Skocz do zawartości
JayceeGame

Komputer do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor: Intel Core 2Quad Q8400 3x 2.66GHz (podstawowe chłodzenie)
Płyta główna: Gigabyte GA-G41M-ES2L

Ram: 4GB (2x 2gB kość)

Karta Graficzna: Radeon HD 4850 (1gb)

Dysk WD Blue 320GB

O to mój sprzęt aktualnie system to 8.1 PS fajny ale czy znajdę coś tak dobrze działającego ale z windows 7 (lub win 10 chodź wiem ze tu trudno o to ) ? czy nie warto szukać i  8.1 Personal System instalować ? Z góry dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic lepszego niż 8.1 do ogólnych zastosowań nie będzie teraz.

Bez modyfikacji.

No chyba, że występuje uczulenie na "okienka".

Moim zdaniem oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam obrzydzenia do okienek ale, mam problemy z grafiką miganie ekranu wymieniłem kabel ale problem nadal występuje i nie wiem jak sobie z nim poradzić, moja grafika to Radeon HD 4850, teraz nie wiem czy to wina systemu, czy kabli, czy sterowników, a może tego ze podpięta pod telewizor w 4k ale wyświetla obraz w FHD chodź na tym systemie przedtem działało długo dopiero ostatnio zaczyna parę razy mrugać i bardzo utrudnia to pracę, temperatury zostały sprawdzone i wszystko jest okej, pasta na grafice została wymieniona a same temperatury są na poziomie 60 / 70 stopni  przy obciążeniu czasami są też artefakty zasilacz nie firmowy ale nigdy nie sprawiał problemów chodź myślę ze to może być tez jego wina. Komputer stoi teraz bez systemu czekam na jakiś pomysł co zrobić z t ą grafiką, Win 8.1 PS chodzi wyśmienicie nie mam z nim praktycznie żadnych problemów ale ta grafika tylko to jest problem z którym muszę się uporać. Może to wina sterowników ale podczas instalacji też mruga a w biosie i wgl nic także nw co się z nią dzieje, jakby ktoś miał podobny problem i go rozwiązał to niech się pochwali. A system chyba zostanie Win 8.1 PS albo mod 7 jeśli to przez 8.1 ta grafika tak odwala. Z góry dzięki wszystkim za pomoc. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak grafika daje artefakty to pewnie już dogorywa, kup se nową ta ma przecież 10 lat. Dla upewnienia się możesz zrobić test grafiki w OCCT, albo spróbować obniżyć taktowania w Catalyscie może na krótko pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.10.2018 o 12:51, Rudio napisał:

Jak grafika daje artefakty to pewnie już dogorywa, kup se nową ta ma przecież 10 lat. Dla upewnienia się możesz zrobić test grafiki w OCCT, albo spróbować obniżyć taktowania w Catalyscie może na krótko pomoże.

Tylko czy jests sens inwestować w tego kompa kasę ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Płyta słaba, więcej niż 4GB RAM nie wejdzie, a to poważne ograniczenie.

Na tem moment - wymiana dysku na SSD i GPU na coś nowszego, powinno doraźnie pomóc.

Na upartego przy tym Quadzie można zostać, co 4 rdzenie to 4 rdzenie :P Możesz polować na jakąś tania płytę z czterema slotami RAM (sam ostatnio widziałem Asusa P5Q SE za 50zł), do tego jeszcze dwie kości po 2GB RAM i powinno być ok za niewielkie pieniądze :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, razor1995 napisał:

Płyta słaba, więcej niż 4GB RAM nie wejdzie, a to poważne ograniczenie.

Na tem moment - wymiana dysku na SSD i GPU na coś nowszego, powinno doraźnie pomóc.

Na upartego przy tym Quadzie można zostać, co 4 rdzenie to 4 rdzenie :P Możesz polować na jakąś tania płytę z czterema slotami RAM (sam ostatnio widziałem Asusa P5Q SE za 50zł), do tego jeszcze dwie kości po 2GB RAM i powinno być ok za niewielkie pieniądze :) 

I widzisz bo grafika uratowana, ram leży w szafce ssd mam w laptopie ale przełożyć go mogę bo laptop to i tak działa jak działa bo jednak ma c2d :D, więc zaczynam polować na płyte i może na upartego użyje xeona bo mam 2 takowe na 775 przerobione :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@JayceeGame Xeon wiele tu nie da, może poza większym TDP i ewentualnie katowaniem (to samo można osiągnąć na c2q po podkręceniu). Przy 8GB RAM zestaw z c2q, SSD i sensowną ngariką na prawdę daje radę, ja na Q9650 i Radeonie HD5450 grałem w FIFĘ17 :L (tak, to było grywalne :E )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.10.2018 o 12:08, JayceeGame napisał:

teraz nie wiem czy to wina systemu, czy kabli, czy sterowników,

Jaki kabel jest? (DVI, VGA)

Godzinę temu, JayceeGame napisał:

I widzisz bo grafika uratowana

Coś przeoczyłem? Czyli jest sprawna?

Godzinę temu, JayceeGame napisał:

ram leży w szafce ssd mam w laptopie

Moim zdaniem nie warto. Przecież on będzie chodził całkiem sprawnie bez SSD i  z 4Gb RAM

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] 

FIFA to akurat jest mało reprezentatywna. Sam odpalałem testowo na E8400 i GT 440. I też była grywalna. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.10.2018 o 22:54, kmito napisał:

Jaki kabel jest? (DVI, VGA)

Coś przeoczyłem? Czyli jest sprawna?

Moim zdaniem nie warto. Przecież on będzie chodził całkiem sprawnie bez SSD i  z 4Gb RAM

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] 

FIFA to akurat jest mało reprezentatywna. Sam odpalałem testowo na E8400 i GT 440. I też była grywalna. :lol:

Przeoczyłeś, okazało się ze chyba ale sam nw coś z tv było bo nagle działa jak go zresetowałem haha ahh te smartTV,  jak znajdę tanio płytę główną to mogę do 8gb ramu dorzucić to nie problem co do lepszej grafiki to nie ma sensu jak i tak chce przenieść wszystko na MSI GL62-6qd czy jaki to tam model bo dostane go na własność nw kiedy ale jakoś powinien wlecieć wiec ta stacjonarka to tylko chwilowy ratunek :D. Dzięki wielkie każdemu za pomoc. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi