Jump to content

srom-otnik

Mega użytkownik
 • Content Count

  701
 • Joined

 • Last visited

About srom-otnik

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

12,417 profile views
 1. Tak sobie właśnie to widzę, jak kolega opisuje. Pozostanie Sklep, nietknięty XBOX i chyba jeszcze wycinek do ekranu. Defender wyłączony, a WU przecież wyłącza skutecznie Optymalizator Usług - chyba że ktoś wybierze sobie zestaw domyślnych usług, to sorry - niech się nie zdziwi. Dzięki za utwierdzenie mnie w moich pomysłach na przyszłe wydania. Owszem, ale na bazie W10 znacznie lepiej wykonać takie "Extreme" w oparciu o LTSC. Przy serwerach jest znacznie więcej pracy niewspółmiernej do osiąganych efektów. To miało miarodajny sens w przypadku Server 2003 oraz 2008R2, później
 2. Tak se dziś rozmyślam przy kolejnym drinku nad kolejnym wydaniem 2004 w wersji Full - chyba usunę wszystkie apki, które user może sobie pociągnąć ze sklepu M$, więc byłoby wyraźnie lżejsze iso. Ale czy mogę go nadal nazywać "wersja Full" ??? Lite - tradycyjnie wycięte totalnie, tu nic nie będę zmieniał.
 3. Ja używam Acronisa od 2005 roku w wersji Boot CD. Cieszę się, że w popularyzacji tego softu mam swoje "5 groszy", o czym pewnie większość z Was nawet nie wie. Polecam!
 4. Hej, oczywiście coś Wam wymodzę (sobie oszczędzę tej wątpliwej przyjemności korzystania z W10), ale czekam najnowsze jesienne oficjalne wydanie 20H2 i być może też na pierwsze łatki pod wady jakie niewątpliwie będzie on w sobie miał. Czyli wstępnie listopad, jak dożyję i Covid mnie nie dopadnie ;-)
 5. Od tego jest optymalizator usług
 6. Witam, ja nie wrzucałem obrazu na ten hosting. Udostępniłem tylko link do niego. Moje wrzutki są tylko na Mega.nz
 7. Na pewno nie wirus, też to mam. To martwe klucze, bez wartości. Być może powstają w momencie dodania klucza, którego używam w tweakach, by ukryć aplet indeksacji: [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\DisallowCpl] "1"="Microsoft.IndexingOptions"
 8. Dlatego też mam zamiar używać go dokąd to tylko będzie możliwe.
 9. Ależ ten system jest szkaradny. Najśmieszniejsze dla mnie jest to, że ogromna większość kompozycji "zewnętrznych" mających dodać systemowi elegancji i dostępnych na np deviantart, czy dostarczanych przez przytaczany tu Stardock - są tak samo ohydne lub nawet bardziej od oryginału Jak się ma ta obecnie lansowana nowoczesna "elegancja" do np środowiska KDE? A piękne style Visty, czy Seven? Żal, w jakim kierunku to zmierza.
 10. Najprościej przez Windows Aero Tweaker - masz go w menu Narzędzia, ale pewnie zakończy się to u Ciebie zabawą z rejestrem, więc tu masz poradnik: https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Jak-dodac-nowy-typ-pliku-do-menu-kontekstowego U mnie konkretnie edytujesz klucze w ścieżkach: HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground\Shell\Apps i HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\CommandStore\shell\ A tu najlepsza apka umożliwiająca wszelaką zabawę z menu kontekstowym: https://www.majorgeeks.com/mg/getmirror/easy_context_menu,1.html
 11. Nie ma żadnego problemu z systemem, należy tylko zintegrować sobie samodzielnie i mądrze własne sterowniki lub przekonwertować install.esd na wim i podmienić w oryginalnym iso win7
 12. Aktualizować można wersję pełną - powinny instalować się absolutnie wszystkie updaty. Jednocześnie muszę sprostować, w przypadku LTSC - raczej nie psują one niczego z moich ustawień (raczej...)
 13. To miło. A z ciekawości - co to za skórka? Podeślesz? wrzuciłbym bo do systemu dla wszystkich.
×
×
 • Create New...

Important Information