Jump to content

Windows 11 kilka pytań

lukcio31
 Share

Recommended Posts

Piszę ten post by uzyskać odpowiedzi na pytania odnośnie Windows 11

1. Można w Windows 11 mieć konto lokalne  i jak to ustawić,czy niestety pozostaje mieć tylko i wyłącznie  konto Microsoft?

2. Jak na pasku zadań wyłączyć zbędne ikony programów i ikony systemowe?

3. Czy na pasku zadań da się ustawić małe przyciski i coś jak widoczne etykiety  otwartych programów i gier?

4. Czy w Windows 11 da się ustawić by sieć domowa używana w domu była prywatna i jak i gdzie to ustawić?

Liczę na dokładne odpowiedzi na pytania  Dzięki

2 godziny temu, lukcio31 napisał:

1. Można w Windows 11 mieć konto lokalne  i jak to ustawić,czy niestety pozostaje mieć tylko i wyłącznie  konto Microsoft?

W Windows 11 Pro można wybrać w OOBE, w Home trzeba odłączyć internet.

Ewentualnie utworzyć z poziomu ustawień - odbywa się tak samo jak w Windows 10. Można też odpiąć konto Microsoft po instalacji systemu - automatycznie tworzy się konto lokalne.

2 godziny temu, lukcio31 napisał:

Można za pomocą Yamicsoft Windows 11 Manager - odpowiednia opcja przekierowuje do panelu sterowania.

Ew. wykonaj: control /name Microsoft.NotificationAreaIcons

3 godziny temu, lukcio31 napisał:

3. Czy na pasku zadań da się ustawić małe przyciski i coś jak widoczne etykiety  otwartych programów i gier?

Bez zmiany paska zadań na ten z Windows 10 nie ma takiej możliwości. 

Jak zmienić pasek opisałem tutaj:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

3 godziny temu, lukcio31 napisał:

4. Czy w Windows 11 da się ustawić by sieć domowa używana w domu była prywatna i jak i gdzie to ustawić?

Ustawienia sieci tak samo jak w Windows 10.

Radzior2010 likes this

Jeśli aktywowałem windows 10 za pomocą aktywatora z linków na forum(aktywacja po wymianie płyty głównej i procesora) czy teraz mogę uaktualnić bez problemu windows 10 do windows 11 nie czekając na pojawienie się aktualuzacji w windows update?

Odnowię temat:

Czy za pomocą programu: Asystent instalacji systemu Windows 11(Windows 11 Installation Assistant) mogę bez problemu uaktualnić Windows 10 do Windows 11(uaktualnienie z poziomu działającego Windows 10) z zachowaniem plików i ustawień  i po wykonaniu aktualizacji Windows 11 będzie działał bez problemu?

Jeśli wybierzesz opcję z zachowaniem danych to tak...ale skoro takie pytania zadajesz to radzę wpisać  Windows 11 Installation Assistant, wejść na stronę  i poczytać bo się okaże że nie spełniasz wymagań i wątek się srogo rozwinie. 

Spełniam wymagania Windows 11

Spróbuję za pomocą Windows 11 Installation Assistant uaktualnić Windows 10 do Windows 11 z zachowaniem plików i ustawień,ale czy po aktualizacji do Windows 11 zawartość pulpitu będzie taka sama jak w Windows 10?

Do kopii zapasowych używam Easeus Todo Backup i w tym programie zrobiłem zapasową kopię systemową  przed wykonaniem aktualizacji do Windows 11.

Niestety u mnie aktualizacja za pomocą Windows 11 Installer Assistant się nie udała,bo po wykonaniu aktualizacji,po zakończeniu  trzeciego kroku-instalacja i ponownym uruchomieniu komputera, nastąpił powrót do Windows 10 i błąd odnośnie programu do aktualizacji :(

Komputer spełnia minimalne wymagania Windows 11

Jak teraz poprawnie i bez problemu wykonać aktualizację z Windows 10 do Windows 11 za pomocą Windows 11 Installer Assistant?

Z pliku setup czyli wypakować iso, radzę odłączać wszystkie zbędne sprzęty i uaktualnić win 10 do najnowszej wersji jeśli tego nie robiłeś. Może też bez neta to lepiej zrobić. Co do spełnienia wymagań to też się cyrki dzieją. 

Godzinę temu, lukcio31 napisał:

Do kopii zapasowych używam Easeus Todo Backup i w tym programie zrobiłem zapasową kopię systemową  przed wykonaniem aktualizacji do Windows 11.

Niestety u mnie aktualizacja za pomocą Windows 11 Installer Assistant się nie udała,bo po wykonaniu aktualizacji,po zakończeniu  trzeciego kroku-instalacja i ponownym uruchomieniu komputera, nastąpił powrót do Windows 10 i błąd odnośnie programu do aktualizacji :(

Komputer spełnia minimalne wymagania Windows 11

Jak teraz poprawnie i bez problemu wykonać aktualizację z Windows 10 do Windows 11 za pomocą Windows 11 Installer Assistant?

Najlepszy program do kopi to :  AOMEI Backupper Technician Plus 6.6.1 Portable

Robisz kopię  dysku C:\  i spisz spokojnie  a dodatkowo możesz zrobić kopię WIN .

Przy instalacji czy aktualizacji masz mieć podłączony tylko dysk   ( C  ) ten na którym instalujesz system .

A   konkretnie nie pchaj się w to G..........no   jakim jest WIN 11  bo co  " numerek "  wyżej  w tym badziewiu to coraz gorzej  w ostatniej aktualizacji tak zapycha  procesor i pamięci że ledwo to wszystko dycha.

Zostań na WIN 10 a  to badziewie zainstaluj sobie  na innym dysku lub  wirtualce   i testuj dowoli .

Nie mogę dokonać aktualizacji za pomocą ISO Windows 11

Po instalacji jest powrót do Windows 10 i wyświetla się komunikat z błędem:

0xC1900101-0x20017

Instalacja nie powiodła się w fazie SAFE_OS-podczas operacji wystąpił błąd BOOT

Przeskanowałem dysk pod kątem błędów,ale nic nie wykryło i jeszcze w programie do aktualizacji sterowników sprawdzę czy mam jakieś nieaktualne sterowniki i je uaktualnię i później zobacze czy aktualizacja do Windows 11 za pomocą ISO Windows 11 się uda czy też nie.

Niestety aktualizacja się nie udaje,kolejny raz próba aktualizacji z ISO Windows 11 i po instalacji ponownie powrót do Windows 10 i komunikat o błędzie0xC1900101-0x20017

W Internecie wyczytałem,że ten błąd mogą powodować sterowniki.W komputerze wymieniłem procesor na nowy i płytę główną na nową,a system na dysku aktywowałem aktywatorem z linków podanych na forum,bo system po wymianie podzespołów nie był aktywowany,a było na dysku systemowym C zainstalować na nowo z formatem Windows 10 z schematem partycji GPT

Spróbuję na nowo zainstalować Windows 10 jak się uda(format dysku systemowego C  z nadzieją ,że system zostanie automatycznie aktywowany),zainstaluję sterowniki do karty graficznej,dźwiękowej na płycie głównej,karty sieciowej,inne sterowniki Windows 10 wgra sobie przy instalacji i następnie spróbuję aktualizacji do Windows 11 za pomocą Windows 11 Insataller Assistant  lub ewentualnie j za pomocą ISO Windows 11.

Nie wiem, jak z 11, ale w przypadku tego komunikatu podczas aktualizacji Windows do 10 sprawę rozwiązywały u mnie trzy kroki (wszystkie, a czasem wystarczył jeden). 

1. Całkowite odinstalowanie zewnętrznego antywirusa. 

2. sfc /scannow w konsoli. 

3. Użycie ISO ze starszą wersją Win10. 

Instalacja z rozpakowanego, czy zamontowanego ISO - bez znaczenia, bo wszystkie pliki kopiują się jeszcze pod kontrolą starego systemu. 

Mam już Windows 11

Mam kilka pytań:

1. Czy w Windows 11 da się ustawić Menu Start takie jak w Windows 10 lub zbliżone do tego z Windows 10 lub jak przywrócić Menu Start w Windows 11(użyłem StartAllBack by zmienić Menu start i to był błąd)?

2. Ustawiłem kolor wiodący -ręcznie i wybrałem granatowy kolor systemu Windows, ale nie mogę go ustawić na przycisku Start i pasku zadań,bo w Personalizacja-Kolory mam nie aktywną opcję: Pokaż kolor wiodący na przycisku Start i pasku zadań. Jak teraz włączyć tą nieaktywną opcję tak by wybrany kolor ze schematu systemu Windows można było zastosować do przycisku Start i paska zadań?

3. Czy jest możliwe na pasku zadań ustawienie wyświetlania etykiet otwartych programów,gier i ustawień tak jak było to w Windows 10?

4. Jak  wyłączyć ikony systemowe i ikony wyświetlane na pasku zadań i ustawić zegar by nie wyświetlał daty,a tylko godzinę?

Liczę na bardzo dokładne odpowiedzi

Człowieku weź ty się trochę ogarnij z tymi pytaniami...po kiego stawiasz win 11 jak chcesz mieć większość z win 10...gdzie tu sens? Jak masz takie problemy to znaczy że zamiast sam przeglądnąć ustawienia systemu i się z nimi zaznajomić tylko tracisz czas na forum czekając na gotową odpowiedź...naprawdę postawiłeś system, motałeś się ileś czasu z problemem jak to zrobić i teraz zamiast poszukać to męczysz ludzi aby to zrobili za ciebie. Nawet nie chce ci się przejrzeć tego forum np. "Windows 11 - tweaki". Tylko nabąknę że jak używasz jakiegoś programu to w jego ustawieniach masz wybór kolorów. A jak już w rejestrze odpowiednio namieszasz lub wypróbujesz ileś tam programów poprawiających to i owo to później stworzysz jeszcze parę tematów że coś nie działa i będziesz liczył na dokładne podpowiedzi. :D

2 godziny temu, ampa napisał:

lub wypróbujesz ileś tam programów poprawiających to i owo to później stworzysz jeszcze parę tematów że coś nie działa i będziesz liczył na dokładne podpowiedzi. :D

I będzie robił FORMATA  bo już nawet Dr .Kilder tego nie pozbiera do kupy  :doh: ręce i szczęka razem opadają .

W dniu 13.10.2021 o 10:12, lukcio31 napisał:

Piszę ten post by uzyskać odpowiedzi na pytania odnośnie Windows 11

Liczę na dokładne odpowiedzi na pytania  Dzięki

Odpowiedz na pytania