Jump to content
WinClub

Rudio

Mega użytkownik
 • Content Count

  86
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

821 profile views
 1. Najwięcej zyskasz pracy na baterii wyłączając lub przykręcając energożerne urządzenia: matrycę, grafikę nvidii, procka, itp. Pobaw się planami zasilania.
 2. @bodo2 do odzysku partycji większość programów do zarządzania dyskami ma opcje tego typu. Do uwalonej tabeli partycji, odzysku z padniętych dysków, itp. mogę polecić program DMDE (http://dmde.com/ nawet jest instrukcja PL polecam poczytać) tylko najpierw wiadomo lepiej mieć kopię dysku (najlepiej sektor-sektor) i na niej ćwiczyć.
 3. A ja powiem tak: niech kolega weźmie WinPE od strelca lub inną ulubioną ratunkową i odpali, sprawdzi dysk czy nie walnięty (SMART, self-testy, etc.), zrobi backup jeśli da się odczytać dysk, na koniec program EasyBCD już wspomniany (lub wersja na UEFI EasyUEFI) i spróbuje dodać sobie od nowa rekordy BCD, ewentualnie naganie nowego MBR. Powinno ruszyć, ja tak naprawiam problemy z BCD, reinstalacja w ostateczności. Czyli, w skrócie, tak jak pisał @P1O
 4. To ostrzeżenie to na początku i na czerwono. Ja prawie ominąłem, a ktoś może do końca nie doczytać
 5. Możesz spróbować DxWnd ( https://sourceforge.net/projects/dxwnd/ ) to taki programik wtyczka co zmienia ustawienia DirectX czasami pomaga przy starociach. Tylko poczytaj instrukcje bo ma sporo przełączników i czasami trzeba popróbować.
 6. Nie wiem jakiś błąd ahci, spróbuj pobawić się ustawieniami kontrolera/chipsetu maszyny, może w instalatorze nie ma sterów. Albo użyj jakiegoś narzędzia do instalacji na zewnętrznym na forum pełno.
 7. Poczytaj https://www.howtogeek.com/187721/how-to-boot-from-a-usb-drive-in-virtualbox/ w skrócie musisz w konsoli virtualbox'a dodać dysk w trybie raw który będzie pokazywał odpowiedni fizyczny. W złączniku dodaje poglądowo swój plik dysku, który działał do bootowania z pendriva wykrywanego jako dysk nr1. RawDisk1.vmdk
 8. Tak można, szukaj procesorów na podstawkę rPGA988.
 9. No to może być trudno, może jakiś patent do ruszania myszą albo wciskania klawiatury zmontuj. Innych pomysłów, poza wizytą u admina, nie mam
 10. Nie gaś ekranu/monitora lub podłącz inne/dodatkowe/zewnętrzne głośniki.
 11. Widziałem Horizona na konferencji jakieś 2 lata temu, działa to ciekawie, masz bodajże główny dysk wirtualny z systemem/programami/itp. i różnicowe dyski z konfigami poszczególnych userów/progarmów. Zarządzasz z panelu centralnego na serwerze, aktualizacje programów itp. na wzorcowej kofiguracji. Nie wiem jak z uruchomieniem z sieci, ale w jakiejś formie musi być. Co do konfiguracji nie podpowiem, ale jak to kupujesz to pewnie wdrożenie w cenie, testować możesz na stronce https://my.vmware.com/en/web/vmware/evalcenter?p=horizon-7 trzeba się tylko zarejestrować.
 12. Ja tam SSD-ka z dwoma systemami (7 i 10) przekładałem parę razy między stacjonarką, laptopem i z powrotem (różni producenci Lenovo/HP/DELL). Na 10 co najwyżej doinstalował sterowniki przy pierwszym uruchomieniu, na 7 raz chyba tylko nie chciał wystartować przez chyba stare sterowniki chipsetu, ale generalnie działa. Ważne żeby mieć ten sam typ kontrolera ustawiony (u mnie AHCI). Oczywiście robi się lekki śmietnik ze sterownikami, ale wg. mnie szybciej przeinstalować sterowniki niż ustawiać cały system.
 13. Masz dodany adres serwera domeny w DNS-ach ?
 14. Wiem, wiem, ale mam go od tygodnia i nie chce na razie grzebać z pastą bo ma plomby gwarancyjne. Do tego to lapek służbowy więc na wymianę procesora też małe szanse, a z własnej kieszenie nie dołożę. Bardziej z czystej ciekawości chciałem sprawdzić czy i ile faktycznie to daje.
 15. Witam Państwa Ostatnio zostałem użytkownikiem laptopa DELL Latitude E6540 z procesorem i7-4800MQ. Z racji tego, że nieco się grzeje w stresie postanowiłem spróbować dokonać Undervoltingu ww. procka. Tutaj pojawił się problem gdyż narzędzie, którego chciałem użyć czyli Intel XTU nie chce się uruchomić na mojej platformie (windows 7, czyścioch, aktualizowany) z komunikatem "Unable to start Intel XTU [...] If there is another tuning application running, you must cloce it...". Dodam że innych aplikacji tuningujących w tym czasie nie używam. Próbowałem już kilka razy reinstalacji programu, sterowników (chipsetu, tych od XTU), niestety bez powodzenia. Na drugim dysku z czystą dziesiątką działa normalnie. Zależy mi na uniknięciu reinstalacji systemu. Czy ktoś ma jakiś pomysł co może powodować ów błąd lub jakiś pomysł/podpowiedź? Porady mile widziane, w razie potrzeby mogę podrzucić logi
×
×
 • Create New...

Important Information