Skocz do zawartości
franekfranek

wbudowany czytnik kart pamięci nie widzi kart

Rekomendowane odpowiedzi

laptop HP dv8333ea

w menedzerze zadań nie widać braków jedyny żółty wykrzyknik do dodatkowych przycisków.

system windows 7 32 bit (GSP12016X86_PL_DVD)

czemu tak się dzieje ?

na witrynie hp już nie ma sterowników do pobrania kiedyś były, ale zlikwidowali.

sprawdzałem również inną sprawną kartę i efekt podobny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak strona wsparcie technicznego HP to dno i wodorosty gdzie tej firemce do Della czy Asusa.

Po 10 latach usuwają wszystkie sterowniki ze strony HP widocznie uważają że ich laptopy nie mają prawa dłużej działać.

Karty SD laptop powinien widzieć nawet na systemowym sterowniku, także pewnie jest problem z urządzeniem a nie driverem.

Spróbuj poprzez Windows Update to stary laptop i pewnie WU da radę wyszukać dany sterownik.

Inny pomysł to pobranie ze strony producenta czytnika tylko musisz go znać, Ricoh, Realtek albo jakiś inny.

Inna sprawa to sens pakowania Windows 7 na laptop sprzed ponad 10 lat na który na bank nie ma sterów pod Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale sterowniki jak dobrze widzę już są nie mam pewnosci czy dobre. próbowałem je odnaleźć po identyfikatorze sprzetu:
PCI\VEN_104C&DEV_803B&SUBSYS_30A5103C&REV_00

web.archive.org
niestety nie zwraca wyników :(  usuneli widac cale archiwum.

wskazany post:
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
jest mój - tylko to inny komputer...

podobnie uważam, ze usuniecie nawet po 10 latach materialów/sterowników jest mocno nie fair !

w tej wersji update jest wyłączony jak dobrze pamiętam. zmieniłem ustawienia, ale update nawet nie drgnie :)

producenta niby mam po identyfikatorze, ale stronie texas instrument nie odnalazłem :(
nie wyświetla się po kliknięciu zakładka computers i peripherals..

zainstalowałem system Win7 GSP12016X86 i komputer działa w miarę jak na taką konfigurację. z racji niewielkiej ilości RAM nie mogę jedynie otwierać zbyt wiele okien przeglądarki. innych zadań nie wykonuje. to "platforma" zastępcza chwilowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj DriverBooster, jest na forum, może on znajdzie te stery :)

Nie znajdzie. Czytnik kart z ID PCI\VEN_104C&DEV_803B(istone jest to B na końcu) nie posiada sterowników do Win 7, a nawet Visty, tylko XP - jest to też oficjalne stanowisko HP.

Spróbuj tego

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

To samo - brak. Nie ma i nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tego co pamiętam już ktoś kiedyś polecił mi driver pack solution i później trzeba mnóstwo rzeczy doinstalowanych "przy okazji" pousuwać. ogólnie to z daleka od produktów Pana "Kuzyakov Artur"

Edytowane przez franekfranek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi