdzie wena i czas... PZDR!
 8. P4VLO, a czy gdzieś kiedyś udostępniałem swoje "bebechy" z systemów do powszechnego użytku? Nigdy i nigdzie i dlatego też nawet nie odpisuję na takie pytania od userów. Wiem, że każdy bardziej kumaty może je sobie wydobyć, przerobić i dodać do swojego moda - nie ma sprawy!, natomiast już nie fair to udostępniać, tak po prostu... A poza tym - pozdrawiam!
 9. MISTRZU WRÓĆ !

 10. eeee tam, zdecydowanie lepszy jest korzeń KUDZU
 11. Pytacie, co z macowymi obiecankami? - no cóż, aktualnie wychodzę z półrocznego cugu monopolowego i jak się do końca ogarnę to będzie dobrze Więc proszę nie molestować, muszę pozbierać swoje ułamki w jedną całość. Mod 10 coś tam już dawno bym zmodził, ale j.w. PZDR!
 12. W ThinPC niby mamy full-administratora, ale jak widać, to złudne wrażenie... Taka uroda tego ustrojstwa, a nie moje błędy. Jak ktoś próbował oryginału i zestawi sobie z tym, co udało mi się z tego OS-a wycisnąć, to bilans jest raczej na plus po stronie JG7 TPC
 13. Dlatego zastanawiam się, czy warto robić wersje Lite, bo zbyt wielu Userów sobie z nimi nie potrafi poradzić i rozumiem to. Wersja 8.1 Lite zapewnia mi środowisko do KAŻDEJ komputerowej zachcianki - nie oznacza, że na innym sprzęcie komuś też dogodzi. Wersje pełne, jedynie zoptymalizowane usługowo rokują największą ilość potencjalnych zadowolonych Userów. Więc następne iso chyba będzie bardzo monotematyczne...
 14. TAK działa hybridboot czyli szybki rozruch w 8.1 - to wbudowane rozwiązanie przez M$. Jeśli jest włączony, to nie wejdziesz do biosu normalnie, tylko przy restarcie! Możesz wyłączyć hybridboot'a w opcjach zasilania, wtedy problem znika. Niestety rozruch systemu z HDD jest wolniejszy. Na SSD takich różnic wielkich nie ma, choć i tak są.
 15. Kiedy będzie Win JG10 2019?

×
×
 • Create New...

Important Information