Jump to content

Rudio

 • Posts

  128
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

2,166 profile views
 1. Do HP są przecież serwisowe manuale na oficjalnej stronie. Proszę: http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c04775872.pdf Części po numerach HP szukaj albo zamienników.
 2. Wyczyść dokładnie ten slot ramu, może coś z nim nie gra, słaby kontakt albo zaśniedziały styk. W starociach czasem się zdarza.
 3. zmień na tryb fullscreen w oknie i po problemie
 4. Próbujesz w awaryjnym? A dysk sprawny? Spróbuj jakiegoś LiveCD np. Srelec'a i może wstanie . A tak btw. to chyba prośba do moderacji o wydzielenie tematu bo śmiecimy. Może ktoś inny coś podpowie. Sterowniki możesz przez DISM++ wyłączać/usuwać.
 5. AHCI od Visty w górę jest ok i powinno być, także ja bym włączył, przy SSD tym bardziej.
 6. 7B to niedostępne urządzenie rozruchowe, także sprawdź dokładnie ustawienia dysku najpierw (ahci, etc.).
 7. Spróbuj uruchomić w awaryjnym, wtedy uruchamia tylko podstawowy sterownik grafy. Jaki kod BSOD możesz jeszcze podać. Albo sklonować działający system jeśli był.
 8. Na pierwszy rzut oka zasilacz za słaby 45W a lapek ma 65W znamionowo, dlatego pod systemem może nie wyrabiać. Sprawdź na mocniejszym.
 9. Zalanie?, przepalenie układu ładującego, błąd komunikacji z baterią?,[...] tryb oszczędzania baterii wstrzymuje? Trochę mało informacji żeby ocenić. Ani modelu lapa, ani parametrów baterii, jaki system, nic. Miernik do ręki i szukaj po płycie gdzie napięcie dochodzi.
 10. Masz w nim Intel Optane?, może spróbuj wyłączyć. Jak poszukałem po modelu to na forach Hp piszą że Optane potrafi "ukrywać" dyski: https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Boot-and-Lockup/Disabling-Intel-Optane-when-it-says-quot-There-are-no-valid/td-p/7984067 W troubleshooting przy Twoim modelu też coś tam pisali jak nie widzi dysku: https://support.hp.com/us-en/product/hp-pavilion-laptop-pc-15-eg0000/35719379/model/38460941/document/c01443463 I jak włączać/wyłączać: https://support.hp.com/us-en/product/hp-pavilion-laptop-pc-15-eg0000/35719379/document/c05591811 Może pomoże, a tak btw. to możesz do HP napisać albo zamówić nośnik recovery.
 11. A może odpal jakieś WinPE narzędziowe np. Strelca; zrób backup dysku tak na wszelki wypadek i zainstaluj system/moda z ISO za pomocą WinNTsetup. Ja tak robię przy problemach z bootowaniem/instalką. Albo po prostu z płyty/pendriva uruchom setup z poziomu systemu.
 12. Może to tylko na starych płytach/chipsetach, bez obsługi w BIOSie bootowania z NVMe. Opieram się na tym wątku/podobnych z win-raid: i na swoich testach na chipsecie X58 https://www.win-raid.com/t5653f50-Discussion-Booting-off-an-NVMe-SSD-in-LEGACY-mode-using-MBR.html A koledze @Smuga50 w ogóle wykrywa ten nowy dysk w systemie na SATA? Jak nie to dyskusja jest bezcelowa.
 13. A poza tym chyba większość NVMe nie bootuje bez UEFI Edit: Mój bład pomyliłem z natywnym bootowaniem NVMe na starych płytach.
 14. Na latitude 6420 miałem tak kiedyś, że się nie wybudzał jaki nie było oryginalnych dell-owskich sterów do czytnika SD. Spróbuj może pomoże. Albo poszukaj po forach dell'a.
×
×
 • Create New...

Important Information