Jump to content

Rudio

 • Content Count

  110
 • Joined

 • Last visited

About Rudio

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

1,886 profile views
 1. Tak dla pewności to robisz na czystym systemie czy jakimś modzie? Może po prostu jest w ustawieniach rotacja wyłączona. Ja będąc nieusatysfakcjonowany działaniem 10-ki zainstalowałem czysty 8.1 + aktualizacja sterowników z SDIO (+może coś od lenovo, ale nie sądzę) i obrót chodził bez żadnych sztuczek.
 2. Mam tylko zrobioną acronisem kopie z 10-ki jak przyszedł (v 1511 chyba), ale ja instalowałem sterowniki przez SDIO i chodził obrót normalnie. Urządzenie już oddane więc nie sprawdzę, ale spróbuj poinstalować sterowniki chipsetu te od G-sensora z https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/yoga-series/yoga-300-11ibr/downloads/driver-list Tam nie było żadnego recovery poza 500mb partycją systemową bo i tak nie ma na to miejsca.
 3. W recovery nic ciekawego, zależnie od rocznika jakaś nieaktualna 10 lub 8. Robiłem takie samo padło 2 tygodnie temu i najlepiej na tym działała wersja 8.1 z forum od Jakuba lub Sromotnika jak wolisz, po zainstalowaniu podstawowych programów zostaje jeszcze około 10 GB wolnego na tej karcie co udaje dysk.
 4. BIOS/UEFI może nie bootować z NVMe, ale jak system (PE lub inna instalacja na SATA) wykrywa dysk to omijasz problemy z instalacją. Potem DUET/Refind na pendrivie ładuje dopiero z NVMe (sklonowany lub zainstalowany z innego systemu). Odpal jakiegoś LiveCD najpierw i zobacz czy widzi w nim ten NVMe
 5. Sklonuj sobie z SATA lub zainstaluj przez WinNTsetup z jakiegoś WinPE. Szybciej niż konfigurować DUET/Refind do uruchomienia instalatora.
 6. Powinno pomóc, te "ścinki" to pewnie jak wchodzi do pliku wymiany z braku RAMu. Spróbuj najpierw ubić wszystko co się da w tle (niepotrzebne procesy) żeby potwierdzić moja tezę. A RAMu nigdy za dużo.
 7. W zeszłym roku zamawiałem dla Szefowej Spectre x360, wykonanie i kultura pracy bardzo spoko, tylko trochę brakowało pełnowymiarowych USB, więc zastanów się czy nie za dużo przejściówek będzie potrzebne albo od razu nad stacją dokującą. Ale jako konwertowalny laptop/tablet może być. O dotyku się nie wypowiem bo albo nie było albo nie używałem albo nie pamiętam.
 8. Rudio

  Autocad a wymagania

  To pewnie wystarczy, ale wiadomo im lepszy CPU, więcej RAMu, mocniejsza grafika, tym lepiej . Wymagania pewnie widziałeś, jak nie to tu są: https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/System-requirements-for-AutoCAD-2021-including-Specialized-Toolsets.html Polecają 3GHz+ , >8GB RAMu, grafę z >=4GB VRAMu
 9. Rudio

  Autocad a wymagania

  Zależy jak duże modele tworzysz/czytasz. Do prostych pewnie wystarczy. Do tego nie sprecyzowałeś jakiego CADa, czy 2D/3D, itp. Bo uruchomić to nawet na integrze można, ale praca na tym to makabra.
 10. Jeszcze możesz w panelu nvidii spróbować podpiąć pod dedykowaną. Nie wiem, wymagania niby spełnione, visuale pewnie sprawdzone. Najlepiej popytaj na discordzie/reddicie od xenii.
 11. Jakiej to firmy, bo może lewiznę ci z przeflashowanym VBiosem wcisnęli, to [FAKE] w Gpu-z też by wskazywało i wytarty rdzeń bez numeru
 12. Sprawdź czy możesz w biosie wyłączyć integrę. Może na dedykowanej pójdzie. Co to za lapek?
 13. Akurat na asrocku jest/była funkcja non-z OC, która pozwala na podkręcanie, ale na nowych biosach już poblokowana bo Intel się boczył. Mam płytę B85M Pro3 od asrocka i działa to ale tylko na starym biosie v1.30 w nowszych nie widać lub jest wyszarzona opcja w biosie. Nie wiem czy twoja płyta to miała bo na stronie supportu nic nie widać. Popróbuj na starszych wersjach. Ewentualnie może jakieś modowane BIOSy. edit: wynik z googla piszą, że działa na wersji 2.10 https://forum.pclab.pl/topic/1203247-Asrock-H87M-PRO4-z-I74790K-NonZ-OC/
 14. Walnij tego inspirion-a młotkiem bo to chyba najlepsza naprawa :D. A tak na poważnie to wygląda na problem sprzętowy zwłaszcza sądząc po cyrkach z ekranem i BSODach
 15. Napisałem ceregiele, nie kombinacje. To żadna trudność, ale trzeba "umić". Jedną zaletą wirtualki jest możliwość uruchomienia w oknie i skalowania bardzo starych programów/gierek, które chodzą w jednym wątku i badziewnej rozdzielczości np.640x480. Autor i tak zrobi co uważa za odpowiednie.
×
×
 • Create New...

Important Information