Skocz do zawartości
hsmnyyy

system długo się uruchamia na dysku SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor: i3-2310M 2.1ghz
Pamięć RAM:4gb
Karta graficzna: amd radeon hd 6370M
Dysk twardy:samsung ssd 750 evo 250gb

Obecny system operacyjny: win7 dreamos extreme proffesional x64 v.3

Witam,

otóż pojawił się problem z uruchamianiem systemu po dokonaniu modyfikacji z tego linku [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] bądź po instalacji sterowników z oficjalnej strony lenovo. ciężko mi określić po jakiej operacji tak zaczęło się dziać bo najpierw poinstalowałem wszystkie sterowniki, następnie przeprowadziłem modyfikacje i dopiero komupter uruchomiłem ponownie. teraz już przy każdym  uruchamianiu systemu pojawia się ten krótki pasek co zielone pionowe kreski przebiegają po czym znika i widac czarny ekran przez około minutę i dopiero pojawia się ekran windowsa do logowania. od razu po instalacji windowsa komputer uruchamiał się w parę sekund , aktualnie przez ten czarny ekran zajmuje to zdecydowanie za długo mimo że nie mam jeszcze zainstalowanych w zasadzie żadnych programów. Macie pomysł co mogło być przyczyną i jak wyeliminować ten okres "zawiechy"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam system też na lenovo, wciskam Power logo lenovo po chwili te paski i napis Zapraszamy do pulpitu tra to jakieś 15 sekund.

Sterowniki instalowałem ze strony lenovo później driverbooster.

Co ja u siebie zrobiłem:

- Windows Search off

- Indeksowanie off

- Windows Update off

- hibernacja off

- pagefiles sztywno na 2gb 

no i chyba tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ja zrobiłem to co w linku , nie potrzebne programy wyłaczone w autostarcie , i włącza się 5s , wyłącza 2 s :)

Piszesz bzdury do potęgi z tym czasem uruchamiania/zamykania.

Zmierz dokładnie stoperem tylko dokładnie wystarczy nawet stoper z telefonu i nie pisz więcej bredni do się ośmieszasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zrobiłem to co w linku , nie potrzebne programy wyłaczone w autostarcie , i włącza się 5s , wyłącza 2 s :)

jaki masz ssd i sprzęt laptop/komputer ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ciekawości u siebie sprawdziłem dysk samsung ssd 750 EVO 120gb,lapek stary packard bell easy note tk87.według tego linku [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]i tak wyłacza mi się 9.27s. a włacza 26,44s.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szybko pisałem sorki :)

Mierzone 8 s start a wyłacza się ok 3 s . Dysk SSD MX200 , I5 , 6 GB . Dodam że to mam tylko na starcie :

48 GB tylko mam zajętej pamięci dysku . Służy mi do muzyki , filmów , głównie do neta :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szybko pisałem sorki :)

Mierzone 8 s start a wyłacza się ok 3 s . Dysk SSD MX200 , I5 , 6 GB . Dodam że to mam tylko na starcie :

attachicon.gif[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

48 GB tylko mam zajętej pamięci dysku . Służy mi do muzyki , filmów , głównie do neta :)

Z tego co widzę masz win 8.1 i Hybrid Boot, btw cpu też swoje robi ja na mx200 na w10 miałem też coś koło 8-9 sekund ale mam i3 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się CPU robi robotę napewno ale też zależy co się ma na starcie , jak się ma jakieś pierdoły to wiadome że win będzie dłużej startował . Zbedne usługi też wyłączyłem . Co nie potrzebne , z czego nie korzystam off :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem pewnie leży po stronie jakiegoś sterownika, spróbuj przywrócić poprzednie sterowniki (najlepiej pojedynczo i restart to będziesz wiedział, który szwankuje).

Dobra problem rozwiązany, zainstalowałem ten sam system ponownie przy czym po kazdej instalacji sterownika robiłem restart by sprawdzić czy to akurat on szwankuje i na szczęście się udało, problem sprawiał sterownik od karty graficznej.

Sterowniki instalowałem ze strony lenovo później driverbooster.

również skorzystałem z drive booster do aktualizacji sterowników

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@hsmnyyy - dobrze znam tą wadę - sterownik grafiki AMD - pomaga instalacja innej wersji

Piszesz bzdury do potęgi z tym czasem uruchamiania/zamykania.

Zmierz dokładnie stoperem tylko dokładnie wystarczy nawet stoper z telefonu i nie pisz więcej bredni do się ośmieszasz.

Spokojnie - czysty Win 7, w pełni zaktualizowany i dobrze zoptymalizowany startuje w 5-6 sekund. Instalacja wszystkich sterowników(a w laptopie jest ich dużo) oraz podstawowych programów nieco spowalnia, ale i tak powinno się zamknąć w 10 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najszybsze uruchomienie laptopa z Windows 7 całkowicie zaktualizowanego i ze wszystkimi driverami jakie widziałem to jest 16 sekund.

Całkowite uruchomienie do załadowania wszystkich ikon obszaru powiadomień, razem z antywirusem.

Był to Dell inspiron 3542 z Windows 7 Home od Xkom z marnym procesorem i3 4005u o takcie 1.7GHz do tego skromne 4GB RAM.

Ale był tam bardzo dobry SSD jakiś Liteon który w AS SSD spokojnie łapał ponad 1100 punktów.

Natomiast do pulpitu to Lenovo G505 z jakimś dobrym AMD ładował się w 9 sekund ale do pulpitu bo do pełnego uruchomienia to prawie 20 sekund.

Dla mnie 5 sekund to jest 5 sekund a nie 8 bo między 5 a 8 jest kolosalna różnica.

Lubię konkrety a nie lanie wody i przechwałki niczym nie poparte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że mało widziałem ale w 95% instaluję systemy na laptopach.

Po drugie liczę czas do załadowania wszystkich ikon obszaru powiadomień a Windows 7 nie ma uruchamiania hybrydowego jak 8.1

Hibernację i tak z racji małego SSD zawsze ustawiam na off.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, nawet jak testuję czy używam systemy od Win 8 wzwyż, to i tak wyłączam uruchamianie hybrydowe. Zaznaczyłem, że czysty system, a wtedy w obszarze powiadomień są 2-3 ikony zawarte w systemie. I te 5-6 sekund to absolutne minimum - tyle można znaleźć na YT czy na portalach. I muszę dodać, że nie zawsze to musi być i7 + SSD z wysokiej półki - tu pewnie decydują detale powiązań system vs urządzenia.

Żeby nie przeginać - czysty dobrze zoptymalizowany system powinien startować z SSD na maszynach pokroju 3 gen Intela wzwyż do 10 sekund, a po instalacji sterowników i podstawowych programów użytkowych do 15 sekund. I to jest wynik zadowalający i nie należy już nic kombinować aby zbić 1 czy 2 sekundy, bo to nic nie da.

P.S. Muszę zacząć gromadzić filmiki ze startu robionych przeze mnie maszyn i opublikować na forum jak się uzbiera kilka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Instalowałem jednemu koledze Windows 7 Home na HP Probook 450 G1 z Intel i3 4000M o taktowaniu 2.4GHz.

Potem wszystkie wymagane sterowniki ze strony HP i było tego naprawdę sporo ale w autostarcie został tylko

antywirus i HP Hotkey.

SSD to Toshiba Qseries Pro 128GB czyli bardzo dobry ale czas uruchomienia to 20 sekund czyli sporo gorszy niż we wspomnianym Dellu.

Na Dellu też sam instalowałem system także błędna instalacja odpada.

Nie mam pojęcia dlaczego system wstaje znacznie szybciej na słabszym Dellu niż na lepszym HP.

Na obu lapkach zainstalowane wszystkie poprawki systemu i zrobione dokładne oczyszczanie dysku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam pojęcia dlaczego system wstaje znacznie szybciej na słabszym Dellu niż na lepszym HP.

Na 90% przyczyną są sterowniki i na kolejne 90% sterownik grafiki, a jeśli to grafika AMD w laptopie w połączeniu z integrą Intela, to prawdopodobieństwo się zwiększa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak w laptopie są dwie karty graficzne Intel HD4600 i dodatkowa właśnie AMD 8750.

Nie mam przekonania do firmy AMD zarówno w sprawie CPU jak i GPU.

Natomiast na Dell 3542 jest tylko integra Intela czyli to by tłumaczyło szybszy start Della mimo znacznie gorszego procka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Mam lapka HP wyprodukowanego w 2011 roku. Ma 2 karty: integre Intela i AMD 6470M. System (Windows 10) odpala się 11 sekund od naciśnięcia przycisku do ekranu logowania. Generalnie zauważyłem, że Win10 bootuje szybciej, bo na stacjonarnym mam Win7 i bootuje wolniej niż na lapku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na moim starym Fl90 z dyskiem SSD system W10x64 startuje (do pulpitu) ok. 13-14 sekund od momentu załadowania biosu (do biosu jeszcze 8s.), a zamyka się w dosłownie 3s. Próbowałem ze startem hybrydowym i uruchamianie jest o około 5 s dłuższe, a zamykanie wydłuża się kilkakrotnie do 15-20sekund.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@martinii - piszesz w obydwu przypadkach o dyskach SSD i Win 10 bez hybrydowego startu? - uściślij!

Tak w obu kompach mam SSD. W stacjonarnym Samsung 840 Pro 128 GB i Windows 7 od Mr. T. Na lapku mam Samsung 850 Pro 512 GB i Windows 10 Extreme 3 od Mr. T. Jedyna różnica: na stacjonarnym mam GPT a na lapku MBR.

Na obu kompach nie ma hybrydowego startu.

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na moim starym Fl90 z dyskiem SSD system W10x64 startuje (do pulpitu) ok. 13-14 sekund od momentu załadowania biosu (do biosu jeszcze 8s.), a zamyka się w dosłownie 3s.

Po co mieszasz z tym biosem.

Czas startu laptopa/PC to jest czas od naciśnięcia przycisku Power do czasu załadowania się wszystkich ikon obszaru powiadomień.

To jest prawidłowy czas uruchomienia systemu, co z tego że do pulpitu ładuje się w 8 sekund jak nic nie można na nim zrobić

bo nie są załadowane usługi czy wymagane programy.

Na wspomnianym Dell 3542 ten właśnie czas wynosił dokładnie 16 sekund, mierzone na zegarze w laptopie stojącym obok

czyli czas bardzo dokładny a nie około14 sekund.

14 sekund to jest 14 sekund a nie około 14 a w realu ponad 20.

Z całą pewnością ten stary Fl90 nie ma sterów pod Windows 10 i działa na ułomnych systemowych.

Do tego pewnie sata2 a nie 3.

Swoją drogą czas słabiutki bo mój Lenovo t61 z 2008 roku z sata2 startuje w 40 sekund na Windows 7, pełny start

a nie żadne do pulpitu bo to nie ma żadnego sensu.

Najwyżej gimbaza może się tym pasjonować, system załadowany do pulpitu a nie uruchomiony to dwie różne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi