Jump to content
WinClub

Rudio

Mega użytkownik
 • Content Count

  90
 • Joined

 • Last visited

About Rudio

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

1130 profile views
 1. Zasilacz, płyta główna, porty usb (o ile są do nich podłączone mysz/klawa), brak/złe sterowniki. Bez dokładnej specyfikacji sprzętu to można zgadywać.
 2. Tu masz: https://www.uwe-sieber.de/files/devicecleanup.zip To usuwa sterowniki nieistniejących urządzeń
 3. Jest, wyguglaj sobie program DeviceCleanup
 4. Sterownik czytnika może zainstaluj na nowo.
 5. Najwięcej zyskasz pracy na baterii wyłączając lub przykręcając energożerne urządzenia: matrycę, grafikę nvidii, procka, itp. Pobaw się planami zasilania.
 6. @bodo2 do odzysku partycji większość programów do zarządzania dyskami ma opcje tego typu. Do uwalonej tabeli partycji, odzysku z padniętych dysków, itp. mogę polecić program DMDE (http://dmde.com/ nawet jest instrukcja PL polecam poczytać) tylko najpierw wiadomo lepiej mieć kopię dysku (najlepiej sektor-sektor) i na niej ćwiczyć.
 7. A ja powiem tak: niech kolega weźmie WinPE od strelca lub inną ulubioną ratunkową i odpali, sprawdzi dysk czy nie walnięty (SMART, self-testy, etc.), zrobi backup jeśli da się odczytać dysk, na koniec program EasyBCD już wspomniany (lub wersja na UEFI EasyUEFI) i spróbuje dodać sobie od nowa rekordy BCD, ewentualnie naganie nowego MBR. Powinno ruszyć, ja tak naprawiam problemy z BCD, reinstalacja w ostateczności. Czyli, w skrócie, tak jak pisał @P1O
 8. To ostrzeżenie to na początku i na czerwono. Ja prawie ominąłem, a ktoś może do końca nie doczytać
 9. Możesz spróbować DxWnd ( https://sourceforge.net/projects/dxwnd/ ) to taki programik wtyczka co zmienia ustawienia DirectX czasami pomaga przy starociach. Tylko poczytaj instrukcje bo ma sporo przełączników i czasami trzeba popróbować.
 10. Nie wiem jakiś błąd ahci, spróbuj pobawić się ustawieniami kontrolera/chipsetu maszyny, może w instalatorze nie ma sterów. Albo użyj jakiegoś narzędzia do instalacji na zewnętrznym na forum pełno.
 11. Poczytaj https://www.howtogeek.com/187721/how-to-boot-from-a-usb-drive-in-virtualbox/ w skrócie musisz w konsoli virtualbox'a dodać dysk w trybie raw który będzie pokazywał odpowiedni fizyczny. W złączniku dodaje poglądowo swój plik dysku, który działał do bootowania z pendriva wykrywanego jako dysk nr1. RawDisk1.vmdk
 12. Tak można, szukaj procesorów na podstawkę rPGA988.
 13. No to może być trudno, może jakiś patent do ruszania myszą albo wciskania klawiatury zmontuj. Innych pomysłów, poza wizytą u admina, nie mam
 14. Nie gaś ekranu/monitora lub podłącz inne/dodatkowe/zewnętrzne głośniki.
 15. Widziałem Horizona na konferencji jakieś 2 lata temu, działa to ciekawie, masz bodajże główny dysk wirtualny z systemem/programami/itp. i różnicowe dyski z konfigami poszczególnych userów/progarmów. Zarządzasz z panelu centralnego na serwerze, aktualizacje programów itp. na wzorcowej kofiguracji. Nie wiem jak z uruchomieniem z sieci, ale w jakiejś formie musi być. Co do konfiguracji nie podpowiem, ale jak to kupujesz to pewnie wdrożenie w cenie, testować możesz na stronce https://my.vmware.com/en/web/vmware/evalcenter?p=horizon-7 trzeba się tylko zarejestrować.
×
×
 • Create New...

Important Information